Konsolosluğu Vize Macaristan

Macaristan Konsolosluğu Vize

Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerini tamamlamak isteyen umuma mahsus pasaport hamilleri, yetkili makam tarafından talep edilen tüm evrak ve belgeleri eksiksiz olarak toplamakla yükümlüdür. Macaristan Schengen bölgesine üye ülkelerden biridir. Bu nedenle ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşların da Macaristan vizesi almaları gerekmektedir. Eğer pasaportta Schengen vizesi yer alıyorsa, vize geçerlilik tarihi boyunca yapılacak işlemlerden muaf olunmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu Vize İşlem Süreci

macaristan konsoloslugu vize 1

Macaristan konsolosluğu vize işlem süreci, evraklarla alakalı herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık söz konusu değilse ve başvuru resmî tatil günlerine denk gelmemişse, ortalama 7 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Öyle ki seyahat sürecinin sekteye uğramaması ve olası aksaklıkların önlenebilmesi için seyahat tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapılması gerekir. Ülkemizde konaklayan, oturma ve çalışma izni olan yabancılar ise Macaristan Konsolosluğu tarafından mülakata tabi tutulmaktadırlar.

Macaristan’a kısa süreli seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek durumundadırlar.  Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport sahipleri, diplomatik pasaport sahipleri ve de gri pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için Macaristan vize işlemlerinden muaftırlar. Ayrıca bu ülke kısa süreli vize başvurularını genellikle kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvurularında onay alabilmek için firmamızla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız süreçle alakalı tüm detaylı ve bilgileri sizlere aktaracaktır. Daha fazla bilgi için bizleri arayınız.

Macaristan Konsolosluğu Vize Adresi

Macaristan konsolosluğu adres bilgileri şu şekildedir;

 Gürsel, Yankı Sokak No:27, 34400 Kâğıthane/İstanbul

Macaristan Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Macaristan İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi ve perşembe günleri saat 09:00 ile 16:30 arasında, cuma günleri ise 09:00 ile 14:00 arasındadır. Resmî tatil günlerinde konsolosluk kapalıdır, hizmet vermez. Macaristan vize işlemleri gerçekleştirmek için önceden firmamız aracılığı ile randevu almanız gerekmektedir. Randevu günleri de çalışma saatlerini ve günlerini kapsayacak şekilde verilmektedir.

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu İletişim

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu iletişim bilgileri şu şekildedir;

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası:

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu E-posta adresi: [email protected]

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu resmî web sitesi: www.mfa.gov.hu/cons/İstanbul

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Macaristan Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Macaristan Konsolosluğu ya da Macaristan Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamakta ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Önceden sistem üzerinden randevu alınmalı ve gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Eksi ve hatalı hazırlanan evraklar ile başvuru yapılamamaktadır. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Macaristan Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Teslim edilen evrakları incelerken sonuçlanma süresinde gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapma hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Macaristan Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan net cevap bulabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Macaristan Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli vize başvurularını kabul etmemektedir. Macaristan Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri yapılamamaktadır. Turistik başvurular yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar