Vize Başvurusu Macaristan

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan vize başvurusu yaparken öncelikle ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Macaristan Vize Başvurusu seyahat amacına uygun vize kategorileri ve durumunuza göre Schengen vizesi başvurusu yapmak ve onay almak için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Daha önceden alınmış Schengen vizesine dair herhangi bir işlem yapılmamışsa ya da vize alınmamışsa VIS prosedürü dahilinde parmak izi verme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu süreçte de firmamızdan biometrik verilerini beyan edecek kişilere vize süreci boyunca rehberlik ederek, tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Öyle ki 25 Eylül 2014 tarihi itibariyle Schengen vize işlemleri için parmak izi uygulamasına geçilmiştir. Bu nedenle vize başvuru sahiplerinin de vize randevu gününde ve saatinde başvuru merkezlerinde bulunması gerekir. Firmamızdaki danışanlarınızda randevu gününüzde sizlere eşlik etmektedir.

Macaristan Schengen Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadar

macaristan vize basvurusu 1

Macaristan Schengen vizesi geçerlilik süresi kısa bir süreyi kapsamaktadır. Vize yönetmelik kurallarına göre kısa süreli vizeler 180 günlük bir dönem içerisinde 90 günlük Macaristan’da kalma izni vermektedir. Vizenin ne kadar süre boyunca geçerli olduğu vize etiketlerinde yer alan Duration of Visit kısmında açık bir şekilde belirtilmektedir. Ayrıca tek girişlik vizeler, Schengen bölgesine sadece tek giriş hakkının kullanılmasına olanak sağlar.

Çok Girişli MACARİSTAN Schengen vizesi ise vize geçerlilik süreci soyunca ülkeye birden fazla giriş yapma hakkını doğurmaktadır. Giriş yapma sayısı ise Number of Entries kısmında rakamla ya da “MULT” yazısıyla gösterilmektedir. Tek girişli ve çok girişli Macaristan vize işlemleri için de firmamızdan profesyonel anlamda destek ve bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılır

Macaristan Schengen vize başvurusu yaparken ülkemizdeki ve Macaristan’daki yetkili makamların tatil günlerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Başvuru tarihleri doğru seçilmediği takdirde bazı aksamalar meydana gelebilmektedir. Olası aksaklıkların dışına çıkmak için profesyonel danışmanlarımızdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Peki Macaristan vize randevusu ne zaman yapılır?

Macaristan Schengen vize başvurularının, planlanan seyahatten en az 15 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda seyahat başlangıç tarihinden 3 ay önce öncesinde de yapılan başvurular kabul edilebilmektedir. Ayrıca en az 6 ayı kapsayan bir dönem için Schengen çoklu giriş vizesi alınmak isteniyorsa vizenin bitiş tarihinden hemen önce yeni bir bize başvurusu yapılması gerekir. Acil ihtiyaç durumunda ise randevudan 48 saat sonra sonuçlanan Express vize uygulamasından da faydalanılabilmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Macaristan Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Macaristan’da 90 günden az kalmak isteyen bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Macaristan seyahatiniz için gerekli olan vize için başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz,  gerekli belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Macaristan Ticari Vize ya da Macaristan Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar hazır hale geldikten sonra teslim etmek için mutlaka randevu alınmalıdır. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Macaristan vize başvuruları için gerekli tüm evraklar, Macaristan Vize Başvuru Formu, dilekçeler ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar teslim edilememektedir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzla hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Macaristan’a seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, 90 günden fazla uzun dönemli kalış ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Macaristan Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar