Vizesi Macaristan

Macaristan Vizesi

Macaristan vizesi başvurularında, Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu yetkilidir. Vize başvuru işlemlerinin tamamını firmamız üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Firmamız randevu sürecine ilişkin tüm detayları müşterilerine aktararak bilgilendirilmelerini sağlar. Ayrıca başvuruların reddedilmesine de engel olarak, süreci daha profesyonel bir şekilde yönetilmesine katkı sağlıyoruz.

Macaristan Vizesi Başvurusu Hakkında

Macaristan vize başvuru işlemlerinin tamamını firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerinin ilk aşamasında sizlerin adına Macaristan vize başvurusu yapmak için İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’ndan randevu alıyoruz. Bu ülke Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bağlı bulunduğu anlaşmalar nedeniyle de ülkemiz vatandaşlarına Schengen vize prosedürlerini uygular. Başvuru için gereken Macaristan vize evrakları ve belgeleri teslim edildikten sonra kısa sürede sonuçlar alınır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport sahipleri, Hizmet pasaportu yani yeşil pasaport sahipleri ve de hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır.

macaristan vizesi 1

Macaristan Büyükelçiliği Tatil Günleri

 • 01 Ocak – 31 Aralık- Yılbaşı
 • 15-16 Mart Macaristan Ulusal Bayramı
 • 30 Mart Kutsal Cuma
 • 2 Nisan Paskalya
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 30 Nisan Emek ve Dayanışma Günü Dinlenme Günü
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 21 Mayıs Pönkösd/Pentecost
 • 3 Haziran Ramazan Bayramı Arefesi
 • 4 – 6 Haziran Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
 • 10 Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
 • 11- 14 Ağustos Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 22-23 Ekim 1956 İhtilali / Dinlenme Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 1-2 Kasım Azizler Günü / Dinlenme Günü
 • 24-26 Aralık Noel Tatili

Kimler Macaristan Vizesi Başvurmalıdır?

Macaristan, ülkemiz vatandaşları tarafından sıkça ziyaret edilen bir ülkedir. Ayrıca Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinin yanı sıra, Portekiz, Slovenya, Norveç ve de Estonya vizesi ile ilgili başvuruları da kabul etme yetkisini elinde bulundurur. Peki kimler Macaristan vizesine başvurmalıdır?

Yukarıda belirtilen herhangi bir ülkeyi ziyaret etmek isteyen umuma mahsus yani bordo pasaport sahipleri, yeşil pasaport sahipleri ve de gri pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize alabilmektedirler. Türk vatandaşı olanlar, Türkiye’de geçerli oturma izni olanlar, ülkemizde yasal olarak ikamet edip vatandaşı olduğu ülkede Macaristan’ı temsil eden Schengen üye ülke temsilcisi bulunmayan kişiler de başvuru işlemleri için uygundur.

Macaristan Büyükelçiliğinden Randevu Almak

Vize Turizm firmamızın aracılığı ile Macaristan Büyükelçiliği ve de konsolosluktan randevu almanız mümkündür. Macaristan vize randevusu için deneyimli çalışanlarımız ve profesyonel ekibimiz sizlere gereken belgeler ve yapılacak işlemler konusunda bilgiler verecektir. Daha fazla bilgi ve sorularınız için Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Macaristan Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Macaristan Seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun, 90 günden az ya da 90 günden fazla kalış süreli vizelerde Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvuru türünüze göre vize için gerekli kriterleri, evrakları ve formları tamamlayıp Macaristan Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Macaristan vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Macaristan vizesi alabilmek için Macaristan Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri ve dilekçeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeler muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz veya ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüp başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Macaristan Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına ve düzenine bağlı ülkeler arasındadır. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve geçiş kuralına uygun hareket edebilirsiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Macaristan Vizesi İle ilk Macaristan’a giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Ülkeye vizeniz ile giriş yaparken kapıda da geliş amacınızı rezervasyon ve rezervasyonlarla kanıtlamanız gerekmektedir. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: