Skip to content

Macaristan Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Macaristan Vizesi başvurularında, Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu yetkilidir. Vize başvuru işlemlerinin tamamını firmamız üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Firmamız randevu sürecine ilişkin tüm detayları müşterilerine aktararak bilgilendirilmelerini sağlar. Ayrıca başvuruların reddedilmesine de engel olarak, süreci daha profesyonel bir şekilde yönetilmesine katkı sağlıyoruz.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Macaristan Vizesi Hakkında

Macaristan vize başvuru işlemlerinin tamamını firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemlerinin ilk aşamasında sizlerin adına Macaristan vize başvurusu yapmak için İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’ndan randevu alıyoruz. Bu ülke Avrupa Birliği ve Schengen Bölgesi üye ülkeleri arasında yer almaktadır. Bağlı bulunduğu anlaşmalar nedeniyle de ülkemiz vatandaşlarına Schengen vize prosedürlerini uygular.

Başvuru için gereken Macaristan vize evrakları ve belgeleri teslim edildikten sonra kısa sürede sonuçlar alınır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaport sahipleri, Hizmet pasaportu yani yeşil pasaport sahipleri ve de hususi pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaf tutulmuşlardır.

Macaristan Tatil Günleri

 • 01 Ocak – 31 Aralık- Yılbaşı
 • 15-16 Mart Macaristan Ulusal Bayramı
 • 30 Mart Kutsal Cuma
 • 2 Nisan Paskalya
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 30 Nisan Emek ve Dayanışma Günü Dinlenme Günü
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 21 Mayıs Pönkösd/Pentecost
 • 3 Haziran Ramazan Bayramı Arefesi
 • 4 – 6 Haziran Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü
 • 10 Ağustos Kurban Bayramı Arefesi
 • 11- 14 Ağustos Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı
 • 22-23 Ekim 1956 İhtilali / Dinlenme Günü
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
 • 1-2 Kasım Azizler Günü / Dinlenme Günü
 • 24-26 Aralık Noel Tatili

Kimler Macaristan Vizesine Başvurmalıdır?

Macaristan, ülkemiz vatandaşları tarafından sıkça ziyaret edilen bir ülkedir. Ayrıca Macaristan Konsolosluğu vize işlemlerinin yanı sıra, Portekiz, Slovenya, Norveç ve de Estonya vizesi ile ilgili başvuruları da kabul etme yetkisini elinde bulundurur. Peki kimler Macaristan vizesine başvurmalıdır?

Yukarıda belirtilen herhangi bir ülkeyi ziyaret etmek isteyen umuma mahsus yani bordo pasaport sahipleri, yeşil pasaport sahipleri ve de gri pasaport sahibi olan Türk vatandaşları vize alabilmektedirler. Türk vatandaşı olanlar, Türkiye’de geçerli oturma izni olanlar, ülkemizde yasal olarak ikamet edip vatandaşı olduğu ülkede Macaristan’ı temsil eden Schengen üye ülke temsilcisi bulunmayan kişiler de başvuru işlemleri için uygundur.

Vize Turizm firmamızın aracılığı ile Macaristan Büyükelçiliği ve de konsolosluktan randevu almanız mümkündür. Macaristan vize randevusu için deneyimli çalışanlarımız ve profesyonel ekibimiz sizlere gereken belgeler ve yapılacak işlemler konusunda bilgiler verecektir. Daha fazla bilgi ve sorularınız için Vize Turizm firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Macaristan
Macaristan Vizesi

Macaristan Büyükelçiliği Vize

Macaristan Büyükelçiliği Vize işlemleri yapılmadan önce randevu talep edilmelidir. Belirtilen randevu gününde gereken evrakları eksiksiz teslim ederek, kısa süre içerisinde vize onayı almak mümkündür. Macaristan Büyükelçiliği Vize, Macaristan Hükümeti’nin ülkemizdeki temsilcisi olan en yüksek kurumdur. Vize işlemlerinin yanı sıra iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerde de etkin bir şekilde görev alır. Büyükelçilik ülkemizdeki Macaristan vatandaşlarının haklarını korumakla görevlendirilmiş olmakla beraber, vize başvurularını değerlendirme ve karar bağlama yetkisine de sahiptir.

Macaristan Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Macaristan Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını kabul eden yetkin bir merciidir. Peki Macaristan vize başvurusu nasıl yapılır? Başvurular, firmamız tarafından alınmaktadır. Vize sürecinin kısa sürede tamamlanması için büyükelçilik tarafından talep edilen evrak ve bazı belgelerin eksiksiz bir dosya haline getirilerek teslime dilmesi gerekmektedir.

Ayrıca büyükelçilikten vize öncesinde randevu alınması da şarttır. Randevu işlemleri elektronik ortamdan da yapılabilir. Evrakların tamamı, seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin seyahat amacını açık bir şekilde belirtiyor olması şarttır. Bunların yanı sıra ise otel rezervasyonu ve uçak bileti gibi seyahati destekleyen belgelerin de randevu günü ve saatinde teslim edilmesi gerekir. Vize Turizm firması olarak müşterilerimizi gereken evraklar hakkında bilgilendiriyor ve bu evrakları nereden ve nasıl temin edecekleri konusunda onlara yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda Macaristan vize evrakları ve belgeleri haline getirerek, vizenizi kısa sürede alıyoruz.

Macaristan Ankara Büyükelçiliği Adresi

Macaristan Ankara Büyükelçiliği adresi şu şekildedir;

Sancak Mahallesi, Layoş Koşut Caddesi No:2, Çankaya /Ankara

Macaristan Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri pazartesi ve perşembe günleri saat 09:00 ile 17:00 arasındadır. Cuma günleri ise saat 09:00 ile 15:00 saatleri arasında hizmet verilmektedir. Hizmet saatlerinin dışında kalan ve resmî tatil günlerinde büyükelçilik kapalıdır, hizmet vermez. Ayrıca randevular da belirtilen gün ve saatlerde yapılmaktadır.

Büyükelçiliği Vize Macaristan
Macaristan Büyükelçiliği Vize

Macaristan Konsolosluğu Vize

Macaristan Konsolosluğu Vize işlemlerini tamamlamak isteyen umuma mahsus pasaport hamilleri, yetkili makam tarafından talep edilen tüm evrak ve belgeleri eksiksiz olarak toplamakla yükümlüdür. Macaristan Schengen bölgesine üye ülkelerden biridir. Bu nedenle ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşların da Macaristan vizesi almaları gerekmektedir. Eğer pasaportta Schengen vizesi yer alıyorsa, vize geçerlilik tarihi boyunca yapılacak işlemlerden muaf olunmaktadır.

Macaristan Konsolosluğu Vize İşlem Süreci

Macaristan konsolosluğu vize işlem süreci, evraklarla alakalı herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık söz konusu değilse ve başvuru resmî tatil günlerine denk gelmemişse, ortalama 7 gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Öyle ki seyahat sürecinin sekteye uğramaması ve olası aksaklıkların önlenebilmesi için seyahat tarihinden en az 30 gün önce başvuru yapılması gerekir. Ülkemizde konaklayan, oturma ve çalışma izni olan yabancılar ise Macaristan Konsolosluğu tarafından mülakata tabi tutulmaktadırlar.

Macaristan’a kısa süreli seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Schengen vizesi için başvuru gerçekleştirmek durumundadırlar.  Türkiye Cumhuriyeti yeşil pasaport sahipleri, diplomatik pasaport sahipleri ve de gri pasaport sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için Macaristan vize işlemlerinden muaftırlar. Ayrıca bu ülke kısa süreli vize başvurularını genellikle kabul etmemektedir. Kısa süreli vize başvurularında onay alabilmek için firmamızla başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız süreçle alakalı tüm detaylı ve bilgileri sizlere aktaracaktır. Daha fazla bilgi için bizleri arayınız.

Macaristan Konsolosluğu Vize Adresi Ve Çalışma Saatleri

Macaristan konsolosluğu adres bilgileri şu şekildedir;

 Gürsel, Yankı Sokak No:27, 34400 Kâğıthane/İstanbul

Macaristan İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri Pazartesi ve perşembe günleri saat 09:00 ile 16:30 arasında, cuma günleri ise 09:00 ile 14:00 arasındadır. Resmî tatil günlerinde konsolosluk kapalıdır, hizmet vermez. Macaristan vize işlemleri gerçekleştirmek için önceden firmamız aracılığı ile randevu almanız gerekmektedir. Randevu günleri de çalışma saatlerini ve günlerini kapsayacak şekilde verilmektedir.

Konsolosluğu Vize Macaristan
Macaristan Konsolosluğu Vize

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alarak ülkeye gitmek isteyenlerin, ilgili ülkede bulunan yakınlarından davetiye talep etmeleri gerekir. Eğer ziyaret edilecek olan kişi Macaristan’ın vatandaşı ise kimlik bilgileri yeterli olmaktadır. Fakat ziyaret edilen kişi Macaristan vatandaşı değilse; kimlik bilgisi, pasaport bilgisi, oturma izni gibi bilgileri gösteren belgelerin başvuruda evrak olarak sunulması şarttır. Long Vize Turizm firması olarak vatandaşlarımızın Macaristan aile arkadaş ziyaret vizesini en kısa süre içerisinde alıyoruz. Ayrıca süreç hakkındaki en doğru ve en güncel bilgileri de bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Gerekli Belgeler

Macaristan vize evrakları ve belgeleri, en güncel haliyle Vize Turizm firmamız tarafından vatandaşlara aktarılmaktadır. Bu tür bir vize almak için gereken evraklar;

 • Vize bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay geçerliliği olan, 2 boş sayfası olan pasaport
 • Doğru bilgilerle doldurulmuş Schengen Vize Başvuru formu
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf
 • Macaristan aile ve arkadaş ziyareti vize talep dilekçesi
 • Vize başvurusunda bulunan kişi çalışansa; görevi, göreve başlangıç tarihi, iş iletişim bilgileri, seyahat tarihi, seyahatin kim tarafından finanse edileceği ve göreve tekrar geri döneceğini taahhüt eden işveren yazısı. Şirket sahipler için; şirketinin antetli kâğıda seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir imzalı ve kaşeli dilekçe. Öğrenciler için; seyahate sponsor olan ebeveynlerden, seyahat detayı ve tüm masrafların karşılanacağına dair dilekçe, ebeveynlerin iş evrakları, ekonomik durumunu gösterir belde ve pasaport fotokopisi
 • Reşit olmayan öğrenciler 3. Şahıslarla seyahat ediyorsa, noter tasdikli velayet hakkı belgesi ve seyahat izin dilekçesi, Ebeveynden noter tasdikli muvafakatname. Ev hanımlar için, sponsor eşin, sponsor olduğuna dair açıklayıcı belge. Mali ve mesleki evrakları gösteren belge ve sponsorun pasaport fotokopisi
 • Varsa Schengen ülkelerine olan seyahatlerin detayını açıklayan dilekçe.
 • Finansal durumu gösterir belgeler
 • Vize davetiyesi
 • Başvuru sahibi adına kredi kartı limitini gösteren orijinal belge
 • İş ve meslek gruplarına ilişkin diğer belgeler.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Geçerlilik Süresi

Macaristan aile arkadaş ziyareti vizesi geçerlilik süresi, 90 günü aşmayan süreler için verilmektedir. Konsoloslukların verdiği süre aslına bakıldığında planlanan seyahatlerin süresi ve maddi duruma göre de değişkenlik gösterebilir. Vize geçerlilik süresine ilişkin daha detaylı bilgiler ve başvuru koşullarının doğru bir şekilde yerine getirilmesi için Vize Turizm firmamız ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinin Ücreti Ne Kadar

Her vize türünde olduğu gibi Macaristan aile ve arkadaş vizesi ücretleri de başvuru türü ve başvuru zamanına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Peki Macaristan Vize Ücreti Ne Kadar? Fiyatlar başkonsolosluk ve de büyükelçilikler tarafından belirli şartlar ve kriterlere göre düzenlenmektedir. Aile ve arkadaş ziyareti vize ücretleri için firmamızdan en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Macaristan
Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Macaristan Ticari Vize

Macaristan Ticari Vize başvurularına ilişkin yürütülen süreçle alakalı tüm bilgileri Vize Turizm firmamızdan tüm detayları ile alabilirsiniz. Öyle ki ticari vize başvurularında gereken tüm belgeleri ve koşulları yerine getirmenizi sağlayacak, en kısa süresinde vizenizin onaylanmasını sağlıyoruz. Ayrıca süreç içerisinde doğru evrakların toparlanmasını sağlamak, Macaristan vize formu doğru doldurmak için, dilekçe hazırlamak, föy açmak ve de vize randevusu almak konusunda da sizlere destek sağlıyoruz.

Macaristan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Macaristan ticari vize evrakları ve belgeleri, genel olarak kişisel, finansal ve de mesleki evraklar olmak üzere 3 bölüme ayrılmaktadır. Kişisel evraklar, başvuru sahiplerinin verdiği bilgiler doğrultusunda firmamız tarafından özenle hazırlanır. Mesleki evraklar ise her meslek grubu için farklılık gösterebilir. Hangi meslek grubu için hangi evrakların gerektiği konusunda profesyonel ekibimizden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Macaristan vizesi için gerekli vize evrakları başvuru durumuna ve de döneme göre farklılık gösterebilmektedir.

 • Pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi
 • Biometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ulaşım bileti
 • Konaklama dokümanı ya da rezervasyon belgesi
 • Macaristan vize başvuru formu
 • Pasaportta işlenen sayfaların fotokopisi
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası

Macaristan Vizesi İçin Gereken Finansal Evraklar;

 • Banka Hesap Dökümü
 • Tapu belgesi
 • Araç ruhsatı

Her meslek grubuna göre temin edilmesi gereken evraklar farklılık gösterir. Ancak tüm meslek grupları için mutlaka Macaristan şirketleri tarafından antetli bir kağıtla gönderilmiş, davet eden kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopisi talep edilmektedir.

Macaristan Ticari Vize Ne Kadar Sürede Çıkar

Macaristan ticari vize ne kadar sürede çıkar? Ticari vizelerin çıkış süresi ortalama olarak 15 gün sürmektedir. Fakat bu süre Macaristan Konsolosluğu’nun ne kadar yoğun olduğunda, belgelerinizde eksik evrak bulunup bulunmadığına ve de başvuru koşullarını sağlayıp sağlamadığınıza göre değişkenlik gösterebilecektir. Macaristan ticari vize başvurularınızın uzamaması ve kısa süre içerisinde onay almanız konusunda firmamız, sizlere yardımcı olacaktır.

Macaristan vize ücreti birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle net bir rakam söylemek mümkün değildir. Genellikle talep edilen ücretin vize başvuru türüne, başvuru tarihine göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca belirli sürelerde de vize ücretlerinde değişikliğe gidilebildiğinde, güncel rakamlar hakkında bilgi edinmek için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ticari vize herkesin alabileceği bir vize türü değildir. Peki Macaristan ticari vizesine kimler başvuru yapabilir? Genellikle şirket sahipleri ve şirket çalışanları bu vize türüne başvuru yapabilmektedir. Ayrıca Macaristan’da faaliyet gösteren bir şirketle ticari ilişkisi bulunan şirketler, Macaristan’daki konferans katılımlarına, iş görüşmelerine ve fuarlara gitmek için de ticari vize alabilmektedirler. Elbette ticari amaçlı ziyaret gerçekleştirecek olan kişiler için Macaristan’da bulunan ilgili firmalardan davet mektubu da temin etmek durumundadırlar.

Ticari Vize Macaristan
Macaristan Ticari Vize

Macaristan Turistik Vize

Macaristan Turistik Vize başvuruları yaparken gerekli tüm belgeleri firmamız aracılığıyla eksiksiz olarak Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’na teslim etmeniz gerekmektedir. Turistik vizeler için 180 gün içerisinde en fazla 90 gün ülkede kalma koşulu bulunur. Macaristan, turistik amaçlarla ülkeye seyahat edecek umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarından vize almalarını talep etmektedir. Ancak 180 gün içerisinde 90 gün ülkede kalma hakkı ise hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahiplerine verilmiştir.

Macaristan Turistik Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Macaristan vize evrakları ve belgeleri hakkında detaylı ve güncel bilgileri firmamız aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Vize evrakları hazırlanırken, Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmiş kriterlere dikkat edilmesi son derece önemlidir. Genellikle talep edilen başvuru evraklar ise şu şekildedir;

 • Vize bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerlilik süresi ve en az 2 sayfası boş olan pasaport
 • Doğru bilgilerle doldurulmuş Macaristan Schengen vize başvuru formu
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş biometrik fotoğraf
 • Finansal durumu belgeleyen 3 aylık maaş bordrosu gibi kaşeli ve ıslak imzalı resmî belgeler
 • Macaristan vize talep dilekçesi
 • Çalışanlar için; Macaristan turistik vizesinde bulunacak kişilerin SGK işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü, iş veren mektubu ya da izin yazısı. Çiftçiler için bağlı bulunan ziraat odası tarafından verilen çiftçi belgesinin aslı ve fotokopisi, öğrenciler için güncel öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi. Yabancı uyruklu kişiler için T.C. oturma ve çalışma izin belgesinin aslı ve fotokopisi. Emekliler için emeklilik kartının önlü arkalı fotokopisi
 • Bağlı bulunulan şirketlerin; ticaret ve sanayi odası kaydı, vergi levhası fotokopisi, şirketin ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri ve seyahat planını destekleyen diğer belgeler.

Macaristan Turistik Vize Ne Kadar Sürede Çıkar

Macaristan turistik vizesi başvurusu doğru belgelerle, doğru şekilde yapılmalıdır. Bu hususta firmamız sizlere her konuda, her türlü desteği sağlayacaktır. Peki Macaristan vize ne kadar sürede çıkar? Turistik vize başvuruları doğru zamanda ve eksiksiz belge teslimi ile yapılmışsa 15 gün içerisinde çıkmaktadır. Bu konuda firmamız en kısa sürede vize alabilmeniz için sizlere profesyonel anlamda yönlendirerek, bilgilendirecektir. Macaristan Schengen vize başvuruları seyahate en az 20 gün kala yapılır. 20 günden az süre kalan başvurular kabul edilmemektedir.

Macaristan Turistik Vize Ücreti Ne Kadar

Macaristan vize başvuru işlem ücretleri Macaristan Konsolosluğu’na ödenmektedir. Belirlenen ücretler döneme ve başvuru koşullarına göre değişkenlik gösterebilir. Peki Macaristan vize ücreti ne kadar? Harçlar konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Çünkü başvuru sahiplerinin yaşı vb. gibi durumlar ücretler konusunda farklılık yaratır. Macaristan vize harcı hakkındaki en güncel bilgileri bizleri arayarak öğrenebilirsiniz.

Turistik Vize Macaristan
Macaristan Turistik Vize

Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan Vize Başvurusu yaparken öncelikle ülkeyi hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Macaristan Vize Başvurusu seyahat amacına uygun vize kategorileri ve durumunuza göre Schengen vizesi başvurusu yapmak ve onay almak için vize merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Daha önceden alınmış Schengen vizesine dair herhangi bir işlem yapılmamışsa ya da vize alınmamışsa VIS prosedürü dahilinde parmak izi verme işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu süreçte de firmamızdan biometrik verilerini beyan edecek kişilere vize süreci boyunca rehberlik ederek, tüm işlemlerin sorunsuz bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Öyle ki 25 Eylül 2014 tarihi itibarıyla Schengen vize işlemleri için parmak izi uygulamasına geçilmiştir. Bu nedenle vize başvuru sahiplerinin de vize randevu gününde ve saatinde başvuru merkezlerinde bulunması gerekir. Firmamızdaki danışanlarınızda randevu gününüzde sizlere eşlik etmektedir.

Macaristan Schengen Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadar

Macaristan Schengen vizesi geçerlilik süresi kısa bir süreyi kapsamaktadır. Vize yönetmelik kurallarına göre kısa süreli vizeler 180 günlük bir dönem içerisinde 90 günlük Macaristan’da kalma izni vermektedir. Vizenin ne kadar süre boyunca geçerli olduğu vize etiketlerinde yer alan Duration of Visit kısmında açık bir şekilde belirtilmektedir. Ayrıca tek girişlik vizeler, Schengen bölgesine sadece tek giriş hakkının kullanılmasına olanak sağlar.

Çok Girişli MACARİSTAN Schengen vizesi ise vize geçerlilik süreci soyunca ülkeye birden fazla giriş yapma hakkını doğurmaktadır. Giriş yapma sayısı ise Number of Entries kısmında rakamla ya da “MULT” yazısıyla gösterilmektedir. Tek girişli ve çok girişli Macaristan vize işlemleri için de firmamızdan profesyonel anlamda destek ve bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılır

Macaristan Schengen vize başvurusu yaparken ülkemizdeki ve Macaristan’daki yetkili makamların tatil günlerini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Başvuru tarihleri doğru seçilmediği takdirde bazı aksamalar meydana gelebilmektedir. Olası aksaklıkların dışına çıkmak için profesyonel danışmanlarımızdan yardım almanızı tavsiye ederiz. Peki Macaristan vize randevusu ne zaman yapılır?

Macaristan Schengen vizesi başvurularının, planlanan seyahatten en az 15 gün öncesinde yapılması gerekmektedir. Fakat bazı durumlarda seyahat başlangıç tarihinden 3 ay önce öncesinde de yapılan başvurular kabul edilebilmektedir. Ayrıca en az 6 ayı kapsayan bir dönem için Schengen çoklu giriş vizesi alınmak isteniyorsa vizenin bitiş tarihinden hemen önce yeni bir bize başvurusu yapılması gerekir. Acil ihtiyaç durumunda ise randevudan 48 saat sonra sonuçlanan Express vize uygulamasından da faydalanılabilmektedir.

Vize Başvurusu Macaristan
Macaristan Vize Başvurusu

Macaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Macaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri başvuru türüne ve de başvurunun gerçekleştiği döneme göre değişebilmektedirler. Fakat Macaristan bir Schengen üye ülkesi olduğundan genellikle her yıl evrakların büyük bir kısmı aynı olacaktır. Ayrıca vize başvurusu yapmak için gerekli olan evrakları kendi içerisinde çalışan, şirket sahipleri, emekli ve öğrenciler olmak üzere 4 farklı gruba ayırmak da mümkündür.

Macaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir

Macaristan vizesi için gereken kişisel evraklar aynı zamanda turistik, ticari, çalışan, öğrenci ve emekliler için de geçerlidir. Bu evraklar;

 • Vize bitiş tarihinden sonra da en az 3 ay geçerliliği olan ve 2 boş sayfası olan pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Ulaşım aracını gösterir belge, bilet.
 • Konaklama adresini gösterir belge. Otel rezervasyon belgesi.
 • Macaristan vize formu
 • Pasaportta vize işlenen sayfaların fotokopileri

Macaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri İçin Gereken Finansal Evraklar

Macaristan vize Evrakları Ve Belgeleri için gereken finansal evraklar eksiksiz olarak teslim edilmelidir. Seyahat edecek olan kişi öğrenci ise aile için ya da sponsor olan kişilerin de finansal kaynaklarını gösteren belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler;

 • Kredi kartı limitini açıkça gösteren orijinal belge
 • Banka hesap dökümü
 • Varsa tapu belgesi
 • Varsa araç ruhsatı

Macaristan Vizesi İçin Gereken Mesleki Evraklar

Macaristan vizesi için gereken mesleki evraklar, hangi meslek grubuna dahil olunduğunda göre değişkenlik göstermektedir. Bu tür evraklar;

 • Vize müracaatında bulunanların SGK işe giriş bildirgesi,
 • SGK hizmet dökümü
 • İşveren mektubu ya da izin yazısı
 • Çiftçiler için bağlı bulunulan Ziraat odasından alınmış çiftçi belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Öğrenciler için günce tarihli öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Yabancı uyruklu vatandaşlar için T.C. oturma ve çalışma belgesinin aslı ve fotokopisi
 • Emekliler için emeklilik kartının önlü ve arkalı olmak kaydıyla fotokopisi

Macaristan Vize Evrakları ve Belgeleri İçin Gereken Şirket Evrakları

Macaristan vizesi için gereken şirket evrakları şirket sahiplerinden ya da ilgili şirketlerde çalışan kişilerden seyahat edilmesi durumunda talep edilmektedir. Bu belgeler;

 • Şirketlerin Ticaret ve Sanayi Odası Kaydı (Son 3 yıl içinde alınmış faaliyet belgesi)
 • Şirketlerin vergi levhası fotokopisi
 • Şirket Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • Seyahat planını destekleyici diğer belgeler.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Macaristan
Macaristan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Macaristan Vize Formu

Macaristan Vize Formu, toplamda 4 sayfadan oluşan bir formdur. Macaristan konsolosluğu vize ve başvuru sahipleri arasındaki resmi bir iletişim aracı olarak tanımlanan başvuru formları, ilgili biriminin başvuru sahibi hakkında bilgi edinmesine olanak yaratmaktadır. Vize işlemlerinin kısa sürede onaylanması için formda talep edilen bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekiyor. Gerçeği yansıtmayan bilgiler nedeniyle reddedilen vize başvurularına itiraz etme hakkı yoktur.

Macaristan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Macaristan vize başvurusu formunu doldururken bazı önemli kriterlere dikkat edilmesi gerekiyor. Form içerisinde belirtilen tüm maddeler mutlaka gerçeği yansıtır özellikle olmalıdır. Peki Macaristan başvuru formu nasıl doldurulur?

 • Formu doldururken tükenmez kalem kullanılmalıdır.
 • Talep edilen bilgiler büyük harflerle yazılmalıdır
 • Talep edilen bilgilere karşılık gelecek bilgiler yazılmalıdır.
 • Kızlık soyadı bölümün evliyseniz evlenmeden önceki soyadınızı yazmanız gerekiyor.
 • Adınız kısmına kimlikte ve pasaportta yazan tam adın yazılması şarttır.
 • Doğum tarihi; gün, ay ve yıl şekilde yazılmalıdır.,
 • Doğum yeri nüfus cüzdanında yer alan kısımla aynı olmalıdır.
 • Uyruk farklı ise doğumun gerçekleştiği ülkenin adı yazılmalıdır.
 • Yasal bir veli mevcutsa, velinin adı, soyadı, adres ve uyruğu açık bir şekilde belirtilmelidir.
 • T.C. kimlik numarası bölümü mutlaka doldurulmalıdır.
 • Seyahat cinsi kısmına sahip olunan pasaport tipi yazılır.

Ayrıca pasaporta ilişkin olarak; pasaport numarası, veriliş tarihi, bitiş tarihi ve pasaportu veren makam gibi bilgilere de yer verilmelidir.

Meslek bilgileri, kişisel e posta adresi, telefon numarası, bir şirkette çalışıyorsa şirketin adı, açık adresi, telefon numarası, seyahat amacını gösteren seçeneklerden doğru olanlar doldurulmalı ya da işaretlenmelidir.

Ayrıca Vize başvuru dilekçesinde seyahat edilecek olan adı açıkça belirtilmiş olmalıdır. Ek olarak ise eğer seyahatiniz Macaristan ülkesinden başlayacaksa, ilk giriş ülkesinin ismi, talep edilen giriş sayısı, öngörülen gezinin süresi, son 3 yıl içerisinde alınan Schengen vizeleri ve daha önce Schengen vizesi için parmak izinin alınıp alınmadığı gibi bilgiler de doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Bunların dışında ise; Schengen alanına öngörülen giriş tarihi, çıkış tarihi, üye devletten davetiye gönderen kişinin adı soyadı, davet yoksa konaklanacak alanın adı ve adresi ve seyahat boyunca genel masrafları kimin karşılayacağı bilgileri de mutlaka gerçeği yansıtır şekildeki cevaplarla doldurulmalıdır.

Vize Formu Macaristan
Macaristan Vize Formu

Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize İşlemleri için yapılan başvuruların daha kısa bir süreç içerisinde, güvenli ve de olumlu sonuçlanması için firmamızdan profesyonel danışmanlık desteği alabilirsiniz. Başvuruların olumsu sonuçlanması için belgelerin doğru bir şekilde temin edilmesi ve başvuru formunun da gerçeği yansıtır bilgilerle doldurulması gerekmektedir.

Öyle ki Macaristan Schengen üyesi bir ülke olduğundan vize işlemlerinde de seyahat amacına göre farklı belgeler talep edilebilmektedir. Özellikle de kişisel evrakların, finansal evrakların Macaristan vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve hatasız olması şarttır. Ayrıca uzaktan form doldurma, vize dilekçesi yazma ve de föy açma gibi işlemler için de profesyonel ekibimizden destek alarak, kısa süre içerisinde Macaristan vizesi alabilirsiniz.

Macaristan Vize İşlemleri Nelerdir?

Macaristan Schengen vizesi almak için bazı evrakların ve yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerekiyor. Seyahatler 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak ise Türkiye Cumhuriyeti hususi, diplomatik ve de hizmet pasaportu sahipleri vize işlemleri için yükümlü tutulmamaktadır. Fakat umuma mahsus bordo pasaport sahipleri için aynı durum geçerli değildir. Borda pasaport sahipleri Macaristan’a gerçekleştirecekleri kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesine tabii tutulmuşlardır.

Schengen vizesi işlemleri tamamlanıp onay alındıktan sonra Schengen Bölgesi’nde serbest dolaşım hakkında sahip olunmaktadır. Fakat Macaristan dışında bir ülkeye gidilecekse, Schengen sınır girişinin Macaristan ülkesinden yapılmasına dikkat edilmelidir. Macaristan üzerinden Schengen bölgesine girdikten sonra ise vize süre aralığı boyunca diğer Schengen ülkelerine de giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Macaristan vizesi için gereken tüm prosedürleri sizlerin yerine tamamlıyoruz ve kısa sürede onay alıyoruz. Vize işlemlerinde uzman çalışanlarımız, vize başvuru süreç boyunca başvuru dosyanızı hazırlıyor, vize randevunuzu alıyor, seyahat sağlık sigortasının yapılmasını sağlıyor ve vize sürecinizi dikkatle takip ediyor. 

Macaristan vizesi almak isteyenlerin tüm işlemlerini kolaylaştırarak, vize işlemlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar her önemli noktada siz değerli müşterilerimizi de detaylar hakkında bilgilendiriyoruz. Schengen vizesi almak için gereken bilgi ve belgeleri sizlerin yerine derliyoruz. Kısaca vize işlemlerinin tüm süreçlerini sizlerin yerine takip ederek, red durumuna da engel oluyoruz. Böylece seyahatlerinizi planladığınız tarihte gerçekleştirmenizin de önünü açıyoruz.

Vize İşlemleri Macaristan
Macaristan Vize İşlemleri

Macaristan Vize Randevusu

Macaristan Vize Randevusu, vize bilgileri, başvuru koşulları, gereken evraklar, belgeler ve 2022 yılı güncel vize ücretleri hakkında bilgi edinmek ve danışmanlık hizmeti almak isteyenler için profesyonel ekibimiz her daim hizmetinizde olacaktır. Macaristan vize randevuları Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir. Randevuların nasıl alındığı ve nereden aldığına ilişkin tüm bilgileri firmamız aracılığı ile temin edebilir ve tüm vize işlemleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vize Randevusu Günleri

Macaristan vize randevusu günleri Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu tarafından düzenlenmiştir. Vize işlemleri ve gereken evraklarla ilgili herhangi bir eksiklik söz konusu olmadığı takdirde resmî tatil günlerine denk gelmeyen 7 iş günü içerisinde vizeler sonuçlandırılmakta ve randevu verilmektedir. Macaristan ülkesine seyahat etmek isteyen kişiler, seyahat tarihinin aksamaması için, seyahat tarihinden 30 gün önce mutlaka başvurularını gerçekleştirmelidirler.

Ayrıca Macaristan vize başvurusu ve randevusu için ülkemizden başvuru yapacak Afganistan, Filistin, Güney Sudan, Kongo Cumhuriyeti, Mali Moritanya, Nijer, Ruanda, Sri Lanka, Suriye, Yemen, Kuzey Kore ve Bangladeş vatandaşları konsolosluklar tarafından gerçekleştirilen mülakata girmek durumundadırlar. Yabancı uyruklu vatandaşlar sadece çarşamba günleri için randevu alarak mülakata girebilmektedirler. Tabi ki belirtilen vatandaşların da Türkiye’de geçerli bir oturma iznine sahip olmaları şarttır. 

Macaristan Vize Başvuruları İçin Randevu Alınması Zorunlu Mu?

Schengen ülkelerine giriş yapabilmek için, bazı pasaport sahipleri hariç vize alınması zorunlu kılınmıştır. Peki Macaristan vize başvuruları için randevu alınması zorunlu mu? Sadece Macaristan için değil, Schengen vizesini kapsayan tüm ülkeler için vize başvurularında randevu alınması zorunlu kılınmıştır. Belirlenen randevu tarihinde sizlerle birlikte evraklarınızın teslimi için Ankara Macaristan Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Başkonsolosluğu’nda bulunuyoruz. Vize başvurusu esnasında Schengen kurallarını uygulamak suretiyle başvuru sahiplerinin 10 parmak izinin alınması gerekir.

Parmak izi beyanında bulunacak olan vatandaşlar, firmamız tarafından randevu gün ve saati uygunluk durumuna göre alınmaktadır. Macaristan vizesi başvurusu ve randevu sürecinin her bir aşamasında müşterilerimizi detaylıca bilgilendirerek, onların seyahat tarihlerini aksatmadan tüm işlemlerini kısa sürede tamamlamaları adına gerçekleştiriyoruz. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Vize Randevusu Macaristan
Macaristan Vize Randevusu

Macaristan Vize Ücreti

Macaristan Vize Ücreti ödenerek, ilgili ülkeye seyahat gerçekleştirilmesi mümkün kılınmıştır. Öyle ki sadece Macaristan için değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tamamından vize ile giriş yapılan ülkelere seyahat edebilmek için büyükelçilik ve konsolosluklar tarafından belirlenmiş olan vize ücretlerinin ödenmiş olması gerekmektedir.

Fakat Schengen ülkeleri söz konusu olduğunda ödenmesi gereken ücretler ülkeden ülkeye farklılık yaratabiliyor. Mesela bazı yaş grubundaki insanlar için vize harcına gerek duyulmazken, aynı yaş grubunda olup farklı bir uyrukta bulunan vatandaşlar için ücret talep edilebilmektedir. Firmamızı arayarak güncellenen Macaristan vize ücretleri hakkında daha doğru bilgileri edinmeniz mümkün olacaktır.

Macaristan Vize Ücretinin Kapsamı

Macaristan vizesi ücretinin kapsamı, Schengen ülkesi olmasından dolayı çeşitlendirilebilmektedir. Genellikle talep edilen ücretlere, vize başvurusu, koordinasyon bedeli, konsolosluk harcı, VİP hizmet bedeli, hizmet ve servis bedeli gibi işlemler de dahil edilebilmektedir. Bu işlemler karşılığında talep edilen ücretler, Macaristan Başkonsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından belirlenir. Yıllara göre, başvuru türüne göre ve daha farklı birçok etmene göre de ödenmesi gereken ücretlerde bazı değişiklikler söz konusu olabilmektedir. Vize ücretleri ve içeriği konusundaki bilgileri firmamızı arayarak öğrenebilirsiniz.

Macaristan Vize Ücreti Nereye Ödenir

Macaristan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşları vize alabilmek için belirli bir miktarda harç parası ödemekle yükümlendirilmişlerdir. Başvuru aşamasında talep edilen belgelerden biri de vize harç ücretinin ödendiğine dair dekonttur. Peki Macaristan vize ücreti nerede ödenir?

Ücretler genellikle bankalar aracılığı ile ödenmektedir. Ödeme işlemlerinin hangi bankalardan ve ne şekilde yapılacağı konusunda ise firmamızda çalışan profesyonel ekimiz sizleri yönlendirecektir. Ayrıca ödemeleri sizleri de bilgilendirerek, geçerli yöntemlerle sizlerin yerinize de yapmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nde oturma izni ve çalışma izni olan vatandaşlar, Türk vatandaşları ve çocuklar için Macaristan Schengen vize ücretleri, seyahat amacına göre de belirlenebilmektedir. Yani Macaristan ticari vize, turistik vize ya da aile ziyaret vizesi için ayrı ayrı rakamlar söz konusu olabilir. Aynı zamanda Macaristan gibi Schengen ülkeleri için biometrik işlemlerinin yapılması şarttır. Eğer başvuru yapan kişilerin daha önceden verilmiş parmak izi varsa ya da yeni parmak izi verilmesine gerek olmaması durumunda da ücretler değişebilecektir.

Vize Ücreti Macaristan
Macaristan Vize Ücreti

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği, belirtilen ülkeye giriş iççin vize almak isteyenlerin doldurabileceği bir dilekçedir. Macaristan vize işlemleri için sadece dilekçe doldurmak yeterli değildir. Ayrıca ek bir başvuru formunun da doldurulması gerekiyor. Dilekçe yazarken ise bazı kurallara dikkat edilmelidir. Böylece hazırlana dilekçe daha kısa süre içerisinde onaylanarak, vize işlemi sonuçlandırılabilir.

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği Dilekçede Belirtilmesi Zorunlu Maddeler

Macaristan’a turistik, ticari, ailevi ya da diğer nedenlerden dolayı seyahat gerçekleştirecek olan kişiler, Macaristan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine hitaben vize talep dilekçesi yazmalıdır. Macaristan vize talep dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekildedir;

Ülkenin hangi amaçla ziyaret edildiği net bir şekilde belirtilmelidir. Eğer bir tur aracılığı ile ülke ziyaret ediliyorsa, tur bilgilerinden bahsedilmeli ve ilgili belgeler dosyalara eklenmelidir.

Hangi tarihlerde seyahat edileceği açık bir şekilde yazılmalıdır. Ülkeye giriş tarihi, ülkeden ayrılış tarihi vb. gibi bilgiler açıkça yazılmalıdır.

Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça belirtilmelidir. Masraflar kapsamında, konaklama, transfer, hastalık ve kaza gibi durumlarda masrafların nasıl karşılanacağını göstermek için finansal belgeler de dosyaya eklenmelidir.

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır

Macaristan vizesi Dilekçe Örneği, daha önceden hazırlanmış olan yazım örneğine uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Hem elle hem de bilgisayar çıktısıyla dilekçe oluşturmak mümkündür. Bu tarz belgelerde önemli olan sol üst bölümde tarihin belirtilmesidir. Yani dilekçenizi hangi tarihte yazıyorsanız bunu sol üst kısımda belirtmek durumundasınız.

Dilekçenin bir sonraki bölümünde ilgili makama hitap edilmelidir. Sonrasında ise gidiş ve dönüş gerçekleştirilecek olan tarih, seyahatin hangi amaçla yapıldığı, ülkede kalınıp kalınmayacağı, masrafların nasıl karşılanacağı gibi konularda mutlaka yeterli bilgi verilmiş olması şarttır. Ayrıca talep edilen vizenin türünü de dilekçenizin sonunda belirtmeniz şarttır. Ülkeye çok girişli ya da tek girişli gibi seçeneklerden hangisini kullanacağınızı da açıkla belirttikten sonra dilekçeyi tamamlamak mümkündür. Dilekçenin sol alt bölgesine ad, soyad ve imza eklenerek yetkili makama iletilmelidir.

Onaylanma Süresi

Macaristan vize başvuru dilekçesine ne zaman dönüş yapılacağı konusunda büyükelçilik ya da konsolosluklar karar vermektedir. Onay süresinin kısa bir zaman dilimini alması için seyahat tarihinden en az 20 gün önce başvuru yapılması şarttır.

Vizesi Dilekçe Örneği Macaristan
Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu özellikle de acil seyahat etmeleri gerekenlerin en çok merak ettiği konulardan biri olmuştur. Hem tek girişli hem çok girişli ziyaretler için hem de uzun ya da kısa sürecek seyahatler için vize işlemlerinizi firmamız aracılığıyla en kısa süre içerisinde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Gereken tüm evrakları ve prosedürleri sizlerin adına tamamlayarak, vize başvurularınızın kısa süre içerisinde onaylanmasını sağlıyoruz.

Macaristan vize başvurusu eksiksiz yapıldığı takdirde, ortalama 15 gün içerisinde sonuç almak mümkün olacaktır. Macaristan Schengen vizesi başvuruları seyahate en az 6 ay kala gerçekleştirilebilmektedir. Seyahate 20 gün kala da vize başvuru işlemlerinin yapılması şarttır. Bu sürenin geçirilmesi durumunda başvurular kabul edilmemektedir. Macaristan Büyükelçiliği Vize, seyahat süresi yakın olan vatandaşlara öncelik sağlamaktadır. Seyahatine uzun süre vakti olan kişilerin başvuruları ise genellikle sonraki tarihlere ertelenmektedir.

Macaristan Vizesi VİP Hizmet

Macaristan VİP vizesi gibi özel bir hizmet de söz konusudur. Ancak VİP vize başvuruları Schengen kapsamına giren ülkelerde olduğundan biraz daha farklılık gösterir. Eğer başvurular VİP standartları çerçevesinde gerçekleştirilirse ortalama 5 gün içerisinde sonuçların alınması mümkündür. Peki Macaristan VİP vizesi nasıl alınır? Bunun için öncelikle VİP olarak randevu talep edilmesi gerekiyor.

Ayrıca da uçak biletinin alınmış olması yani seyahat tarihinin kesin olarak belirlenmiş olması gerekmektedir. Elbette ki VİP vizelerin ücretleri de normal başvurulara göre biraz daha fazladır. Bu nedenle başvuru öncesinde vip ücretinin de ödemiş olma şartını yerine getirmek gerekmektedir. Macaristan vize başvurusu için geçerli olmadığı durumlar da vardır. Genellikle Pilotaj eğitimi için ya da turistik vize başvurusu yapılacaksa vip hizmetinden faydalanmak ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Her vize başvurusunda olduğu gibi eksik evrak, geç başvuru vb. gibi nedenlerden kaynaklanan red durumunda itiraz etme hakkı bulunmaz. Başvuruların kısa süre içerisinde onaylanabilmesi için özellikle de evrakların eksiksiz olması şarttır. Dilekçenin doğru bir şekilde hazırlanması, başvuru formunun da gerçeği yansıtır bilgilerle doldurulmuş olması gerekir. Vize Turizm olarak, sizlerin yerine vip vize başvuru işlemlerini de gerçekleştirerek, kısa sürede onay almanızı sağlamaktadır. Daha fazla detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Macaristan
Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar

AS VISA SOLUTIONS Macaristan Vizesi

As Visa Solutions Macaristan Vizesi almak için yapılan başvurular kısa süre içerisinde sonuçlandırılmaktadır. As Visa Solutions sadece Macaristan değil aynı zamanda Norveç, Portekiz ve Slovenya gibi Schengen vize başvurularının Macaristan Başkonsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize işlem bürosudur. Ayrıca İstanbul ve Ankara Büyükelçilikleri tarafından da Macaristan vizesi başvurularını almak üzere görevlendirilmiştir.

AS VISA SOLUTİONS Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

As Visa Solutions tarafından alınan Macaristan vizeleri ülkeye girişlerde geçerlidir. Büro Ankara ve İstanbul gibi 2 büyük ilde faaliyet gösterir. Deneyimli ve müşteri odaklı bir çalışma anlayışı söz konusudur. Macaristan vize başvurularının daha kısa sürede sonuçlandırılması için sıkça tercih edilmektedir. Peki As Visa Solutions Macaristan vizesi nasıl alınır?

Tüm vize başvurularında olduğu gibi As Visa Solutions Macaristan vize başvuruları için de gereken tüm evrakların eksiksiz olarak teslim edilmesi ve başvuru formunun da doğru bilgilerle doldurularak teslim edilmesi gerekmektedir. Büronun sosyal medya sayfası, internet sitesi ve de çağrı merkezi gibi iletişim kanallarını kullanarak profesyonel ve deneyimli ekiple iletişime geçilmesi mümkündür. Ayrıca vize almak isteyen vatandaşlar, Macaristan’da yapılacak etkinlikler, gezilecek yerler ve acil durumlarda yapılması gerekenler gibi önemli konularda da bilgi edinebilmektedirler.

As Visa Solutions Vizesi Macaristan
As Visa Solutıons Macaristan Vizesi

As Visa Solutions Macaristan Vize Başvurusu

As Visa Solutions Macaristan vize başvurusu yapabilmek için Schengen vize koşullarını yerine getirmek gerekmektedir. Bilindiği vize Avrupa Birliği tarafından seyahat belgelerine yerleştirilen ve Schengen üye ülkelerine giriş ve ülkede kalma izni veren belge olarak tanımlanmadır. Alınan izin doğrultusunda Macaristan’a seyahat etme imkânı sağlar. Ayrıca tek bir Schengen ülkesine ulusal vize ile de seyahat etme seçeneği sunmaktadır.

Vize kısa süreli Schengen vizeleri, 26 Schengen ülkesinde 6 aylık süre içinde en az 3 aya kadar seyahat etme hakkının tanınması olarak da yorumlanabilir. Schengen vize başvurusu yapabilmek için konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından talep edilen belgelerin tamamlanması gerekmektedir. Firmamız vize başvuru sürecinin her bir aşaması için müşterilerini bilgilendirerek, kısa süre içerisinde seyahat etmelerini olanaklı kılmaktadır.

Macaristan’ın Vize İstemediği Ülkeler

PolonyaDanimarka
İrlandaGaller
İskoçyaKuzey İrlanda
İngiltereİsrail
KanadaYeni Zelanda
İzlandaLitvanya
BelçikaSlovenya
AvusturyaEstonya
Çek CumhuriyetiLüksemburg
İtalyaİspanya
PortekizFinlandiya
LetonyaMalta
Slovakyaİsveç
FransaHollanda
İsviçreYunanistan
NorveçLiechtenstein
AlmanyaAmerika
AvustralyaHırvatistan
BulgaristanRomanya
Macaristan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Macaristan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus9.769.526
Para BirimiForint (HUF)
Resmi DiliMacarca
DiniHristiyan 
Telefon Kodu+36
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriLángos – Gulyás – Palacsinta – Pörkölt – Gesztenyepüré – Halászlé – Baca keki
Gezilecek YerlerBudapeşte – Pécs – Debrecen – Eger – Szeged
BaşkentBudapeşte
ŞehirleriBács-Kiskun – Pécs – Békés  – Csongrád  – Győr-Moson-Sopron – Hajdú-Bihar
Yüz Ölçümü131.957 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.hu ve .eu
Kurucusu I. István
BaşkanıJános Áder
Asgari Ücret464,20 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiKarasal
Asker Sayısı31,080
Komşu ÜlkeleriAvusturya – Slovenya – Slovakya – Romanya – Ukrayna – Sırbistan – Hırvatistan
Kuruluş TarihiMS 1000
Macaristan Hakkında Genel Bilgiler
Macaristan
Macaristan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Macaristan Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Macaristan Seyahatiniz ne amaç ile olursa olsun, 90 günden az ya da 90 günden fazla kalış süreli vizelerde Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvuru türünüze göre vize için gerekli kriterleri, evrakları ve formları tamamlayıp Macaristan Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Macaristan vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Macaristan vizesi alabilmek için Macaristan Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri ve dilekçeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeler muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz veya ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüp başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Macaristan Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına ve düzenine bağlı ülkeler arasındadır. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve geçiş kuralına uygun hareket edebilirsiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ülke olmalıdır. Macaristan Vizesi İle ilk Macaristan’a giriş yapıp daha sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapabilirsiniz. Ülkeye vizeniz ile giriş yaparken kapıda da geliş amacınızı rezervasyon ve rezervasyonlarla kanıtlamanız gerekmektedir. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Macaristan Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Macaristan Büyükelçiliği vize başvurusu almamakta ve değerlendirmemektedir. Büyükelçilikler ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, kendi ülke vatandaşının sosyo kültürel durumunu analiz etme evrak takibi yapmakla görevlidir. Macaristan Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağlarını düzenleyip güçlendirmek ile görevlidir. Büyükelçiliklerden direk Macaristan Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Macaristan Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Macaristan Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanlarından rahatlıkla destek alabilir, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve ülkelerarası bağlar için görev yapan mercilerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yapma ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Vize başvuru süreçleri hakkında hizmet vermemektedir. Bu tarz görüşmeler ve evraksal danışma aracılığı olarak Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Macaristan Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Macaristan Konsolosluğu ya da Macaristan Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamakta ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Önceden sistem üzerinden randevu alınmalı ve gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Eksi ve hatalı hazırlanan evraklar ile başvuru yapılamamaktadır. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Macaristan Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Teslim edilen evrakları incelerken sonuçlanma süresinde gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapma hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Macaristan Vizesi Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan net cevap bulabilirsiniz.

Macaristan Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Macaristan Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli vize başvurularını kabul etmemektedir. Macaristan Turistik Vize başvurusu ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri yapılamamaktadır. Turistik başvurular yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Macaristan’a bir arkadaşınıza ya da akrabalarınızdan birisini ziyaret etmek için bir seyahat planlanmış iseniz; mutlaka Macaristan Aile Arkadaş vizesi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Konsolosluğa sunulacak olan davetiyenin belediye onaylı olması ve orijinalinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye mektubu sadece orijinal davetiyenin yanında destekleyici nitelik taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin yüzde yüz onaylanacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Macaristan Aile arkadaş ziyareti vizesine başvuracaksınız eğer; yurt dışında muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir akrabanızın ya da arkadaşınızın olması gerekmektedir. Davetiyeyi bulunduğunuz bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden onaylı olarak çıkartabilirsiniz. Davetiyenin orijinali ve davetiye gönderen kişinin kimlik bilgileri başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiye çıkartabilmenin en önemli koşulu Macaristan’da çalışan, kurulu bir düzeni olan ve bu beyanlarını resmi olarak kanıtlayan evrakların sunulması ile gerçekleştirilebilmektedir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Macaristan Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Macaristan Davetiye Hangi Başvurularda Kullanılmalıdır?

Macaristan vizesi başvurusu yaparken Macaristan’da ki kişi ile akrabalığınız ya da arkadaşlığınız var ise; davetiye kullanılabilir. Davet mektubu ile başvuru yapmak vizenizin garanti onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve Macaristan da bir tanıdığınız olduğunu belgeler ile beyan etmiş olursunuz. Başvurunuzda Macaristan’da bir tanıdığınızın olduğunu ve o kişide kalacağınızı beyan edip ,evraklarınız arasında davetiye sunmaz iseniz; hem dosyanızı teslim edemez hem de dosya durumunuzu olumsuz etkilemiş olursunuz. Davet mektubunuzun yanında açıklayıcı ek bir dilekçede ekleyebilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Macaristan Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Macaristan Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonun gerçekliğine bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar, şahsi durumunu kanıtlayan maddi ve ailevi evrakları da hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Macaristan Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Macaristan’ a ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı ve sunulan evraklar ile birbiriniz tutarlı olmalıdır. Ticari vize Başvuruları Direk Macaristan Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilir, tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Macaristan’ a ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise mutlaka davet mektubunuzun fuar biletinizin olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Macaristan ‘da ki firmadan şirket antetli kağıdına kaşeli imzalı gelmesi en önemli kriterdir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları  birbiri ile tutarlı olmalıdır. Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Macaristan Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Macaristan seyahatiniz gezip, görmek, tanımak amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması zorunludur. Sunacağınız evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün sonuna kadar opsiyonlu olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama Macaristan Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve gerekli durumlarda sonradan satın almanızı isteyebilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Macaristan Vizesi İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Macaristan Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa yurt dışı vizesi alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi durumunuzun yeterliliğini evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınızın ve ne sıklıkta seyahat edeceğinizde bir niyet mektubu ile açıklanması başvurunuz açısında olumlu etkiler yaratacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Macaristan Vizesi Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Macaristan Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Macaristan vizesi başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statütüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik gibi kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve Macaristan Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Maddi durum evrakları ve seyahat amacınızın da ayrıca kanıtlanması gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Macaristan’da 90 günden az kalmak isteyen bordo pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Macaristan seyahatiniz için gerekli olan vize için başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz,  gerekli belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Macaristan Ticari Vize ya da Macaristan Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar hazır hale geldikten sonra teslim etmek için mutlaka randevu alınmalıdır. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Macaristan vizesi başvuruları için gerekli tüm evraklar, Macaristan Vizesi Başvuru Formu, dilekçeler ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden randevu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar teslim edilememektedir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzla hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Macaristan’a seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, 90 günden fazla uzun dönemli kalış ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Macaristan Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Macaristan Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Macaristan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Macaristan’ da ki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye sunmanız gereklidir ve seyahat amacınızı kanıtlayan en önemli evrakınızdır. Bu davetiye orijinal yani aslı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Macaristan vizesi başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ile kanıtlamanız ve desteklemeniz gerekmektedir. Macaristan’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fuar ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Macaristan’da ki firmadan bir ticari davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve otel opsiyonunuzun uzun opsiyonlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Macaristan Vizesi Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinalinin ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının ve kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri  Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Macaristan Vize Formu mu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Macaristan vizesi formu bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Elle doldurulan, hatalı, karalama ya da bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan ve beyan edilen evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgiler birbiri ile tutarlı olmalıdır. Birbirini tutmayan bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Macaristan Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Vize Formu nu Nereden Doldurabilirim?

Macaristan vizesi başvurusu yapılırken, bilgisayar ortamında doldurulmuş İngilizce formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak sonuç kararı verilir. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma sürenizi uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale getirebilmektedir.  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Macaristan Vizesi Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik vizeleri ile kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi başvurularında formları ve doldurulma şekli farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce ya da Macarca doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru merciine sunulmalıdır. Bu sebeple Macaristan Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesi de değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Macaristan’ a seyahatiniz öncesinde vize işlemleri için planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere başlama sürenizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Macaristan Vizesi Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Macaristan Vizesi İşlemleri En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Macaristan Ticari Vize ve Macaristan Turisti Vize Başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ve anında müdahale etme şansınız artar. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Macaristan Vize İşlemleri Ücretleri Nedir?

Macaristan seyahatinizde, başvuru türünüze göre gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir. Bu bedeller başvuru türü yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı zaman dilimi arasında gerçekleştirmektedir. Vize bedelleri başvuru günü elden teslim alınmakta ve çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Macaristan Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Macaristan Vize Randevusu Alabilirim?

Macaristan seyahatlerinizde gerekli olan vize için önceden randevu alıp başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu alma zorunluluğudur. Gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilirsiniz. Randevusu olmayan evrakları teslimi yapılamamakta ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinize 3 gün kala randevu bulma durumunuz olmamakla birlikte başvurunuzu da gerçekleştirmeniz olanaksızdır. Macaristan Vizesi İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Macaristan Vize Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Macaristan randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurulanlarından ikamet yani bölge zorunluluğu bulunmaktadır. Birçok şehirde bulunan şubemizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Macaristan Vizesi İşlemlerinize güvenli bir şekilde başlayabilir, başvuruda gerekli olan evrak listesinin detaylarına ulaşabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

İlk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz ve ilk defa yurt dışına seyahat yapacak iseniz parmak izinizin alınması mecburiyetinden dolayı randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinin siteminde ortak havuzunda kayıtta olacaktır. Bundan sonraki vize başvurularında geçerli sayılacaktır ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır.’’ Vıs ‘’ ibaresi olan pasaportlarda bundan sonraki vize başvurularında şahsen bulunmanıza gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından Macaristan Vizesi Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Macaristan Vizesi Ücreti Listesine Nereden Ulaşırım?

90 günden uzun dönemli kalış vizesi ya da 90 günden az kısa dönemli kalış süresine göre Macaristan Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Harç bedelleri kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşına göre de değişmektedir. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Macaristan Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Macaristan vizesi başvurusu yapılırken Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Vize ücretlerini başvuru günü elden nakit teslim almaktadır. Harç bedelleri ve ücretleri başvuru gününden sonra Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Macaristan Ticari Vize Ve Macaristan oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Macaristan Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Macaristan Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize başvuru türüne ve kalış süresine göre değişmektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler farlılık göstermektedir. Başvurularda grup indirimi ya da kurum indirimi gibi ücretlendirmeleri bulunmamaktadır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, sonradan ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Macaristan Vizesi Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği Ne demektir?

Macaristan vizesi başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması ne kadar önemli ise;  gidiş amacınızı ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yazmak, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. Sunulan vize talep dilekçesi seyahat amacınızın ve kendinizi ifade eden evrakların bir özeti niteliğinde olacaktır. Macaristan Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Dilekçe Örneği Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Macaristan vizesi talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli ve özetleyen sağlam evraklar arasındadır. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Macarca olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat; başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi evraklarınız arasında olmalıdır. Sponsorluk dilekçesinin olmaması eksik evrak olarak değerlendirilir ve dilekçe olmadan başvurunuzu tamamlayamamaktasınız. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Macaristan Vizesi Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Macaristan; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve Türk nüfusu barındıran ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok kısa süreli ve uzun süreli vize başvuru yapılan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yoğun başvuru alan Macaristan için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Macaristan Vizesi İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlem prosedürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Macaristan Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Macaristan’a 90 günden az kısa süreli kalış vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Macaristan Vizesi Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Vip Randevu yani acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Vip Randevu başvuru gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlem prosedürüdür. Yani randevuyu erkene çekmek içindir. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, garanti vize anlamına gelmemektedir. Vize başvuru süreçleri ve gerekli evraklar hakkında tam destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizden destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Macaristan vizesi başvurularında seyahat türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti ve turistik seyahat vizeleri ortalama 15 iş gününü bulmaktadır. Macaristan Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz, Zamanında başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. destek alabilirsiniz.

Macaristan Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı da dikkate almanız gerekmekte ve olası ani gelişen durumları düşünülerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken zamanda yapmanızda fayda vardır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmektedir. Elçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sonrasında ek evrak talep edebilir. Böyle bir durumda tamamlamak için gerekli zamanınızın olmasında erken başvuru yapmanın faydası olmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden Macaristan Vizesi Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

As Visa Solutions Macaristan Yetkileri Nelerdir?

As Visa Solutions Macaristan Online formu doldurulmuş, seyahat amacını kanıtlayan evrak dosyasını teslim alan, vize evraklarının eksiklerini kontrol eden, parmak izi sistem kaydını oluşturan ve bunları Konsolosluğa ileten mercidir. Macaristan Vizesi Randevusu alınmamış evrakları kabul etmemektedir. Dosya tesliminde ekstra evrak talep edebilmektedir. Başvurularınız da geç kalmamak adına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan hızlı işlem için destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz başlatabilirsiniz.

As Visa Solutions Macaristan Vizesi Sonucunu Belirmekte Yetkili Midir?

As Visa Solutions Macaristan Vizesi Başvurularının sonucuna onay ya da ret verme yetkisine sahip değildir. Dosyaları tasnif edip teslim alma, biometri kaydı oluşturma, ibraz edilen evrakları kontrol etme ve evrakları gerekli mercilere iletme yetkisine sahiptir. Eksik ya da hatalı evrak ile başvuru yapmanıza izin vermeme ve evrakları teslim almama yetkisine sahiptir. Sorunsuz bir Macaristan Vize İşlemi yapmak için Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir tüm işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

As Visa Solutions Macaristan Randevu Almadan İşlem Yapar Mı?

Macaristan’a seyahat planlaması yaparken vize başvuru türünüz ne olursa olsun, sonuçlanma süresini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Kısa süreli vize başvuruları 7 ile 15 iş günü arasında sonuçlanırken, uzun süreli vize başvuruları 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Herhangi bir neden ile yaşanan aksaklıktan vize sonuçlanma süreniz geç kalabilir ve seyahat planınız aksayabilir. Olası aksaklıklara neden olmadan Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden hızlı bir şekilde Macaristan Vizesi Randevusu Alabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu