Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Meksika

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Meksika aile/arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen Türk vatandaşları elektronik vize ile ilgili ülkeye tek giriş çıkış hakkı elde etmektedir. Vize onayından sonra 30 gün içinde Meksika’ya giriş yapılmış olması şarttır. Meksika elektronik vizesinin 1 gün içerisinde onaylanmasından sonra, ülkeye seyahat eden vatandaşlar 180 gün boyunca ülke sınırları içerisinde konaklayabilmektedirler. Öyle ki, umama mahsus pasaport hamilleri, hususi pasaport hamilleri ve de hizmet pasaportu hamilleri gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeye tabi tutulmuşlardır. Diplomatik pasaport hamilleri ise gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Gereken Belgeler

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli belgeler, Vize Turizm firmamız tarafından liste halinde başvuruda bulunacak olan kişilere sunulmaktadır. Eğer hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu hamili değilseniz ve umama mahsus pasaportunuz varsa, seyahatinizi de uçak ile gerçekleştirecekseniz elektronik vizeye başvuru yapabilirsiniz. Meksika aile arkadaş vizesi belgeleri şu şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi
  • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • Meksika vize başvuru formu
  • Meksika vize talep dilekçesi
  • Meksika’da yaşayan aile bireyleri ya da arkadaşlardan gelen davet mektubu

Meksika aile ve arkadaş vizesi için gerekli tüm belgeler elektronik ortamlardan temin edilmektedir. Elektronik vize alımından sonra Türk vatandaşları Meksika’da 180 gün boyunca kalma hakkı elde etmektedirler.

meksika aile arkadaş ziyareti vizesi 1

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Geçerlilik Süresi

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi geçerlilik süresi, hangi vize türüne ve nasıl başvuru yapıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer elektronik vize işlemleri için gerekli olan yükümlülükler yerine getirilmişse, 30 gün içinde ülkeye tek seferlik giriş çıkış sağlamak şartıyla 180 gün boyunca vizeniz geçerli olacaktır. Daha uzun süre ülkede kalmak için Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti Ne Kadar

Meksika ülkesine gitmek isteyen vatandaşların online ortamlardan Meksika konsolosluğu ve büyükelçiliklere başvuru yapmaları gerekir. Peki Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti ne kadar? Özellikle de online vizeler için net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Bazı durumlarda ücret talebinde bile bulunmayabilir. Bu konudaki en güncel bilgilere firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaporta sahip kişilerin, Meksika’ da bulunan Aile üyesi, arkadaşı veya burada ki tanıdık kişileri ziyaret edebilmeleri için kullanılan bir vize türüdür. Meksika ziyaret vizesine başvuru yapılabilmesi için Meksika’ da yaşayan aile üyesi veya arkadaşlardan konsolosluk onaylı bir davetiye mektubu alınması gereklidir. Alınacak olan davetiye mektubu ile birlikte diğer Meksika Vize Evrakları ve Belgeleri de hazırlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Meksika vize işlemlerinizde profesyonel bir destek almak ve vize başvurularınızı gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereden Yapılır?

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesine ülkemiz vatandaşları için Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliği Vize bölümünden başvuru yapılmaktadır. Meksika vize randevunuzun alınmasının ardından hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleri ile birlikte başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Ancak şahsen başvuru yapılması zorunlu değildir. Meksika ziyaret vizesine başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunması, başvuru sahiplerinin profesyonel bir hizmet alması gerekliliğini arttırmaktadır. Meksika vize başvurunuz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih etmeniz vize başvurunuzun en güvenli ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için ise bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru Yaparken Randevu Almak Gerekir Mi?

Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilmek için vize başvuru işlemlerinin ilk adımı olan Meksika Vize Randevusunun alınması şarttır. Meksika vize başvurularında elçilik yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının takibinin daha kolay sağlanması adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Meksika vize evrakları ve belgeleri vize randevunuzun oluşturulmasının ardından hazırlanması gereklidir. Bu nedenle vize işlemlerinin ilk adımı vize randevusu almaktır. Meksika vize randevunuzu firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak hemen alabilir ve vize işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: