Büyükelçiliği Vize Meksika

Meksika Büyükelçiliği Vize

Meksika Büyükelçiliği vize hizmetlerinde aktif görev almaktadır. Bu kurum aynı zamanda ülkemizdeki Meksikalıları da temsil etmekle görevlendirilmiş yetkin bir merciidir. Vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların eğer elektronik başvuru durumu söz konusu değilse, ilgili bölge kapsamına da giriyorlarsa Meksika Büyükelçiliği aracılığıyla vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün olacaktır. Vize işlemlerine ilişkin prosedürler ve daha fazla bilgi için ise Vize Turizm merkezimiz ile iletişime geçilmesi ve süreç hakkında bilgi alınması gerekmektedir.

Meksika Büyükelçiliği Hizmet Alanları

Meksika Büyükelçiliği, Ankara ilinde yer alır. Ülkemizde yaşayan ve Meksika’ya herhangi bir nedenle ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemlerine ilişkin gerekli prosedürlerin uygulanmasında yetkili kılınmıştır. Büyükelçilik vize yetkisinin yanı sıra iki ülke arasındaki kültürel, siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinde de son derece önemli bir rol oynar. Meksika Büyükelçiliği hizmet alanları genel olarak Ankara bölgesi ve buraya yakın alanları kapsamaktadır. Vatandaşlar sadece Meksika vize işlemleri için değil, pasaportlarını yenilemek, pasaportlarının sürelerini uzatmak, ülkeler arası evlilik gerçekleştirmek, boşanmak vb. gibi nedenden kaynaklanan kimlik değişimi, ölüm ve doğum gibi belgelerin düzenlenmesinde de yetkili kılınmıştır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri bu konuda yetkilendirilmiş personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru sürecinin ilk aşamasında Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla randevu alınmaktadır. Randevu günü gelene kadar tüm evraklar eksiksiz bir şekilde toparlanır ve doldurulur. Hazır hale getirilen evraklardan bir dosya yapılmaktadır. Bu dosya randevu gününde ilgili kuruma ibraz edilerek, vize başvuru işlemlerinin tamamlanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bünyemizde çalışan profesyonel ekibimiz sayesinde elektronik başvuru işlemlerinin de sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

meksika büyükelçiliği vize 1

Meksika Ankara Büyükelçiliği Adres

Meksika Ankara Büyükelçiliği adres bilgisi şu şekildedir;

Aziziye, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110, Pak Sk. D: Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Meksika Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri hafta içi günlerindeki mesai saatlerini kapsar. Aynı zamanda resmî tatil günlerinde ve ilgili ülkenin dini ve milli bayramlarında büyükelçilik açık değildir. Bu nedenle Meksika vize başvurusu yapacak olan vatandaşların çalışma saatlerini mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Meksika Büyükelçiliği Vize başvuruları için yetkili mercidir. Meksika vize işlemleriniz elçilikten alacağınız vize randevusu ile vize başvurunuzu kabul etmekte ve vize başvurunuzu sonuçlandırmaktadır. Meksika Büyükelçiliği Vize bölümü, vize başvuru sahiplerinin, vize randevusu alması sonrasında evrak ve belgelerini kabul ederek vize işlemlerinin yürütülmesini aşamasında yetkili olmaktadır. Yapacağınız Meksika Vize Başvurusu sonrasında elçilik vize başvurunuzu değerlendirerek vize başvurunuzu olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzda hatasız ve eksiksiz bir başvuru yaparak olumlu bir sonuç elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Büyükelçiliği Vize Randevusu Verir Mi?

Meksika Büyükelçiliği Vize bölümü, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacağı vize başvurusunda yetkili merci olmasından ötürü vize işlemleri elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Meksika Vize İşlemleri bu merci tarafından yürütüldüğü için başvuru işlemlerinin her aşamasında da yine elçilik sorumludur. Dolayısı ile Meksika vize randevusu elçilik üzerinden alınmaktadır. Ancak vize işlemleri oldukça meşakkatli olmasından ötürü sıklıkla sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir hizmet almak başvuru sağlığı açısından önem arz etmektedir. Meksika vize randevunuzu hemen almak ve vize işlemlerinizi kolayca en doğru yöntem ile gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Büyükelçiliği Vize Formu İçin Ücret Ödenir Mi?

Meksika Büyükelçiliği Vize işlemleri için yetkili merci olması ile birlikte vize başvurusu için gerekli evrak ve belgelerini kabul etmekle sorumludur. Vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan evraklar arasında en önemlilerinden birisi vize formudur. Meksika Vize Formunun elçiliğe sunacağınız vize evraklarının arasında olmaması vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra vize formuna elçilikten ve firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleri için gerekli olan evrak listesi ile vize formuna ücretsiz olarak hemen sahip olmanız mümkündür.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: