Konsolosluğu Vize Meksika

Meksika Konsolosluğu Vize

Meksika konsolosluğu vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus evrakların dolduruluş ve hazırlanış şeklidir. Öyle ki, Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus, hususi ve de hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının konsolosluk ya da büyükelçiliklerden vize alması mümkün olabileceği gibi online ortamlardan da vize alınması mümkün hale gelmiştir. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşlarının ise ilgili ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur.

Meksika konsolosluğu vize işlem süreci artık online mecralardan yürütülmektedir. Ancak bu durum sadece umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için geçerlidir. Hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının konsolosluk ya da büyükelçiliklerde Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. İlgili ülkeye girişlerde sınır kapısı vize uygulaması söz konusu değildir. Bu kriterler genel olarak elektronik vize yöntemleriyle karşılanmaktadır. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları ise Meksika’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Vize işlemleri yürütülürken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evrakları doğru bir şekilde doldurmak ve zamanında teslim etmek olmalıdır. Bunun için de öncelikle hangi vize türüne başvuru yapılacağına ilişkin kararın net olarak verilmesi gerekir. Meksika Vize evrakları ve belgeleri ve diğer tüm detaylarla ilgili bilgileri Vize Turizm merkezimizi arayarak, deneyimli ve profesyonel ekibimizden almanız mümkün olacaktır. Daha fazla bilgi ve detay için bizleri arayabilirsiniz.

Meksika Vize İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Adres bilgileri şu şekildedir;

Levent, Lale Sokağı No:23, 34330 Beşiktaş/İstanbul

meksika konsolosluğu vize 1

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri ülkemizin resmî tatil günlerini ve ilgili ülkenin resmî tatil günlerinin dışında kalan günlerdeki mesai saatlerini kapsamaktadır. Ayrıca hafta sonu günlerinde de Meksika vizesi İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Günümüzde elektronik randevu sisteminin aktif hale gelmiş olması nedeniyle konsoloslukların tatil günlerinin de online mecralarda takip edilmesi daha kolay hale gelmiştir. Online vize başvurusu yapabilmek için sistem gereksinimlerini çok iyi bilmek gerekmektedir. Böylece gerekli hususları en doğru şekilde yerine getirerek, daha kısa süre içerisinde vize onayının alınması da kaçınılmaz hale gelecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Konsolosluğu Vize Randevusu Verir Mi?

Meksika Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili yetkili merci olmamasından ötürü vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın vize işlemleri Meksika Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle konsolosluğun vize randevusu verme yetkisi bulunmamaktadır. Meksika Vizesi başvuru adımları, vize dilekçesi, vize formu ve başvuru ücretleri gibi bilgilere konsolosluktan ulaşılamamaktadır. Meksika vize randevusu almak ve Meksika vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin tamamına firmamız Long Vize Başvuru Ve Radevu İşlemleri Merkezi tarafından kolayca ulaşabilir ve başvurularınızı güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Konsolosluğu Vize Başvuru Sonucuna İtiraz Kabul Eder Mi?

Meksika Konsolosluğu Vize İşlemleri ile ilgilenen kurum değildir. Meksika’ nın ülkemizdeki yetkili dış temsilciliğinin Meksika Büyükelçiliği olmasından ötürü vize randevusu elçilik tarafından verilir ve vize başvurusu yine elçilik tarafından kabul edilir. Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Meksika Turistik Vize veya Meksika Ticari Vize işlemlerinizin tamamı elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvurunuzun sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı yine başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz elçilik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Meksika vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bu ve bunun gibi sorularınız için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Konsolosluğu Vize İşlemleri Yapar Mı?

Meksika Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgilenen kurum olmamak ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize işlemleri Meksika Büyükelçiliği Vize bölümünden yapılmaktadır. Meksika ülkesinin ülkemizdeki yetkili dış temsilciliği Meksika Büyükelçiliği olmasından ötürü vize başvuruları bu merci üzerinden randevu esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Meksika vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve elçiliğin istemiş olduğu evrakların listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: