Ticari Vize Meksika

Meksika Ticari Vize

Meksika ticari Vize başvuruları günümüzde elektronik ortamlarda da gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ancak bu durum sadece uçak ile seyahat edecek olan vatandaşlar için geçerli bir durumdur. Umama mahsus pasaport hamili dışında kalan hizmet ve hususi pasaport hamili Türk vatandaşları ise vize işlemlerini Meksika Vize Turizm firmamız aracılığıyla konsolosluk ya da büyükelçilikler aracılığıyla gerçekleştirmek durumundadırlar. Elektronik Meksika ticari vizesi almak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise uçak bileti alacakları hava yolu firmalarının SAE kaydının olmasıdır. Eğer havayolu firmasının SAE kaydı yoksa, elektronik vize geçersiz sayılır. Gerekli tüm koşulların yerine getirilmesinden sonra 1 gün içinde vize onayının alınması mümkün olacaktır.

Meksika Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Meksika ticari vizesi için gerekli evraklar, turistik ve aile ya da arkadaş ziyareti vizesine göre bir nebze de olsa farklılık göstermektedir. Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ticari işlemlerinin tamamını Vize Turizm merkezimi aracılığı ile gerçekleştirebilirler. Meksika vize evrakları listesi şu şekildedir;

  • Meksika vizesi başvuru formu
  • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi
  • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay süre boyunca geçerliliği bulunan pasaport
  • 1 adet vesikalık fotoğraf
  • Davet mektubu
  • Şirket bilgilerini gösteren belgeler
  • Çalışılan kurum bilgilerini gösteren belgeler
  • Banka hesap dökümleri

Tüm bu belgeler toparlanıp dosya haline getirilerek, ülkemizde bulunan konsolosluk ve de büyükelçiliklere teslim edilmelidir. Online ortamlardan da başvuru formu ve dilekçesi doldurulabilir.

meksika ticari vizesi 1

Meksika Ticari Vize Ne Kadar Sürede Çıkar

Meksika vizesi kaç günde çıkar? Vize sürecinin ne kadar süreceği, hangi vize türüne ve ne şekilde başvuru yapılacağına göre değişkenlik gösterebilir. Eğer konsolosluk ya da büyükelçilik yoğun değilse, tatil günlerine denk gelinmemişse ve de online vize türüne başvuru yapılmışsa ortalama olarak 1 gün içerisinde vize işlemlerinin sonuçlandırılması mümkün olacaktır.

Meksika Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize ücreti vize başvurularının ne şekilde yapıldığına göre değişkenlik gösterebilir. Elektronik ortamlara yapılan başvurularda genellikle harç ücreti talep edilmemektedir. Ancak söz konusu durumda ve normal başvurular için istenilen harç ücretlerinde yapılan güncellemeler nedeniyle değişiklikler söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Meksika Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Meksika’dan gelecek olan davetiyedir. Meksika’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir yada orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Meksika Büyükelçiliği Vize Randevusu oluşturulup Meksika Ticari Vizesine başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak elçiliğe sunulması gereklidir. Meksika vize randevunuzu almak ve ticari vize işlemlerinizi başlatmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Meksika Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması zorunlu bir koşuldur. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Meksika’ dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Meksika Vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve ticari vize başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Meksika Ticari Vize işlemleri için elçilikten yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, birçok faktöre bağlı olarak oluşmakta ve kişilerin yaşı, çalışma durumları gibi etkenler belirleyici olmaktadır . Meksika ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize işlemlerinde gerekli olan Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: