Turistik Vize Meksika

Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik vize başvuruları elektronik ortamlardan, sadece umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için gerçekleştirilebilmektedir. Ülkeye seyahat etmek isteyen diplomatik pasaport hamili vatandaşlar vizeden muaf tutulmuşlardır. Ayrıca sadece Meksika’ya uçakla ulaşım sağlayacak olan vatandaşlar için elektronik vize alma durumu geçerli olacaktır. Deniz ve karayolu seyahatleri için elektronik vize imkânı sağlanamaz. Alınan elektronik vizenin geçerli olması için seyahat edilen havayolu firmasının SAE sistemine kayıtlı olması şarttır. Bu nedenle bilet alacak olan vatandaşların SAE kaydı hususunu mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Elektronik vize ile 30 gün içinde ülkeye tek bir giriş yapılabilmektedir. 180 gün konaklama hakkı vardır.

Meksika Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Meksika turistik vize başvurusu için gerekli evraklar kısa süre içerisinde toplanarak dosya haline getirilebilir. Online başvuru yapacak olan umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için gerekli evrak listesi de değişebilir. Ancak genel olarak evrakları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır.

Gerekli evrakların online ortamlardan usulüne uygun bir şekilde teslim edilmesinden sonra ortalama 1 gün içerisinde vize onayı alınması mümkün olacaktır. Vize onayı alındığına dair bilgiler antetli kâğıda hazırlanarak kişisel e-posta adreslerine ulaştırılmaktadır.

meksika turistik vize 1

Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Meksika vize başvuruları için elektronik ortam imkanından faydalanma durumu sadece umama mahsus pasaport hamillerine sunulan bir ayrıcalıktır. Hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları gerçekleştirecekleri seyahatler için mutlaka Vize Turizm merkezimiz aracılığı ile yetkili konsolosluk ya da büyükelçiliklerden vize talep etmek durumundadırlar. Peki Meksika vize ne kadar sürede çıkar? Başvurular usulüne uygun bir şekilde yapılmışsa 1 gün içinde onay alınması mümkün olacaktır.

Vize Ücreti Ne Kadar

Meksika ülkesinden turistik vizesi alabilmek için elektronik başvuru yöntemi sıkça tercih edilir. Ancak bu yöntem uçakla seyahat edecek ve umama mahsus pasaport sahipleri için geçerlidir. Başvurular esnasında en çok sorulan soru “Meksika vize ücreti ne kadar?” olmuştur. Elektronik vize başvurularına genellikle harç ücreti talebinde . Ancak güncellenen kararlarla söz konusu durumda değişiklik söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Meksika Turistik Vizesi, vatandaşlarımızın turistik amaçlı seyahatleri için başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Bu nedenle herhangi vize davetiyesine gerek yoktur. Davetiye mektupları genellikle Meksika Ticari Vize, Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Meksika ülkesine gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesi ve Meksika vize formudur. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Meksika vize başvurusunda vize dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Meksika Turistik Vize başvuruları için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler ile 90 günün üzerinde kalacak olan diğer pasaport hamilli kişilerin tamamı başvuru gerçekleştirebilmektedir. Meksika seyahatlerinizde turistik amaçlı gittiğinizi belirten Meksika Vize Dilekçesi ile vize formu hazırlanması, bunun yanı sıra diğer Meksika vize evraklarınızın eksiksiz hazır olması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Meksika vize başvurunuza dair detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Meksika Turistik Vize Nasıl Alınır?

Meksika Turistik Vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Meksika Büyükelçiliğinden Vize randevusu alması gerekmektedir. Alınan vize randevusuna istinaden Meksika Büyükelçiliğinin istemiş olduğu evraklar hazırlanır .Bu evrakların içinde en önemlisi vize dilekçesidir. Yazılan vize dilekçesinde neden turistik gitmek istediğinizi Meksika’ ya gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Meksika vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: