Skip to content

Meksika Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Meksika Vizesi başvurusu yapmak isteyen umama mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri, gerçekleştirecekleri seyahatlerde Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ülke, diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşlarını vizeden muaf tutmaktadır. Ayrıca turizm, iş, eğitim, gazetecilik ya da transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya gidecek olanlar, havayolu ile seyahat etmek şartıyla 30 günlük tek girişli vize alabilmektedirler. Resmi pasaport hamileri Vize Turizm firmamız aracılığıyla yetkili mercilerden vize almak zorundadırlar.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Meksika Vize Başvurusu Hakkında

Meksika vize için başvuru yapacak olan umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları Vize Turizm merkezimize müracaat ederek, işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Meksika vize başvurusu için süreç hakkındaki en detaylı bilgileri, bünyemizde çalışan profesyonel ekibimizden alabilirsiniz. Ayrıca Meksika vize evrakları ve belgeleri hangi vize türüne başvuru yapılmak isteniyorsa, buna uygun bir şekilde dosyalanarak hazır hale getirilmelidir. Başvuru gerekli koşulları taşıdığı takdirde kısa sürede onay almak mümkün olacaktır.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri

 • 1 Ocak- Yeni Yıl
 • 5 Şubat- Anayasa Günü
 • 21 Mart- Benito Juarez Günü
 • 19 Nisan- Paskalya
 • 23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs- Emek ve Dayanışma Günü
 • 5 Mayıs- Puebla Savaşı Yıl Dönümü
 • 19 Mayıs- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz- Milli Birlik ve Demokrasi Günü
 • Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos- Zafer Bayramı
 • 16 Eylül- Meksika Bağımsızlık Günü
 • 29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı
 • 2 Kasım- Ölüler Günü
 • 20 Kasım- Meksika Devrimi Yıl Dönümü
 • 25 Kasım- Noel

Kimler Meksika Vize Başvurmalıdır

Meksika özellikle de son yıllarda Türk vatandaşlarının yoğun derecede ilgisini çekmeye başlayan bir ülke olmuştur. Buraya seyahat etmek için umama mahsus pasaport hamilleri, hizmet pasaportu hamilleri ve de hususi pasaport hamilleri vizeye tabii tutulmuşlardır. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları ise gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Randevu Almak

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Vize randevusu almak için Vize Turizm firmamıza ulaşım sağlanması şarttır. Yapılan başvurular neticesinde dinamik ve profesyonel ekibimiz kısa süre içerisinde randevu işlemlerinin tamamlanmasını sağlar.  Böylece daha önceden belirlenen seyahat tarihleri içerisinde seyahatler gerçekleştirilebilecektir.

Vizesi Meksika
Meksika Vizesi

Meksika Büyükelçiliği Vize

Meksika Büyükelçiliği Vize hizmetlerinde aktif görev almaktadır. Bu kurum aynı zamanda ülkemizdeki Meksikalıları da temsil etmekle görevlendirilmiş yetkin bir merciidir. Vize işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşların eğer elektronik başvuru durumu söz konusu değilse, ilgili bölge kapsamına da giriyorlarsa Meksika Büyükelçiliği aracılığıyla vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri mümkün olacaktır. Vize işlemlerine ilişkin prosedürler ve daha fazla bilgi için ise Vize Turizm merkezimiz ile iletişime geçilmesi ve süreç hakkında bilgi alınması gerekmektedir.

Meksika Büyükelçiliği Hizmet Alanları

Meksika Büyükelçiliği, Ankara ilinde yer alır. Ülkemizde yaşayan ve Meksika’ya herhangi bir nedenle ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemlerine ilişkin gerekli prosedürlerin uygulanmasında yetkili kılınmıştır. Büyükelçilik vize yetkisinin yanı sıra iki ülke arasındaki kültürel, siyasi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinde de son derece önemli bir rol oynar. Meksika Büyükelçiliği hizmet alanları genel olarak Ankara bölgesi ve buraya yakın alanları kapsamaktadır. Vatandaşlar sadece Meksika vize işlemleri için değil, pasaportlarını yenilemek, pasaportlarının sürelerini uzatmak, ülkeler arası evlilik gerçekleştirmek, boşanmak vb. gibi nedenden kaynaklanan kimlik değişimi, ölüm ve doğum gibi belgelerin düzenlenmesinde de yetkili kılınmıştır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Meksika Ankara Büyükelçiliği vize işlemleri bu konuda yetkilendirilmiş personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru sürecinin ilk aşamasında Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla randevu alınmaktadır. Randevu günü gelene kadar tüm evraklar eksiksiz bir şekilde toparlanır ve doldurulur. Hazır hale getirilen evraklardan bir dosya yapılmaktadır. Bu dosya randevu gününde ilgili kuruma ibraz edilerek, vize başvuru işlemlerinin tamamlanması sağlanmaktadır. Aynı zamanda bünyemizde çalışan profesyonel ekibimiz sayesinde elektronik başvuru işlemlerinin de sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır.

Meksika Ankara Büyükelçiliği Adres

Meksika Ankara Büyükelçiliği adres bilgisi şu şekildedir;

Aziziye, Portakal Çiçeği Residence, NO: 1/110, Pak Sk. D: Kat: 31, 06690 Çankaya/Ankara

Meksika Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Meksika Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri hafta içi günlerindeki mesai saatlerini kapsar. Aynı zamanda resmî tatil günlerinde ve ilgili ülkenin dini ve milli bayramlarında büyükelçilik açık değildir. Bu nedenle Meksika vize başvurusu yapacak olan vatandaşların çalışma saatlerini mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Büyükelçiliği Vize Meksika
Meksika Büyükelçiliği Vize

Meksika Konsolosluğu Vize

Meksika Konsolosluğu Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus evrakların dolduruluş ve hazırlanış şeklidir. Öyle ki, Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus, hususi ve de hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının konsolosluk ya da büyükelçiliklerden vize alması mümkün olabileceği gibi online ortamlardan da vize alınması mümkün hale gelmiştir. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşlarının ise ilgili ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerde vize almalarına gerek yoktur.

Meksika konsolosluğu vize işlem süreci artık online mecralardan yürütülmektedir. Ancak bu durum sadece umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için geçerlidir. Hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının konsolosluk ya da büyükelçiliklerde Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla vize başvuru işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. İlgili ülkeye girişlerde sınır kapısı vize uygulaması söz konusu değildir. Bu kriterler genel olarak elektronik vize yöntemleriyle karşılanmaktadır. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları ise Meksika’ya gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaf tutulmuşlardır.

Vize işlemleri yürütülürken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evrakları doğru bir şekilde doldurmak ve zamanında teslim etmek olmalıdır. Bunun için de öncelikle hangi vize türüne başvuru yapılacağına ilişkin kararın net olarak verilmesi gerekir. Meksika Vize evrakları ve belgeleri ve diğer tüm detaylarla ilgili bilgileri Vize Turizm merkezimizi arayarak, deneyimli ve profesyonel ekibimizden almanız mümkün olacaktır. Daha fazla bilgi ve detay için bizleri arayabilirsiniz.

Meksika Vize İstanbul Başkonsolosluğu Adresi

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Adres bilgileri şu şekildedir;

Levent, Lale Sokağı No:23, 34330 Beşiktaş/İstanbul

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

Meksika İstanbul başkonsolosluğu çalışma saatleri ülkemizin resmî tatil günlerini ve ilgili ülkenin resmî tatil günlerinin dışında kalan günlerdeki mesai saatlerini kapsamaktadır. Ayrıca hafta sonu günlerinde de Meksika vizesi İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Günümüzde elektronik randevu sisteminin aktif hale gelmiş olması nedeniyle konsoloslukların tatil günlerinin de online mecralarda takip edilmesi daha kolay hale gelmiştir. Online vize başvurusu yapabilmek için sistem gereksinimlerini çok iyi bilmek gerekmektedir. Böylece gerekli hususları en doğru şekilde yerine getirerek, daha kısa süre içerisinde vize onayının alınması da kaçınılmaz hale gelecektir.

Konsolosluğu Vize Meksika
Meksika Konsolosluğu Vize

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi almak isteyen Türk vatandaşları elektronik vize ile ilgili ülkeye tek giriş çıkış hakkı elde etmektedir. Vize onayından sonra 30 gün içinde Meksika’ya giriş yapılmış olması şarttır. Meksika elektronik vizesinin 1 gün içerisinde onaylanmasından sonra, ülkeye seyahat eden vatandaşlar 180 gün boyunca ülke sınırları içerisinde konaklayabilmektedirler. Öyle ki, umama mahsus pasaport hamilleri, hususi pasaport hamilleri ve de hizmet pasaportu hamilleri gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeye tabi tutulmuşlardır. Diplomatik pasaport hamilleri ise gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Almak İçin Gereken Belgeler

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli belgeler, Vize Turizm firmamız tarafından liste halinde başvuruda bulunacak olan kişilere sunulmaktadır. Eğer hususi, diplomatik ve hizmet pasaportu hamili değilseniz ve umama mahsus pasaportunuz varsa, seyahatinizi de uçak ile gerçekleştirecekseniz elektronik vizeye başvuru yapabilirsiniz. Meksika aile arkadaş vizesi belgeleri şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
 • Meksika vize başvuru formu
 • Meksika vize talep dilekçesi
 • Meksika’da yaşayan aile bireyleri ya da arkadaşlardan gelen davet mektubu

Meksika aile ve arkadaş vizesi için gerekli tüm belgeler elektronik ortamlardan temin edilmektedir. Elektronik vize alımından sonra Türk vatandaşları Meksika’da 180 gün boyunca kalma hakkı elde etmektedirler.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Geçerlilik Süresi

Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi geçerlilik süresi, hangi vize türüne ve nasıl başvuru yapıldığına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer elektronik vize işlemleri için gerekli olan yükümlülükler yerine getirilmişse, 30 gün içinde ülkeye tek seferlik giriş çıkış sağlamak şartıyla 180 gün boyunca vizeniz geçerli olacaktır. Daha uzun süre ülkede kalmak için Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Ücreti Ne Kadar

Meksika ülkesine gitmek isteyen vatandaşların online ortamlardan Meksika konsolosluğu ve büyükelçiliklere başvuru yapmaları gerekir. Peki Meksika aile ve arkadaş ziyareti vizesi ücreti ne kadar? Özellikle de online vizeler için net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Bazı durumlarda ücret talebinde bile bulunmayabilir. Bu konudaki en güncel bilgilere firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Meksika
Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Meksika Ticari Vize

Meksika Ticari Vize başvuruları günümüzde elektronik ortamlarda da gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Ancak bu durum sadece uçak ile seyahat edecek olan vatandaşlar için geçerli bir durumdur. Umama mahsus pasaport hamili dışında kalan hizmet ve hususi pasaport hamili Türk vatandaşları ise vize işlemlerini Meksika Vize Turizm firmamız aracılığıyla konsolosluk ya da büyükelçilikler aracılığıyla gerçekleştirmek durumundadırlar. Elektronik Meksika ticari vizesi almak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise uçak bileti alacakları hava yolu firmalarının SAE kaydının olmasıdır. Eğer havayolu firmasının SAE kaydı yoksa, elektronik vize geçersiz sayılır. Gerekli tüm koşulların yerine getirilmesinden sonra 1 gün içinde vize onayının alınması mümkün olacaktır.

Meksika Ticari Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Meksika ticari vizesi için gerekli evraklar, turistik ve aile ya da arkadaş ziyareti vizesine göre bir nebze de olsa farklılık göstermektedir. Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ticari işlemlerinin tamamını Vize Turizm merkezimi aracılığı ile gerçekleştirebilirler. Meksika vize evrakları listesi şu şekildedir;

 • Meksika vizesi başvuru formu
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Fotokopisi
 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay süre boyunca geçerliliği bulunan pasaport
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Davet mektubu
 • Şirket bilgilerini gösteren belgeler
 • Çalışılan kurum bilgilerini gösteren belgeler
 • Banka hesap dökümleri

Tüm bu belgeler toparlanıp dosya haline getirilerek, ülkemizde bulunan konsolosluk ve de büyükelçiliklere teslim edilmelidir. Online ortamlardan da başvuru formu ve dilekçesi doldurulabilir.

Meksika Ticari Vize Ne Kadar Sürede Çıkar

Meksika vizesi kaç günde çıkar? Vize sürecinin ne kadar süreceği, hangi vize türüne ve ne şekilde başvuru yapılacağına göre değişkenlik gösterebilir. Eğer konsolosluk ya da büyükelçilik yoğun değilse, tatil günlerine denk gelinmemişse ve de online vize türüne başvuru yapılmışsa ortalama olarak 1 gün içerisinde vize işlemlerinin sonuçlandırılması mümkün olacaktır.

Meksika Ticari Vize Ücreti Ne Kadar?

Meksika vize ücreti vize başvurularının ne şekilde yapıldığına göre değişkenlik gösterebilir. Elektronik ortamlara yapılan başvurularda genellikle harç ücreti talep edilmemektedir. Ancak söz konusu durumda ve normal başvurular için istenilen harç ücretlerinde yapılan güncellemeler nedeniyle değişiklikler söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

Ticari Vize Meksika
Meksika Ticari Vize

Meksika Turistik Vize

Meksika Turistik Vize başvuruları elektronik ortamlardan, sadece umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için gerçekleştirilebilmektedir. Ülkeye seyahat etmek isteyen diplomatik pasaport hamili vatandaşlar vizeden muaf tutulmuşlardır. Ayrıca sadece Meksika’ya uçakla ulaşım sağlayacak olan vatandaşlar için elektronik vize alma durumu geçerli olacaktır. Deniz ve karayolu seyahatleri için elektronik vize imkânı sağlanamaz. Alınan elektronik vizenin geçerli olması için seyahat edilen havayolu firmasının SAE sistemine kayıtlı olması şarttır. Bu nedenle bilet alacak olan vatandaşların SAE kaydı hususunu mutlaka göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Elektronik vize ile 30 gün içinde ülkeye tek bir giriş yapılabilmektedir. 180 gün konaklama hakkı vardır.

Meksika Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Meksika turistik vize başvurusu için gerekli evraklar kısa süre içerisinde toplanarak dosya haline getirilebilir. Online başvuru yapacak olan umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları için gerekli evrak listesi de değişebilir. Ancak genel olarak evrakları şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır.

 • Meksika vize başvuru formu
 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • 1 adet vesikalık fotoğraf

Gerekli evrakların online ortamlardan usulüne uygun bir şekilde teslim edilmesinden sonra ortalama 1 gün içerisinde vize onayı alınması mümkün olacaktır. Vize onayı alındığına dair bilgiler antetli kâğıda hazırlanarak kişisel e-posta adreslerine ulaştırılmaktadır.

Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Meksika vize başvuruları için elektronik ortam imkanından faydalanma durumu sadece umama mahsus pasaport hamillerine sunulan bir ayrıcalıktır. Hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları gerçekleştirecekleri seyahatler için mutlaka Vize Turizm merkezimiz aracılığı ile yetkili konsolosluk ya da büyükelçiliklerden vize talep etmek durumundadırlar. Peki Meksika vize ne kadar sürede çıkar? Başvurular usulüne uygun bir şekilde yapılmışsa 1 gün içinde onay alınması mümkün olacaktır.

Vize Ücreti Ne Kadar

Meksika ülkesinden turistik vizesi alabilmek için elektronik başvuru yöntemi sıkça tercih edilir. Ancak bu yöntem uçakla seyahat edecek ve umama mahsus pasaport sahipleri için geçerlidir. Başvurular esnasında en çok sorulan soru “Meksika vize ücreti ne kadar?” olmuştur. Elektronik vize başvurularına genellikle harç ücreti talebinde . Ancak güncellenen kararlarla söz konusu durumda değişiklik söz konusu olabilir. Daha fazla bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.

Turistik Vize Meksika
Meksika Turistik Vize

Meksika Vize Başvurusu

Meksika Vize Başvurusu, Vize Turizm firmamız aracılığıyla konsolosluk ve de büyükelçiliklere yapılmaktadır. Vize talep işlemi aslına bakıldığında 3 temel aşamadan oluşur. Bunlar; konsolosluk ya da büyükelçiliklerden randevu isteminde bulunmak, talep edilen evrakları toplayarak dosya haline getirmek ve de evrakların randevu gününde ve saatinde teslim edilmesini sağlamaktır. Özellikle de evrak toplama sürecini çok iyi yönetmek gerekmektedir. Çünkü seyahat amacına göre Meksika farklı prosedürler uygulayan bir ülkedir. Doğal olarak seyahatin içeriği değiştiğinde istenilen belgelerin kapsamı ve içeriği de değişecektir. Ülkeye girişlerde kapı vizesi uygulanmamaktadır. Meksika vize başvuru işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesi Geçerlilik Süresi

Meksika vizesi geçerlilik süresi, hemen tüm ülkelerde olduğu gibi çok uzun bir zaman dilimini kapsamamaktadır. Konsolosluk ya da büyükelçiliklerin taleplerine uygun hazırlanan belgeler ve de bazı kriterlerin yerine getirilmesi koşuluyla 30 gün, 90 gün ve 180 gün gibi süreler için vize geçerliliği elde etmek mümkündür. Ancak Meksika ülkesine gerçekleştireceğiniz ilk seyahat sadece 30 günlük bir süreci kapsayacaktır. Sürenin ne şekilde ve nasıl uzatılacağı konusundaki daha detaylı bilgileri Vize Turizm merkezimizi arayarak alabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılır

Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, hususi pasaport hamili Türk vatandaşları ve de hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları Vize Turizm merkezimiz aracılığı ile konsolosluk ya da büyükelçiliklerden Meksika Vize randevusu talebinde bulunarak işlemlere başlamalıdır. Peki Meksika vize başvurusu ne zaman yapılır? Meksika Vize başvurusu sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler nelerdir?

Vize başvurularında öncelikle konsolosluk ve büyükelçiliklerin tatil günlerinin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Bilindiği gibi bazı dini ve milli bayramlarda ya da ilgili ülkenin kendisine has özel günlerinde hizmet verilmemektedir. Belirtilen günlerin dışında kalan, hafta içi günlerinde ve de mesai saatlerinde vize başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Olası aksaklıkların önüne geçmek için vize başvurularının seyahat tarihinden en az 15 ya da 20 gün önce yapılması daha doğrudur. Detaylı bilgi için bizleri arayabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirmek için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Vize Başvurusu Meksika
Meksika Vize Başvurusu

Meksika Vize Evrakları ve Belgeleri

Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri, talep edilen vize türüne ve de seyahatin içeriğine göre değişkenlik gösterebileceği gibi başvurunun nasıl yapılacağına göre de değişebilmektedir. Öyle ki günümüzde teknolojik imkanların hızla gelişmesine paralel olarak vize işlemleri artık elektronik ortamlar aracılığıyla gerçekleştirilmeye başlamıştır. Meksika vizeleri için de e vize söz konusudur. Ancak diğer ülkelere nazaran, Meksika e-vize işlemlerinde bazı önemli değişiklikler vardır. Bunlardan biri de Meksika e-vizesine başvuru yapacak olan vatandaşların seyahatlerini uçakla gerçekleştirecek olmasıdır. Tercih edilen hava yolu firmasının da SAE kaydı olmak durumundadır. Aksi takdirde vize geçerli sayılmaz. Meksika vize işlemleri için bir diğer önemli kriter de belgeleri olması gerektiği gibi toplamak ve doldurmaktır. Meksika vizesi için gereken belgeler şu şekildedir;

 • Meksika vize başvuru formu, belirtilen şekil şartlarına uygun bir şekilde doldurulmuş olması gerekir.
 • 1 Adet vesikalık fotoğraf
 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay boyunca geçerliliği bulunan pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi

Talep edilen evraklar öncelikle online ortamlarda taratılarak, sisteme yüklemeye hazır hale getirilmelidir. Ayrıca hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları gerçekleştirecekleri vize başvurularında ise konsolosluk ya da büyükelçiliklerden randevu alarak, hususi başvuru yapmalıdırlar. Umumi pasaport hamili vatandaşlar ise yukarıda belirtilen belgeleri online ortamlardan ilgili sayfalara yükleyerek 1 gün içerisinde vize onayı alabilmektedirler.

Meksika Vize İçin Gereken Finansal, Mesleki ve Şirket Evrakları

Meksika vize formu almak için elektronik ortam için ayrı, hususi ortamlar için ayrı evraklar istenmektedir. Özellikle de hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ilgili ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatlerde ticari vize için gerekli olan tüm evrakları teslim etmelidirler. Peki Meksika vizesi için gereken finansal, mesleki ve şirket evrakları nelerdir? Öncelikle bu evrakların genellikle iş yerine ve şirkete ilişkin belgeler olduğu unutulmamalıdır.

İstenilen finansal belgeler, kişilerin bankalardaki hesap dökümlerini gösterir nitelik taşımalıdır. Mesleki belgeler ise hangi kurumda ve ne koşullarda çalışıldığında dair bilgiler içeren belgeler şeklinde toparlanarak yetkili kurumlara ibraz edilmelidir. Evrakların eksik ve hatasız olması son derece önemli bir husustur. Bu nedenle online ortama yüklenmeden önce mutlaka kontrol edilmelidirler.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Meksika
Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri

Meksika Vize Formu

Meksika Vize Formu, doldurulurken dikkat edilmesi gereken bazı önemli kriterler göz önünde bulundurulmalıdır. Bu evrak, vize başvurusu yapan kişilerin hakkındaki bilgilerin Meksika konsolosluğuna ve büyükelçilik gibi kurumlara ibraz edilmesi açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda başvuru sahipleri ile iletişim kurma gibi önemli bir görevi de üstlenir. Bu nedenle Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının mutlaka talep edilen formu usulüne uygun bir şekilde doldurması gerekmektedir.  Aksi takdirde vize onayı alınması ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Meksika Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Meksika vize başvuru formu tüm diğer vize başvuru formları gibi toplamda 4 sayfadan oluşturulmuştur. Her bir sayfa kişiler hakkında bilgiler edinmek üzere hazırlanmış olan birbirinden farklı soruları içermektedir. Forma geçirilen bilgilerin gerçeği yansıtır nitelikte olması şarttır. Peki Meksika başvuru formu nasıl doldurulur? Merak edenler için işte detaylar…

 • Form üzerinde yer alan bilgiler, şahısların el yazısıyla yazılmış olmalıdır.
 • Bilgiler doldurulurken mutlaka tükenmez kalem kullanılmalıdır.
 • Formda yer alan bilgilerin tamamında büyük harf kullanımı sağlanmalıdır.
 • Kimlik ve pasaport bilgileri arasında uyum olması gerekir.
 • Doğum tarihi, yasal vekil bilgileri doğru ve usulüne uygun bir şekilde beyan edilmelidir.
 • Pasaport bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Meslek bilgileri kısmında gerek görüldüğü takdirde ek belge ibrazı gerçekleştirilmelidir.

Meksika vize başvurusu formları doldurulurken isim ve soy isim kısmı net bir şekilde doldurulmalıdır. Eğer daha önceden bu ülkeye gerçekleşmiş bir seyahat söz konusu değilse vize alma süreci biraz daha uzun sürebilir. Elektronik vize başvuruları ise normal başvuru türlerine göre çok daha kısa süre içerisinde sonuçlanır. Bu süre genel olarak 1 günü kapsamaktadır.

Meksika vize başvuru formunun nasıl doldurulması gerektiğine ilişkin bilgileri öğrenmek için Vize Turizm firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece işlemlerinizi daha doğru ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurmuş olacaksınız. Bizlerle iletişime geçtiğinize bünyemizde çalışan deneyimli ve her biri kendi alanında profesyonel olan ekibimiz sayesinde vize için gerekli olan belgeleri kısa sürede tamamlanmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Vize Formu Meksika
Meksika Vize Formu

Meksika Vize İşlemleri

Meksika Vize İşlemleri için gerekli olan belgelerin tamamlanması ve yetkili kurumlar tarafından ek belge talep edilmemesi durumunda kısa süre içerisinde vize alınması mümkündür.

Vize Turizm firması olarak, sizlerin vize süreci boyunca ihtiyacınız olan tüm bilgileri veriyor ve belgelerinizi dosya haline getirerek, randevu görüşmelerinizi tamamlıyoruz.

Bilindiği gibi vize başvurularında özellikle de evrakların talep edilenden farklı olması ve yanlış bilgilerle doldurulması, yetkili kurumlardan red yanıtının alınmasına neden olmaktadır. İstenilen evraklar kesinlikle başvurulacak olan vize türüne göre de değişkenlik gösterir.

Red yanıtı almak istemeyen ve daha önce belirlemiş olduğu tarih aralığında seyahat etmek isteyen umama mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri Vize Turizm merkezimiz ile iletişime geçebilir.

Meksika Vize Nereden ve Nasıl Alınır?

Meksika, kültürel ve coğrafi özellikleri ile ön plana çıkmış bir ülkedir. Bu nedenle her yıl birçok Türk vatandaşı bu toprakları ziyaret etmek ister. Meksika ülkesine giriş yapabilmek için umama mahsus pasaport hamilleri, hususi pasaport hamilleri ve de hizmet pasaport hamilleri gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeye tabii tutulmuşlardır. Diplomatik pasaport hamili vatandaşlar ise 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar. Peki Meksika vizesi nasıl alınır? Meksika vizesi almak için gerekli olan evraklar nelerdir?

Meksika’ya gitmek isteyen Türk vatandaşları vize randevu ve başvuru işlemlerini gerçekleştirmek için Vize Turizm merkezimize başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapılan başvurular neticesinde vizeye tabii olan vatandaşların evrakları tamamlanarak, dosyaları eksiksiz ve hatasız bir şekilde hazırlanır. Vatandaşların evrakları hangi amaca hizmet edecekse o amaca uygun bir şekilde evrak toplama işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Günümüzde evrakların eksikliği, gerçek bilgilerle uyuşmaması ve başvuru formunun ya da dilekçenin yanlış doldurulması gibi nedenlerle red yanıtı alan birçok vatandaş vardır. Firmamız belgeleri hazırlama sürenin her bir aşamasında sizleri de bilgilendirerek, red yanıtı alınmasına sebebiyet verecek her türlü faktörü ortadan kaldırmaktadır. 

Meksika vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının, vize başvuru işlemleri ya da evrak toplama sürecine girmeden önce mutlaka yetkili kurumlardan randevu talep etmeleri gerekir. Vize Turizm merkezimiz, randevu alma sürecini de sizlerin yerine başarıyla yönetecektir. Vize başvurusu, randevu ve diğer tüm detaylar için bizlere ulaşabilirsiniz.

Vize İşlemleri Meksika
Meksika Vize İşlemleri

Meksika Vize Randevusu

Meksika Vize Randevusu işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için Vize Turizm merkezimi arayarak, yetkili kurumlardan randevu isteminde bulunulması şarttır. Randevu günü belirlemekle görevli olan kuruluşlar ilgili ülkenin Türkiye’deki konsolosluk ve de büyükelçilikleridir. Başvuru ve randevu işlemleri esnasında ortaya çıkması muhtemel olan tüm eksiklik ve hataların önüne geçerek, red yanıtının alınmasına engel olmak için daha önceden belirtilen tüm şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Genellikle evraklardaki eksiklik, başvuru formundaki bilgilerin kimlik ve pasaportla tutarlı olmaması ve de diğer faktörler olumsuz yanıt alınmasına neden olur. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemeyen vatandaşların Vize Turizm merkezimize ulaşması gerekmektedir.

Meksika Vize Randevu Günleri

Meksika vizesi randevusu günleri, umama mahsus pasaport hamilleri, hususi pasaport hamilleri ve de hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının Vize Turizm merkezimize gerçekleştirdikleri başvurular sonucunda, konsolosluk ya da büyükelçiliklerden alınmaktadır. Randevu günleri genellikle hafta içini ve mesai saatlerini kapsamaktadır. Resmî tatil günlerinde ve hafta sonların randevu alımı söz konusu değildir. Vatandaşlar, konsolosluk ya da Meksika büyükelçiliği vize tarafından belirlenmiş olan süre içerisinde mutlaka kendilerinden istenilen evrakları eksiksiz olarak toplamalıdır. Vize Turizm firmamızın bünyesinde çalışan profesyonel ekibimiz sizlerin yerine evrak toplama ve evrakların nasıl doldurulacağına ilişkin işlemleri gerçekleştirmektedir. Meksika vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilir.

Meksika Vizesi Almak Zorunlu Mu?

Meksika ülkesine gitmek isteyen diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşlarının gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla vize almalarına gerek yoktur. Fakat diplomatik pasaport kapsamı dışında kalan tüm vatandaşların vize işlemlerini gerçekleştirmeleri şarttır. Peki Meksika vize başvurularında randevu almak zorunlu mu? Tüm ülke vizesi taleplerinde öncelikle konsolosluk ya da büyükelçilikler gibi yetkili mercilerden randevu alınması gerekmektedir. Randevu tarihi ve gününe kadar, Meksika’ya seyahat edecek vatandaşların kendilerinden istenilen belgeleri toparlaması gerekir. İstenilen belgeler seyahatin içeriğine göre değişkenlik gösterir. Ancak hangi vize türü için işlem yapılacaksa yapılsın, randevu almak şarttır. Aksi takdirde işlemlerin gerçekleştirilmesi de ne yazık ki mümkün olmayacaktır.

Vize Randevusu Meksika
Meksika Vize Randevusu

Meksika Vize Ücreti

Meksika Vize Ücreti, gerçekleştirilen işlemlere ve daha birçok faktöre göre değişebilmektedirler. Talep edilen ücretler ilgili ülkenin konsoloslukları ve de büyükelçilikleri tarafından belirlenmektedir. Harç dekontu alınmadan evrakların tamamlanmış sayılması mümkün değildir. Ayrıca dekont olmayan başvurular da geçerli sayılmaz. Bu nedenle Meksika ülkesine gitmek isteyen ve elektronik vizeye başvuru yapmayacak olan Türk vatandaşlarının mutlaka talep edilen koşulları sağlayacak şekilde harç ücretlerini yatırmış olmaları ve bunu da dekontları ile kanıtlamaları gerekmektedir. Meksika vize başvurusu ücretlerinin miktarı konusunda net bir rakamdan söz etmek mümkün değildir. Çünkü belirli dönemlerde bu rakamların güncellenerek değiştirildiği biliniyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak için iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Vize Ücretinin Kapsamı

Meksika vize ücretinin kapsamı talep edilen vize türüne göre değişebilmektedir. Ancak genel bir değerlendirme yapıldığında vize ücretlerinin kapsam olarak birbirleri ile benzer nitelikler taşıdıklarını söylemek mümkün olacaktır. Vize ücretleri kapsamında (eğer elektronik vize söz konusu değilse) başvuru ücreti, koordinasyon bedeli, konsolosluk tarafından talep edilen harç, hizmet bedeli ve de servis bedeli bulunmaktadır. İşlemlerin ücretlendirilmesiyle ortaya net bir rakam çıkarılır. Oluşturulan rakamların da ilgili ülke tarafından değiştirilmesi mümkün olacaktır. Vize ücretleri konusunda daha detaylı bilgileri bünyemizde çalışan profesyonel ekibimiz tarafından öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Meksika Vize Ücreti Nereye Ödenir

Meksika ülkesine seyahat etmek isteyen umama mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları, hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları ve de hususi pasaport hamili Türk vatandaşları normal koşullardan başvuru gerçekleştiriyorsa talep edilen harç ücretini belirtilen bankalara ödemekle yükümlü kılınmışlardır. Meksika vize randevusu alındıktan sonra dekont alınarak, yetkili kurumlara ibraz edilecek belge dosyasının içine eklenmelidir. Peki Meksika vize ücreti nereye ödenir?

Vize ücretleri, konsolosluk ya da büyükelçiliklerin anlaşmalı olduğu bankalara ödenmektedir. Bu konuda daha detaylı ve güncel bilgileri Vize Turizm merkezimizi arayarak öğrenmeniz mümkündür. Elektronik belgelerin ibrazı için öncelikle belgelerin, elektronik ortamda taratılması gerekir. Elektronik vize başvuruları için gerekli işlemlerin tamamlanmasından sonra ortalama 1 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz sonuç alınması mümkün olacaktır.

Vize Ücreti Meksika
Meksika Vize Ücreti

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği, elektronik bir başvuru söz konusu değilse konsolosluk ya da büyükelçiliklere ibraz edilmesi gereken en önemli belgeler arasında yerini almaktadır. Özellikle de hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları elektronik vize işlemlerini gerçekleştiremedikleri için, hususi başvuru yapmak zorundadırlar. Hususi başvurularda dilekçe, başvuru formu ve de diğer evraklar doğru ve eksiksiz şekilde doldurularak ilgili kurumlara Vize Turizm merkezimiz tarafından ibraz edilmektedir. Belgelerin istenilen şekil şartlarına uygun olması durumunda kısa süre içerisinde vize onayının alınması kaçınılmaz olacaktır. Meksika vize dilekçesi doldurulurken bazı kurallara da dikkat edilmesi şarttır.

Vize Talep Dilekçesinde Belirtilmesi Zorunlu Maddeler

Meksika, ülkemiz vatandaşları tarafından yoğun derecede ilgi gören bir ülkedir. Burayı hangi amaçla ziyaret edecek olursanız olur, eğer elektronik vize başvurusu gerçekleştirilmiyorsa vize talep dilekçelerinin usulüne uygun bir şekilde doldurularak teslim edilmesi istenir. Meksika vize talep dilekçesinde belirtilmesi zorunlu alanlar ise şu şekilde sıralanır;

 • Dilekçeler, konsolosluk ya da büyükelçiliklere hitap eden bir dille yazılmalıdır.
 • Meksika ülkesinin hangi amaçla ziyaret edildiği açık bir şekilde belirtilmiş olmalıdır.
 • Meksika’ya hangi tarih aralığında ziyaret gerçekleştirileceği de ayrıca belirtilmelidir. Bunun için ek belge olarak uçak biletinizi de ibraz edebilirsiniz.
 • Seyahat süreci boyunca seyahati gerçekleştiren kişilerin masraflarının nasıl karşılanacağı konusunda net bilgiler verilmelidir.
 • Gerek görülmesi durumunda hazırlanan belgelere finansal kaynaklar da ek olarak eklenmelidir.

Belirtilen belgelerin doldurulmasında da herhangi bir eksiklik söz konusu olmamalıdır. Meksika vize formu talep dilekçesinin belirtilen şekil şartlarını yerine getirmesi gerekir. Aksi takdirde vize onayı alınması mümkün olmayacaktır.

Meksika Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır

Meksika vizesi dilekçesi hazırlanırken bazı boş alanlar bırakılmıştır. Bu boş alanların konsolosluk ve büyükelçilikler tarafından belirtilmiş olan usule uygun olması şartı aranmaktadır. Vize talep dilekçelerinde bir diğer önemli kriter de dilekçenin el yazısı ile hazırlanmasıdır. Fakat elektronik vize başvuruları için aynı durum geçerli olmayacaktır. Böyle durumlarda ise şahısların el yazılarıyla hazırladıkları dilekçeler, online ortamlarda taratılarak, gerekli mecralara tanımlanması gerekir. Ayrıca Meksika vize başvurusu talep dilekçelerinde yetkili kurumlara hitap eden bir dil kullanılmış olmalıdır. Bu koşullar karşılandığında vize onayı alınması kaçınılmaz hale gelecektir.

Vizesi Dilekçe Örneği Meksika
Meksika Vizesi Dilekçe Örneği

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu genellikle, bu ülkeye kısa sürede ve acil seyahat edecek olan vatandaşlar tarafından yöneltilmektedir. Vizenin kaç gün içerisinde sonuçlanacağı aslında, konsolosluk ve büyükelçiliklerin belirlemiş olduğu kriterleri tam manasıyla yerine getirip getirmediğinize bağlıdır. Teslim edilen evraklar geçerliyse, istenilen şekil şartlarını sağlıyorsa ve içeriğindeki bilgiler gerçek bilgilerinizle örtüşüyorsa kısa süre içerisinde onay alınması mümkündür. Hatta birçok ülkeye göre Meksika vizesinin daha kısa sürede sonuçlandığı biliniyor. Tüm gereken şartların karşılanmasıyla vize işlemlerinin 1 iş günü içinde sonuçlandırılması mümkün olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve de Meksika Devleti’nin resmî tatil günlerine denk gelen başvuruların sonuçlanması sürelerinin uzaması ise kaçınılmaz bir sonuçtur.

Konsolosluk ya da büyükelçilikler seyahat amacına göre bazı durumlarda ek evrak talebinde bulunma hakkında sahiptirler. Ek evrak talebinde bulunulması da vize sonuç süresinin uzamasına neden olan önemli faktörler arasında yer almaktadır. Eğer vize sonuç sürecinin uzaması ve en kısa süre içerisinde tamamlanması isteniyorsa, Meksika vizesi başvurusu resmî tatil günlerine denk gelmemesine dikkat edilmesi önerilmektedir.

Meksika Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meksika, dünyanın ilgisini üzerine çeken, geçmişten günümüze kadar ulaşmış dikkat çekici kültürü ile ön plana çıkmış bir ülkedir. Bu nedenle ülkemiz vatandaşları da yılın belli dönemlerinde gerek iş amacıyla gerek aile ve arkadaş ziyareti için gerekse de turizm gezisi amacıyla buraya seyahat etmek istemektedirler. Umama mahsus pasaport hamili, hususi ve de hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarının Meksika ülkesine giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekir. Peki Meksika vizesi alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Vize Turizm firması olarak vatandaşlarımızın tüm vize işlemlerini gerçekleştiriyor ve gereken belgeleri istenilen şekilde doldurularak, konsolosluk ve büyükelçiliklerin taleplerini karşılıyoruz.

Meksika vizesi başvuruları sonucunda onaylanmış vizelerin geçerlilik süresi 30 günü kapsamaktadır. Bu süre sonunda ülkeden çıkış işlemlerinin gerçekleştirilmiş olması şarttır. Eğer başvuru sahipleri bu sürenin uzamasını istiyorlarsa, bulundukları ülkelerde konsolosluk ya da Meksika büyükelçiliği vize yeni bir başvuru yapılması gerekmektedir. Ayrıca böyle durumlarda Vize Turizm merkezimiz ile de iletişime geçilerek, vize işlemlerinin 30 günden 90 güne kadar uzatılması kaçınılmaz olacaktır.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Meksika
Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?” sorusu Meksika’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen Türk vatandaşları tarafından sıkça sorulmaktadır. Vize Turizm firması olarak tüm vize başvuru ve randevu işlemlerini sizlerin yerine gerçekleştirerek, kısa süre içerisinde vize onayı almanızı sağlıyoruz. Öyle ki umama mahsus pasaport hamili, hizmet pasaportu hamili ve hususi pasaport hamili Türkler, ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatler için vize almak zorundadırlar. Diplomatik pasaport hamilleri için ise böyle bir durum söz konusu değildir. Fakat diğer vatandaşlar için de elektronik vize alma kolaylığı sağlanmaktadır. Vize Turizm firması olarak tüm işlemlerinizi dinamik ve her biri kendi alanında profesyonel olan ekibimiz ile sizlerin yerine tamamlıyoruz. Daha fazla bilgi için bizleri arayabilirsiniz.

E- Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika; umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşlarına, turistik, aile ve de arkadaş ziyareti gibi ziyaretler için vize almalarını talep eder. Vize talep işlemleri günümüzde elektronik ortamlardan gerçekleştirilmektedir. Fakat Meksika bu uygulama için de bir sınır getirmiştir. Elektronik vizeye sadece umama mahsus pasaport hamilleri başvuru yapabilir. Ayrıca başvuru yapacak olan vatandaşların da seyahatlerini uçak ile gerçekleştiriyor olması şartı aranmaktadır. Deniz ve karayolu ile ulaşımlarda Meksika elektronik vizesi geçersiz olacaktır. Peki Meksika E-Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika e-vize işlemleri internet üzerinden ve yetkili kurumlar tarafından belirlenen sistemlerden başvuru yoluyla gerçekleştirilmektedir. Öncelikle vatandaşların vize başvurusu için gerekli olan evrakları online ortamlarda taratarak ibraz etmeleri istenir. Eğer herhangi bir eksiklik ya da evrak şekil şartlarında yanlışlık yoksa ortalama 1 gün içerisinde vize onayı alınması mümkün olur. Meksika vizesi onaylandığında, onay verildiğine dair antetli kâğıt kişisel e-posta adreslerine gönderilmektedir.

Meksika Elektronik Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar

Meksika elektronik vize başvurusunda gerekli evraklar, hususi Meksika vizesi başvurusu yöntemlerinde istenilen evrakların sayısına göre çok daha azdır. Bu da kolay bir şekilde toplanarak sisteme eklenmelerini olanaklı kılmaktadır. Meksika elektronik vizesi için gerekli olan evrak listesi şu şekilde sıralanır;

 • Seyahat bitiminden sonra da en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Talep edilen durumlarda harç ücretinin ödendiğine dair dekont

Talep edilen tüm belgelerin istenilen şekilde taratılmış olması ve sisteme yüklenmiş olması gerekmektedir.

Vizesi Nasıl Alınır Meksika
Meksika Vizesi Nasıl Alınır

Meksika’nın Vize İstemediği Ülkeler

Avrupa BirliğiMarshall Adaları
AndorraMalezya
ArjantinMikronezya
AvustralyaMonako
BahamalarPalau
BarbadosYeni Zelanda
BelizePanama
BrezilyaParaguay
KanadaPeru
ŞiliGüney Kore
KolombiyaSan Marino
Kosta RikaSingapur
Hong KongTrinidad ve Tobago
İsrailABD
JamaikaUruguay
JaponyaVatikan
MakaoVenezuela
Meksika’nın Vize İstemediği Ülkeler

Meksika Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus128.649.565
Para BirimiMeksika pesosu (MXN)
Resmi Diliİspanyolca
DiniRoma Katolikleri
Telefon Kodu+52
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriTortilla Ekmeği – Fajita – Quesadilla – Enchilada – Burrito – Taco
Gezilecek YerlerPyramid of the Sun – Cobá – Ulusal Antropoloji Müzesi – Tulum Beach – Frida Kahlo Museum
BaşkentMeksiko
ŞehirleriAcapulco – Campeche – Cancun – Chiapas – Chichen Itza – Cozumel – Cuernavaca – La Paz
Yüz Ölçümü1.972.550 km2
Zaman DilimiUTC-8 ile -6 arası
İnternet Alan Adı.mx
KurucusuEmiliano Zapata Salazar
BaşkanıAndrés Manuel López Obrador
Asgari Ücret141.70
İklimiTropikal İklimi
Asker Sayısı267.506
Komşu ÜlkeleriABD – Atlas Okyanusu – Guatemala – Belize
Kuruluş Tarihi16 Eylül 1810
Meksika Hakkında Genel Bilgiler
Meksika
Meksika
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Vizesi Nasıl Alınır 2021?

Meksika Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Meksika seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Meksika vizesi ülkemizde Meksika Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Meksika vize başvurusu için gerekli Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Meksika Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Meksika Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından Meksika’ ya seyahat planı yapan bordo pasaport hamilleri ile ülkede 90 günden fazla kalmayı planlayan diğer pasaport hamili kişilerden istenmektedir. Meksika seyahatinden önce belirtilen bu durumlarda vize işlemleri yapılması zorunlu olmaktadır. Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Meksika ticari vize veya Meksika turistik vize gibi seyahat amacı fark etmeksizin vize işlemleri bütün bordo pasaport hamilleri tarafından yapılmalıdır. Meksika vize işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detayları firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Meksika Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Meksika Büyükelçiliği Vize başvuruları için yetkili mercidir. Meksika vize işlemleriniz elçilikten alacağınız vize randevusu ile vize başvurunuzu kabul etmekte ve vize başvurunuzu sonuçlandırmaktadır. Meksika Büyükelçiliği Vize bölümü, vize başvuru sahiplerinin, vize randevusu alması sonrasında evrak ve belgelerini kabul ederek vize işlemlerinin yürütülmesini aşamasında yetkili olmaktadır. Yapacağınız Meksika Vize Başvurusu sonrasında elçilik vize başvurunuzu değerlendirerek vize başvurunuzu olumlu veya olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzda hatasız ve eksiksiz bir başvuru yaparak olumlu bir sonuç elde etmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilir ve başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Büyükelçiliği Vize Randevusu Verir Mi?

Meksika Büyükelçiliği Vize bölümü, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yapacağı vize başvurusunda yetkili merci olmasından ötürü vize işlemleri elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Meksika Vize İşlemleri bu merci tarafından yürütüldüğü için başvuru işlemlerinin her aşamasında da yine elçilik sorumludur. Dolayısı ile Meksika vize randevusu elçilik üzerinden alınmaktadır. Ancak vize işlemleri oldukça meşakkatli olmasından ötürü sıklıkla sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu nedenle profesyonel bir hizmet almak başvuru sağlığı açısından önem arz etmektedir. Meksika vize randevunuzu hemen almak ve vize işlemlerinizi kolayca en doğru yöntem ile gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Büyükelçiliği Vize Formu İçin Ücret Ödenir Mi?

Meksika Büyükelçiliği Vize işlemleri için yetkili merci olması ile birlikte vize başvurusu için gerekli evrak ve belgelerini kabul etmekle sorumludur. Vize başvurusu yapabilmeniz için gerekli olan evraklar arasında en önemlilerinden birisi vize formudur. Meksika Vize Formunun elçiliğe sunacağınız vize evraklarının arasında olmaması vize başvurunuzun kabul edilmemesine sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra vize formuna elçilikten ve firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleri için gerekli olan evrak listesi ile vize formuna ücretsiz olarak hemen sahip olmanız mümkündür.

Meksika Konsolosluğu Vize Randevusu Verir Mi?

Meksika Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgili yetkili merci olmamasından ötürü vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın vize işlemleri Meksika Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilir. Bu nedenle konsolosluğun vize randevusu verme yetkisi bulunmamaktadır. Meksika Vizesi başvuru adımları, vize dilekçesi, vize formu ve başvuru ücretleri gibi bilgilere konsolosluktan ulaşılamamaktadır. Meksika vize randevusu almak ve Meksika vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin tamamına firmamız Long Vize Başvuru Ve Radevu İşlemleri Merkezi tarafından kolayca ulaşabilir ve başvurularınızı güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Konsolosluğu Vize Başvuru Sonucuna İtiraz Kabul Eder Mi?

Meksika Konsolosluğu Vize İşlemleri ile ilgilenen kurum değildir. Meksika’ nın ülkemizdeki yetkili dış temsilciliğinin Meksika Büyükelçiliği olmasından ötürü vize randevusu elçilik tarafından verilir ve vize başvurusu yine elçilik tarafından kabul edilir. Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Meksika Turistik Vize veya Meksika Ticari Vize işlemlerinizin tamamı elçilik üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize başvurunuzun sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı yine başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz elçilik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Meksika vizesine dair merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz bu ve bunun gibi sorularınız için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Konsolosluğu Vize İşlemleri Yapar Mı?

Meksika Konsolosluğu Vize işlemleri ile ilgilenen kurum olmamak ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize işlemleri Meksika Büyükelçiliği Vize bölümünden yapılmaktadır. Meksika ülkesinin ülkemizdeki yetkili dış temsilciliği Meksika Büyükelçiliği olmasından ötürü vize başvuruları bu merci üzerinden randevu esasına dayalı olarak gerçekleştirilmektedir. Meksika vize işlemlerinizi gerçekleştirmek ve elçiliğin istemiş olduğu evrakların listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak vize işlemleriniz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaporta sahip kişilerin, Meksika’ da bulunan Aile üyesi, arkadaşı veya burada ki tanıdık kişileri ziyaret edebilmeleri için kullanılan bir vize türüdür. Meksika ziyaret vizesine başvuru yapılabilmesi için Meksika’ da yaşayan aile üyesi veya arkadaşlardan konsolosluk onaylı bir davetiye mektubu alınması gereklidir. Alınacak olan davetiye mektubu ile birlikte diğer Meksika Vize Evrakları ve Belgeleri de hazırlanarak başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Meksika vize işlemlerinizde profesyonel bir destek almak ve vize başvurularınızı gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve vize işlemlerinizi güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereden Yapılır?

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesine ülkemiz vatandaşları için Ankara’da bulunan Meksika Büyükelçiliği Vize bölümünden başvuru yapılmaktadır. Meksika vize randevunuzun alınmasının ardından hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleri ile birlikte başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Ancak şahsen başvuru yapılması zorunlu değildir. Meksika ziyaret vizesine başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunması, başvuru sahiplerinin profesyonel bir hizmet alması gerekliliğini arttırmaktadır. Meksika vize başvurunuz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih etmeniz vize başvurunuzun en güvenli ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için ise bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Meksika Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru Yaparken Randevu Almak Gerekir Mi?

Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesine başvuru yapabilmek için vize başvuru işlemlerinin ilk adımı olan Meksika Vize Randevusunun alınması şarttır. Meksika vize başvurularında elçilik yoğunluk yaşanmaması ve vize evraklarının takibinin daha kolay sağlanması adına randevu usulü ile çalışmaktadır. Meksika vize evrakları ve belgeleri vize randevunuzun oluşturulmasının ardından hazırlanması gereklidir. Bu nedenle vize işlemlerinin ilk adımı vize randevusu almaktır. Meksika vize randevunuzu firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayarak hemen alabilir ve vize işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

Meksika Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Meksika Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Meksika’dan gelecek olan davetiyedir. Meksika’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Meksika Büyükelçiliği Vize Randevusu oluşturulup Meksika Ticari Vizesine başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak elçiliğe sunulması gereklidir. Meksika vize randevunuzu almak ve ticari vize işlemlerinizi başlatmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Meksika Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması zorunlu bir koşuldur. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü ticari vize işlemlerine girmemektedir. Meksika’ dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Meksika Vizesi hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve ticari vize başvurunuzu en doğru şeklide gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Meksika Ticari Vize işlemleri için elçilikten yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içinde de kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, birçok faktöre bağlı olarak oluşmakta ve kişilerin yaşı, çalışma durumları gibi etkenler belirleyici olmaktadır . Meksika ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize işlemlerinde gerekli olan Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Meksika Turistik Vizesi, vatandaşlarımızın turistik amaçlı seyahatleri için başvuru yapması gerekli olan vize türüdür. Bu nedenle herhangi vize davetiyesine gerek yoktur. Davetiye mektupları genellikle Meksika Ticari Vize, Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Meksika ülkesine gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesi ve Meksika vize formudur. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Meksika vize başvurusunda vize dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Meksika Turistik Vize başvuruları için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport sahibi kişiler ile 90 günün üzerinde kalacak olan diğer pasaport hamilli kişilerin tamamı başvuru gerçekleştirebilmektedir. Meksika seyahatlerinizde turistik amaçlı gittiğinizi belirten Meksika Vize Dilekçesi ile vize formu hazırlanması, bunun yanı sıra diğer Meksika vize evraklarınızın eksiksiz hazır olması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Meksika vize başvurunuza dair detaylı bilgiye sahip olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Meksika Turistik Vize Nasıl Alınır?

Meksika Turistik Vize başvuru sahipleri öncelikli olarak Meksika Büyükelçiliğinden Vize randevusu alması gerekmektedir. Alınan vize randevusuna istinaden Meksika Büyükelçiliğinin istemiş olduğu evraklar hazırlanır .Bu evrakların içinde en önemlisi vize dilekçesidir. Yazılan vize dilekçesinde neden turistik gitmek istediğinizi Meksika’ ya gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Meksika vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Meksika Vize Başvuru işlemleri ülkemiz vatandaşlarının Meksika seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Meksika vize işlemleri ülkemizde Meksika Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Meksika vize başvurusu için gerekli Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Meksika Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrakları dır. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Meksika Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Meksika Vize Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Meksika Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Meksika vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Meksika Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Meksika Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Meksika Vizesi için Meksika Büyükelçiliğinden yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde kişilere göre farklı evrak ve belgeler gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ya da yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Vize başvurunuz için gerekli olan en önemli evraklar Meksika Vizesi Dilekçesi ile Meksika vize formudur. Meksika ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri, Meksika Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Meksika vize başvuru evrakları birçok faktöre göre değişiklikler içermektedir. Evraklarda ki değişiklikler, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve yaşına göre oluşur. Meksika Vize Başvurunuzda hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile kolayca ulaşabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Meksika vize başvuru işlemlerini kabul eden Meksika Büyükelçiliği Vize bölümü, vize işlemleri için randevu esası ile evrak kabul etmektedir. Meksika vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Meksika Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Meksika vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Meksika ziyaret vizesi, Meksika ticari vize veya Meksika Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir evraktır. Meksika vize formunun bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize formu Meksika’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Vize formu tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Meksika Vize Formu Nasıl Doldurulur 2021?

Meksika Vize Formu elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize formuna büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize formu kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde doldurulmalıdır. Vize formunu doldururken dikkat etmeniz gereken ana kural elçiliğin istemiş olduğu dilde doldurulması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Meksika Vizesi Dilekçe Örneğini ve Meksika vize formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vize Formu Ücretli Midir?

Meksika Vize Formu elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize formu başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize formuna sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Meksika Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize formuna hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika Vize İşlemleri ülkemiz vatandaşlarının Meksika seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Meksika vize işlemleri ülkemizde Meksika Büyükelçiliği üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Meksika vize başvurusu için gerekli Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize İşlemleri Gerçekleştirilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Meksika Vize İşlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize başvuru belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Meksika vize işlemleri esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe teslim edilmesi gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Meksika Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vizesi İşlemlerinde Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Meksika Vize İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Meksika Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Meksika vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Meksika Vize Randevusu alarak vize işlemlerinizi gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Meksika Vizesi Randevusu Nereden Alınır?

Meksika Vizesi Randevusu, vize işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken ilk işlemdir. Meksika vizesi için Meksika Vizesi Randevusu, vize işlemleri yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerçekleştirmesi gereken ilk işlemdir. Meksika Vizesi için yetkili merci Meksika Büyükelçiliği olmasından ötürü vize işlemleri randevu esasına dayalı olarak yürütülmektedir. Bu nedenle vize randevusu başvurunun gerçekleştirildiği elçilik tarafından verilmektedir. Vize randevunuzun alınmasının ardından gerekli Meksika vize evrak ve belgelerin hazırlanması ile başvuru yapmanız mümkündür. Meksika vize randevunuzu hemen almak ve vize evraklarınızı hazırlayarak başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilirsiniz.

Meksika Vizesi Randevusu Almak Zorunlu Mudur?

Meksika Vizesi Randevusu almak vize işlemlerinin ilk adımı olmak ile birlikte başvurunun yapıldığı elçilik üzerinden alınmaktadır. Meksika Vizesi İşlemlerini ve vize başvurularını kabul eden elçilik yine vize randevusunu vermekle yükümlü olan mercidir. Meksika büyükelçiliği vize başvurularında randevu usulü ile çalışmakta olduğu için vize randevusunun alınması mecburidir. Vize başvurularında randevu usulünün kullanılması vize başvurularında yoğunluk yaşanmasını ve evrak takibinde karışıklıkların önlenmesi için uygulanmaktadır. Vize randevunuzu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilir ve profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Meksika Vizesi Randevusunda Bulunmak Zorunda Mıyım?

Meksika Vizesi Başvurusu, ülkemiz vatandaşları için Meksika Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Meksika vize işlemleri randevu esasına bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde şahsen elçilikte bulunmaları gerekmemektedir. Vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile elçiliğe gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun gerçekleştirilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Firmamız sizlerin adınıza Meksika vize randevusu alarak, Meksika Vizesi başvurularınızı gerçekleştirmekle yetkili olmaktadır.

Meksika Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Meksika Vizesi Ücreti, vize başvurusunun yapıldığı elçilik tarafından belirlenmekte ve bazı etkenlere bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru ücretleri başvuru yapacağınız vize türü, vize süresi, kişilerin yaş ve iş durumları gibi bazı etkenlere bağlı olarak belirlenmektedir. Meksika’ ya yapacağınız seyahatinizden önce gerçekleştirmek zorunda olduğunuz Meksika Vize İşlemleri için başvuru öncesinde randevunuzun alınmasının ardından vize ücreti ödenerek gerekli evraklar hazırlanır ve vize başvurunuz gerçekleştirilmelidir. Bütün bu adımları en doğru şekilde gerçekleştirmek ve vize ücretlerinin güncel listesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Meksika Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Meksika Vizesi Ücreti, vize başvurularını kabul eden elçilik tarafından belirlenmekte olup, vize ücreti vize başvurusuna gitmeden önce ödenmektedir. Meksika Vizesi Randevunuzun oluşturulmasının ardından gerekli evrak ve belgelerinin hazırlanır ve daha sonra vize ücreti ödenerek vize başvurusuna gidilir. Vize ücreti başvuru öncesinde bankaların ilgili hesabına yatırılarak işlem dekontu hazırlanan diğer vize evrakları ile birlikte elçiliğe başvuru esnasında verilir. Meksika vize ücretinizi öğrenmek ve vize ücretinizin ödenmesinde profesyonel bir hizmet almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Meksika Vizesi Ücreti Red Alınması Durumunda Geri Ödenir Mi?

Meksika Vizesi Ücreti, elçiliğin almış olduğu ve başvuru sonucuna göre iadesi mümkün olmayan ücrettir. Vize başvurusu öncesinde ilgili banka hesabına yatırılan ücretler başvuru durumunuza göre elçilik tarafından belirtilmekte olup, başvuru sonucuna göre geri iadesi yapılmamaktadır. Bu neden vize başvurunuzun olumlu çıkması adına doğru ve hatasız bir başvuru yapılması önem arz etmektedir. Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri en doğru şekilde hazırlanarak vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalinin artırılması, ödeyeceğiniz vize ücretinin yanmasının önüne geçecektir. Vize işlemlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat kurabilirsiniz.

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Doldurulur?

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu ve vize başvurunuzun yapılabilmesi için mecburen gerekli olan bir evrak olmaktadır. Vize dilekçe örneğine büyükelçilik veya firmamız üzerinden sahip olabilirsiniz. Ancak vize talep dilekçesi kurallara uygun ve elçiliğin belirtmiş olduğu şekilde hazırlanmalıdır. Vize dilekçesi hazırlarken dikkat etmeniz gereken ilk kural elçiliğin istemiş olduğu dilde yazılması ve istenen bilgiler dahilinde doldurulmasıdır. Meksika vizesi dilekçe örneğini ve Meksika Vize Formunu en doğru şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi arayabilir ve istenilen evrakları en doğru şekilde hazırlayarak vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği Ücretli Midir?

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin vize başvurusu yapacak kişilerin teslim etmesini zorunlu kıldığı bir evrak olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği başvuru yapacak kişilerin hazırlayacağı diğer evraklardan ayrı olarak elçilik üzerinden temin edilebilmektedir. Ancak elçilik vize başvurusu için mecburen gerekli olan bu belgeyi, başvuru sahiplerine vize randevusunun alınmasının ardından ücretsiz olarak temin etmektedir. Yani vize talep dilekçesine sahip olmak için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Meksika Vize Ücretleri listesi veya vize evrakları ile ilgili detaylı bilgilere firmamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize talep dilekçesinin örneğine hemen ücretsiz bir şekilde sahip olmak için elçilikten vize randevusu alabilir ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek sahip olabilirsiniz.

Meksika Vizesi Dilekçe Örneğini Nereden Alabilirim?

Meksika Vizesi Dilekçe Örneği elçiliğin istemiş olduğu vize evraklar ve belgeleri arasında en önemli evraklardan birisidir. Meksika vize işlemleri yaparken vize türü fark etmeksizin Meksika ziyaret vizesi, Meksika ticari vize veya Meksika Turistik Vize başvurularının tamamında elçiliğe teslim edilmesi gereken bir belgedir. Meksika vize talep dilekçesinin bulunmaması başvuru esnasında evrak kabulünün yapılmamasına yani vize başvurusunun kabul edilmemesine neden olmaktadır. Vize talep dilekçesi örneği Meksika’nın yetkili bir başvuru merkezinin olmamasından ötürü başvurunun yapıldığı elçilikten ya da firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden temin edilebilmektedir. Meksika vize talep dilekçesinin örneği ve Meksika vize formunun tamamen ücretsiz olması ile birlikte firmamız ile iletişime geçmeniz halinde sahip olabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Meksika vizesi işlemleri Meksika Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu usulüne dayalı olmaktadır. Meksika Vizesi İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü hazırlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve elçiliğe teslim edilerek başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama bir hafta ile 15 gün kadar sürmektedir. Meksika vizesi kaç günde çıkar ve Meksika vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Meksika Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Meksika vizesi için ülkemiz vatandaşlarından bordo pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize işlemleri için Meksika Büyükelçiliği’nden alacağınız vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Meksika Vize Randevu gününe kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 30 güne kadar çıkabilmektedir. Meksika vizesi kaç günde çıkar ve Meksika vizesi nasıl alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Meksika Vizesi Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Meksika vizesi başvuru işlemlerini kabul eden Meksika Büyükelçiliği, vize işlemleri için randevu sistemi ile evrak ve belge kabul etmektedir. Meksika vize işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken önemli husus, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Meksika vizesi kaç günde çıkar ve Meksika Vizesi Nasıl Alınır konusunda firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi tarafından detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Meksika Vizesi Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Meksika vizesi başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Meksika Büyükelçiliği aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Meksika Büyükelçiliği Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu sistemi ile çalışmaktadır. Meksika vizesi nasıl alınır sorusu için vize randevusu yine büyükelçilik mercisi üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Meksika vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve Meksika vizesi nasıl alınır öğrenebilirsiniz.

Meksika Vizesi İşlemleri Nasıl Yapılır?

Meksika Vizesi İşlemleri, ülkemiz vatandaşları için Meksika Büyükelçiliğinden gerçekleştirilmektedir. Meksika büyükelçiliği vize başvuruları randevu esasına bağlı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Meksika Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde elçiliğe teslim edilir. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek ve Meksika vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu