Vizesi Meksika

Meksika Vizesi

Meksika vizesi başvurusu yapmak isteyen umama mahsus, hizmet ve hususi pasaport hamilleri, gerçekleştirecekleri seyahatlerde Vize Turizm merkezimiz aracılığıyla tüm işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ülke, diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşlarını vizeden muaf tutmaktadır. Ayrıca turizm, iş, eğitim, gazetecilik ya da transit geçiş gibi nedenlerle Meksika’ya gidecek olanlar, havayolu ile seyahat etmek şartıyla 30 günlük tek girişli vize alabilmektedirler. Resmi pasaport hamileri Vize Turizm firmamız aracılığıyla yetkili mercilerden vize almak zorundadırlar.

Meksika Vize Başvurusu Hakkında

Meksika vize için başvuru yapacak olan umama mahsus, hususi ve hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları Vize Turizm merkezimize müracaat ederek, işlemlerini tamamlayabilmektedirler. Meksika vize başvurusu için süreç hakkındaki en detaylı bilgileri, bünyemizde çalışan profesyonel ekibimizden alabilirsiniz. Ayrıca Meksika vize evrakları ve belgeleri hangi vize türüne başvuru yapılmak isteniyorsa, buna uygun bir şekilde dosyalanarak hazır hale getirilmelidir. Başvuru gerekli koşulları taşıdığı takdirde kısa sürede onay almak mümkün olacaktır.

meksika vizesi 1

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri

 • 1 Ocak- Yeni Yıl
 • 5 Şubat- Anayasa Günü
 • 21 Mart- Benito Juarez Günü
 • 19 Nisan- Paskalya
 • 23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 1 Mayıs- Emek ve Dayanışma Günü
 • 5 Mayıs- Puebla Savaşı Yıl Dönümü
 • 19 Mayıs- Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
 • Ramazan Bayramı
 • 15 Temmuz- Milli Birlik ve Demokrasi Günü
 • Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos- Zafer Bayramı
 • 16 Eylül- Meksika Bağımsızlık Günü
 • 29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı
 • 2 Kasım- Ölüler Günü
 • 20 Kasım- Meksika Devrimi Yıl Dönümü
 • 25 Kasım- Noel

Kimler Meksika Vize Başvurmalıdır

Meksika özellikle de son yıllarda Türk vatandaşlarının yoğun derecede ilgisini çekmeye başlayan bir ülke olmuştur. Buraya seyahat etmek için umama mahsus pasaport hamilleri, hizmet pasaportu hamilleri ve de hususi pasaport hamilleri vizeye tabii tutulmuşlardır. Diplomatik pasaport hamili Türk vatandaşları ise gerçekleştirecekleri seyahatlerde 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftırlar.

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Randevu Almak

Meksika İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Vize randevusu almak için Vize Turizm firmamıza ulaşım sağlanması şarttır. Yapılan başvurular neticesinde dinamik ve profesyonel ekibimiz kısa süre içerisinde randevu işlemlerinin tamamlanmasını sağlar.  Böylece daha önceden belirlenen seyahat tarihleri içerisinde seyahatler gerçekleştirilebilecektir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Meksika Vizesi için yapılacak işlemler ülkemiz vatandaşlarının Meksika seyahatlerinden önce yapması zorunlu olan işlemlerdir. Meksika vizesi ülkemizde Meksika Büyükelçiliği üzerinden verilmekte olup vize alınması oldukça zor olan bir ülkedir. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir çok önemli husus bulunmakta ve doğru yapılmadığı takdirde olumsuz sonuç alma ihtimali yükselmektedir. Meksika vize başvurusu için gerekli Meksika Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ile dikkat edilmesi gereken hususları hakkında detaylı bilgiye firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Meksika Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Meksika Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağız vize evrak ve belgeleridir. Vize evrakları kişilerin iş, meslek, yaş gibi durumlarına göre farklılıklar göstermektedir. Başvurunuz için gerekli olan evraklar, bu faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Vize başvurunuz esnasında seyahat amacınıza, kişisel durumunuza ve bunun gibi birçok etkene bağlı olarak istenen evrakları doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak elçiliğe sunulması gerekir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Meksika Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Meksika Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir?

Meksika Vizesi, ülkemiz vatandaşlarından Meksika’ ya seyahat planı yapan bordo pasaport hamilleri ile ülkede 90 günden fazla kalmayı planlayan diğer pasaport hamili kişilerden istenmektedir. Meksika seyahatinden önce belirtilen bu durumlarda vize işlemleri yapılması zorunlu olmaktadır. Meksika Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Meksika ticari vize veya Meksika turistik vize gibi seyahat amacı fark etmeksizin vize işlemleri bütün bordo pasaport hamilleri tarafından yapılmalıdır. Meksika vize işlemleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar ile ilgili detayları firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden öğrenebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: