Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Norveç

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapılabilmesi için başvuru yapacak kişilerin Türkiye vatandaşı olması gerekir. Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi, Norveç’te bulunan aile veya arkadaşların ziyaret etme amacıyla talep edilir. Vize başvurularında seyahat nedenine göre evraklarda değişiklik görülür. Norveç aile arkadaş ziyaret vizesi içinde bazı evrakların tamamlanması gerekir. Norveç, Avrupa birliğine üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle schengen vize kapsamında yer almaktadır. Norveç schengen vize başvurusu 90 günün altındaki seyahatler için alınmaktadır. Norveç aile arkadaş ziyareti vize başvurusu için gerekli evrakların tamamlanmasında Long vize şirketinden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Şirketimiz vize işlemleri ve evraklarının kısa bir süre içerisinde tamamlanmasında her türlü profesyonel desteği sunmaktadır.

Norveç Aile/ Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru İşlemleri

Norveç aile arkadaş ziyareti vize başvurusu işlemleri için, öncelikle ziyaret edilecek arkadaş veya ailenin vize başvurusu yapacak kişiye bir davetiye göndermesi gerekir. Norveç Vize başvurusu yapacak kişinin başvuru formunu doldurduktan sonra Norveç Büyükelçiliği’ne Norveç schengen vize başvurusu yapmalıdır. Başvuru yapacak kişilerin bordo pasaport sahibi olması gerekir. Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için Norveç’ten gönderilen davet eden kişinin mektubunda ziyaret nedeni, tarihleri, seyahat masrafları karşılanma garantisi, konaklama bilgisi gibi konularda güvence ve garanti verdiğine dair içeriğe sahip olarak hazırlanması gerekir. Norveç vize formu ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long vize turizm firması ile iletişime geçmek en doğru tercih olacaktır. Vize başvuru işlemleri özen gösterilmesi ve hiçbir detayın atlanmaması gereken işler olduğundan profesyonel anlamda destek alınması gerekir.

norvec aile arkadas ziyaret vizesi 1

Norveç Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için bazı evrakları temin edilmesi gerekir. Bu evraklar şunlardır:

  • Vize başvurusu yapacak kişinin pasaportu
  • Davet neden arkadaşın pasaport fotokopisi
  • Bir tane biyometrik fotoğraf
  • Davet mektubu
  • Garanti formu
  • Dilekçe
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • Gidiş-dönüş uçak biletleri

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için bazı durumlarda Büyükelçilik tarafından ek belgeler talep edilebilir. Norveç vizesi evraklarının tamamlanmasında firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Norveç seyahatinizi bir arkadaş ya da akrabanızı ziyaret etmek için planlıyor iseniz; Aile Arkadaş ziyaret vizesi başvurusunda bulunmanız ve vize evraklarınız arasında davetiyenizin belediye onaylı olması ve aslının sunulması gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kabul edilmemektedir. Orjinal davetiyenin yanında dileçe şeklinde kullanılan davetiye destekleyici belge niteliği taşır. Davetiye gönderen kişi ile seyahat edecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Bu davetiye akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Norveç aile ve arkadaş vizesine başvuracak iseniz; yurt dışında muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın yada akrabanızın olması gerekmektedir. Norveç Davetiyesi kişinin bulunduğu bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden çıkartması gerekmektedir. Davetiyenin orjinali başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin Norveç’de çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir ve oturumu ya da vatandaşlığının olması gerekmektedir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Norveç Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yaparken Norveç’de ki kişi ile aile bağınız ya da akrabalığınız var ise; aile bireyleriniz den biri Norveç’de çalışıyor ise; bu kişiler size davetiye gönderebilir ve başvurunuzu davetiyeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Norveç’de ki kişi ile akraba değil arkadaş ya da aile dostu iseniz; bu durumda da başvuruda belediye onaylı davetiye kullanabilirsiniz. Belediye onaylı davetiye ile başvuru yapmak vizenizin garanti onaylanacağı anlamanına gelmez. Sunulan bu davetiye konaklanacak yer ve Norveç de bir tanıdığınız olduğunu kanıtlayan evrak niteliğindedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Başvuru yaparken davetiye hakkında bilgi ve Norveç Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza gerekçelerinizi de ekleyip başvurunuzu detaylandırabilirsiniz.Tüm başvuru kuralları ve kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgi almak için hemen merkezimizi arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: