Büyükelçiliği Vize Norveç

Norveç Büyükelçiliği Vize

Norveç Büyükelçiliği Vize nasıl alınır? Norveç’e gitmek isteyen iş adamı, çalışan, memur, işçi, öğrenci, uluslararası ticaret yapan şirket elemanları kısacası şartları uyan her vatandaşın resmi işlemlerini usulüne uygun, hızlı, pratik ve güvenilir bir şekilde sağlayan Long Vize Turizm şirketi olarak, sizlere en iyi hizmeti sunmanın ve % 100 müşteri memnuniyetini esas alarak hizmet vermenin gayretindeyiz. Norveç Büyükelçiliği vize başvurularında resmi işlemlerin her aşamasında destek sağlayarak, bürokratik engelleri aşıp, kısa sürede tüm işlemleri tamamlıyoruz.

Norveç Vize Başvurusu

Norveç vize başvurusu işlemlerinde kısa süreli ziyaretlerde, Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği doğrudan başvuru işlemlerini almamaktadır. Vize işlemleri için yetkili olan Long Vize firmamız, bu süreçte en büyük destekçiniz olacaktır. Başvuru evrakları hazırlanma aşaması titizlikle yürütülerek resmi prosedürlere göre işlemler tamamlanır ve Norveç vize randevusu için müracaat edilir. Vize randevusu almak son aşamadır ve vize işlemleri için gerekli olan şartların belirlenmesinde yetkili Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Büyükelçilik seyahatin süresini ve amacını göz önünde bulundurarak başvuruları şahsen almaktadır. Başvurusu uygun görülenlere Schengen Vizesi verilir.

Kısa Süreli Norveç Vize Seyahat Türleri Hangileridir?

Yukarıda belirlenen kısa süreli saatler içerisinde Norveç aile/akraba ziyareti kapsamında vize alınacaksa öncelikle Schengen Vizesi başvurusunun yapılması ve geçerliliği bulunan pasaportun olması gerekir.

norvec buyukelciligi vize 1

Norveç Büyükelçiliği Vize Gitmek İçin Gerekli Belge Ve Evraklar Nelerdir?

Medeni ve modern bir ülke olan Norveç’e hangi amaçla gidileceği ve ne kadar süre kalınacağı belirlendikten sonra gerekli başvuru işlemlerinin firmamıza yapılması ile birlikte Norveç Büyükelçiliği tarafından belirlenen ve istenen başvuru evraklarının hazırlanması süreci en önemli aşamalardandır. Norveç vize başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat türüne göre değişmektedir. Tüm seyahat türleri için istenen belgeler şunlardır:

  • Geçerli pasaport
  • İstenilen ebatlarda ve sayıda fotoğraf
  • Çalışan işveren ve öğrenci durumuna göre büyükelçiliğin belirlediği usulde ve dilde evraklar
  • Başvuru yapan çiftçi ise çiftçinin bağlı olduğu Ziraat Odası’ndan onaylı evraklar
  • Çocuklar için muvafakatname
  • Çalışmayan kişiler için referans olan kişi bilgileri, akrabalık derecesi gibi bilgiler ve belgelerin hazırlanması
  • Tam vukuatlı barkodlu ya da apostilli nüfus kayıt örneği
  • Son 3 ile 6 ay arasında değişen banka hesap ekstresi

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç Büyükelçiliği vize işlem türü ne olursa olsun, başvuru almamakta ve işlemi değerlendirmemektedir. Büyükelçilikler görev atandığı ülkede kendi ülke başbakanını temsil eder ve görevlerinin aslen yüklenir.Görev aldığı ülkede kendi ülkede ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, askeri hizmetleri, kültürel durumunu analizi etme ve vatandaşlarının evrak takibini yapmakla görevlidir. Norveç Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağları arasında düzenleme ve güçlendirmek ile de aslen görevlidir. Ülkeler arası elçi görevindedir.Bu sorumluluklarından ötürü Büyükelçilikler den direk Norveç Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Norveç Büyükelçiliği, bulunduğu ülkede ve kendi ülkesi arasındaki sitem düzenini yürüten mercidir. Yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının tüm haklarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan sorunlarda destek vermekle yetkili kurumdur. Kendi vatandaşlarının siyasi,sosyal, kültürel haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli sağlamakla görevlidir ve bu görevleri yanı sıra vatandaşlarının müracaat evraklarını tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Norveç Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanlarından rahatlıkla destek alabilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Norveç Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Norveç Büyükelçiliği bulunduğu ülkedeki en yüksek makamdır ve görev yaptığı ülkede kendi ülkelerinin başbakanı yetki ve görevlerine sahiptir. Ülkeler arası bağ ve iletişim için görev yapan mercidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurmak, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yaratmak ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirmek gibi görevleri üstlenir. Genel anlamda ülkeler arası evrak trafiğini düzenlemek ve sorun çözme ve karar verme mekanizmasıdır. Vize başvuru süreçleri hakkında bilgi vermemekte ve başvuru kabul etmemektedir.Elçilik ile ilgili tüm işlemleriniz de randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Tüm vize işlemleri ve Büyükelçilik işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Norveç Ticari Vize İşlemleri gibi vize işlemleriniz için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: