Konsolosluğu Vize Norveç

Norveç Konsolosluğu Vize

Norveç Konsolosluğu Vize işlemleri için Norveç Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinde Long Vize seyahat firması olarak, şartları sağlayan tüm T.C. vatandaşları için vize başvuru işlemleri ve randevu hizmetleri için gerekli tüm yasal işlemler etkin ve hızlı bir şekilde yürütülerek, kısa sürede süreç tamamlanır. Long Vize Turizmşirketi olarak vize başvuru işlemlerinde gerekli evrakların hazırlanması sürecinde, vize randevusunun alınması ve tüm işlemlerinin tamamlanmasına kadar ki her aşamada sizlerin en büyük destekçisi olacağımızı garanti ediyoruz. Norveç Konsolosluğu Vize işlemleri için gerekli olan kişinin sosyal statüsüne göre meslek bazında (işçi, memur, kamu çalışanları, ticari faaliyetlerde bulunanlar, öğrenci gibi) belirlenecek başvuru evraklarının neler olduğu konusunda tam ve tek yetkili olup, bu konuda tasarruf kendi uhdesindedir.

Norveç Konsolosluğu Vize İşlemleri ve Vize Çeşitleri

Norveç gitmeye karar veren T.C. vatandaşları, öncelikle niçin Norveç’e gitmek istediklerini ve ne kadar süre kalacaklarını belirlemeli ve vize işlemleri için şahsen başvuru zorunlu olduğundan Norveç vize başvurusu için gerekli form ile Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği’ne müracaat edilmelidir. Tüm bu işlemler sırasında en büyük destekçiniz Long Vize Turizm şirketi olacaktır. Geçerliliği devam eden pasaportu olan vatandaşlar, kısa süreli Norveç turistik vize, Norveç Aile/Akraba Ziyareti vizesi ve Norveç ticari vize çeşitlerinden birini almak için gerekli işlemlerin tamamlayanlara Schengen vizesi verilir ve bu vize ile tüm Avrupa üyesi ülkelerde süreli serbest dolaşım hakkı elde ederler. Kişinin mesleki statüsüne göre büyükelçiliğin belirdiği evraklarla birlikte, geçerli pasaport, barkodlu tam vukuatlı nüfus kayırt örneği, talep edilen nitelikte fotoğraf ile birlikte başvuru işlemleri yapılır.

norvec konsoloslugu vize 1

Norveç Vizesi Almak İçin Geçerli Olan Pasaportlar ve Özellikleri

Norveç vizesi almak için gerekli olan şartlardan biri olan pasaportların türü işlemlerde farklı muamelelere tabi tutulmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan bordo pasaport türüne sahip kişiler 6 ay içinde (180 gün) 90 günle sınırlı olmak kaydıyla Schengen vizesi ile Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer Schengen vizesinin geçerli olduğu Avrupa üyesi ülkeler arasında sorunsuz geçiş hakkı elde etmektedirler. Norveç vize işlemlerinde muafiyet tanınan pasaportlar ise diplomatik pasaport (siyah-kırmızı), hizmet pasaportu (gri) ve hususi (yeşil) pasaportlardır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Gerekli olan vizeler için Konsolosluğu ya da Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümüne direk şahsi başvuru yapılamamaktadır. Başvuru işlemleri için önceden sistem üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu gününe kadar seyahat şeklinize göre belirlenen vize başvuru türünüze göre gerekli evraklar, formlar eksiksiz hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Yanlış, hatalı ve tahrip olmuş evraklar ile başvuru kabul edilmemektedir. Tüm Norveç vize başvuru ve randevu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Norveç Konsolosluğu 90 günü aşan kalış süreli uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma, öğrenci vizesi başvurularını alınan randevu ile birlikte kabul ve karar vermekle yetkili mercidir. Başvuru değerlendirme sürecinde gerekli gördüğü durumlarda, başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilmektedir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Norveç Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, başvurularınızı sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Norveç Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını randevu ile kabul eder ve inceleme sonucunda karara bağlar. Teslim edilen evraklara göre sonucu değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli kalış ziyaret vize başvurularını kabul etmemektedir. Norveç Turistik Vize başvurusu, ticari, kültürel,konferans ya da kısa süreli ziyaret başvuru işlemlerini kabul etmemektedir. 90 gün altı tüm vize başvuru taleplerini ; yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: