Ticari Vize Norveç

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize nasıl alınır? Norveç, Avrupa ülkesi olması nedeniyle ticari ilişkilerin yoğun olduğu bir ülkedir. Avrupa birliğine üye Norveç schengen vizesi kapsamındadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Norveç’e gerçekleştireceği ticari seyahatler için Norveç alması gerekir. Norveç vize için başvuru formu doldurup gerekli evrakların tamamlanması zorunludur. Norveç’e seyahat edecek kişilerin, Norveç schengen vizesi almalıdır. Bordo pasaport sahipleri, 90 günden az Norveç’i ziyaretleri için Norveç vizesi başvurusu yapmaktadır. Şirket yazısı, şirket izin ve görev yazıları davetiye ve kurumsal dilekçelerin Norveç vize başvurularında bulunması gerekir. Norveç vize başvurularında seyahat nedenlerine göre evraklarda farklılık görülür. Norveç’e gerçekleştirilecek ticari seyahatler için gerekli olan Norveç işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için Long vize firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç vize başvurusu yapacak kişilerin, vize için gerekli işlemler ve belgeler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Norveç başvurusunda bulunan kişinin çalıştığı firmanın sahibi tarafından kişinin ticari nedenlerden dolayı vize başvurusu yaptığı ve Norveç’te bulunduğu süre boyunca izinli olduğu belirtilmelidir. Ancak firmanın sahibi kişilerin vize başvurularında şirketin antetli kağıdına, seyahat amacını belirterek vize başvuru evrakları içerisinde bulundurmalıdır. Norveç vize işlemleri ve evraklar içerisinde yer alan dilekçenin içeriği hakkında tam ve kesin bir bilgi için long vize turizm firmasından yardım alabilirsiniz. Long vize turizm şirketi olarak Norveç vize işlemleri esnasında sürecin daha hızlı ve pratik bir şekilde ilerlemesi için her türlü yardımı müşterilerimize sunmaktayız.

norvec ticari vize 1

Norveç Ticari Vize Başvuru Evrakları

Norveç vize başvurusunda gerekli evrakların prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Evraklar tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmadığından vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Norveç tiari vize başvuruları, Norveç Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na yapılır. Norveç vize başvurusunda gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • T.c. kimlik fotokopisi
  • 1 tane biyometrik fotoğraf
  • Talep dilekçesi
  • Norveç gidiş dönüş uçak bileti
  • Otel rezervasyonu
  • Davetiye

Norveç ticari vize başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuru yapabilmek için Norveç’ de ki firmadan belediye onaylı bir davetiye gelmesi ve sizin o firma ile ticari bir ilişkinizin olması gerekmektedir. Vize evrakları değerlendirme aşamasında sunulan evraklar arasında ticari davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonuna bakar ve değerlendirir. Davet eden firma ile gerçek bir ticari bağın olup olmaması vize karar sürecine çok büyük etkisi bulunmaktadır. Değerlendirme sürecinde incelenen başka bir detay ise; davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Norveç Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Norveç’ e ticari bir seyahat için vize planlaması yapıyor iseniz; vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı ve belediye onaylı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Norveç Ticari davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı , davet amacının açıkça belirtilmiş olması ve sunulan evraklar ile birbirini tutarlı olmalıdır. Ticari davetiye gönderen firma ile gönderilen firmanın iş kolunun birbirine denkliği olması ve evraklar ile kanıtlanması gerekmektedir.Ticari vize başvuruları Direk Norveç Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilirsiniz. Tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi ile birlikte başvurunuzu eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Norveç ‘e ticari bir seyahat amacı ile yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti gerçekleştirmek gerekiyor ise; mutlaka belediye onaylı ticari ilişkilerinizi kanıtlayan davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Bu Ticari Davetiyeyi Norveç ‘de ki firmanın bağlı olduğu belediyeden onaylı olarak çıkartması gerekmektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi,kalış amacı ve ticari bağ gerekçeleri açıkça belirtilmelidir. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Norveç Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: