Turistik Vize Norveç

Norveç Turistik Vize

Norveç Turistik Vize nasıl alınır? Norveç, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile görülmesi gereken ülkeler arasındadır. Sessiz ve huzurlu bir ülke olması birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Geniş yüzölçümüne sahip ülkenin nüfusu, ortalama 6 milyondur. Bu nedenle kalabalıktan uzaklaşıp huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişiler Norveç’i tercih etmektedir. Ancak Norveç turistik gezileri için vize başvurusu yapılması gerekir. Norveç turistik vize başvurusu yapabilmek için bordo pasaporta sahip olunmalıdır.

Norveç schengen vizesi kapsamında bulunan bir ülke olduğundan Norveç’ten diğer schengen ülkelerine de seyahat yapılabilir. Her ülke vize başvurularında farklı şartlar ve evraklar talep etmektedir. Norveç turistik vize başvurularında da bazı işlemleri ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Tüm evrakları ve işlemleri prosedüre uygun olarak tamamlanabilmesi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz. Firmamızda çalışan elemanlarımız vize başvuru işlemleri ve evraklarını eksiksiz şekilde tamamlamanız için hizmet vermektedir.

Norveç Vize Başvuru Formu

Norveç vize başvurusu için Norveç büyükelçiliğine veya Macaristan başkonsolosluğuna müracaat edilmelidir. Başvuru formu eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra teslim edilir. Norveç vize başvurusu talebinde bulunan kişinin, formu ve başvuruyu şahsi olarak yapması gerekir. Forumda geçen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde anlaşılır yazı şekli ile doldurulması önemlidir. Islak imzayı, başvuru yapacak kişi yapmalıdır. Başvuru formu, gerekli merci teslim edildikten sonra diğer işlemlerin ve evrakların teslim edilmesi için randevu oluşturulmalıdır. Norveç vize başvurusu formu hakkında detaylı bilgi için Long vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinin hızlı bir şekilde olumlu yönde sonuçlanması için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

norvec turistlik vize 1

Norveç Turistik Vize Başvuru Evrakları

Norveç turistik gezi için gerekli evrakların tamamlanması zorunludur. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için evrak tamamlama işlemi önemlidir. Norveç vize başvurusu evrakları tam ve eksiksiz şekilde tamamlanırsa vize işlem süresi daha hızlı ilerler. Norveç vize başvurusu için gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • 1 tane biyometrik fotoğraf
  • Banka hesap dökümü
  • Norveç gidiş dönüş bileti ve otel rezervasyonları
  • Dilekçe

Norveç vize başvurularında bazı durumlarda ek evrak talep etme durumu görülebilir. Seyahat nedenine uygun şekilde evrakların tamamlanabilmesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Norveç’ e kısa süreli iş ve gezi amaçlı seyahatleriniz için vize başvuru evrakları arasında en önemlisi konaklayacağınız yeri kanıtlayan otel konfirme belgenizi sunmanız gerekmektedir. Seyahatiniz için kalacak yer planlamanızı yaparken vize başvurusu sırasında bu evrakları da beyan etmeniz gerekmektedir.Konaklama evrakları yanı sıra planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok etkilidir. Sunacağınız evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Norveç Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve gerekli gördüğü durumlarda uçak otel konaklama rezervasyonlarının satın alınmasını tebliğ edebilir.Detaylı rezervasyon bilgisi ve Norveç Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Norveç Turistik Vize Alabilir Miyim?

Norveç’ e uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemeniz ve bunu belgeler ile beyan edebilmenizdir. Talebinizi sözel olarak değil muhakkak belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışı Norveç vizesi başvurusu yapıyor iseniz; seyahat süreniz kadar Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama birkaç gün opsiyonlu vize verilebilir. Uzun süreli vize alabilmek için gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini ve bulunun ülkedeki statünüzü de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Norveç vize başvurusu yaparken uzun süreli vize talebinizi niyet mektubu ile açıklayarak talep etmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Norveç Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Norveç Turistik vize başvurusu yaparken bulunduğunuz statütüyü, maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir.Vize başvurularında bulunduğunuz ülkedeki statünüz çok önemlidir.Başvurularda en önemli kriter seyahat sonrası tekrar ülkenize dönmenizi kanıtlayan nedenlerdir. Çalışıyor iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren iseniz iş yeri kanıt belgelerini, öğrenci iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir.Sunulan evraklar ile Norveç Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: