Vize Başvurusu Norveç

Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize Başvurusu nasıl alınır? İnsanlar, herhangi bir sebepten dolayı başka ülkelere seyahat etmektedir. Ancak bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için bazı kurallar bulunur. Her ülke bu kuralları kendi belirlemektedir.  Türkiye Cumhuriyeti’nden Norveç’e seyahat edecek kişilerin uygulaması gereken bazı işlemler bulunur. Norveç schengen vizesine sahip bir Avrupa ülkesidir.

Norveç’e seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekir. Norveç vize başvurusu için gerekli bazı evraklar bulunur. Vize başvuruları seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu’na yapılır. Norveç vizesi başvuruları için gerekli evraklar hakkında profesyonel destek alınması önemlidir. Long vize firması olarak Norveç vize başvurularında profesyonel destek vermekteyiz. Kurumumuzda çalışan elemanların hepsi vize başvuruları konusunda uzman kişilerdir.

Norveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç vize başvurusu için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formu, eksiksiz ve prosedüre uygun olarak doldurulması gerekir. Başvuru formu eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Norveç Konsolosluğu’na başvuru yapılır. Başvuru yapıldıktan sonra vize işlemleri için konsolosluktan randevu talep edilir. Randevu talep edilmesi zorunludur. Norveç başvuru işlemleri ortalama 1 ile 2 hafta kadar sürmektedir. Bu nedenle başvuru yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurarak başvuru yapması gerekir.

Norveç vizesi için gerekli evraklar ve işlemler tamamlandıktan sonra olumlu sonuç alan kişiler Norveç vizesi alabilir. Norveç schengen vizesi alan kişiler ise Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkelerine Norveç’ten seyahat edebilir. Norveç vizesi için olumlu sonuçlar alabilmek için uzman kişilerden destek alınması gerekir. Long vize turizm olarak Norveç vize başvurusu için gerekli belgelerin ve işlemlerin yürütülmesi esnasında profesyonel destek vermekteyiz. Firmamız, bu işlemleri gerçekleştirirken yasal prosedürlere uygun bir şekilde hareket etmektedir.

norvec vize basvurusu 1

Norveç vizesi için başvuru nereye yapılır?

Norveç vizesi için başvuruların vize yapacak kişinin şahsi olarak yapması gerekir. Norveç vize başvuruları İstanbul’da bulunan Macaristan Konsolosluğu’na veya Ankara Norveç büyükelçiliğine yapılır. Macaristan konsolosluğu veya Norveç büyükelçiliği vize başvurularında olumlu veya olumsuz sonuç yetkisine sahiptir. Uzun süreli Norveç vizesi için Norveç Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Norveç seyahatlerinizde kısa süreli vize ihtiyacı olan bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarını ve uzun süreli oturum vizesi başvuruları yapan bordo ve yeşil pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.Ayrıca ülkemizde oturumu olan yabacı uyruklu vatandaşlarında Norveç seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Norveç Ticari Vize ya da Norveç Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze göre belirlenmiş evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Norveç vize başvuru türü ne olursa olsun müracaat için kanıtlayıcı tüm evraklar, sistem üzerinden online doldurulmuş Norveç Vize Başvuru Formu, vize talep dilekçeleri ve uçak-otel rezervasyonları ayrıntıları ile hazırlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında başvuru kabul edilirken biometrik parmak izi kaydı da oluşturulur. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip başvuru yapılabilmesi için önceden Norveç vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Başvurunun tamamlanması ile birlikte vize değerlendirme süreci, karar verme aşaması başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Norveç seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan vize müracaatını yapabilmeniz ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için önceden sistem üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Norveç’e gidiş amacınız ne olursa olsun, uzun dönemli kalış yani oturum vizeleri ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunabilmeniz için önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Norveç Vizesi için gerekli tüm evrakların, belgelerin, vize talep dilekçelerinin ve rezervasyonların hazırlanmış olması ve sistem üzerinden başvuru formunun belirtilen dilde eksiksiz ve hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu uzman kadromuz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: