Vize Evrakları Ve Belgeleri Norveç

Norveç Vize Evrakları ve Belgeleri

Norveç Vize Evrakları ve Belgeleri nasıl alınır? Norveç’e gitmek isteyenler seyahat türüne göre evrakları hazırlamak durumundadırlar. Norveç vize başvuru işlemleri için gerekli evrakların belirlenmesinde tek yetkili kurum Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği olup; Norveç vize türüne göre ayrı ayrı evraklar istenir. Başvuru yapan kişilerin çalışan, turistik seyahat, görevli, işçi, öğrenci olmalarına göre farklı belgelerin hazırlanması gerekir. Birçok kişi vize işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda ve evrakların nasıl hazırlanacağı hususunda yardım alacak yer arayışına girerler. Vize başvuru merkezi ve evrakların takibi konusunda Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği Long Vize Turizm Şirketi vize merkezi olduğundan, tüm işlemleriniz şirketimiz tarafından usulüne uygun ve güvenilir bir şekilde tamamlanır.

Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri İçin İstenen Ortak Belgeler

Başvuru evrakları hazırlandıktan ve başvuru yapıldıktan sonra Norveç vize randevusu alınır. Bu aşamadan sonra tüm bilgiler ve evraklar Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından incelenir. Başvurusunda sıkıntı olmayanlar başvuru sonuçları 7 -14 gün içerisinde sonuçlandırılır. Sonuç konusunda tek yetkili merci Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. Uygun görülenler belirtilen süre içerisinde Norveç ve schengen vizesi olmak kaydıyla diğer schengen ülkelerine Norveç’e giriş yaptıktan sonra gidebilirler. Vize evrakların hazırlanması konusunda en büyük destekçiniz Long Vize şirketi olacaktır. Tüm vize başvurularında ortak Norveç vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

  • Başvuru dilekçesi
  • Vize başvuru formu
  • Pasaport
  • İstenilen boyutlarda biyometrik fotoğraf (2 adet)
  • Banka hesap ekstresi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (barkodlu ya da apostilli olacak)
  • Gidiş-Dönüş olmak üzere Uçak Bileti
  • Muvafakatname (18 yaşından küçükler için gerekli)
norvec vize evraklari ve belgeleri 1

Bu evrakların içerisinde başvuru dilekçesinde, hangi amaçla seyahat edileceğini, belirlenen süre içerisinde geri dönmeyi ve masrafları ödemeyi taahhüt eden ifadeler yer almalıdır, adres ve telefon bilgileri başvuru sahibine ait olmalı, imzalanmalı ve tüm bilgiler doğru olmalıdır. Vize başvuru formunda ise 17.maddeye adres ve iletişim bilgileri yazılmalı, başvuru formunun 37.maddesi altındaki kısım ile son sayfa imzalanmalıdır. Biyometrik fotoğraflar, beyaz fon üzerine olmak kaydıyla 3,5*4,5 cm ebatlarında ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Pasaportun ise Norveç’ten dönüşten sonra 3 ay geçerliliği olması istenir. Banka hesap ekstresi hareketleri son 3 ay ait olmalıdır (bazı durumlarda son 6 ay istenebilmektedir).

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Norveç Vizesi başvurusu yaparken başvuru türünüz ne olursa olsun, gidiş amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar aslını ibraz ederek olarak sunmanız gerekmektedir. Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Norveç’deki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız ve orjinalini vize başvurusu evrakları arasında sunmanız gerekmektedir. Norveç’den gelen davetiyenin fotokopisi başvuru kurallarına uymamakta ve kabul edilmemektedir. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Norveç’e seyahat etmeniz için gerekli olan vizeye başvuru yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve belgeler ile desteklemeniz gerekmektedir. Norveç’de bir firma ile ticari bir görüşme yapacak ya da bir fabrika eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Norveç’deki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Seyahat amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve elçiliğin gerekli gördüğü durumda otel opsiyonunuzun gerçekliği teyit edilmek istendiğinde karşılığının olması gerekmektedir.Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Norveç Vize Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.Tüm başvuru koşulları ve gerekli evrak listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Norveç vize başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orjinalinin ibraz edilmiş olması vize sonuçlanma sürecinde bir o kadar önemlidir. Başvuru evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, seyahat amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuru değerlendirme sürecinde olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, Gidiş amacınızı açıklayan Norveç Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: