Vize Formu Norveç

Norveç Vize Formu

Norveç Vize Formu için Ticari faaliyette bulunanlar, yurtdışı akraba ziyaretine gitmek isteyenler, kamu çalışanları, emekliler, yurtdışında görevliler, öğrenciler ve turistik amaçlı Norveç ülkesine gitmek isteyenlere vize başvurusu, vize randevusu alma ve diğer tüm işlemlerde Norveç Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Long Vize Turizm şirketi, yılların tecrübesi ve resmi işlemlerdeki hızı ile kısa sürede işlemleri tamamlamaktadır. Long Vize şirketi, nitelikli personeli ile güvenilir bir şirket olarak yasal prosedürlere harfiyen uyarak tüm aşamalarda en büyük destekçiniz olacaktır. Norveç vize işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayarak Norveç’e geçiş yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Norveç Vize İşlemlerinde Ayrıcalıklı Pasaportlar

Bordo renkli geçerli pasaporta sahip kişilere vize başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından ve diğer işlemlerde bittikten sonra Norveç ülkesine giriş yaptıktan sonra diğer üye Avrupa ülkelerinde 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak kaydıyla serbest gezme imkânı sağlayan Schengen vizesi verilir. Yeşil renkli hususi pasaporta, siyah-kırmızı renkli diplomatik pasaporta ve gri renkli hizmet pasaportuna sahip kişilere Norveç vizesi başvurusunda muaf tutulurlar. Pasaportların geçerli olmasına ve geçerlilik süresine dikkat edilmelidir.

Norveç Vize Formu Nasıl Düzenlenir?

Norveç vize formu doldurulurken aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilerek doldurulması başvuru sürecinde çok önemlidir. Vize başvuru formu okunaklı olacak şekilde (mümkünse bilgisayarda doldurulması daha uygundur) eksiksiz doldurulmalıdır. İmza kısımları olan 37.maddedeki kısım ve son sayfada yer alan imza bölümü pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Formun ıslak imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Formda 17.maddede adres ve iletişim bilgileri tam olarak yazılmalıdır. Adres bilgileri, e-mail adresi ve telefon bilgileri başvuru sahibine ait olmalı ve bu bilgiler daha sonra gerekeceğinden doğru olmalıdır.

norvec vize formu 1

Formda imza dışındaki yerler, bilgisayar ortamında doldurulabilir ve çıktısı alındıktan sonra mavi ya da siyah kalemle imzalanmalıdır. Form el ile doldurulacaksa okunaklı olmak şartıyla siyah ya da mavi renkli yazı ile doldurulmalı ve imzalanmalıdır. 18 yaşından küçüklere ait başvurularda ise çocuğa ait bilgiler doldurulduktan sonra imzalanacak yerler ebeveynleri tarafından imzalanır. Başvuru formunda kullanılmak üzere 1 adet istenilen ebatlarda biyometrik fotoğraf yapıştırılır. Schengen vizelerinde kullanılacak fotoğraflar ise son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve bu fotoğraf başka bir schengen vizesi başvurusunda kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Norveç vize başvuru formu online sistem üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Çıktı alınarak el ile doldurulan, hatalı, karalama ya da bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir.Norveç başvuru formu sitem üzerinden doldurularak barkodlu olarak çıkmaktadır. Gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ile online başvuru formunda doldurulan bilgilerin birbirine tutarlı olması gerekmektedir. Başvuruda sunulan evraklar ile online formda doldurulan bilgilerin birbirini tutması bilgi, başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Norveç Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Norveç Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Norveç vize başvuru formu başvuru türüne göre farklılık göstermektedir ve tüm başvuru formları online sistem üzerinden İngilizce dilinde doldurulmuş olması gerekmektedir.Farklı dilde doldurulan başvuru formları kabul edilmemektedir.Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak vize sonuç değerlendirmesi yapılır. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma süresiniz uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale getirebilmektedir.  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Norveç Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Norveç vize başvuru formları başvuru türüne göre, uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik vizeleri ile kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi başvuru formları değişiklik göstermektedir.Bu formların doldurulma şekli farklıdır. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce ya da Norveççe doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru merciine sunulmalıdır. Bu sebeple Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi ve dilekçeleri de değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: