Vize İşlemleri Norveç

Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize İşlemleri için Norveç vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan Norveç’e herhangi bir sebepten dolayı gitmek isteyen kişilerin almak zorunda olduğu bir vizedir. Norveç bir Avrupa ülkesi olup; schengen vizesinin geçerli olduğu bir ülkedir. Norveç schengen vizesine sahip olan kişiler, Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkelerine de seyahat edebilirler. Norveç vize işlemleri, 1 hafta ile 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanır.

Norveç’e gezi için gitmek isteyen kişilerin, bu süreyi göz önünde bulundurması önemlidir. Bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 günden uzun olmayan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti hususi hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günden uzun sürmeyen seyahatleri için vize başvurusu almalarına gerek yoktur. Norveç vize işlemleri için gerekli bilgiler hakkında long vize firmasından bilgi alabilirsiniz. Long vize firmasında çalışan elemanların hepsi vize işlemleri hakkında gerekli bilgi ve donanıma sahip profesyonel kişilerdir.

Norveç Vize Başvurusu

Norveç schengen vize başvurusu için gerekli formun doldurulması gerekir. Vize başvuru formu, eksiksiz ve okunacak şekilde doldurulması önemlidir. Vize başvurusu talebinde bulunan kişinin şahsi olarak başvuru yapması gerekmektedir. Norveç Vize başvurusu işlemleri için randevu alınması zorunludur. Norveç vize işlemlerinde istenen evraklar tamamlandıktan sonra, evrak teslimi için vize randevusu alınması gerekir.

Evrak teslimi esnasında kişilerin parmak izi verme işlemi de gerçekleştirilir. Vize başvurusu yapan kişilerin gerekli evrakları eksiksiz olarak tamamlamalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuç alınır. Norveç vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve prosedüre uygun olarak tamamlanabilmesi için profesyonel kişilerden destek alınması önemlidir. Long vize turizm Norveç vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanması için evrak ve işlemler hakkında profesyonel destek vermektedir.

norvec vize islemleri 1

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Norveç vize işlemleri için gerekli evraklar seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evraklar hakkında bilgi almak için firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız, Norveç vizesi almak için gerekli işlemlerde her aşama hakkında bilgi vermektedir. Vize başvuru işlemlerini hızlı ve pratik şekilde ilerlemesi için uzman ekiplerimiz sizlere yol gösterici olacaktır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular


Norveç Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Norveç’e seyahatiniz uzun dönemli ya da kısa dönemli olması fark etmeksizin vize başvurusu için seyahat tarihinizden önce mutlaka plan yapmanız gerekmektedir. Planlama yapmanız ve vize sonuçlanma süresini dikkate almanız gerekmektedir.Bu planlama vize sonuçlanma sürecinde geç kalmamanızı sağlayacaktır. Vize başvurusuna başlamadan önce vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Vize başvuru türüne göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Norveç Vize Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Norveç Ticari Vize ve Norveç Turisti Vize başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzun dönemli oturum vize başvuruları içinde yine aynı kural geçerlidir. Zamanında yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulma imkanınızı arttırmaktadır Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Norveç Vize Ücretleri Nedir?

Norveç seyahatiniz için gerekli olan vize başvurusu için Konsolosluklar bir hizmet bedeli tahsil etmektedir., başvuru türünüze göre gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir. Bu bedeller başvuru türü göre yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı tarih dilimi arasında gerçekleştirmektedir ve her yıl değişkenlik göstermektedir. Vize harç bedelleri sistem üzerinden tahsil edilmekte ve diğer bedeller başvuru sırasında elden tahsil alınmaktadır. Çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Norveç Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: