Vize Ücreti Norveç

Norveç Vize Ücreti

Norveç Vize Ücreti için Turistik amaçlı, ticari amaçlı ya da Norveç’te yaşayan akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişiler, kısa süreli seyahatler olan Norveç ticari vize, Norveç turistik vize ya da Norveç aile/akraba vizesi için Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakları ve belgeleri tamamlayarak vize başvurusu yapmaları gerekir. 

Vize işlemleri sırasında tüm prosedürlere uygun olarak işlemleri yürüten ve her aşamada en büyük destekçiniz olacak olan Long Vize Turizm şirketi olarak güvenilir hizmet anlayışıyla ve yılların tecrübesiyle sorunsuz bir şekilde kısa sürede vize işlemleri sonuçlandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Long vize şirketi, Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlem merkezi ve başvuru neticesinde sonuçları başvuru yapana bildirmek amacıyla yetki verilen bir şirkettir.

Vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakları belirlemede tek yetkili Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. 

Vize Başvuruları Nasıl Sonuçlandırılır?

Vize işlemlerinin tamamlanması süreci birçok aşamadan ibarettir. Başvurular en geç 2 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Gerekli olan evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra vize başvurusu yapılır, ardından Norveç vize randevusu alınır.

Belgeleri eksiksiz olarak ve süreci sorunsuz bir şekilde tamamlayanlar, sonuç karar mercii olan Norveç Başkonsolosluğu tarafından Norveç’e gitmesi uygun görülenler belirlenen süre içerisinde Norveç’e gidebilirler.

Ayrıca Schengen vizesi alanlar Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine serbest bir şekilde gidip geri dönebilirler.

Pasaport Çeşitleri ve Fiyatları

Seyahat türüne göre Norveç’e gidebilmek için vize başvurularında istenen geçerli bir pasaportun bulunması gerekir.  Umuma mahsus bordro renkli pasaporta sahip kişilere kısa süreli seyahatlere ait vizelere ilaveten Schengen vizesi verilir.  Bu kategorideki kişiler 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak kaydıyla Schengen vize işlemlerine tabi tutulurlar.  Bordro renkli pasaport hariç,  yeşil renkli hususi pasaport renkli hizmet pasaportu ve siyah kırmızı renkli diplomatik pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerinde muaf tutulurlar.

Seyahat süresine ve pasaport türüne göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Bu bakımdan Norveç’e seyahatlerde ne kadar süreyle kalınacağı belirlenerek bu süreye ait pasaport ücreti ödenerek başvuru yapılır. Başvuru sırasında Norveç vize formu tam ve eksiksiz olarak ve doğru bilgileri içerecek şekilde doldurulmalıdır.

norvec vize ucreti 1

Norveç Vize Ücreti Ücretleri Ne Kadar

Norveç vize ücreti, birçok faktöre göre değişmektedir. Norveç vize başvurularında tüm işlemler ve resmi prosedürler, şirketimiz tarafından takip edilir, bürokratik engeller hızlı bir şekilde aşılarak başvuru yapıldıktan sonra 1 hafta ile 2 hafta içerisinde başvurular Norveç Konsolosluğu tarafından sonuçlandırılır.

Birçok aşamadan ibaret olan vize işlemleri fiyatları işlemin özelliğine,  Norveç’e yapılacak seyahatin süresine ve alınacak pasaportun çeşidine göre değişkenlik gösterdiğinden net bir fiyat söylemek zordur.

Ancak vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize ücretleri hakkında bilgi almaları için şirketimiz ile iletişime geçerek,

şartlarına haiz vize başvuru işlemlerinin fiyatlarını öğrenebilirler.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Norveç uzun dönemli oturum vizesi ya da kısa dönemli Norveç ziyaret vizesine göre Norveç Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Harç bedelleri kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşına göre de değişmektedir. Başvuru formu doldurulurken vize çeşidine göre elçilik bedeli sistem üzerinden tahsil edilirken hizmet bedelleri başvuru günü elden tahsil edilmektedir.Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Norveç vizesi için ödenecek bedeller başvuru türüne göre değişkenlik göstermektedir. Elçilik harç bedelli online sistem üzerinden ödenmekte ve hizmet bedelleri başvuru günü elden tahsil edilmektedir. Sistem üzerinden ödemesi yapılmayan başvurular kabul edilmemektedir. Bu ücretlendirmeler Elçilikler resmi sayfalarında yıllara göre güncellenmektedir.Harç bedelleri ve ücretleri randevu gününden sonra yada başvuru tamamlandıktan sonraki bir günde sonradan Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Norveç Ticari Vize Ve Norveç oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Norveç Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Norveç Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaşına, kalış süresine ve vize başvuru türüne göre değişkenlik göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü başvuru harç bedelleri ve hizmet bedelleri farlılık göstermektedir. Norveç vize başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ve taksitlendirme gibi talepler kabul edilmemektedir. Ücretlendirmenin ilk ödemesi sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Vize hizmet bedeli randevu günü başvuru sırasında alınmakta olup, sonradan ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Norveç Vize Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da eksiksiz hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: