Skip to content

Norveç Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Norveç Vizesi Norveç, muhteşem doğal güzelliklere sahip bir Avrupa ülkesidir. Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip ülkenin başkenti Oslo’dur. Avrupa ülkeleri arasında yüzölçümü olarak 6. büyük ülkesidir. Ancak geniş olmasına rağmen kalabalık bir ülke değildir. Ülkemizden her yıl birçok kişi gezi veya iş için Norveç’e gitmektedir.

Norveç’e seyahat edebilmek için vize alınması gerekir. Norveç’e yapılacak seyahatler için vize müracaatları vize başvurusu için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Long vize deneyimli kadrosu ile vize başvurusu hazırlığı için vize hizmeti vermektedir. Ayrıca Norveç için dosya hazırlama konusunda, başvuruya dair tüm sorularınız için çağrı destek hizmeti de vermektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Norveç Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında

Norveç için gerekli evraklar, Norveç konsolosluğu tarafından belirlenir. Ayrıca Norveç konsolosluğu vizenin verilip verilmeyeceği konusunda da yetkili kurumdur. Norveç vize başvurusu yapanların olumlu veya olumsuz sonuç alması tamamen konsolosluklar ve büyükelçilerin kararıdır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaportta sahip vatandaşlar, Norveç’e yapacakları geziler için vize başvurusunda bulunabilirler.

Norveç için vize başvurusunda bulunan kişiler, Norveç’e yapacakları geziler için en fazla 90 gün süreli seyahatler yapabilirler. Norveç, Avrupa ülkesi olduğundan schengen vize başvurusu yapılır. Norveç için istenen gerekli evraklar vize başvuru merkezlerine teslim edilir. Norveç vizesi için gerekli evrakların temininde ve vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Bordo pasaport sahibi kişiler Norveç için gerekli evrakları tamamlamaları gerekir. Ancak Norveç schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken husus, pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Pasaportun veriliş tarihinden itibaren 10 yıllık pasaportlara vize verilmez.  Norveç gezileri için vize talebinde bulunan kişiler, schengen vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurması zorunludur. Norveç vize başvurusu yapan kişinin şahsi olarak başvurması ve imza kısmında kişinin imzası olmalıdır. Norveç vize işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • Önceden bulunan schengen vizelerinin fotokopisi
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • 2 tane vesikalık fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Seyahat giderleri ne dair belgeler
 • Seyahat amacını belirten dilekçeler
Vizesi Norveç
Norveç Vizesi

Norveç Büyükelçiliği Vize

Norveç Büyükelçiliği Vize nasıl alınır? Norveç’e gitmek isteyen iş adamı, çalışan, memur, işçi, öğrenci, uluslararası ticaret yapan şirket elemanları kısacası şartları uyan her vatandaşın resmi işlemlerini usulüne uygun, hızlı, pratik ve güvenilir bir şekilde sağlayan Long Vize Turizm şirketi olarak, sizlere en iyi hizmeti sunmanın ve % 100 müşteri memnuniyetini esas alarak hizmet vermenin gayretindeyiz. Norveç Büyükelçiliği vize başvurularında resmi işlemlerin her aşamasında destek sağlayarak, bürokratik engelleri aşıp, kısa sürede tüm işlemleri tamamlıyoruz.

Norveç Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Norveç vize başvurusu işlemlerinde kısa süreli ziyaretlerde, Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği doğrudan başvuru işlemlerini almamaktadır. Vize işlemleri için yetkili olan Long Vize firmamız, bu süreçte en büyük destekçiniz olacaktır. Başvuru evrakları hazırlanma aşaması titizlikle yürütülerek resmi prosedürlere göre işlemler tamamlanır ve Norveç vize randevusu için müracaat edilir.

Vize randevusu almak son aşamadır ve vize işlemleri için gerekli olan şartların belirlenmesinde yetkili Norveç Konsolosluğu / Büyükelçiliği’dir. Büyükelçilik seyahatin süresini ve amacını göz önünde bulundurarak başvuruları şahsen almaktadır. Başvurusu uygun görülenlere Schengen Vizesi verilir.

Kısa Süreli Norveç Vize Seyahat Türleri Hangileridir?

 • Norveç Ticari Vize
 • Norveç Turistik Vize
 • Norveç Aile / Akraba Ziyareti

Yukarıda belirlenen kısa süreli saatler içerisinde Norveç aile/akraba ziyareti kapsamında vize alınacaksa öncelikle Schengen Vizesi başvurusunun yapılması ve geçerliliği bulunan pasaportun olması gerekir.

Norveç Büyükelçiliği Vize Gitmek İçin Gerekli Belge Ve Evraklar Nelerdir?

Medeni ve modern bir ülke olan Norveç’e hangi amaçla gidileceği ve ne kadar süre kalınacağı belirlendikten sonra gerekli başvuru işlemlerinin firmamıza yapılması ile birlikte Norveç Büyükelçiliği tarafından belirlenen ve istenen başvuru evraklarının hazırlanması süreci en önemli aşamalardandır. Norveç vize başvurusu için gerekli olan evraklar seyahat türüne göre değişmektedir. Tüm seyahat türleri için istenen belgeler şunlardır:

 • Geçerli pasaport
 • İstenilen ebatlarda ve sayıda fotoğraf
 • Çalışan işveren ve öğrenci durumuna göre büyükelçiliğin belirlediği usulde ve dilde evraklar
 • Başvuru yapan çiftçi ise çiftçinin bağlı olduğu Ziraat Odası’ndan onaylı evraklar
 • Çocuklar için muvafakat name
 • Çalışmayan kişiler için referans olan kişi bilgileri, akrabalık derecesi gibi bilgiler ve belgelerin hazırlanması
 • Tam vukuatlı barkotlu ya da apostilli nüfus kayıt örneği
 • Son 3 ile 6 ay arasında değişen banka hesap ekstresi
Büyükelçiliği Vize Norveç
Norveç Büyükelçiliği Vize

Norveç Konsolosluğu Vize

Norveç Konsolosluğu Vize işlemleri için Norveç Büyükelçiliği tarafından vize işlemlerinde Long Vize seyahat firması olarak, şartları sağlayan tüm T.C. vatandaşları için vize başvuru işlemleri ve randevu hizmetleri için gerekli tüm yasal işlemler etkin ve hızlı bir şekilde yürütülerek, kısa sürede süreç tamamlanır. Long Vize Turizm şirketi olarak vize başvuru işlemlerinde gerekli evrakların hazırlanması sürecinde, vize randevusunun alınması ve tüm işlemlerinin tamamlanmasına kadar ki her aşamada sizlerin en büyük destekçisi olacağımızı garanti ediyoruz. 

Norveç Konsolosluğu Vize işlemleri için gerekli olan kişinin sosyal statüsüne göre meslek bazında (işçi, memur, kamu çalışanları, ticari faaliyetlerde bulunanlar, öğrenci gibi) belirlenecek başvuru evraklarının neler olduğu konusunda tam ve tek yetkili olup, bu konuda tasarruf kendi uhdesindedir.

Norveç Konsolosluğu Vize İşlemleri ve Vize Çeşitleri

Norveç gitmeye karar veren T.C. vatandaşları, öncelikle niçin Norveç’e gitmek istediklerini ve ne kadar süre kalacaklarını belirlemeli ve vize işlemleri için şahsen başvuru zorunlu olduğundan Norveç vize başvurusu için gerekli form ile Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği’ne müracaat edilmelidir. Tüm bu işlemler sırasında en büyük destekçiniz Long Vize Turizm şirketi olacaktır.

Geçerliliği devam eden pasaportu olan vatandaşlar, kısa süreli Norveç turistik vize, Norveç Aile/Akraba Ziyareti vizesi ve Norveç ticari vize çeşitlerinden birini almak için gerekli işlemlerin tamamlayanlara Schengen vizesi verilir ve bu vize ile tüm Avrupa üyesi ülkelerde süreli serbest dolaşım hakkı elde ederler. Kişinin mesleki statüsüne göre büyükelçiliğin belirdiği evraklarla birlikte, geçerli pasaport, barkotlu tam vukuatlı nüfus kayırt örneği, talep edilen nitelikte fotoğraf ile birlikte başvuru işlemleri yapılır.

Norveç Vizesi Almak İçin Geçerli Olan Pasaportlar ve Özellikleri

Norveç vizesi almak için gerekli olan şartlardan biri olan pasaportların türü işlemlerde farklı muamelelere tabi tutulmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan bordo pasaport türüne sahip kişiler 6 ay içinde (180 gün) 90 günle sınırlı olmak kaydıyla Schengen vizesi ile Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer Schengen vizesinin geçerli olduğu Avrupa üyesi ülkeler arasında sorunsuz geçiş hakkı elde etmektedirler. Norveç vize işlemlerinde muafiyet tanınan pasaportlar ise diplomatik pasaport (siyah-kırmızı), hizmet pasaportu (gri) ve hususi (yeşil) pasaportlardır.

Konsolosluğu Vize Norveç
Norveç Konsolosluğu Vize

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için başvuru yapılabilmesi için başvuru yapacak kişilerin Türkiye vatandaşı olması gerekir. Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi, Norveç’te bulunan aile veya arkadaşların ziyaret etme amacıyla talep edilir. Vize başvurularında seyahat nedenine göre evraklarda değişiklik görülür. Norveç aile arkadaş ziyaret vizesi içinde bazı evrakların tamamlanması gerekir.

Norveç, Avrupa birliğine üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle schengen vize kapsamında yer almaktadır. Norveç schengen vize başvurusu 90 günün altındaki seyahatler için alınmaktadır. Norveç aile arkadaş ziyareti vize başvurusu için gerekli evrakların tamamlanmasında Long vize şirketinden gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Şirketimiz vize işlemleri ve evraklarının kısa bir süre içerisinde tamamlanmasında her türlü profesyonel desteği sunmaktadır.

Norveç Aile/ Arkadaş Ziyareti Vize Başvuru İşlemleri

Norveç aile arkadaş ziyareti vize başvurusu işlemleri için, öncelikle ziyaret edilecek arkadaş veya ailenin vize başvurusu yapacak kişiye bir davetiye göndermesi gerekir. Norveç Vize başvurusu yapacak kişinin başvuru formunu doldurduktan sonra Norveç Büyükelçiliği’ne Norveç schengen vize başvurusu yapmalıdır. Başvuru yapacak kişilerin bordo pasaport sahibi olması gerekir.

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için Norveç’ten gönderilen davet eden kişinin mektubunda ziyaret nedeni, tarihleri, seyahat masrafları karşılanma garantisi, konaklama bilgisi gibi konularda güvence ve garanti verdiğine dair içeriğe sahip olarak hazırlanması gerekir. Norveç vize formu ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi için Long vize turizm firması ile iletişime geçmek en doğru tercih olacaktır. Vize başvuru işlemleri özen gösterilmesi ve hiçbir detayın atlanmaması gereken işler olduğundan profesyonel anlamda destek alınması gerekir.

Norveç Aile/Arkadaş Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için bazı evrakları temin edilmesi gerekir. Bu evraklar şunlardır:

 • Vize başvurusu yapacak kişinin pasaportu
 • Davet neden arkadaşın pasaport fotokopisi
 • Bir tane biyometrik fotoğraf
 • Davet mektubu
 • Garanti formu
 • Dilekçe
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi için bazı durumlarda Büyükelçilik tarafından ek belgeler talep edilebilir. Norveç vizesi evraklarının tamamlanmasında firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Norveç
Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Norveç Ticari Vize

Norveç Ticari Vize nasıl alınır? Norveç, Avrupa ülkesi olması nedeniyle ticari ilişkilerin yoğun olduğu bir ülkedir. Avrupa birliğine üye Norveç schengen vizesi kapsamındadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Norveç’e gerçekleştireceği ticari seyahatler için Norveç alması gerekir. Norveç vize için başvuru formu doldurup gerekli evrakların tamamlanması zorunludur.

Norveç’e seyahat edecek kişilerin, Norveç schengen vizesi almalıdır. Bordo pasaport sahipleri, 90 günden az Norveç’i ziyaretleri için Norveç vizesi başvurusu yapmaktadır. Şirket yazısı, şirket izin ve görev yazıları davetiye ve kurumsal dilekçelerin Norveç vize başvurularında bulunması gerekir. Norveç vize başvurularında seyahat nedenlerine göre evraklarda farklılık görülür. Norveç’e gerçekleştirilecek ticari seyahatler için gerekli olan Norveç işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmek için Long vize firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Norveç Ticari Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç vize başvurusu yapacak kişilerin, vize için gerekli işlemler ve belgeler hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Norveç başvurusunda bulunan kişinin çalıştığı firmanın sahibi tarafından kişinin ticari nedenlerden dolayı vize başvurusu yaptığı ve Norveç’te bulunduğu süre boyunca izinli olduğu belirtilmelidir. Ancak firmanın sahibi kişilerin vize başvurularında şirketin antetli kağıdına, seyahat amacını belirterek vize başvuru evrakları içerisinde bulundurmalıdır. 

Norveç vize işlemleri ve evraklar içerisinde yer alan dilekçenin içeriği hakkında tam ve kesin bir bilgi için long vize turizm firmasından yardım alabilirsiniz. Long vize turizm şirketi olarak Norveç vize işlemleri esnasında sürecin daha hızlı ve pratik bir şekilde ilerlemesi için her türlü yardımı müşterilerimize sunmaktayız.

Norveç Ticari Vize Başvuru Evrakları

Norveç vize başvurusunda gerekli evrakların prosedüre uygun şekilde hazırlanması gerekir. Evraklar tam ve eksiksiz bir şekilde tamamlanmadığından vize başvurusu olumsuz yönde sonuçlanacaktır. Norveç ticari vize başvuruları, Norveç Büyükelçiliği’ne ya da Macaristan Konsolosluğu’na yapılır. Norveç vize başvurusunda gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • T.c. kimlik fotokopisi
 • 1 tane biyometrik fotoğraf
 • Talep dilekçesi
 • Norveç gidiş dönüş uçak bileti
 • Otel rezervasyonu
 • Davetiye

Norveç ticari vize başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Ticari Vize Norveç
Norveç Ticari Vize

Norveç Turistik Vize

Norveç Turistik Vize nasıl alınır? Norveç, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile görülmesi gereken ülkeler arasındadır. Sessiz ve huzurlu bir ülke olması birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Geniş yüzölçümüne sahip ülkenin nüfusu, ortalama 6 milyondur. Bu nedenle kalabalıktan uzaklaşıp huzurlu bir tatil yapmak isteyen kişiler Norveç’i tercih etmektedir. Ancak Norveç turistik gezileri için vize başvurusu yapılması gerekir. Norveç turistik vize başvurusu yapabilmek için bordo pasaporta sahip olunmalıdır.

Norveç schengen vizesi kapsamında bulunan bir ülke olduğundan Norveç’ten diğer schengen ülkelerine de seyahat yapılabilir. Her ülke vize başvurularında farklı şartlar ve evraklar talep etmektedir. Norveç turistik vize başvurularında da bazı işlemleri ve evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekir. Tüm evrakları ve işlemleri prosedüre uygun olarak tamamlanabilmesi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz. Firmamızda çalışan elemanlarımız vize başvuru işlemleri ve evraklarını eksiksiz şekilde tamamlamanız için hizmet vermektedir.

Norveç Turistik Vize Başvuru Formu

Norveç vize başvurusu için Norveç büyükelçiliğine veya Macaristan başkonsolosluğuna müracaat edilmelidir. Başvuru formu eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra teslim edilir. Norveç vize başvurusu talebinde bulunan kişinin, formu ve başvuruyu şahsi olarak yapması gerekir. Forumda geçen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde anlaşılır yazı şekli ile doldurulması önemlidir.

Islak imzayı, başvuru yapacak kişi yapmalıdır. Başvuru formu, gerekli merci teslim edildikten sonra diğer işlemlerin ve evrakların teslim edilmesi için randevu oluşturulmalıdır. Norveç vize başvurusu formu hakkında detaylı bilgi için Long vize turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinin hızlı bir şekilde olumlu yönde sonuçlanması için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Norveç Turistik Vize Başvuru Evrakları

Norveç turistik gezi için gerekli evrakların tamamlanması zorunludur. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için evrak tamamlama işlemi önemlidir. Norveç vize başvurusu evrakları tam ve eksiksiz şekilde tamamlanırsa vize işlem süresi daha hızlı ilerler. Norveç vize başvurusu için gerekli evraklar şunlardır:

 • Pasaport
 • T.C. kimlik fotokopisi
 • 1 tane biyometrik fotoğraf
 • Banka hesap dökümü
 • Norveç gidiş dönüş bileti ve otel rezervasyonları
 • Dilekçe

Norveç vize başvurularında bazı durumlarda ek evrak talep etme durumu görülebilir. Seyahat nedenine uygun şekilde evrakların tamamlanabilmesi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Turistik Vize Norveç
Norveç Turistik Vize

Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize Başvurusu nasıl alınır? İnsanlar, herhangi bir sebepten dolayı başka ülkelere seyahat etmektedir. Ancak bir ülkeden başka bir ülkeye seyahat edebilmek için bazı kurallar bulunur. Her ülke bu kuralları kendi belirlemektedir.  Türkiye Cumhuriyeti’nden Norveç’e seyahat edecek kişilerin uygulaması gereken bazı işlemler bulunur. Norveç schengen vizesine sahip bir Avrupa ülkesidir.

Norveç’e seyahat edecek bordo pasaport sahibi kişilerin 90 günden az seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekir. Norveç vize başvurusu için gerekli bazı evraklar bulunur. Vize başvuruları seyahat edilecek ülkenin Konsolosluğu’na yapılır. Norveç vizesi başvuruları için gerekli evraklar hakkında profesyonel destek alınması önemlidir. Long vize firması olarak Norveç vize başvurularında profesyonel destek vermekteyiz. Kurumumuzda çalışan elemanların hepsi vize başvuruları konusunda uzman kişilerdir.

Norveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Norveç vize başvurusu için öncelikle başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formu, eksiksiz ve prosedüre uygun olarak doldurulması gerekir. Başvuru formu eksiksiz olarak tamamlandıktan sonra Norveç Konsolosluğu’na başvuru yapılır. Başvuru yapıldıktan sonra vize işlemleri için konsolosluktan randevu talep edilir. Randevu talep edilmesi zorunludur. Norveç başvuru işlemleri ortalama 1 ile 2 hafta kadar sürmektedir. Bu nedenle başvuru yapacak kişilerin bu süreyi göz önünde bulundurarak başvuru yapması gerekir.

Norveç vizesi için gerekli evraklar ve işlemler tamamlandıktan sonra olumlu sonuç alan kişiler Norveç vizesi alabilir. Norveç schengen vizesi alan kişiler ise Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkelerine Norveç’ten seyahat edebilir. Norveç vizesi için olumlu sonuçlar alabilmek için uzman kişilerden destek alınması gerekir. Long vize turizm olarak Norveç vize başvurusu için gerekli belgelerin ve işlemlerin yürütülmesi esnasında profesyonel destek vermekteyiz. Firmamız, bu işlemleri gerçekleştirirken yasal prosedürlere uygun bir şekilde hareket etmektedir.

Norveç Vizesi İçin Başvuru Nereye Yapılır?

Norveç vizesi için başvuruların vize yapacak kişinin şahsi olarak yapması gerekir. Norveç vize başvuruları İstanbul’da bulunan Macaristan Konsolosluğu’na veya Ankara Norveç büyükelçiliğine yapılır. Macaristan konsolosluğu veya Norveç büyükelçiliği vize başvurularında olumlu veya olumsuz sonuç yetkisine sahiptir. Uzun süreli Norveç vizesi için Norveç Büyükelçiliği’ne başvuru yapılması gerekir.

Vize Başvurusu Norveç
Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vize Evrakları ve Belgeleri

Norveç Vize Evrakları ve Belgeleri nasıl alınır? Norveç’e gitmek isteyenler seyahat türüne göre evrakları hazırlamak durumundadırlar. Norveç vize başvuru işlemleri için gerekli evrakların belirlenmesinde tek yetkili kurum Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği olup; Norveç vize türüne göre ayrı ayrı evraklar istenir.

Başvuru yapan kişilerin çalışan, turistik seyahat, görevli, işçi, öğrenci olmalarına göre farklı belgelerin hazırlanması gerekir. Birçok kişi vize işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda ve evrakların nasıl hazırlanacağı hususunda yardım alacak yer arayışına girerler. Vize başvuru merkezi ve evrakların takibi konusunda Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği Long Vize Turizm Şirketi vize merkezi olduğundan, tüm işlemleriniz şirketimiz tarafından usulüne uygun ve güvenilir bir şekilde tamamlanır.

Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri İçin İstenen Ortak Belgeler

Başvuru evrakları hazırlandıktan ve başvuru yapıldıktan sonra Norveç vize randevusu alınır. Bu aşamadan sonra tüm bilgiler ve evraklar Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği yetkilileri tarafından incelenir. Başvurusunda sıkıntı olmayanlar başvuru sonuçları 7 -14 gün içerisinde sonuçlandırılır. Sonuç konusunda tek yetkili merci Norveç Başkonsolosluğu/Büyükelçiliği’dir.

Uygun görülenler belirtilen süre içerisinde Norveç ve schengen vizesi olmak kaydıyla diğer schengen ülkelerine Norveç’e giriş yaptıktan sonra gidebilirler. Vize evrakların hazırlanması konusunda en büyük destekçiniz Long Vize şirketi olacaktır. Tüm vize başvurularında ortak Norveç vize evrakları ve belgeleri şunlardır:

 • Başvuru dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Pasaport
 • İstenilen boyutlarda biyometrik fotoğraf (2 adet)
 • Banka hesap ekstresi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (barkodlu ya da apostilli olacak)
 • Gidiş-Dönüş olmak üzere Uçak Bileti
 • Muvafakat name (18 yaşından küçükler için gerekli)

Bu evrakların içerisinde başvuru dilekçesinde, hangi amaçla seyahat edileceğini, belirlenen süre içerisinde geri dönmeyi ve masrafları ödemeyi taahhüt eden ifadeler yer almalıdır, adres ve telefon bilgileri başvuru sahibine ait olmalı, imzalanmalı ve tüm bilgiler doğru olmalıdır. Vize başvuru formunda ise 17.maddeye adres ve iletişim bilgileri yazılmalı, başvuru formunun 37.maddesi altındaki kısım ile son sayfa imzalanmalıdır.

Biyometrik fotoğraflar, beyaz fon üzerine olmak kaydıyla 3,5*4,5 cm ebatlarında ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Pasaportun ise Norveç’ten dönüşten sonra 3 ay geçerliliği olması istenir. Banka hesap ekstresi hareketleri son 3 ay ait olmalıdır (bazı durumlarda son 6 ay istenebilmektedir).

Vize Evrakları Ve Belgeleri Norveç
Norveç Vize Evrakları Ve Belgeleri

Norveç Vize Formu

Norveç Vize Formu için Ticari faaliyette bulunanlar, yurtdışı akraba ziyaretine gitmek isteyenler, kamu çalışanları, emekliler, yurtdışında görevliler, öğrenciler ve turistik amaçlı Norveç ülkesine gitmek isteyenlere vize başvurusu, vize randevusu alma ve diğer tüm işlemlerde Norveç Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş Long Vize Turizm şirketi, yılların tecrübesi ve resmi işlemlerdeki hızı ile kısa sürede işlemleri tamamlamaktadır. 

Long Vize şirketi, nitelikli personeli ile güvenilir bir şirket olarak yasal prosedürlere harfiyen uyarak tüm aşamalarda en büyük destekçiniz olacaktır. Norveç vize işlemleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayarak Norveç’e geçiş yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Norveç Vize İşlemlerinde Ayrıcalıklı Pasaportlar

Bordo renkli geçerli pasaporta sahip kişilere vize başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından ve diğer işlemlerde bittikten sonra Norveç ülkesine giriş yaptıktan sonra diğer üye Avrupa ülkelerinde 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak kaydıyla serbest gezme imkânı sağlayan Schengen vizesi verilir. Yeşil renkli hususi pasaporta, siyah-kırmızı renkli diplomatik pasaporta ve gri renkli hizmet pasaportuna sahip kişilere Norveç vizesi başvurusunda muaf tutulurlar. Pasaportların geçerli olmasına ve geçerlilik süresine dikkat edilmelidir.

Norveç Vize Formu Nasıl Düzenlenir?

Norveç vize formu doldurulurken aşağıda belirtilen hususlara dikkat edilerek doldurulması başvuru sürecinde çok önemlidir. Vize başvuru formu okunaklı olacak şekilde (mümkünse bilgisayarda doldurulması daha uygundur) eksiksiz doldurulmalıdır. İmza kısımları olan 37.maddedeki kısım ve son sayfada yer alan imza bölümü pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. Formun ıslak imzalı olmasına dikkat edilmelidir.

Formda 17.maddede adres ve iletişim bilgileri tam olarak yazılmalıdır. Adres bilgileri, e-mail adresi ve telefon bilgileri başvuru sahibine ait olmalı ve bu bilgiler daha sonra gerekeceğinden doğru olmalıdır. Formda imza dışındaki yerler, bilgisayar ortamında doldurulabilir ve çıktısı alındıktan sonra mavi ya da siyah kalemle imzalanmalıdır.

Form el ile doldurulacaksa okunaklı olmak şartıyla siyah ya da mavi renkli yazı ile doldurulmalı ve imzalanmalıdır. 18 yaşından küçüklere ait başvurularda ise çocuğa ait bilgiler doldurulduktan sonra imzalanacak yerler ebeveynleri tarafından imzalanır. Başvuru formunda kullanılmak üzere 1 adet istenilen ebatlarda biyometrik fotoğraf yapıştırılır. Schengen vizelerinde kullanılacak fotoğraflar ise son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı ve bu fotoğraf başka bir schengen vizesi başvurusunda kullanılmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Vize Formu Norveç
Norveç Vize Formu

Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize İşlemleri için Norveç vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlardan Norveç’e herhangi bir sebepten dolayı gitmek isteyen kişilerin almak zorunda olduğu bir vizedir. Norveç bir Avrupa ülkesi olup; schengen vizesinin geçerli olduğu bir ülkedir. Norveç schengen vizesine sahip olan kişiler, Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkelerine de seyahat edebilirler. Norveç vize işlemleri, 1 hafta ile 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz olarak sonuçlanır.

Norveç’e gezi için gitmek isteyen kişilerin, bu süreyi göz önünde bulundurması önemlidir. Bordo pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, 90 günden uzun olmayan seyahatler için vize başvurusu yapmaları gerekir. Türkiye Cumhuriyeti hususi hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 90 günden uzun sürmeyen seyahatleri için vize başvurusu almalarına gerek yoktur. Norveç vize işlemleri için gerekli bilgiler hakkında Long vize firmasından bilgi alabilirsiniz. Long vize firmasında çalışan elemanların hepsi vize işlemleri hakkında gerekli bilgi ve donanıma sahip profesyonel kişilerdir.

Norveç Vize İşlemleri Hakkında

Norveç schengen vize başvurusu için gerekli formun doldurulması gerekir. Vize başvuru formu, eksiksiz ve okunacak şekilde doldurulması önemlidir. Vize başvurusu talebinde bulunan kişinin şahsi olarak başvuru yapması gerekmektedir. Norveç Vize başvurusu işlemleri için randevu alınması zorunludur. Norveç vize işlemlerinde istenen evraklar tamamlandıktan sonra, evrak teslimi için vize randevusu alınması gerekir.

Evrak teslimi esnasında kişilerin parmak izi verme işlemi de gerçekleştirilir. Vize başvurusu yapan kişilerin gerekli evrakları eksiksiz olarak tamamlamalıdır. Aksi takdirde olumsuz sonuç alınır. Norveç vize başvurusu için gerekli evrakların eksiksiz ve prosedüre uygun olarak tamamlanabilmesi için profesyonel kişilerden destek alınması önemlidir. Long vize turizm Norveç vize başvurularının olumlu olarak sonuçlanması için evrak ve işlemler hakkında profesyonel destek vermektedir.

Norveç Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Norveç vize işlemleri için gerekli evraklar seyahat süresine göre değişiklik gösterir. Seyahat amacınıza uygun gerekli evraklar hakkında bilgi almak için firmamıza başvurabilirsiniz. Firmamız, Norveç vizesi almak için gerekli işlemlerde her aşama hakkında bilgi vermektedir. Vize başvuru işlemlerini hızlı ve pratik şekilde ilerlemesi için uzman ekiplerimiz sizlere yol gösterici olacaktır.

Vize İşlemleri Norveç
Norveç Vize İşlemleri

Norveç Vize Randevusu

Norveç Vize Randevusu için Norveç doğal güzellikleri sahip, sakin ve huzurlu bir Avrupa ülkesidir. Norveç geniş yüz ölçümüne sahiptir. Ancak ülkenin nüfusu ortalama 6 milyondur. Türkiye’de her yıl birçok kişi çeşitli nedenlerden dolayı Norveç’e seyahat etmektedir. Norveç schengen vizesine sahip ülkelerden birisidir.  Norveç schengen vizesi için bazı işlemlerin ve evrakların tamamlanması gerekir.

Her ülke vize başvurularında kişilerin seyahat nedenlerine göre belirli kurallar ve şartlar belirlemiştir. Norveç vizesi için öncelikle başvuru formu eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Başvuru formu Norveç Büyükelçiliği’ne veya Macaristan konsolosluğuna teslim edilmelidir. Daha sonra vize işlemlerinde gerekli olan evraklar teslim edilmesi için Norveç vize randevusu talep edilmelidir.

Norveç Rize başvuru işlemlerinde vize randevusu alınması zorunludur. Norveç vize başvurusu için gerekli evrakların ve işlemlerin prosedüre uygun bir şekilde yapılması için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz. Vize işlemlerinde belirli prosedürleri yerine getirmek zorunludur. Bu prosedürlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmesi için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Norveç Vize Randevusunda Parmak İzi Uygulaması

Norveç vize randevusu alındıktan sonra vize için gerekli evraklar tamamlanır. Evraklar eksiksiz olarak teslim edildikten sonra parmak izi verme işlemi yapılır. Parmak izi uygulaması Norveç vize başvurularında zorunludur. Norveç vize başvurularında verilen parmak izi bilgileri 5 yıl geçerlidir. Daha sonraki başvurularda tekrar parmak izi uygulamasının yapılması gerekir. Pasaport başvurularında alınan parmak izi bilgileri vize işlemlerinde geçerli değildir. Norveç vize formu ve vize randevusu hakkında bilgi alabilmek için Long vize turizm firması ile irtibata geçebilirsiniz.

Norveç Vize Başvurularında İşlem Süresi

Vize başvurularında bazı prosedürleri yerine getirilmesi gerekmektedir. Tüm evraklar tamamlandıktan sonra işlemleri tamamlanma süresi ortalama 1 ile 2 hafta kadar sürmektedir. Norveç vize evrakları ve belgeleri ile ilgili işlemleri hızlı ve pratik şekilde tamamlayabilmek için firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Firmamızda çalışan uzman elemanlar, evrakların kısa süre içerisinde tamamlanması için sizleri yönlendirecektir. Evrakların teslim edildiğinde tam ve eksiksiz, prosedürüne uygun olması gerekir. Aksi takdirde eksik evraklar sürecin hızlı ilerlemesini engelleyecektir. Bu bakımdan yasal usullere uygun olarak tüm istenen evrakların doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulup imzalanmalıdır.

Vize Randeuvu Norveç
Norveç Vize Randevusu

Norveç Vize Ücreti

Norveç Vize Ücreti için Turistik amaçlı, ticari amaçlı ya da Norveç’te yaşayan akrabalarını ziyaret etmek isteyen kişiler, kısa süreli seyahatler olan Norveç ticari vize, Norveç turistik vize ya da Norveç aile/akraba vizesi için Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından belirlenen evrakları ve belgeleri tamamlayarak vize başvurusu yapmaları gerekir. 

Vize işlemleri sırasında tüm prosedürlere uygun olarak işlemleri yürüten ve her aşamada en büyük destekçiniz olacak olan Long Vize Turizm şirketi olarak güvenilir hizmet anlayışıyla ve yılların tecrübesiyle sorunsuz bir şekilde kısa sürede vize işlemleri sonuçlandırılmasına yardımcı olmaktadır.

Long vize şirketi, Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlem merkezi ve başvuru neticesinde sonuçları başvuru yapana bildirmek amacıyla yetki verilen bir şirkettir. Vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakları belirlemede tek yetkili Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği’dir. 

Vize Başvuruları Nasıl Sonuçlandırılır?

Vize işlemlerinin tamamlanması süreci birçok aşamadan ibarettir. Başvurular en geç 2 hafta içerisinde sonuçlandırılır. Gerekli olan evraklar ve belgeler hazırlandıktan sonra vize başvurusu yapılır, ardından Norveç vize randevusu alınır.

Belgeleri eksiksiz olarak ve süreci sorunsuz bir şekilde tamamlayanlar, sonuç karar mercii olan Norveç Başkonsolosluğu tarafından Norveç’e gitmesi uygun görülenler belirlenen süre içerisinde Norveç’e gidebilirler. Ayrıca Schengen vizesi alanlar Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer Schengen ülkelerine serbest bir şekilde gidip geri dönebilirler.

Pasaport Çeşitleri ve Fiyatları

Seyahat türüne göre Norveç’e gidebilmek için vize başvurularında istenen geçerli bir pasaportun bulunması gerekir.  Umuma mahsus bordro renkli pasaporta sahip kişilere kısa süreli seyahatlere ait vizelere ilaveten Schengen vizesi verilir.  Bu kategorideki kişiler 180 gün içinde 90 günle sınırlı olmak kaydıyla Schengen vize işlemlerine tabi tutulurlar.  Bordro renkli pasaport hariç,  yeşil renkli hususi pasaport renkli hizmet pasaportu ve siyah kırmızı renkli diplomatik pasaportu olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemlerinde muaf tutulurlar.

Seyahat süresine ve pasaport türüne göre fiyatlar değişkenlik gösterir. Bu bakımdan Norveç’e seyahatlerde ne kadar süreyle kalınacağı belirlenerek bu süreye ait pasaport ücreti ödenerek başvuru yapılır. Başvuru sırasında Norveç vize formu tam ve eksiksiz olarak ve doğru bilgileri içerecek şekilde doldurulmalıdır.

Norveç Vize Ücreti Ücretleri Ne Kadar

Norveç vize ücreti, birçok faktöre göre değişmektedir. Norveç vize başvurularında tüm işlemler ve resmi prosedürler, şirketimiz tarafından takip edilir, bürokratik engeller hızlı bir şekilde aşılarak başvuru yapıldıktan sonra 1 hafta ile 2 hafta içerisinde başvurular Norveç Konsolosluğu tarafından sonuçlandırılır.

Birçok aşamadan ibaret olan vize işlemleri fiyatları işlemin özelliğine,  Norveç’e yapılacak seyahatin süresine ve alınacak pasaportun çeşidine göre değişkenlik gösterdiğinden net bir fiyat söylemek zordur.

Ancak vize başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, vize ücretleri hakkında bilgi almaları için şirketimiz ile iletişime geçerek, şartlarına haiz vize başvuru işlemlerinin fiyatlarını öğrenebilirler.

Vize Ücreti Norveç
Norveç Vize Ücreti

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği nasıl alınır? Norveç’e gidilebilmesi için Norveç Konsolosluğu/Büyükelçilik ’in belirlediği evrakların hazırlanması, dilekçe ile birlikte Norveç vize formu, kişinin statüsüne göre (çalışan, emekli, işçi, öğrenci gibi) belirlenen belgeler, pasaport, barkotlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, banka ekstresi ve diğer belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Tüm bu resmi işlemlerin hazırlanmasında Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize işlemlerimde seyahat firması olarak göre yapan Long Vize Turizm şirketinden profesyonel destek alarak hazırlayabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Norveç’e gitmek isteyenlerden istenecek evrakların belirlenmesinde tek yetkili Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliktir. Kişinin statüsüne göre belirlen evrakların usulüne uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Tüm vize çeşitlerinde Norveç vize işlemleri için gerekli genel evraklar şunlardır;

 • Dilekçe
 • Vize başvuru formu
 • Geçerli pasaport (bordo renkli pasaport, hususi, hizmet ve diplomatik pasaport gibi)
 • Barkodlu ya da apostilli tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olmak kaydıyla biyometrik fotoğraf
 • 18 yaşından çocuklar için muvafakatname
 • Banka ekstresi dökümü (son 3 ay ile 6 ay arasındaki işlemleri içermelidir.)
 • Diğer belgeler ve evraklar

Norveç Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılmalıdır?

Yurtdışına gidilmek istendiğinde öncelikle hangi amaçla seyahat yapılacağı ve ne kadar süreyi kapsayacak bir ziyaret olacağına karar verilmelidir.  Norveç vize dilekçesi doldurulurken bazı hususların yer alması zorunludur. Dilekçede hangi amaçla seyahat yapılacağı (turistik amaçlı, ticari faaliyet, öğrencilik gibi) ve hangi tarihler arasında seyahatin planlandığı yer almalıdır. Seyahat sırasında ve resmi işlemler kapsamında oluşacak giderlerin karşılanacağının taahhüt edilmesini ifade eden ibare ve Norveç’e giriş yapılmasının ardından hem Norveç’te hem de schengen ülkelerinde vize süresi dışında kalınmayacağının belirtilmesi gerekir.

Yapılacak seyahatte uzun/kısa süreli, çok girişli vize talep edildiğine dair ifadenin olmasına dikkat edilmelidir.  Dilekçenin sol alt kısmına doğru bilgiler olmak kaydıyla iletişim bilgileri (telefon, e-posta) ve adres bilgileri yazıldıktan sonra, dilekçenin sağ alt tarafına başvuru yapacak kişi tarafından ad-soyadı bilgileri yazılarak imzalanmalıdır. Long vize şirketimize ait web adresi üzerinden Norveç vizesi dilekçe örneği indirerek doldurabilirsiniz. Şirketimiz güvenilir hizmeti ve yılların tecrübesi tüm resmi işlemleri en kısa sürede sonuca ulaştırmak için profesyonel hizmet vermektedir.

Vizesi Dilekçe Örneği Norveç
Norveç Vizesi Dilekçe Örneği

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar? Türkiye’den Norveç’e gezi, iş gibi nedenlerden dolayı birçok kişi seyahat etmektedir. Norveç, Avrupa birliğine üye schengen vizesine sahip bir ülkedir. Norveç vize başvurusu için gerekli evraklardan birisi de bordo pasaporttur. En fazla 90 günlük Norveç seyahatleri için bordo pasaporta ve Norveç schengen vizesine sahip olmak gerekir. Norveç vize başvuruları İstanbul’da bulunan Macaristan başkonsolosluğuna ve Ankara’da bulunan Norveç büyükelçiliğine yapılmaktadır.

Vize başvurusu için öncelikle başvuru formunu eksiksiz ve prosedüre uygun şekilde doldurulması gerekir. Norveç vize başvurusunda bulunan kişilerin işlemleri şahsi olarak gerçekleştirmesi zorunludur. Başvuru yapan kişiler Norveç vizesi kaç günde çıkar? sorusu en çok merak ettiği konulardan birisidir. Norveç vize başvuruları seyahatten en az 15 gün önce gerçekleştirilmelidir.

Bütün evraklar tamamlandıktan sonra başvuru sonrasında büyükelçilik veya başkonsolosluktan 1 ila 2 hafta arasında olumlu veya olumsuz sonuçlar bildirilir. Norveç vize başvurusu işlemleri ve gerekli evrakların, eksiksiz olarak tamamlanabilmesi için Long vize firmasından yardım alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Gerekli Evraklar

Norveç vizesi için gerekli evraklar kişilerin seyahat nedenlerine göre farklılık gösterir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup; Norveç ülkesine gitmek isteyen kişiler, Norveç schengen vizesi almak zorundadır. Norveç schengen vizesi; çalışan, emekli, çiftçi, şirket sahipleri, öğrenci ve reşit olmayan kişiler için farklı belgelere ihtiyaç duyulur. Norveç schengen vizesine sahip bir ülke olduğundan Norveç’e giriş yaptıktan sonra diğer schengen ülkelerine de seyahat edilebilir. Norveç vizesi için gerekli evraklar şunlardır;

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Pasaport
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Vize talep dilekçesi

Norveç vizesi için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi almak için Long vize turizm firması ile iletişime geçebilirsiniz. Firmamız, yasal kurallar çerçevesi içerisinde vize başvuru işlemleri ve evraklarının tamamlanması konusunda uzman ekibi ile hizmet vermektedir.

Vize Türleri

Norveç’e seyahat edebilmek için gerekli bazı şarkıların ve evrakların tamamlanması dışında seyahat nedenle uygun vize alması gereklidir. Norveç bordro vize çeşitleri; Norveç turistik vize, transit vize, ticari vize, aile arkadaş vizesi gibi türleri bulunur. Norveç aile/ arkadaş ziyaret vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgi almak için firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Norveç
Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Norveç Vizesi

Vfs Norveç Vizesi İskandinav ülkelerinden biri olan Norveç, hayat kalitesinin ve standartlarının yüksek olduğu, insanları etkileyici muhteşem doğası olan, okuma kültürünün yaygın olduğu bir ülkedir. Başkenti Oslo’dur, para birimi Norveç kronu ve resmi dili Norveççe’dir. Ayrıca bu ülkede Nynorsk ve Bokmal denilen 2 yazı dili kullanılmaktadır. Çevresinde Rusya Federasyonu, Finlandiya ve İsveç ile komşu konumdadır. Kışın hava şartları serttir ve en soğuk dönemler Aralık ile Mart arasıdır.

Genel olarak ılıman ve nemli bir iklime sahiptir ve bu iklimi ile belirgin okyanusal ikliminin özellikleri görülür. Norveç ülkesi vize almak şartıyla ülkeye girişler kabul edilmektedir. Norveç vize işlemleri için gerekli tüm prosedürler, Norveç Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından yetki verilen Long Vize Turizm şirketi olarak en kısa sürede tamamlanarak vize almanızı sağlamaktadır. Long vize şirketi yılların tecrübesi, güvenilir hizmet anlayışı ile sorunları kısa sürede çözen profesyonel hizmet veren bir şirkettir.

Norveç Vizesi Vfs Global
VFS Global Norveç Vizesi

VFS Norveç Vizesi ve Özellikleri

Avrupa Birliği, 27 ülkeden oluşmaktadır ve Norveç’te bu ülkelerden biridir. Schengen ülkelerinden olan Norveç’e, kısa süreli seyahatlerde schengen vizesinin alınması gerekir. Schengen vizesini alan kişiler 180 gün içerisinde maksimum 90 gün süre içerisinde diğer schengen ülkelerine seyahat etmeye izin verilmektedir.

Bu yüzden schengen vizesi için gerekli belge evrakların neler olduğunun bilinmesi gerekir ve belgelerin usulüne uygun olarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Kısa süreli seyahatlerden olan Norveç Turistik vize almak için başvuranlar schengen vizesi de almak zorundadırlar. Schengen vizesi almak için, dilekçe, başvuru formu, pasaport, nüfus kayıt örneği, biyometrik fotoğraf son 3 aya ait banka hareket dökümü ve varsa 18 yaşından çocuklar için muvafakat name gibi belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

Diğer kısa süreli vizeler ise Norveç turistik vize ve Norveç ticari vizedir. VFS başvuruların alındığı resmi ve yetkili bir kurumdur. Şirketimiz VFS Norveç Vizesi için gerekli olan tüm başvuru evraklarının tamamlanmasında yardımcı olan, başvuru merkezi olarak yetkili bir şirkettir. Tüm bilgi ve belgelerin tamamlanması ve işlemelerin gerçekleştirilmesinden sonra başvuru sahibinin başvuru belgeleri konsolosluğa gönderilir ve konsolosluk kısa süre içerisinde sonuçları açıklar. Genellikle en geç 14 gün içerisinde başvurular sonuçlandırılır.

Norveç’in Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Norveç’in Vize İstemediği Ülkeler

Norveç Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus5,385 milyon (2020)
Para BirimiNorveç Kronu
Resmi DiliNorveççe
DiniProtestan Lutherist – Hristiyan
Telefon Kodu+47
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriRen Geyiği Eti – Kahverengi Peynir – Somon – Herring Turşusu – Tüpte Havyar
Gezilecek YerlerPreikestolen – Lofoten Adaları – Vigeland Heykel Parkı – Frogner Parkı – Akershus Kalesi
BaşkentOslo
ŞehirleriBergen – Oslo – Trondheim – Stavanger – Kristiansand – Tromsø – Sandnes
Yüz Ölçümü385.207 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.no
KurucusuKral Sarışın Harald
BaşkanıErna Solberg
Asgari Ücret138.55 NOK (14 USD) / Saat
İklimiIlıman
Asker Sayısı26,200
Komşu ÜlkeleriFinlandiya – İsveç – Rusya
Kuruluş Tarihi17 Mayıs 1814
Norveç Hakkında Genel Bilgiler
Norveç
Norveç
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Norveç’e seyahat amacınız ne olursa olsun , oturum vizesi ya da ziyaret vizesi başvuruları fark etmeksizin bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları da uzun dönemli kalış vizesi için vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Vize türüne ve kalış sürenize göre gerekli olan vize için, hazırlanması gereken evrakları ve formları tamamlayıp Norveç Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için sistem üzerinden online formu doldurup randevu almanız gerekmektedir. Randevusu olmayan başvurular işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve rezervasyon evraklarınızı beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Norveç vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Norveç’e seyahat amacınız ne olursa olsun, vizesi alabilmek için Norveç Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeleri sunmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak muhakkak eksiksiz sunmanız gerekmektedir. Norveç’e seyahat amacınız Ticari ise; belediye onaylı ticari davet mektubunuz ya da ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Norveç Avrupa ülkeleri arasında schengen kanunlarını ve şartlarına uyan ülkelerdendir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu seyahatlerde vize kurallarından en önemlisi ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ya da en çok konaklama yapacağınız ülke olmalıdır. Norveç Turistik Vizesi ile ilk girişi Norveç üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir, daha sonraki günlerde diğer diğer planladığınız Avrupa ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. Norveç gümrük kapısından geçerken güvenlik taramasında, geliş amacınızı ve konaklama rezervasyonlarınızı sunmanızı isteyebilirler. Vize başvurusunda sunduğunuz evraklardan bir kopya alarak göstererek kanıtlayabilirsiniz. Norveç seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Norveç Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç Büyükelçiliği vize işlem türü ne olursa olsun, başvuru almamakta ve işlemi değerlendirmemektedir. Büyükelçilikler görev atandığı ülkede kendi ülke başbakanını temsil eder ve görevlerinin aslen yüklenir. Görev aldığı ülkede kendi ülkede ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, askeri hizmetleri, kültürel durumunu analizi etme ve vatandaşlarının evrak takibini yapmakla görevlidir. Norveç Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağları arasında düzenleme ve güçlendirmek ile de aslen görevlidir. Ülkeler arası elçi görevindedir. Bu sorumluluklarından ötürü Büyükelçilikler den direk Norveç Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Norveç Büyükelçiliği, bulunduğu ülkede ve kendi ülkesi arasındaki sitem düzenini yürüten mercidir. Yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının tüm haklarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan sorunlarda destek vermekle yetkili kurumdur. Kendi vatandaşlarının siyasi, sosyal, kültürel haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli sağlamakla görevlidir ve bu görevleri yanı sıra vatandaşlarının müracaat evraklarını tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Norveç Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanlarından rahatlıkla destek alabilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Norveç Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Norveç Büyükelçiliği bulunduğu ülkedeki en yüksek makamdır ve görev yaptığı ülkede kendi ülkelerinin başbakanı yetki ve görevlerine sahiptir. Ülkeler arası bağ ve iletişim için görev yapan mercidir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurmak, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yaratmak ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirmek gibi görevleri üstlenir. Genel anlamda ülkeler arası evrak trafiğini düzenlemek ve sorun çözme ve karar verme mekanizmasıdır. Vize başvuru süreçleri hakkında bilgi vermemekte ve başvuru kabul etmemektedir. Elçilik ile ilgili tüm işlemleriniz de randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır. Tüm vize işlemleri ve Büyükelçilik işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Norveç Ticari Vize İşlemleri gibi vize işlemleriniz için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Norveç Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç seyahat etmek isteyen bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Gerekli olan vizeler için Konsolosluğu ya da Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümüne direk şahsi başvuru yapılamamaktadır. Başvuru işlemleri için önceden sistem üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Randevu gününe kadar seyahat şeklinize göre belirlenen vize başvuru türünüze göre gerekli evraklar, formlar eksiksiz hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Yanlış, hatalı ve tahrip olmuş evraklar ile başvuru kabul edilmemektedir. Tüm Norveç vize başvuru ve randevu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Norveç Konsolosluğu 90 günü aşan kalış süreli uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma, öğrenci vizesi başvurularını alınan randevu ile birlikte kabul ve karar vermekle yetkili mercidir. Başvuru değerlendirme sürecinde gerekli gördüğü durumlarda, başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilmektedir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Norveç Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, başvurularınızı sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Norveç Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Norveç Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını randevu ile kabul eder ve inceleme sonucunda karara bağlar. Teslim edilen evraklara göre sonucu değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli kalış ziyaret vize başvurularını kabul etmemektedir. Norveç Turistik Vize başvurusu, ticari, kültürel, konferans ya da kısa süreli ziyaret başvuru işlemlerini kabul etmemektedir. 90 gün altı tüm vize başvuru taleplerini ; yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Norveç seyahatinizi bir arkadaş ya da akrabanızı ziyaret etmek için planlıyor iseniz; Aile Arkadaş ziyaret vizesi başvurusunda bulunmanız ve vize evraklarınız arasında davetiyenizin belediye onaylı olması ve aslının sunulması gerekmektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kabul edilmemektedir. Orijinal davetiyenin yanında dilekçe şeklinde kullanılan davetiye destekleyici belge niteliği taşır. Davetiye gönderen kişi ile seyahat edecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Bu davetiye akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Norveç Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Norveç aile ve arkadaş vizesine başvuracak iseniz; yurt dışında muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın ya da akrabanızın olması gerekmektedir. Norveç Davetiyesi kişinin bulunduğu bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden çıkartması gerekmektedir. Davetiyenin orijinali başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiyeyi gönderen kişinin Norveç’te çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir ve oturumu ya da vatandaşlığının olması gerekmektedir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Norveç Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Norveç aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu yaparken Norveç’te ki kişi ile aile bağınız ya da akrabalığınız var ise; aile bireyleriniz den biri Norveç’te çalışıyor ise; bu kişiler size davetiye gönderebilir ve başvurunuzu davetiyeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Norveç’te ki kişi ile akraba değil arkadaş ya da aile dostu iseniz; bu durumda da başvuruda belediye onaylı davetiye kullanabilirsiniz. Belediye onaylı davetiye ile başvuru yapmak vizenizin garanti onaylanacağı anlamanın gelmez. Sunulan bu davetiye konaklanacak yer ve Norveç de bir tanıdığınız olduğunu kanıtlayan evrak niteliğindedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Başvuru yaparken davetiye hakkında bilgi ve Norveç Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza gerekçelerinizi de ekleyip başvurunuzu detaylandırabilirsiniz. Tüm başvuru kuralları ve kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgi almak için hemen merkezimizi arayabilirsiniz.

Norveç Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuru yapabilmek için Norveç’ de ki firmadan belediye onaylı bir davetiye gelmesi ve sizin o firma ile ticari bir ilişkinizin olması gerekmektedir. Vize evrakları değerlendirme aşamasında sunulan evraklar arasında ticari davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonuna bakar ve değerlendirir. Davet eden firma ile gerçek bir ticari bağın olup olmaması vize karar sürecine çok büyük etkisi bulunmaktadır. Değerlendirme sürecinde incelenen başka bir detay ise; davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar ile şahsi durumunu kanıtlayan evrakları hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Merkezinden ulaşabilirsiniz.

Norveç Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Norveç’ e ticari bir seyahat için vize planlaması yapıyor iseniz; vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı ve belediye onaylı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Norveç Ticari davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı , davet amacının açıkça belirtilmiş olması ve sunulan evraklar ile birbirini tutarlı olmalıdır. Ticari davetiye gönderen firma ile gönderilen firmanın iş kolunun birbirine denkliği olması ve evraklar ile kanıtlanması gerekmektedir. Ticari vize başvuruları Direk Norveç Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilirsiniz. Tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi ile birlikte başvurunuzu eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Norveç ‘e ticari bir seyahat amacı ile yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti gerçekleştirmek gerekiyor ise; mutlaka belediye onaylı ticari ilişkilerinizi kanıtlayan davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Bu Ticari Davetiyeyi Norveç ‘de ki firmanın bağlı olduğu belediyeden onaylı olarak çıkartması gerekmektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi, kalış amacı ve ticari bağ gerekçeleri açıkça belirtilmelidir. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Norveç Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Norveç Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Norveç’ e kısa süreli iş ve gezi amaçlı seyahatleriniz için vize başvuru evrakları arasında en önemlisi konaklayacağınız yeri kanıtlayan otel konfirme belgenizi sunmanız gerekmektedir. Seyahatiniz için kalacak yer planlamanızı yaparken vize başvurusu sırasında bu evrakları da beyan etmeniz gerekmektedir. Konaklama evrakları yanı sıra planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok etkilidir. Sunacağınız evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Norveç Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve gerekli gördüğü durumlarda uçak otel konaklama rezervasyonlarının satın alınmasını tebliğ edebilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Norveç Vizesi İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Norveç Turistik Vize Alabilir Miyim?

Norveç’ e uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemeniz ve bunu belgeler ile beyan edebilmenizdir. Talebinizi sözel olarak değil muhakkak belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışı Norveç vizesi başvurusu yapıyor iseniz; seyahat süreniz kadar Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama birkaç gün opsiyonlu vize verilebilir. Uzun süreli vize alabilmek için gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini ve bulunun ülkedeki statünüzü de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Norveç vizesi başvurusu yaparken uzun süreli vize talebinizi niyet mektubu ile açıklayarak talep etmeniz gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Norveç Vizesi Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Norveç Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Norveç Turistik vize başvurusu yaparken bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Vize başvurularında bulunduğunuz ülkedeki statünüz çok önemlidir. Başvurularda en önemli kriter seyahat sonrası tekrar ülkenize dönmenizi kanıtlayan nedenlerdir. Çalışıyor iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren iseniz iş yeri kanıt belgelerini, öğrenci iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir. Sunulan evraklar ile Norveç Vizesi Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Norveç seyahatlerinizde kısa süreli vize ihtiyacı olan bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarını ve uzun süreli oturum vizesi başvuruları yapan bordo ve yeşil pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Ayrıca ülkemizde oturumu olan yabacı uyruklu vatandaşlarında Norveç seyahatleri için vize başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu önceden belirlemeniz gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Norveç Ticari Vize ya da Norveç Turistik Vize Başvuruları evrakları farklılık göstermektedir. Seyahat türünüze göre belirlenmiş evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Norveç vizesi başvuru türü ne olursa olsun müracaat için kanıtlayıcı tüm evraklar, sistem üzerinden online doldurulmuş Norveç Vizesi Başvuru Formu, vize talep dilekçeleri ve uçak-otel rezervasyonları ayrıntıları ile hazırlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmelidir. Evrak teslimi sırasında başvuru kabul edilirken biometrik parmak izi kaydı da oluşturulur. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip başvuru yapılabilmesi için önceden Norveç vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevusu olmayan başvurular kabul edilmemektedir. Başvurunun tamamlanması ile birlikte vize değerlendirme süreci, karar verme aşaması başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Norveç seyahatinizi gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan vize müracaatını yapabilmeniz ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için önceden sistem üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Norveç’e gidiş amacınız ne olursa olsun, uzun dönemli kalış yani oturum vizeleri ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunabilmeniz için önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Norveç Vizesi için gerekli tüm evrakların, belgelerin, vize talep dilekçelerinin ve rezervasyonların hazırlanmış olması ve sistem üzerinden başvuru formunun belirtilen dilde eksiksiz ve hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu uzman kadromuz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Norveç Vizesi başvurusu yaparken başvuru türünüz ne olursa olsun, gidiş amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar aslını ibraz ederek olarak sunmanız gerekmektedir. Norveç Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Norveç’teki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye almanız ve orijinalini vize başvurusu evrakları arasında sunmanız gerekmektedir. Norveç’ten gelen davetiyenin fotokopisi başvuru kurallarına uymamakta ve kabul edilmemektedir. Long Vize başvuru Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Norveç’e seyahat etmeniz için gerekli olan vizeye başvuru yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve belgeler ile desteklemeniz gerekmektedir. Norveç’te bir firma ile ticari bir görüşme yapacak ya da bir fabrika eğitiminde bulunacak iseniz; mutlaka Norveç’teki firmadan bir ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Seyahat amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı ve elçiliğin gerekli gördüğü durumda otel opsiyonunuzun gerçekliği teyit edilmek istendiğinde karşılığının olması gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Norveç Vizesi Formu içerisinde de gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm başvuru koşulları ve gerekli evrak listesine ulaşabilmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezinden destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Norveç vizesi başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinalinin ibraz edilmiş olması vize sonuçlanma sürecinde bir o kadar önemlidir. Başvuru evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, seyahat amacınızı kanıtlayan davetiyeler, İş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının eklenmesi başvuru değerlendirme sürecinde olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, Gidiş amacınızı açıklayan Norveç Vizesi Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Norveç Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Norveç vizesi başvuru formu online sistem üzerinden bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Çıktı alınarak el ile doldurulan, hatalı, karalama ya da bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları kabul edilmemektedir. Norveç başvuru formu sitem üzerinden doldurularak barkotlu olarak çıkmaktadır. Gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ile online başvuru formunda doldurulan bilgilerin birbirine tutarlı olması gerekmektedir. Başvuruda sunulan evraklar ile online formda doldurulan bilgilerin birbirini tutması bilgi, başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Norveç Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Norveç Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Norveç vizesi başvuru formu başvuru türüne göre farklılık göstermektedir ve tüm başvuru formları online sistem üzerinden İngilizce dilinde doldurulmuş olması gerekmektedir. Farklı dilde doldurulan başvuru formları kabul edilmemektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma süresini hızlandırmak adına önemlidir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak vize sonuç değerlendirmesi yapılır. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma süresiniz uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale getirebilmektedir.  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Norveç Vizesi Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Norveç vizesi başvuru formları başvuru türüne göre, uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik vizeleri ile kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi başvuru formları değişiklik göstermektedir. Bu formların doldurulma şekli farklıdır. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce ya da Norveççe doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru merciine sunulmalıdır. Bu sebeple Norveç Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesi ve dilekçeleri de değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Norveç Vizesi İşlemi Prosedürleri Nedir?

Norveç’e seyahatiniz uzun dönemli ya da kısa dönemli olması fark etmeksizin vize başvurusu için seyahat tarihinizden önce mutlaka plan yapmanız gerekmektedir. Planlama yapmanız ve vize sonuçlanma süresini dikkate almanız gerekmektedir. Bu planlama vize sonuçlanma sürecinde geç kalmamanızı sağlayacaktır. Vize başvurusuna başlamadan önce vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkına sahipsiniz. Vize başvuru türüne göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Norveç Vizesi Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Norveç Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Norveç Ticari Vize ve Norveç Turisti Vize başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Uzun dönemli oturum vize başvuruları içinde yine aynı kural geçerlidir. Zamanında yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulma imkanınızı arttırmaktadır Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Norveç Vizesi Ücretleri Nedir?

Norveç seyahatiniz için gerekli olan vize başvurusu için Konsolosluklar bir hizmet bedeli tahsil etmektedir., başvuru türünüze göre gerekli vizeler için bir bedel ödenmektedir. Bu bedeller başvuru türü göre yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre farklılık göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı tarih dilimi arasında gerçekleştirmektedir ve her yıl değişkenlik göstermektedir. Vize harç bedelleri sistem üzerinden tahsil edilmekte ve diğer bedeller başvuru sırasında elden tahsil alınmaktadır. Çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Norveç Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Norveç Vizesine Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Norveç vizesi başvurularında en önemli kural randevu alınmasıdır. Başvuru türü ne olursa olsun başvuru yapabilmek için sistem üzerinde randevunuzun olması gerekmektedir. Randevu alınıp evrakların teslim edilmesi ile başvuru işlemleriniz başlamış olmaktadır. Norveç seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp başvuru yapabilirsiniz. Randevu alabilmek için sistem üzerinden online başvuru formunun doldurulup, tamamlanması gerekmektedir. Randevu alınmadan evrak teslimi yapılamamakta ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinizin olduğu hafta randevu bulma durumunuz olmamakla birlikte başvurunuzun sonuçlanması olanaksızdır. Norveç Vizesi İşlemleri Ve randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından hizmet alabilir, işlemlerinizi geç kalmadan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehri ve bölgesinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Norveç randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamama olanağı sunmaktadır. Norveç Vizesi başvuruların da ikamet yani bölge zorunluluğu bulunmamaktadır. İkametinize bağlı olan bölgeden başvuru yapılabilmesi kuralı vardır. Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi bulunan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanları ile randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Norveç Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde başlatabilir, başvuruda gerekli olan evrak listesinin detaylarına ulaşabilir ve geç kalmadan randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Norveç’ e vizesi başvuru türünüz ne olursa olsun, başvuru yapabilmeniz için ilk öncelikle randevu almanız gerekmektedir. ilk defa vize talep ediyorsanız veya ilk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; randevu günü başvuruda şahsen bulunmanız ve parmak izi kaydınız oluşturmanız gerekmektedir. Bu sebepler öncelikli olarak sistem üzerinden randevu alınmalı ve başvuru gününe kadar tüm evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir. Sisteme kaydolan bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinin ortak bilgi dosyasında kayıtlı kalacaktır. Bundan sonraki Avrupa vize başvurularının birçoğunda geçerli olacak ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır. Bu’’ Vıs ‘’ ibaresi olan vize sahipleri, bundan sonraki birçok Avrupa vize başvurularında bulunmalarına gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından Norveç Vizesi Başvurusu gerçekleştirilebilmektedirler.

Norveç Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Norveç uzun dönemli oturum vizesi ya da kısa dönemli Norveç ziyaret vizesine göre Norveç Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri farklılık göstermektedir. Harç bedelleri kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşına göre de değişmektedir. Başvuru formu doldurulurken vize çeşidine göre elçilik bedeli sistem üzerinden tahsil edilirken hizmet bedelleri başvuru günü elden tahsil edilmektedir. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Norveç Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Norveç vizesi için ödenecek bedeller başvuru türüne göre değişkenlik göstermektedir. Elçilik harç bedelli online sistem üzerinden ödenmekte ve hizmet bedelleri başvuru günü elden tahsil edilmektedir. Sistem üzerinden ödemesi yapılmayan başvurular kabul edilmemektedir. Bu ücretlendirmeler Elçilikler resmi sayfalarında yıllara göre güncellenmektedir. Harç bedelleri ve ücretleri randevu gününden sonra ya da başvuru tamamlandıktan sonraki bir günde sonradan Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Norveç Ticari Vize Ve Norveç oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Norveç Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Norveç Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaşına, kalış süresine ve vize başvuru türüne göre değişkenlik göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü başvuru harç bedelleri ve hizmet bedelleri farlılık göstermektedir. Norveç vize başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ve taksitlendirme gibi talepler kabul edilmemektedir. Ücretlendirmenin ilk ödemesi sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Vize hizmet bedeli randevu günü başvuru sırasında alınmakta olup, sonradan ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Norveç Vizesi Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da eksiksiz hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Talep Dilekçesi Ne demektir?

Norveç vizesi başvuru türünüze göre gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde hazırlanıp, sunulması ne kadar önemli ise;  gidiş amacınızı, bulunduğunuz iş durumunu ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yazmak, başvurucu işlem süreciniz hakkında olumlu anlamda yön sağlayacaktır. Sunulan Norveç vize talep dilekçesi seyahat amacınızı, sunduğunuz evrakların açıklayıcı beyanı ve kendinizi ifade eden evrakların bir özeti niteliğinde olmaktadır. Vize talep dilekçesi zorunlu bir evrak olmamakla birlikte başvuruya sunulan evrakların arasında ekstra konulması başvuru karar aşamasında olumlu etken sağlayacaktır. Norveç Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Norveç vizesi talep dilekçesi başvuru türüne göre açıklamada değişkenlik gösteren, seyahat planınızı açıklayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli ve özetleyen sağlam evraklar arasındadır. Norveç Vizesi Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Norveççe olması daha da artı sağlayacaktır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak değerlendirilmemekte ve başvurunuzu tamamen olumsuz etkilememektedir, fakat; başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi evraklarınız arasında olmalıdır. Sponsorluk dilekçesinin olmaması eksik evrak olarak değerlendirilir ve dilekçe olmadan başvurunuzu tamamlayamamaktasınız. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Norveç Vizesi Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Norveç; Avrupa ülkeleri arasında en çok turist alan ve Türk çalışma nüfusunu en çok barındıran ülkelerden biridir. Dolayısı ile bu yoğun talepler her yıl en çok kısa süreli ve uzun süreli vize başvuru yapılan ülkeler arasında ilk sıralarda olmasına sebep olmaktadır. Türk nüfusundan büyük çoğunluğunu çalışan olarak ülkesinde barındırmaktadır büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yoğun başvuru alan Norveç için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Norveç Vizesi İşlemleri Ve itiraz başvuruları hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlem prosedürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Norveç’e gidiş amacınız oturum, çalışma, evlilik, eğitim gibi nedenlerden ya da gezi veya ziyaret amaçlı ise vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapabilme hakkına sahipsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Norveç Vizesi Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Acil Randevu başvuru gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlem prosedürüdür. Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, vizenin kesin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvuru süreçleri ve gerekli evraklar hakkında tam destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizden destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Norveç vizesi başvurularında kalış amacınıza ve başvuru türünüze göre vize sonuçlanma süreçleri değişkenlik göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama 5 iş günü ile 10 iş günü arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti ve turistik seyahat vizeleri ortalama 15 iş gününü bulmaktadır. Norveç Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz; sonuçlanma süreniz ortalama 3 ile 6 aya arasında değişmektedir. Tüm vize türlerinde sonuçlanma süreli evrakın durumu ve kişinin durumuna göre değişebilmektedir. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz, Zamanında başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Norveç’e seyahat planlaması yaparken, başvuru türlerine göre vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı ya da elçiliğin gerekli gördüğü durumlarda ek evrak talep edebileceğini göz önünde bulundurarak vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken zamanda yapmanızda faydalı olacaktır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde gecikmeye yol açabilmektedir. Elçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sonrasında ek evrak ya da yüz yüze görüşme talep edebilir. Böyle bir durumda tamamlamak için gerekli zamanınızın olmasında erken başvuru yapmanın faydası olmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden Norveç Vizesi Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Vfs Norveç Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli ticari, ziyaret, konferans, seminer ve gezi amaçlı vize başvuruları türlerini teslim alan, sistem kaydı oluştura, başvuru sahibinin parmak izini sisteme, teslim edilen evrakları kontrol edip elçiliğe ileten Vfs Norveç Vizesi Bölümünün görevleri arasındadır. Vize karar sürecine olumlu ya da olumsuz olarak yönlendirme yetkisi bulunmamaktadır . Randevusuz işlem alamamak, başvuruda sunulan evrakların kontrolünde eksik bir durumda başvuruyu alamamaya ve ek evrak talep etmeye yetkisi bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Norveç Vizesi Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Norveç’e Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Norveç vizesi başvurusunda bulunurken, seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca orijinalini ibraz edilmesi mecburidir. Evrakları Vfs Norveç vizesi bölümüne iletmek için önceden randevu alınması gerekmektedir ve randevusu olmayan başvuruları kabul etmemektedir. Seyahat planlarınızda geç kalmamak adına gidiş tarihinizden 6 ay öncesine online sistem üzerinden başvuru formunuzu doldurup randevu alma alma hakkına sahipsiniz. Randevu günü evraklarınızın, online başvuru formlarınızın ve konaklama rezervasyonlarınızın eksiksiz ve hatasız hazırlanması gereklidir. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Norveç Vizesi Randevusu alabilir ve başvuru işlem sürecinizi en sağlam adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Norveç Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Norveç Vizesi Bölümü vize inceleme sürecinde olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisine sahip değildir. Randevusu olan evrakları teslim almak, belgeleri başvuru türüne göre tasnif etmek, sunulan evrakların eksikliğini kontrol etmek, sistem üzerinden biometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme evrak ve pasaport bilgilerini girmek, beyan edilen evrakları konsolosluğun ilgili birimine iletmek ile yetkilidir. Başvuru hakkında kararı yönlendirme adına fikir beyan edememektedir. Başvuruyu evraklarını tam alarak gerekli birime ileten mercidir. Başvuru sırasında evrak talep edebilmektedir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Norveç Vizesi İşlemleri adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu