Vizesi Norveç

Norveç Vizesi

Norveç Vizesi nasıl alınır? Norveç, muhteşem doğal güzelliklere sahip bir Avrupa ülkesidir. Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip ülkenin başkenti Oslo’dur. Avrupa ülkeleri arasında yüzölçümü olarak 6. büyük ülkesidir. Ancak geniş olmasına rağmen kalabalık bir ülke değildir. Ülkemizden her yıl birçok kişi gezi veya iş için Norveç’e gitmektedir. Norveç’e seyahat edebilmek için vize alınması gerekir. Norveç’e yapılacak seyahatler için vize müracaatları vize başvurusu için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilir. Long vize deneyimli kadrosu ile vize başvurusu hazırlığı için vize hizmeti vermektedir. Ayrıca Norveç için dosya hazırlama konusunda, başvuruya dair tüm sorularınız için cağrı destek hizmeti de vermektedir.

Norveç Vize Başvurusu

Norveç için gerekli evraklar, Norveç konsolosluğu tarafından belirlenir. Ayrıca Norveç konsolosluğu vizenin verilip verilmeyeceği konusunda da yetkili kurumdur. Norveç vize başvurusu yapanların olumlu veya olumsuz sonuç alması tamamen konsolosluklar ve büyükelçilerin kararıdır. Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaportta sahip vatandaşlar, Norveç’e yapacakları geziler için vize başvurusunda bulunabilirler. Norveç için vize başvurusunda bulunan kişiler, Norveç’e yapacakları geziler için en fazla 90 gün süreli seyahatler yapabilirler. Norveç, Avrupa ülkesi olduğundan schengen vize başvurusu yapılır. Norveç için istenen gerekli evraklar vize başvuru merkezlerine teslim edilir. Norveç vizesi için gerekli evrakların temininde ve vize işlemlerinin olumlu sonuçlanabilmesi için long vize firmasından yardım alabilirsiniz.

norvec vizesi 1

Norveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bordo pasaport sahibi kişiler Norveç için gerekli evrakları tamamlamaları gerekir. Ancak Norveç schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken husus, pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir. Pasaportun veriliş tarihinden itibaren 10 yıllık pasaportlara vize verilmez.  Norveç gezileri için vize talebinde bulunan kişiler, schengen vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurması zorunludur. Norveç vize başvurusu yapan kişinin şahsi olarak başvurması ve imza kısmında kişinin imzası olmalıdır. Norveç vize işlemleri için gerekli evraklar şunlardır:

  • Pasaport
  • Önceden bulunan schengen vizelerinin fotokopisi
  • T.C. kimlik fotokopisi
  • 2 tane vesikalık fotoğraf
  • Vize başvuru formu
  • Seyahat giderleri ne dair belgeler
  • Seyahat amacını belirten dilekçeler

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Norveç Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Norveç’e seyahat amacınız ne olursa olsun , oturum vizesi ya da ziyaret vizesi başvuruları fark etmeksizin bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşları da uzun dönemli kalış vizesi için vize başvurusu yapmak zorundadırlar.Vize türüne ve kalış sürenize göre gerekli olan vize için, hazırlanması gereken evrakları ve formları tamamlayıp Norveç Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için sistem üzerinden online formu doldurup randevu almanız gerekmektedir. Randevusu olmayan başvurular işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve rezervasyon evraklarınızı beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Norveç vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Norveç Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Norveç’e seyahat amacınız ne olursa olsun, vizesi alabilmek için Norveç Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeleri sunmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak muhakkak eksiksiz sunmanız gerekmektedir. Norveç’e seyahat amacınız Ticari ise; belediye onaylı ticari davet mektubunuz ya da ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Norveç Avrupa ülkeleri arasında schengen kanunlarını ve şartlarına uyan ülkelerdendir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu seyahatlerde vize kurallarından en önemlisi ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ya da en çok konaklama yapacağınız ülke olmalıdır. Norveç Turistik Vizesi ile ilk girişi Norveç üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir, daha sonraki günlerde diğer diğer planladığınız Avrupa ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. Norveç gümrük kapısından geçerken güvenlik taramasında, geliş amacınızı ve konaklama rezervasyonlarınızı sunmanızı isteyebilirler. Vize başvurusunda sunduğunuz evraklardan bir kopya alarak göstererek kanıtlayabilirsiniz.Norveç seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: