Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Özbekistan

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi

Özbekistan aile/arkadaş ziyareti vizesi, Özbekistan Cumhuriyet’indeki yakınlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar tarafından alınmaktadır. Özbekistan vizesi almak isteyenler Özbekistan Konsolosluğu vize işlemlerinde vize merkezi olarak Long Vize Turizm aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler. Gereken Özbekistan vize evrakları ve belgeleri tarafımızdan size iletilecektir. Özbekistan vize ücreti ödendikten sonra randevu Long Vize Turizm tarafından alınır.

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evrakların Listesi

1. Özbekistan’ı seyahat amacınızı anlatan vize talep dilekçesi

2. Pasaport

– En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

– Vize başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.

4. Davet Mektubu

– Özbekistan’da oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da Özbekistan vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu. Davet mektubu şunları kapsamalıdır: Yazan kişisinin ismi, soyadı, Özbekistan’da kalmayı düşündüğünüz süre, ziyaret amacınız, seyahatinizin sponsorunun kim olacağı ve geri döneceğinize dair ibare.

5. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

– Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.

6. Gelir Belgeleri

– Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri

7. Kimlik fotokopisi

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Güncel Şirket Evrakları

Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı içeren, kaşe ve imzalı

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

ozbekistan aile arkadas ziyareti vizesi 1
  • Şirkete İlişkin Dokümanlar

Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti vizesi hakkında kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm’e telefon ya da eposta üzerinden ulaşabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesine Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Özbekistan’dan gelen davetiyeye istinaden Özbekistan Konsolosluğundan Vize randevusu oluşturmalıdır. Özbekistan vize başvurusu yapacak kişilerin, kişisel evrakları ve Özbekistan’daki aile veya arkadaşlarından gelen davetiye ile birlikte randevu günü vize başvurusu gerçekleştirebilir. Ziyaret vizesi için alacağınız vize davetiyesi Özbekistan’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz veya akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Vize Başvurunuzda sizlere en iyi vize desteğini vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz. Özbekistan vizesi nasıl alınır öğrenmek için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vize başvurunuz için Özbekistan’ da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Özbekistan Konsolosluğunu, vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi beyan etmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile ziyaret vizesi başvuru yapabilmektesiniz. Ziyaret vizesi için diğer gerekli vize evrakları doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvuru sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Özbekistan’ a yapacağınız Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi işlemleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Özbekistan Vizesine dair öğrenmeniz gereken bütün detaylara firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz. Özbekistan vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firmamız Long Vize Turizm ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Özbekistan’ a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Özbekistan’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar veya arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Özbekistan Ticari Vize veya Özbekistan Çalışma Vizesi gibi vize başvurularında kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen kişilerin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatmış olması gereklidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinize dair detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir ve Özbekistan vize işlemleri ile ilgli detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Özbekistan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Özbekistan aile/arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız Özbekistan Vize Randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir. Özbekistan vize başvurusu ile ilgili bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Özbekistan ülkesi konsolosluğundan alacağınız Özbekistan Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Özbekistan’ da yaşayan aile üyeniz, akrabanız veya arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Ancak alacağınız bu vize ile bu ülkeden başka bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari veya turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmaz uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Özbekistan Turistik Vize veya Özbekistan Ticari Vize başvurusunda bulunmanız mümkün değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Özbekistan vize işlemleri hakkında bilmeniz gereken herşeye firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: