Ticari Vize Özbekistan

Özbekistan Ticari Vize

Özbekistan ticari vize, Özbekistan’a iş ve ticari amaçlar ile giden Türk vatandaşlarının aldığı vize türüdür. Özbekistan vize işlemleri, Long Vize Turizm ile kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Gereken Özbekistan vize evrakları ve belgeleri teslim edilip Özbekistan vize ücreti ödendikten sonra yetkililerimiz siziz için Özbekistan vize randevusu alacaktır. Daha fazla bilgi için Özbekistan vize merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vizesi Neden Alınır?

90 gün boyunca geçerli olan Özbekistan ticari vizesini almak için geçerli sebepler şunlardır:

 • İş anlaşmaları yapmak
 • İş görüşmeleri gitmek
 • İş sözleşmesi imzalamak
 • İş ile alakalı toplantı, konferans, seminer vb. katılmak

Özbekistan Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

 1. Özbekistan Vize Başvuru Formu

Özbekistan vize başvuru formu, Long Vize Turizm tarafından size iletilir. Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir.

 • İngilizce İş Yeri Yazısı

İş vereniniz tarafından İngilizce yazılan bu yazı, şirkette çalıştığınız pozisyonu ve gidiş amacınızı, döndüğünüzde çalışmaya devam edeceğinizi içermelidir.

 • Pasaport
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • 35×45 mm boyutlarında
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ulaşım ve Konaklama rezervasyonları
ozbekistan ticari vizesi 1

Özbekistan Ticari Vize İçin Gereken Davet Mektubu

Özbekistan vize formu ve diğer belgeler ile birlikte ticari vize almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. Özbekistan’daki şirketlerden gelen bu davet mektubu orijinal halde ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır.

 • Şirketin ismi
 • Şirketin adresi
 • Telefon numarası
 • İnternet adresi
 • Email adresi
 • Mektubu gönderenin kişinin isim, soyisim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 • Şirketin yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 • Şirketin sizi Özbekistan’a çağırmasının nedeni
 • Özbekistan’da ticari almayı kalmayı düşündüğünüz tarihler
 • Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış emailler

Özbekistan vizeyetkili merkezi Long Vize Turizm’den başvurunuz için evraklar ve vize süreciyle alakalı ayrıntıları detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Özbekistan vizesi dilekçe örneği yazımıza göz atarak doğru vize dilekçesi yazımıyla ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Özbekistan Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Özbekistan Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlar Özbekistan’dan gelecek olan davetiyedir. Özbekistan’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir yada orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir. Gelen davetiye ile birlikte Özbekistan Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturulup Ticari Vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda Özbekistan Konsolosluğundan vize randevusu alabilirsiniz. Özbekistan vize işlemleri ile ilgili bütün detaylara firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Özbekistan Ticari Vizesi Özbekistan Ülkesinde bir ticaret yada bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Özbekistan Ticari Vizesi alırken en önemli hususlardan birisi Özbekistan Hükumetinden gelen ticari bir davetiye yada bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Özbekistan Ticari vize başvurusu, Özbekistan Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Ticari vize için gerekli evraklar listesine Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi Özbekistan Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir. Firmamız aracılığı ile Özbekistan vizesine dair bütün detayları rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Özbekistan Ticari Vize Başvurusu yaparken davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Ticari Vize İşlemlerine girmemektedir. Özbekistan’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle Özbekistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir sizler için gerekli olan evrak listesini alabilirsiniz. Özbekistan vize başvurusunda dikkat etmeniz gereken bütün detayları firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Özbekistan Ticari Vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gereklidir. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli evrak ve belgelere sahip kişiler Özbekistan’a Ticari Vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Özbekistan’ dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize işlemleriniz sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir. Özbekistan Vize Randevusu alarak ticari vize işlemlerinize başlamak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Özbekistan Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Özbekistan Ticari Vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları ve yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Özbekistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan Vize Evrakları ve Belgelerinin güncel listesine ulaşmak ve detayları öğrenebilmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: