Turistik Vize Özbekistan

Özbekistan Turistik Vize

Özbekistan turistik vize, Özbekistan Cumhuriyeti’ni turistik amaçlar ile ziyaret eden Türk vatandaşları tarafından alınmaktadır. Vizenin geçerlilik süresi 90 gündür. Özbekistan Konsolosluğu vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm aracılığıyla Özbekistan vize başvurusu gerçekleştirebilir, sizin için en uygun zamana Özbekistan vize randevusu alabilirsiniz. Gereken Özbekistan vize evrakları ve belgeleri durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da email adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vize Evrak Listesi

1. Turistik vize talep dilekçesi

Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.

2. Pasaport

En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.

4. Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti

Son 3 ayı kapsayan minimum tutarda bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.

5. Gelir Belgeleri

Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.

6. Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Nüfus kayıt örneğinde aile ve adres bilgileri yer almalıdır.

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Şirket Evrakları

Vergi levhası ve faaliyet belgesi orijinal olmalıdır, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, gerekli bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

ozbekistan turistik vize 1

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Güncel Şirket Evrakları

Faaliyet belgesi (orijinal olmalı) , vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, gereken tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Özbekistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Özbekistan Turistik Vize Başvuru sahipleri öncelikli olarak Özbekistan Konsolosluğundan Vize Randevusu oluşturması gerekmektedir. Oluşturulan Vize Randevusuna istinaden Özbekistan Konsolosluğunun istemiş olduğu evraklar hazırlanır.Bu Evrakların içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi Özbekistan gittiğinizde ne yapacağınızı belirtmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması ihtimalini arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Özbekistan vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Özbekistan vize işlemleri sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar için firmamıza ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Özbekistan Turistik Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi seyahatinin turistik olduğunu Özbekistan Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Özbekistan Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletleriniz olmasıdır. Özbekistan Vize Başvuru işlemleriniz deki diğer önemli faktör ise evrakların ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına neden olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Özbekistan vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Özbekistan vize başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Özbekistan Vize Şartları Özbekistan Konsolosluğundan öncelikli olarak vize Randevusu alınması gerekmektedir. Randevu işlemleri gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre vize evraklarınızı hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız ve sosyal güvenceniz gibi faktörler göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Özbekistan Vize Evraklarınızı ve Özbekistan vize randevunuzu oluşturabilirsiniz. Özbekistan vize randevusu konusunda bilmeniz gerekenleri firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Özbekistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve herhangi pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilirler. Özbekistan’ a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınız olması gereklidir. Özbekistan Vize Randevusu ve vize başvuru işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru işlemlerinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Özbekistan Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvurunuzu güven içinde gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız ile iletişim kurarak Özbekistan vizesine dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özbekistan Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Özbekistan Turistik Vizesi turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Özbekistan Ticari Vize, Özbekistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Özbekistan Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Özbekistan’ a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge Vize Dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Özbekistan turistik vize başvurusunda vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli evrak ve belgelerin listesine ulaşmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan vize evrakları ile ilgili detaylı listeye firmamızı arayarak sahip olabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: