Vizesi Özbekistan

Özbekistan Vizesi

Özbekistan vizesini, Özbekistan Cumhuriyeti’nde 30 günden fazla süre ile kalmak isteyen Türk vatandaşları tarafından alınmaktadır. 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren Özbekistan, 180 günlük periyotlar içerisinde 30 günü aşmayacak şekilde seyahat etmek isteyen umuma mahsus –bordo- pasaport, hususi – yeşil- pasaport, gri –hizmet- pasaport ve siyah –diplomatik- pasaport sahibi Türk vatandaşları için vize talep etmemektedir. Daha uzun süreli vizesini almak isteyenler Long Vize Turizm aracılığı ile başvurularını yapabilirler.

Özbekistan Vize Türleri

Özbekistan’ı seyahat etmenizdeki amacınıza bağlı olarak vize türleri değişiklik göstermektedir. Bu vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

Özbekistan Turistik Vizesi

Özbekistan Transit Vizesi

Özbekistan Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize

Özbekistan Ticari Vize

Özbekistan Öğrenci Vizesi

Özbekistan Aile Ziyareti Vizesi

Vize için Nasıl Başvurabilirim?

Özbekistan’da 30 günden fazla süreyle kalmak için Özbekistan vize evrakları ve belgeleri, Özbekistan vize formu ve firmamızın vize türünüze uygun olarak belirttiği tüm dokümanları firmamıza gönderebilirsiniz. Böylelikle sizin için vize sürecinin sorumluluğunu en iyi şekilde üstlenebilir ve olabildiğince hızlı bir şekilde randevu alabiliriz. Özbekistan vize başvurusu için gereken belgeleri Long Vize Turizm’e teslim ettikten sonra, yetkililerimiz gereken mercilere belgelerin gönderimini sağlayarak Özbekistan vize randevusu alır. Ortalama olarak Özbekistan vize sonuçlarının açıklanma süresi, konsolosluk randevunuzdan itibaren 25 gündür. Yoğunluğa ve tatil günlerine göre süre değişiklik gösterebilir.

ozbekistan vize 1

Özbekistan Vizesi Konsolosluğu Başvuru Kabul Eder Mi?

Özbekistan Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Bu nedenle vatandaşlar, yalnızca vize merkezleri üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler. Long Vize Turizm, Özbekistan vize yetkili merkezi olarak sizin için vize başvurusu gerçekleştirir. Dilediğiniz takdirde vize yetkili merkezimize gelebilir ya da gereken evrakları kargo aracılığı ile yollayabilirsiniz. Bu sayede zamandan tasarruf elde edersiniz. Sürecin özveri ve titizlikle yönetilmesini sağlayan yetkililerimiz, en kısa sürede ve kolaylıkla vize almanızı sağlar. Vizesinin hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden iletişim kurabilir, vize yetkili merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Özbekistan Vizesi Nasıl Alınır?

Özbekistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Özbekistan Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Özbekistan Konsolosluğundan öncelikli olarak Vize Randevusu alması gerekmektedir.Randevu oluşturulduktan sonra Özbekistan Konsolosluğunun istemiş olduğu Evrak Listesi hazırlanarak randevu gününde konsolosluğa takdim edilir ve Vize Başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Özbekistan Konsolosluğundan Vize Başvuru İşlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Özbekistan vizesi nasıl alınır ve kaç günde çıkar öğrenmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Özbekistan Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Özbekistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Özbekistan Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Özbekistan Vizesine Konsolosluktan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Özbekistan Konsolosluğu Randevu sistemi ile çalıştığı için öncelikli olarak randevu alınması gerekmektedir. Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrakların tamamlanması ile vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Özbekistan Konsolosluğundan, Özbekistan Vize Randevusu alıp Başvurunuzu gerçekleştirebilir. Özbekistan vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz. Özbekistan konsolosluğu ve büyükelçiliği ile ilgili merak ettiklerinizi firmamızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Özbekistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Özbekistan Vize İşlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evraklar ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Özbekistan Vize Başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan vizesi kaç günlük verilir öğrenmek için firmamızı arayabilirsiniz.

Özbekistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Özbekistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Özbekistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Özbekistan Konsolosluğu Vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu usulü çalışmaktadır. Vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Özbekistan vize randevunuzu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Özbekistan Vizesi Dilekçe Örneğine firmamızdan ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Özbekistan, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerden birisidir. Seyahat öncesinde Özbekistan Vize İşlemleri yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek alacağınız vize ile Özbekistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alacağınız vize sadece Özbekistan seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Özbekistan’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Vize başvuru ve randevu işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz. Özbekistan Turistik Vizesi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için firmamızı arayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar