Vize İşlemleri Pakistan

Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan vize işlemleri hakkında detaylı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Pakistan vize türünüz seyahat sebebinize göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler sunmanız gereken evraklar için de önem arz etmektedir. Long Vize Turizm olarak vize işlemlerinizi kısa sürede ve güvenle sonuçlandırabilmeniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pakistan vizesine ticari, turistik, aile ve arkadaş ziyareti gibi sebepler ile başvurabilirsiniz.Pakistan seyahatine çıkmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi (Bordo) pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız ise seyahat ettikleri sürenin 180 gün içerisinde 90 günü aşmaması koşulu ile vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktu.

Pakistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Pakistan vize başvurusu işlemlerinde bulunduğunuz pasaportunuzun yıpranmamış olması, 10 yıldan eski olmaması ve seyahat sürenizin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru evraklarınızda güncel halinizi yansıtan, arka planı düz ve beyaz olan iki adet vesikalık fotoğrafınız olmalıdır. Nüfus cüzdanınızın fotokopisini, vize başvuru formunuzu ve vize talep dilekçenizi de (türkçe ve ingilizce olarak) hazırlamalısınız. Başvurduğunuz seyahat türüne göre bu evrakların yanında ek evraklar da talep edilebilmektedir. Pakistan’a ticari amaçlı bir görüşme yapmak için gidiyorsanız görüşme yapacağınız şirket tarafından hazırlanan Pakistan ticari vize davetiyesini de diğer evraklarınız ile birlikte sunmalısınız. Pakistan’a turist olarak gidiyorsanız da turizm firmanızın hazırladığı noter onaylı dilekçenizi evraklarınız arasına eklemelisiniz. Pakistan seyahatinizi yapacağınız uçak bileti rezervasyonlarınız ile kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerinin de evraklarınızın arasında olması gerekmektedir.

pakistan vize islemleri 1

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Pakistan vize ücreti bir çok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Başvuru yaptığınız vize türüne bağlı olarak bu ücret değişir. Ayrıca turist vizesine başvurduğunuz durumlarda turist, gazeteci veya sivil toplum kuruluşlarına üye olmanıza bağlı olarak da ücret değişiklik gösterebilir. Sizin durumunuza uygun olan en güncel ücreti öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vizesinin çıkma süresini; evraklarınızın tamamlanması, Pakistan Konsolosluğunun ek evrak talep etmesi, resmi tatiller ve özel günler gibi değişkenler etkilemektedir. Vize başvurularınız ortalama 5-10 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pakistan Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize işlemlerinde randevu prosedürüne dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk aşaması olarak Pakistan vize randevusu alınır. Pakistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır , randevu gününde de konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleridir. Bu Pakistan vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş ve meslek durumu gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu meslekler : çalışan, işveren, çiftçi, emekli, kamu çalışanı, ev hanımı, çğrenci, avukat ve eczacı olarak sınıflandırabilir. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir.Örneğin ; Pakistan ticari vize, Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi gibi vize türlerinde davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Pakistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız Pakistan vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Pakistan Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan konsolosluğu vize işlemleri randevu sistemiyle çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Pakistan vize randevusu alındıktan sonra Pakistan vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Pakistan vize işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bu sonuç olumlu ya da olumsuz olabilir. Red almamanız için uzman personellere sahip olan firmamız Long Vize Turizm ile bütün bu vize işlemlerini güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Pakistan Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Pakistan vize başvurusu işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman personelleriyle vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar