Vizesi Pakistan

Pakistan Vizesi

Pakistan vizesi hakkında merak edilen konular için detaylı bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Pakistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vize aracılığı ile ülkeye girişini kabul etmektedir, kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri geçerli süreyi kapsayan Pakistan vize başvurusu yapmak zorundadır. Diplamatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir sene içinde 90 güne kadar olan Pakistan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Vize İşlemleri

Pakistan vize işlemleri Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla yürütülerek yapılmaktadır. Başvuru merkezleri, konsolosluk tarafından yaşanabilecek aksaklıklardan dolayı başvuru sisteminin işlemesine yönelik dosyaların sistem girişini sağlamak ve vize randevularının düzenlenmesi kapsamında görevlidirler.

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları vize başvurusu yapmadan önce seyahat planını yapmalı ve seyahat amacına uygun vize türü kategorisine karar vermelidirler. Pakistan kısa süreli vize türü kategorileri Turistik, Ticari ve Ziyaret vize olarak tanımlanmıştır. Ancak seyahat amacı ne olursa olsun başvuru sahiplerinin davetiye sunması şartı bulunmaktadır. Pakistan Turistik Vize başvurularında tur şirketinin hazırladığı noter onaylı bir dilekçe sunulması gerekmektedir. Bu tur şirketler kesinlikle Pakistan Büyükelçiliği listesinde yer almalıdır. Pakistan Ticari Vize başvurularında ise Pakistan’da bulunan ticari şirketten davetiye alınıp sunulmalıdır. Bu davetiyenin Pakistan Ticaret Odası tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Pakistan’a giden ziyaretçilerin ülkeye girişinden hemen sonra ülkenin güvenlik durumundan dolayı Türkiye İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğu’na giderek bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

pakistan vizesi 1

Vize Reddi

Vize başvurusu sürecinde vize reddi karşınıza çıkabilecek olasılıklardan biridir. Başvuruya vize reddi alındığında şahsa bir mektupla sorun bildirilecektir. Vize reddinin sebebi genel olarak başvuru evraklarından kaynaklı ise başvuru yinelenebilir. Ancak seyahat tarihi yakın bir sürede ise kısa sürede tamamlanamayacak başvurularda evraklar güncelliğini kaybedeceğinden yeniden tüm başvuru sürecinden geçilmesi gerekmektedir. Vize başvurularında herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak ve hatasız bir şekilde başvuru sürecini tamamlamak adına işlemlerinizi Long Vize Turizm aracılığıyla kayıpsız ve stressiz gerçekleştirebilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için çalışanlardan ek bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Pakistan Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Pakistan Konsolosluğundan öncelikli olarak Pakistan vize randevusu almaları gerekmektedir. Vize randevusu vize işlemlerinin ilk aşaması sayılır. Randevu oluşturulduktan sonra Pakistan Konsolosluğunun istemiş olduğu Pakistan vize evrakları ve belgeleri listesi hazırlanılarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve Pakistan vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Pakistan Konsolosluğundan Vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Pakistan vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Pakistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Pakistan Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Pakistan vizesini Pakistan Konsolosluğu’ndan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Pakistan Konsolosluğu randevu usulü ile çalıştığı için ilk yapılması gereken Pakistan vize randevusu alınmasıdır . Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrak ve belgelerin tamamlanması ile Pakistan vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Pakistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Pakistan vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vize işlemleri konsolosluk tarafından gerçekleştirilmekte olup, vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Pakistan vize işlemleriniz için randevunuzun alınması ve randevu gününe kadar evraklarınızın güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan Pakistan vize evrakları ve belgeleri ile bir başvuru dosyası hazırlanır ardından konsolosluğa sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemler ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru sürecinizi sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Pakistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Pakistan Konsolosluğutarafından gerçekleştirilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Pakistan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Pakistan vize randevusu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Pakistan, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerimizden birisidir. Seyahat öncesinde Pakistan vize işlemlerini yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Pakistan vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirerek alacağınız vize ile Pakistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat alacağınız Pakistan vizesi sadece Pakistan seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Pakistan’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Pakistan vize başvurusu ve Pakistan vize randevusu işlemleri için yetkili firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: