Skip to content

Pakistan Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Pakistan Vizesi hakkında merak edilen konular için detaylı bilgiye sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Pakistan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vize aracılığı ile ülkeye girişini kabul etmektedir, kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri geçerli süreyi kapsayan Pakistan vize başvurusu yapmak zorundadır. Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir sene içinde 90 güne kadar olan Pakistan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Vize İşlemleri

Pakistan vize işlemleri Pakistan Büyükelçiliği ve Pakistan Konsolosluk merkezleri aracılığıyla yürütülerek yapılmaktadır. Başvuru merkezleri, konsolosluk tarafından yaşanabilecek aksaklıklardan dolayı başvuru sisteminin işlemesine yönelik dosyaların sistem girişini sağlamak ve vize randevularının düzenlenmesi kapsamında görevlidirler.

Pakistan Vizesi Başvurusu

Pakistan’a seyahat edecek Türk vatandaşları vize başvurusu yapmadan önce seyahat planını yapmalı ve seyahat amacına uygun vize türü kategorisine karar vermelidirler. Pakistan kısa süreli vize türü kategorileri Turistik, Ticari ve Ziyaret vize olarak tanımlanmıştır. Ancak seyahat amacı ne olursa olsun başvuru sahiplerinin davetiye sunması şartı bulunmaktadır. 

Pakistan Turistik Vize başvurularında tur şirketinin hazırladığı noter onaylı bir dilekçe sunulması gerekmektedir. Bu tur şirketler kesinlikle Pakistan Büyükelçiliği listesinde yer almalıdır. Pakistan Ticari Vize başvurularında ise Pakistan’da bulunan ticari şirketten davetiye alınıp sunulmalıdır. Bu davetiyenin Pakistan Ticaret Odası tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Pakistan’a giden ziyaretçilerin ülkeye girişinden hemen sonra ülkenin güvenlik durumundan dolayı Türkiye İslamabad Büyükelçiliği veya Karaçi Başkonsolosluğu’na giderek bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Vize Reddi

Vize başvurusu sürecinde vize reddi karşınıza çıkabilecek olasılıklardan biridir. Başvuruya vize reddi alındığında şahsa bir mektupla sorun bildirilecektir. Vize reddinin sebebi genel olarak başvuru evraklarından kaynaklı ise başvuru yinelenebilir. Ancak seyahat tarihi yakın bir sürede ise kısa sürede tamamlanamayacak başvurularda evraklar güncelliğini kaybedeceğinden yeniden tüm başvuru sürecinden geçilmesi gerekmektedir. Vize başvurularında herhangi bir kötü sürprizle karşılaşmamak ve hatasız bir şekilde başvuru sürecini tamamlamak adına işlemlerinizi Long Vize Turizm aracılığıyla kayıpsız ve stressiz gerçekleştirebilirsiniz. Diğer tüm sorularınız için çalışanlardan ek bilgi alabilirsiniz.

Vizesi Pakistan
Pakistan Vizesi

Pakistan Büyükelçiliği Vize

Pakistan Büyükelçiliği Vize başvuruları için aradığınız ne varsa şirketimiz olan Long Vize Turizm firması yanıt vermeye hazırdır. Vize alma işlemleri fazlasıyla hassas bir süreç olduğu için Long Vize Turizm şirketinin değerli müşterilerimiz için 7/24 çalışan personel hassasiyetle işlemlerinizi gerçekleştirip sizlerin adına yapmaktadır. İş yükünüz bu süreç de fazlasıyla artacağından güvenilir bir vize merkezi ile birlikte olmak sizlerin yararına olmaktadır.

Pakistan vizesi almak için öncelikle amacınızı belirlemeniz büyük önem taşır. Vize alma amacınız vize türünü belirlemenizde sizlere yardımcı olacaktır. Bu doğrultuda Pakistan ülkesine yapacağınız seyahatin vize türünü belirledikten sonra başvuru aşmasını geçmiş olacaksınız. Pakistan büyükelçiliğine vereceğiniz form sizlerin başvuru sürecini resmi olarak başlatmış olmanızı sağlayacaktır.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Hakkında Merak Edilenler

Pakistan büyükelçiliği vize hakkında merak ettiğiniz her ne varsa sayfamızdan bulabilirsiniz. Long Vize Turizm Pakistan vize işlemleri süresi boyunca sorularınıza yanıt vermekten mutluluk duyar.

Pakistan büyükelçiliği kararlar dahilinde umuma mahsus borda pasaport sahipleri mutlaka vize almaya mecburdur fakat diğerleri vize alma işlemlerinden muaftırlar.  Elbette ki bu ziyaretler 180 gün içerisinde 90 günü aşmamalıdır. Aksi bir durum söz konusu olduğunda bunun Pakistan Büyükelçiliği’ne bildirilmesi zorunludur.

Ziyaretinizi gerçekleştirmeden önce vize başvurunuzu 20 günden önce yapmanız gerekmektedir. Pakistan Büyükelçiliği Pakistan vize başvurularını her gün belirli saatlerde kabul etmektedir. İstediğin zaman istediğiniz saatte gidip başvuramayacağınızı bilmeniz gerekir. Diğer bir yandan ise büyükelçiliğinin yoğunluğu ve resmi tatillerinde yapamayacağınızı hesaba katmalısınız. Vizeniz maksimum 7 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Pakistan büyükelçiliğinin yoğun günlerini ve resmi tatil günlerini müşterilerine haber veren şirketimiz Long Vize Turizm işlemlerinizin hızlı ilerlemesi için siz değerli müşterilerini bilgilendirmek için yanınızda olmaktan mutluluk duyar.

Pakistan Büyükelçiliği Vize İşlemleri Nasıl Yapılmalıdır?

Pakistan Konsolosluğu Vize Bölümüne başvuru yapmakta yetkili olan firmamız. Bu sayede size en çok faydası olan ve yapacağınız başvuru işlemlerini güvenilir ve kolayca hayata geçiren bir şirketle anlaşmanız önemli olacaktır. Sizin için en doğru adres müşteri memnuniyeti her zaman ön planda olan Long Vize Turizm olacaktır.

Büyükelçiliği Vize Pakistan
Pakistan Büyükelçiliği Vize

Pakistan Konsolosluğu Vize

Pakistan Konsolosluğu Vize başvurularını değerlendiren ve prosedürleri belirleyen en yetkili kurumdur. Türkiye Cumhuriyetin’ den Pakistan’ a seyahat etmek isteyen birisi eğer bordo pasaporta sahipse Pakistan Konsolosluğu’na vize başvurusu yapmak zorundadır. Hususi ( yeşil ), Hizmet ( Gri ) veya diplomatik ( siyah- kırmızı ) pasaportuna sahip olan Türk vatandaşları ise,  90 gününü aşmayacak şekilde seyahat için Pakistan konsolosluğu vize işlemlerinden sorumlu olmayacaktır. Bizler Long Vize Turizm olarak sizler için belgelerinizi hazırlayıp güvenle gerekli olan birimlere teslim ediyoruz.

Pakistan Konsolosluğu Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pakistan Konsolosluğu’na vize başvurusunda neden seyahat etmek istediğinize dair olan bütün evrakları uygun koşullarda hazırlamanız gerekmektedir. Evraklar seyahat amacınızı desteklemezse vizeniz reddedilir.  Örnek verecek olursak Pakistan da geçerli alan bir fuara katılmanız gerekiyorsa Pakistan ticari vizesi başvurusunda bulunmanız gerekiyor ve bu vizeye ait olan evraklarınızı eksiksiz şekilde hazırlamanız gerekiyor.

Vize türüne göre belgeler de değişiklik olması sebebiyle Pakistan vizesi alırken türünüze çok iyi dikkat etmeniz gerekiyor. Pakistan vizesi için talep edilen belgelerin doğru bir şekilde yapılmamış olması yaptığınız başvuruların reddedilmesine yol açabilir. Bir sonraki yurt dışı seyahatlerinizde sicilinizin etkilenmemesini istiyorsanız evraklarınızı titizlikle hazırlamalısınız. Pakistan vize başvurusu sonuçlanma süresi o zamanki yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 4-7 ile 10 iş günü içeresinde vize sonucunuz açıklanmaktadır.

Pakistan vize formu konsolosluk tarafınca hazırlanan bir belge türüdür. Formdaki bilgileri Pakistan Konsolosluğu belirler. Bilgilerinizin güncel olması bu açıdan çok önemlidir. Pakistan Konsolosluğu’na başvuru yapan kişilerin bilgileri konsolosluk tarafından ayrıntılı incelenir.

Pakistan vizesi için hazırlanması gereken genel evraklar aşağıdaki gibidir;

 1. Gerekli olan vize başvuru formu
 2. Vize talep dilekçesi
 3. Kimlik fotokopisi
 4. Seyahat belgesi
 5. Konaklama yapılacak olan yerin rezervasyon bilgileri
 6. 2 adet biyometrik fotoğraf
 7. 6 ay daha geçerli olan ve 2 sayfası boş olan pasaport
 8. Banka hesap dökümü son 3 aylık aktif bir bankaya ait
 9. Banka hesabında en az 4000 ₺ bakiye
 10. Davetiye
Konsolosluğu Vize Pakistan
Pakistan Konsolosluğu Vize

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi hakkında bilmeniz gereken her şey sayfamızda mevcuttur. Pakistan Hükumetinin Türkiye Cumhuriyeti ile yaptığı vize anlaşması gereği bazı pasaport türleri vize işlemlerinde muaf tutulacaktır. Bunlar Diplomatik Pasaport sahipleri, Hususi Pasaport sahipleri Hizmet Pasaportu sahipleri Pakistan vizesi işlemlerine gerek duymadan seyahatini gerçekleştirebilmek hakkına sahiplerdir. Elbette ki bu belli bir süre ile sınırlandırılmıştır. 90 günü aşmamak önemli bir ölçüttür.

Pakistan aile /arkadaş ziyareti vize talebinde bulunmak için Pakistan’dan bir davetiye mektubu almanız gerekmektedir. Bu mektup birinci dereceden akrabalarınızdan ya da ikinci dereceden akrabanızdan yollanabilir. Hatta orada ikamet eden bir arkadaşınızdan davetiye mektubu almanız işlemler için gerekli olan bir prosedürdür.

Bu bağlamda vize başvuru işleminize başlanmış olunacaktır. Pakistan vize başvurusu için profesyonel bir ekiple yola çıkmanız iş yükünüzü hafifletecek bir adım olacaktır. Bunun için de Long Vize Turizm  kapılarını siz değerli müşteriler için sonunda kadar açmıştır. Yapmanız gereken tek şey Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmektir. Sadece sizler ile ilgilenen alanında uzman bir çalışanın, başvuru sahiplerinden istediği evrak ve belgeleri kargo yolu ile Long Vize Turizm şirketine ulaştırmanız yeterli olacaktır. Bundan sonra sizin adınıza başvuru süreciniz başlamış bulunacaktır.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında Bilinmeyenler

Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi hakkında bilinmeyenleri sadece sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Bu bağlamda İhtiyacınız olan en önemli şey bir pasaporttur. Elinizde bir pasaportunuz yoksa kayıtlı olduğunuz ilçenin emniyet müdürlüğünden parmak iziniz ve kişisel bilgilerinizle bir pasaport temin edebilirsiniz. Daha sonraki adım davetiye mektubu ve konsolosluğun sizden istediği evrak ve belgelerdir. Bu evrak ve belgeler içinde başvuru formu oldukça önem arz eder. Eksik veya hatalı beyanlar vizeniz için olumsuz bir süreci başlatmış olacaktır. Bir olumsuzluk ile karşılaşmamak adına bu ciddi işi Long Vize Turizm şirketine bırakabilirsiniz

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Sorusu en merak edilen sorular arasındadır. Ortalama 7 ile 10 gün arasındadır. Ama Konsolosluğun yoğunluğuna ve tatil günlerine denk gelmesi sürede değişikliğe neden olmaktadır.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Pakistan
Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Pakistan Ticari Vize

Pakistan Ticari Vize işlemleriniz için Pakistan Konsolosluğu’nun yetkin kıldığı bir vize firması ile görüşebilirsiniz Bu bağlamda vize merkezleri arasında lider konumunda olan ve müşterilerinden her zaman tam not almasıyla marka haline gelen Long Vize Turizm şirketi vize işlemleriniz için sizleri karşılamaktan memnunluk duyacaktır. Yapmanız gereken tek şey Long Vize Turizm ile vize işlemlerinize başlamak olacaktır.

Ülkenin neresinde olursanız olun sizlere bir telefon kadar yakın olacağız. Gelmenize gerek olmadan Long Vize Turizm şirketi çalışanlarının siz kıymetli yolculardan talep ettiği belge ve evrakları posta yoluyla bizlere ulaştırdığınız takdirde sağlıklı bir vize işlem sürecine girmiş olacaksınız. Aynı zamanda sizler için atanan çalışanımız sizleri her konuda arayıp bilgilendirme yapmakla görevli olacaktır. Süreci yakından takip edip güncel kalmak vize başvuru işlemleri için önemli bir husustur.

Pakistan Ticari Vizesi Hakkında

Pakistan vizesi hakkında öğrenmek istediğiniz ne varsa sayfamızdan güvenle öğrenebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilirsiniz

Pakistan ülkesine ticari amaç ile ziyarette bulunacak başvuru sahibinin Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenen belge ve evraklar temin etmelidir. Konferans etkinlikleri ya da ticari anlaşmalar, iş görüşmesi gibi nedenler Pakistan ticari vizeye başvurmak gerekmektedir. Bu doğrultuda başvuru formunda vize türlerinden ticari vize türünü beyan etmelisiniz.

Pakistan Konsolosluğu seyahat amacınız ile vize türünün uyumlu olup olmadığı konusunda oldukça titiz davranmaktadır. Formun hatalı ya da eksik doldurulması vize işlem süresinin uzamasına dahası ret cevabı almanıza neden olabilir. Böyle bir kötü senaryo ile karşılaşmamak adına Long Vize Turizm şirketine vize başvuru işleminizi güvenle teslim edebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vize İşlemleri için Gerekli Evrak ve Belgeler

Pakistan ticari işlemleri için gerekli evrak ve belgeler Pakistan Konsolosluğu’na göre değişkenlik gösterebilir. Süreç yönetimi için Long Vize Turizm şirketine ulaşabilirsiniz.

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğrafınız
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahatinize ilişkin belgeler
 • Pakistan ticari vize ücret dekontu
 • Pakistan başvuru formu
 • Pakistan başvuru dilekçesi
 • Pakistan ticaret odası onaylı davetiye
Ticari Vize Pakistan
Pakistan Ticari Vize

Pakistan Turistik Vize

Pakistan Turistik Vize için gerekli evrak ve belgeler bazı durumlarda değişkenlik gösterebilir. Bunlar Pakistan Konsolosluğunun inisiyatif sürecinde olan durumlardır. En güncel bilgileri edinmek için Long Vize Turizm şirketi çalışanlarına ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm şirketi Pakistan turistik vize işlemleri hususunda sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyacaktır. Alanında uzman ve profesyonel çalışma arkadaşları ile müşterilerinin memnuniyetini kendilerine misyon edinmişlerdir.

Pakistan Turistik Vizesi Hakkında

Pakistan turistlik vizesi hakkında bilmeniz gereken her şey sayfamızda mevcuttur. Bu bağlamda Pakistan turistik vize için güncel kalmanız son derece önemlidir.

 Bir vize türü olan Pakistan vizesi konsolosluğun belirlediği bazı prosedürler ile gerçekleşen bir seyahat türüdür. Seyahat amacınız doğrultusunda gerçekleşecek olan bu ziyaret türünün evraklarının eksiksiz ve hatasız olması son derece önem arz eden bir durumdur. Zira aksi bir durum yaşandığında vize işlem süreciniz uzamasıyla birlikte Konsolosluktan ret cevabı almanıza yol açabilir. Bu bağlamda ciddi olan bu süreci Long Vize Turizm şirketine gönül rahatlığı ile bırakabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmenizdir. Uzman çalışanlarımızın sizden talep ettiği evrak ve belgeleri posta yoluyla Long Vize Turizm şirketine ulaştırdığınız takdirde Pakistan vize süreciniz de başlamış olacaktır.

Pakistan Vize Evrak ve Belgeleri

Pakistan turistlik vize için gerekli evrak ve belgeler bazı koşullarda değişim gösterebilir. Pakistan Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde başvuru sahibinden ek belge ve evrak talebinde bulunabilir. Bu bağlamda Long Vize Turizm siz değerli yolcuları için Pakistan Konsolosluğunu takip edip her an güncel kalmaktadır ve müşterileri her adımdan bilgilendirmektedir. Pakistan turistlik vize için istenilen evraklar ve belgeler şu şekildedir:

 • Pasaportunuz (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli olup mutlaka 2 sayfalık bir boşluğu olmalıydı)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahatinize ilişkin belgeler ( rezervasyonlar, uçak bilet gibi belgeler)
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Nüfus kayıt örneği
 • Biyometrik fotoğrafınız ( 2 adet olmalı ve arka fonu beyaz olmalı)
 • Vize başvuru formu ( oldukça hassas doldurulması gereken bir adımdır)
Turistik Vize Pakistan
Pakistan Turistik Vize

Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Vize Başvurusu Pakistan’a seyahat edecek olan Bordo Pasaportluların yapması gereken bir başvurudur.  Pakistan vizesi için gerekli evrak ve belgelerin eksiksiz olarak Pakistan Konsolosluğu’na teslim edilmesi gereklidir. Bu evrak ve belgelerin hazırlanması çok hassas bir süreç olduğu için vize merkezimiz Long Vize Turizm’den yardım isteyebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri Nasıl Gerçekleşir?

Pakistan vize başvurusu için öncelikle Pakistan’a hangi amaçla gideceğinizi belirlemeniz gerekir. Amacınızın ne olduğuna bağlı olarak vize türünüz de değişecektir. Pakistan ticari vizesi, Pakistan aile-arkadaş ziyareti vizesi, Pakistan turistik vizesi gibi farklı vize türleri bulunur. Seçilen vize türüne göre de tamamlamanız gereken evraklar farklılaşır. Bu evrakların eksiksiz ve tam olması hususunda firmamızdan yardım isteyebilirsiniz. Firmamız hem süreci doğru yönetmeniz yardımcı olur hem de sizlere zamandan tasarruf imkanı sağlar. Aşağıda bazı vize türlerinin özelliklerini belirttik. Bunları inceleyerek size uygun olana karar verebilirsiniz.

Pakistan turistik vizesi: Pakistan’a kültürel ve turistik açıdan gezi yapmak isteyenler bu vize türünü almalıdır. Çoğunluk olarak 3 veya 6 ay gibi bir süresi vardır.

Pakistan Ticari Vizesi: Pakistan ticari vizesi, Pakistan’a temelde iş için gidenlerin alması gereken bir vize türüdür. Evrakları turistik vizeden oldukça farklıdır.

Pakistan Aile-Arkadaş Ziyareti Vizesi: Bu vize türü Pakistan’da oturan ve akraba konumunda olan kişilere gidilmek için kullanılır. Bu vize türünde Pakistan’daki kişiyle aranızdaki bağı gösteren resim veya farklı bir belgeyle kanıt sunmanız gerekmektedir.

Bu vize türlerinden herhangi birini aldığınızda sizden istenen evrak ve belgeler de farklılaşır. Bu evrak ve belgeler de konsolosluklar tarafından sık sık güncellenmektedir. En güncel bilgileri de yetkili bir vize merkezinden almanız gereklidir. Bu anlamda yıllardır müşteri odaklı vize çalışmaları yapan Long Vize Turizm’e güvenebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan vizesi sonuçlanma süresi değişmekte olup ortalama olarak 10-15 gündür. Bu süreç konsolosluklardaki yoğunluk ve tatil günlerine göre değişmektedir. Hem Türkiye’nin hem de Pakistan’ın tatil günlerinin kontrol edilmesi bu aşama da doğru sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Pakistan’a gitmek isteyenler vize işlemlerine 15 gün önceden başlamalıdır.

Vize Başvurusu Pakistan
Pakistan Vize Başvurusu

Pakistan Vize Evrakları Ve Belgeleri

Pakistan Vize Evrakları Ve Belgeleri seyahat amacınıza göre değişkenlik göstermektedir. Bu bağlamda yapılması gereken ilk adım seyahat amacınızı belirlemek olacak. Belirlediğiniz amaç doğrultusunda vize türlerinden birine başvurabilirsiniz. Her vize türüne göre evrak ve belgeler farklılık göstermektedir. Bu belge ve evraklar Pakistan Konsolosluğu tarafından güncel olarak belirlenip yayınlanmaktadır. Başvuru sahibi bu güncel bilgi platformunu takip etmek zorundadır.

Herhangi bir belge ve evrakın eksik olması ya da yanlış hazırlanması vize işlem sürecinizi olumsuz etkilemekle kalmayıp vize alma yolunuzu da kapatabilir. Böyle bir risk ve olumsuzluk ile karşılaşmamak adına Pakistan Konsolosluğu tarafından yetki verilen bir vize merkezi ile görüşebilirsiniz. Long Vize Turizm firması vize merkezleri arasında lider konumda olup müşteri memnuniyeti ile markalaşmış bir isimdir. Siz değerli yolcularımız sorunsuz bir vize başvuru işlemleri gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçmektir. Alanında uzman çalışanları ile profesyonel bir süreç yönetimi her türlü vize işlemlerinde kolaylık sağlayan bir turizm şirketidir.

Pakistan Vize Türleri Nelerdir?

Pakistan vizesi türleri nelerdir? Sorusuna vereceğiniz cevap seyahat amacınız ile doğru orantılı olmalıdır. Pakistan Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bu noktaya oldukça dikkat etmektedirler. İşte Pakistan seyahatiniz için vize türleri şunlardır.

 • Pakistan Turizm Vizesi
 • Pakistan Ticaret Vizesi
 • Pakistan Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Pakistan Transit Vizesi
 • Pakistan Çalışma Vizesi
 • Uzun Süreli ve Kısa Süreli Vizeler
 • Tek Girişli ve Çok Girişli Vizeler

Bu vize türlerinden birini seyahat amacınıza uygun olarak başvuru formunda belirtmelisiniz.

Pakistan Vizesi için Gerekli Evrak ve Belgeler Nelerdir?

Pakistan vize için evrak ve belgeler nelerdir? sorusuna en kapsamlı cevap sayfamızda mevcuttur. Gerekli bilgi ve ayrıntıları edindikten sonra Long Vize Turizm şirketi ile irtibata geçmelisiniz. Gerekli evrak ve belgeler şunlardır

 • Pasaport (10 yılı geçmemiş ve son seyahatinizden 6 ay geçmeme koşulu ile)
 • Kimlik fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Biyometrik fotoğrafınız (2 tane olup arka fon beyaz)
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahatinize ilişkin rezervasyonlar
 • Banka hesap özeti
 • Başvuru formu
 • Başvuru dilekçesi
Vizesi Evrakları Ve Belgeleri Pakistan
Pakistan Vizesi Evrakları Ve Belgeleri

Pakistan Vize Formu

Pakistan Vize Formu Pakistan konsolosluğu tarafından yapılmaktadır. Vize formu Pakistan vizesi almak isteyenler için çok önemli bir belge olduğundan doldurulduktan sonra Pakistan Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Pakistan Vize Formu Nedir?

Pakistan vizesi formu Pakistan Konsolosluğu tarafından hazırlanan önemli bir belgedir. Pakistan vizesi belgelerin ilk adımını oluşturmaktadır.

Pakistan vize formunu eksiksiz ve hatasız doldurmanız gerekmektedir. Eksik veya hatalı yollamanız durumunda konsolosluk başvurunuzu olumsuz değerlendirmeyip geri çevirmektedir. Pakistan vize formunda verilen bilgiler konsolosluk yetkilileri tarafından incelenmektedir. Verilen bu bilgilerin gerçeğe uygun olup olmaması incelendiğinde ortaya çıkmış olacaktır. Bu bakımdan Pakistan vize formundaki bilgiler açık ve net bir şekilde ifade edilmelidir.

Tüm detayların sizler için güvenilir, düzgün ve hızlı bir şekilde yapılması adına şirketimiz Long Vize Turizm firmamız her daim yanınızda olacaktır. Bizleri arayarak gerekli olan bilgileri öğrenebilirsiniz. Müşterilerimizin verdiği referansları ile firmamız sizlere daha iyi bir hizmet vermekten her zaman mutluluk duyar.

Pakistan Vizesi Başvuru Formu Neden Gereklidir?

Pakistan konsolosluk yetkilileri başvuru yapanların ayrıntılı bilgilerine hazırlanan form sayesinde çok hızlı bir şekilde ulaşır. Bu nedenle Pakistan vize formunun çok iyi bir görünüm bırakması her zaman yapılan Pakistan vize başvurusunda önemli bir rol oynayacaktır.

Pakistan vize formunu Pakistan’ın istediği dil üzerinde düzenlenmelidir. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunda, daha ayrıntılı bilgiler için şirketimiz Long Vize Turizm arayarak bilgi alabilirsiniz. Ekstra olarak doldurulan formun yanında 2 adet biyometrik çekilmiş fotoğraf ve kişinin atacağı ıslak imza şartı zorunludur. Hazırlanan bu form kesinlikle tükenmez bir kalemle yazılmalı, formun üzerinde kesinlikle bir karalama yapılmamalıdır.

Pakistan Formu Eksik Olursa Başvuru Geçersiz Olur mu?

Pakistan vize formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Yoksa Pakistan Konsolosluğu yapılan vize talebinizi ya geri çevirecektir ya da sizi mutlaka mülakata çağıracaktır. Yapılan bu durum kesinlikle konsolosluk yetkililerinin kendi isteğine kalmıştır. Böyle durumların yaşanmaması adına Long Vize Turizm olarak sizlere daha iyi bir şekilde hizmet vermek için yanınızda olmaktan mutluluk duyarız.

Vize Formu Pakistan
Pakistan Vize Formu

Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize İşlemleri hakkında detaylı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz. Pakistan vize türünüz seyahat sebebinize göre değişiklik göstermektedir. Bu değişiklikler sunmanız gereken evraklar için de önem arz etmektedir. Long Vize Turizm olarak vize işlemlerinizi kısa sürede ve güvenle sonuçlandırabilmeniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pakistan vizesine ticari, turistik, aile ve arkadaş ziyareti gibi sebepler ile başvurabilirsiniz. Pakistan seyahatine çıkmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi (Bordo) pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmak durumundadır. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız ise seyahat ettikleri sürenin 180 gün içerisinde 90 günü aşmaması koşulu ile vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktu.

Pakistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Pakistan vize başvurusu işlemlerinde bulunduğunuz pasaportunuzun yıpranmamış olması, 10 yıldan eski olmaması ve seyahat sürenizin bitiminden itibaren 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Ayrıca başvuru evraklarınızda güncel halinizi yansıtan, arka planı düz ve beyaz olan iki adet vesikalık fotoğrafınız olmalıdır.

Nüfus cüzdanınızın fotokopisini, vize başvuru formunuzu ve vize talep dilekçenizi de (Türkçe ve İngilizce olarak) hazırlamalısınız. Başvurduğunuz seyahat türüne göre bu evrakların yanında ek evraklar da talep edilebilmektedir. Pakistan’a ticari amaçlı bir görüşme yapmak için gidiyorsanız görüşme yapacağınız şirket tarafından hazırlanan Pakistan ticari vize davetiyesini de diğer evraklarınız ile birlikte sunmalısınız. Pakistan’a turist olarak gidiyorsanız da turizm firmanızın hazırladığı noter onaylı dilekçenizi evraklarınız arasına eklemelisiniz. Pakistan seyahatinizi yapacağınız uçak bileti rezervasyonlarınız ile kalacağınız otelin rezervasyon bilgilerinin de evraklarınızın arasında olması gerekmektedir.

Vize Ücreti Ne Kadardır?

Pakistan vize ücreti bir çok değişkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Başvuru yaptığınız vize türüne bağlı olarak bu ücret değişir. Ayrıca turist vizesine başvurduğunuz durumlarda turist, gazeteci veya sivil toplum kuruluşlarına üye olmanıza bağlı olarak da ücret değişiklik gösterebilir. Sizin durumunuza uygun olan en güncel ücreti öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar Kaç Günde Sonuçlanır?

Pakistan vizesinin çıkma süresini; evraklarınızın tamamlanması, Pakistan Konsolosluğunun ek evrak talep etmesi, resmi tatiller ve özel günler gibi değişkenler etkilemektedir. Vize başvurularınız ortalama 5-10 gün içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Vize İşlemleri Pakistan
Pakistan Vize İşlemleri

Pakistan Vize Randevusu

Pakistan Vize Randevusu almak için ilk önce bütün evraklarınızın hazır olması gerekmektedir. Bütün illerde bu başvurular gerçekleştirilebilir fakat başvurularınızı İstanbul Pakistan konsolosluğu veya Pakistan Ankara Büyükelçiliğine yapmanız gerekmektedir. Yapacağınız başvuruları dilerseniz online olarak da yapmanız mümkün. İlk önce yapmanız gerekenler bütün evraklarınızın eksiksiz bir şekilde hazırlanmasıdır. Sonrasında pasaportunuzun güncel olması ve seyahat etme nedeninizi açık ve net bir şekilde belirtmeniz gerekiyor. 

Pakistan vizesi için başvuracağınız formu doldurup bu süreyi iyi bir şekilde takip etmelisiniz.  Bu süreyi güvenilir ve kolay bir şekilde atlatmak isterseniz Long Vize Turizm firmamız sizler için bu işlemleri gerçekleştirecektir. Başvuru formunu eksiksiz doldurduktan sonra Pakistan vizesi için başvuru ücreti yetkili birimlere ödenip konsolosluğun onay vermesi doğrultusunda vizenizi almış olacaksınız. Pakistan vize başvurusunda bulunmak için mutlaka Ankara vize merkezinin de çalışma saatlerini göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Pakistan Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan ve Türkiye Cumhuriyeti resmi günlerde ve bayram tatilleri haricinde neredeyse her gün hizmet verdiğinden sonuçlarınız ortalama olarak 5 ile 8 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Eksik evraklarınız bulunmadığı sürece bu süre geçerlidir. Aksi halde Pakistan vize başvurusu uzamış veya reddedilmiş olur.  Bu sorunlarla karşılaşmamak adına belge temizlerinizi tamamlamanız işleri hızlandırır. Pakistan başkonsolosluğu sizden ek bir evrak isterse ve bunun üzerine iş yoğunlukları da eklenirse bu süreç biraz daha uzayabilmektedir.

Pakistan Vize Randevusu Ne Kadar?

Pakistan vize ücreti vizenizin türüne ve süresine göre değişmektedir. Tabi ki bu ücretler yenilenmektedir. Bunların dışında yapacağınız farklı işlemler varsa bunlarda ücretin değişmesine sebep olabilir. Güncel fiyat bilgileri için 7/24 Long Vize Turizm firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Pakistan İçin Vize Başvurusunda Eksik Evrak Varsa Ne Olur?

Pakistan vize başvurunda eksik evrak oluşumu işlemlerinizin gecikmesine veya vize başvurunuzun iptal edilmesine bile neden olabilmektedir. Bu nedenle seyahat planlarınızın ertelenmemesi veya iptal edilmemesi adına evraklarınızın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi sizlerin yararına olacaktır. Long Vize Turizm bu konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duymaktadır.

Vize Randevusu Pakistan
Pakistan Vize Randevusu

Pakistan Vize Ücreti

Pakistan Vize Ücreti hakkında detaylı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. Pakistan vize ücretiniz hakkındaki detayları bilmeniz için önce Pakistan’a hangi amaçla gideceğinizi belirlemeniz gerekir. Yani vize türünüzü belirlemeniz ücretin belirlenmesi açısından birinci derece önem arz eder. Vize türünüzü belirledikten sonra vize ücretinin güncel verileriyle alakalı bilgiler almanız gerekecektir. Çünkü vize ücretleri konsolosluklar tarafından sürekli güncellenmektedir. Bu noktada sizler için Long Vize Turizm firmamız en iyi hizmeti sağlayacaktır.

Pakistan Vize Ücreti Hakkında Detaylar

Pakistan vize ücreti hakkındaki detayları açıkladığımız bu başlığımızda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Pakistan vize ücretini öğrenmeniz için vize türünüzü açık bir şekilde belirttikten sonra kaç günlük bir seyahat istediğinizi de belirtmelisiniz. Eğer uzun süreli bir Pakistan seyahati istiyorsanız vize ücretiniz de ona göre artacaktır. Pakistan vize başvurusu işlemlerinizi yaptıktan sonra ücreti yatırdığınız dekontu da belgeleriniz arasına koymalısınız. Eğer vizeniz reddedilirse vize ücretinizin iadesi olmaz.

Bu yüzden evrak ve belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız. Vizenizin reddedilmemesi için yetkili firmamızın yıllık deneyimlerine güvenebilirsiniz. Bu sayede hem zamandan tasarruf hem de paradan tasarruf etmiş olacaksınız. Pakistan seyahatinizde herhangi bir engele uğramamak istiyorsanız da 15 gün öncesinden vize başvuru işlemlerinizi başlatmalısınız.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan vize başvurusu sonuçlanma süresi sıklıkla sorulan bir sorudur. Buna net bir yanıt verebilmek güç olsa da ortalama olarak 10-15 gün civarında olduğunu söyleyebiliriz. Net yanıt verilememesi bazı evrak sıkıntılarından ve yoğunluk dönemlerinden kaynaklanabilir. Pakistan Konsolosluğu’nun tatil günleri ve yoğunluk günleri sonuçların açıklanmasını geciktirebilir.

Türkiye’nin de tatil günlerinin hesaba katılması gereklidir. Ayrıca teslim etmiş olduğunuz evraklarda bir eksiklik veya hata varsa vize sonucunuz yine geç gelebilir. Pakistan vize evrak ve belgeleri için bizlere 7/24 ulaşabilirsiniz. Çalışanlarımız sürecin tamamında sizlerin yanında olarak hatalı işlem yapmanızı engeller.  Aynı zamanda Long Vize Turizm vizenizin olumlu olma şansını da arttırır. Pakistan Konsolosluğu ile sürekli iletişimde olan firmamız gerekli tüm bilgileri alarak en doğru şekilde vize başvurusu yapmanızı sağlayacaktır.

Vize Ücreti Pakistan
Pakistan Vize Ücreti

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği, Pakistan’a seyahat etmek isteyenlerin mutlaka konsolosluğa vermesi gereken evraklar arasındadır.  Pakistan vize formunda doldurduğunuz bilgilerle dilekçede yazdığınız bilgilerin örtüşmesi vizenizin olumlu yanıt almasında son derece önemlidir. Pakistan dilekçesinde doldurulması gereken zorunlu alanlara çok dikkat edilmelidir. Eğer dilekçenin nasıl doldurulmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isterseniz Long Vize Turizm ile irtibata geçebilirsiniz. Bizler genel bilgileri sizlere anlatacağız ancak bu genel bilgilerin güncellenerek değişebileceğini ve alacağınız vize türüne göre de değişkenlik gösterebileceğini unutmayınız.

Pakistan Vize Dilekçe Örneğinde Yazılması Zorunlu Alanlar

Pakistan vizesi dilekçenizde dilekçenin yazıldığı tarih ve seyahatin yapılacağı tarih aralığı mutlaka belirtilmelidir.  Aynı zamanda seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, sponsor varsa sponsor bilgileri gibi bilgilerin de dilekçede yer alması zorunludur.  Yine dilekçenizin sol alt bölümüne isim, soy isim bilgileri ve imzanızın yer alması gereklidir. Burada kullanacağınız imza her yerdeki imzanızla aynı olmalıdır. Dilekçenizin içerisine hangi vize türünü istediğinizi de belirtmeniz şarttır. Aynı zamanda konsolosluğun size ulaşabilmesi için telefon ve adres bilgilerinizi dilekçenizin alt kısmına eklemelisiniz. Dilekçenizin dili Pakistan’ın belirlediği dil kategorisine uymalıdır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için firmamızdan yardım isteyebilirsiniz.

Dilekçenizde Kullanabileceğiniz Vize Türleri

Pakistan vizesi başvurusu işlemlerinde dilekçe yazarken vize türünü de yazmanız gereklidir. Vize türlerinden en çok tercih edilenleri şu şekildedir:

Pakistan ticari vizesi

Pakistan turistik vizesi

Pakistan aile-arkadaş ziyareti vizesi

Pakistan Vize Dilekçe Örneği Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan vizesinin sonuçlanması ortalama olarak 10-15 günü bulmaktadır. Ancak bu ortalama gün kişiden kişiye göre farklılaşmaktadır. Çünkü başvuru süreniz itibarıyle Pakistan Konsolosluğu’ndaki tatil günleri ve Türkiye’deki tatil günleri de işin içine girer. Aynı zamanda konsolosluklarda yaşanan yoğunluklar vizenizin geç açıklanmasına sebep olabilir. Bunlar konsolosluklardan kaynaklanan sorunlarken sizden kaynaklı sorunlarda ortaya çıkabilir. Eğer evraklarınız tam değilse veya hatalı bilgiler içeriyorsa vizenizin sonuçlanması gecikebilir. Bu durumda konsolosluklar sizden ek evrak da isteyebilir ya da direk vizenize ret yanıtı da verebilir. Bu tarz sıkıntılı durumlarla uğraşmamak ve sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız yıllardır bu alanda emek vermiş firmamıza güvenebilirsiniz.

Vizesi Dilekçe Örneği Pakistan
Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusunun cevabı net değildir. Süreyi değiştiren bazı etkenler mevcuttur. Pakistan vizesi hakkında bilmeniz gereken ne varsa Long Vize Turizm şirketi ile iletişime geçebilir aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz. Pakistan vize başvurusu Pakistan Konsolosluğu tarafından atanmış vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Bu merkezler içerisinde Long Vize Turizm şirketi müşterilerin memnuniyetini vizyon edinmiştir. Long Vize Turizm müşterileri yerine başvurularını tamamlamaktadır. Yolcularından beklediği tek şey seyahatlerinin tadını çıkartmaları olacaktır.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar Vize Başvuru Sürecini Etkileyen Faktörler

Pakistan vizesi başvurusu sürecini etkileyen faktörleri merak ediyorsanız en doğru yanıtlar için Long Vize Turizm seyahat şirketi ile iletişime geçebilirsiniz. Bu bağlamda uzman kadrosu ve profesyonel ekibiyle her türlü soruları ve seyahatinize dair merak edilenleri öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Long Vize Turizmin sizler için atadığı çalışanımızın istediği belge ve evrakları kargo yoluyla bize ulaştırmanız olacaktır. Bu işlemden sonra vize başvuru işleminiz başlamış olacaktır.

Vize süresini etkileyen faktörlerin başında belirlediğiniz seyahat türü gelmektedir. Ziyaret amacınıza göre bir vize türü seçip başvuru formunda belirtmelisiniz. Seyahat amacınız ile vize türünün uyumlu olması önem arz etmektedir. Diğer bir faktör ise başvuru sahibinin mesleki durumu ve bağlantısal olarak da maddi durumu vize sonuç süresini etkilemektedir. Aynı zamanda Pakistan Konsolosluğu başvuru sırasında ek süre talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Ya da Konsolosluk ek belge, detay evrak da talep edip sürenin uzamasına neden olabilir.

Pakistan vize başvurusunda bulunurken dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise resmi bayram ve tatil günleridir. Başvurunuz bu zamana denk geldiğinde Konsolosluğun cevap süresi uzayabilir. Ya da Pakistan Konsolosluğu o zaman diliminde bir yoğunluk yaşayabilir. Tüm bu faktörler vizenizin başvuru süresinde bazı değişikliklere neden olabilir. Ortalama ile 7 ile 10 iş günü arasında vizeniz sonuçlanır.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar Vize İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

Pakistan vizesi için gerekli evrak ve belgeleriçin LongVizeTurizmşirketiileiletişimegeçebiliriz.

 • Pasaport bilgileriniz
 • Seyahatinize ilişkin belgeler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Nüfus cüzdanı örneği
 • Uçak bileti rezervasyonu
 • Biyometrik fotoğrafınız
Vizesi Kaç Günde Çıkar Pakistan
Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır Sorusuna en kapsamlı cevaba hazırlamış olduğumuz bu yazı üzerinden ulaşabilirsiniz. Pakistan’a seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat öncesinde vize alması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah) pasaport, Hususi (Yeşil) pasaport ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin Pakistan ve Türkiye ülkeleri arasındaki vize anlaşması çerçevesi gereğince 90 güne kadar Pakistan vizesinden muaf tutulmaktadırlar.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır Nasıl Başvurusu Yapılır

Türkiye’den yapılacak olan Pakistan ziyaretlerinde vize başvurusunda bulunmadan önce seyahat planının ve yapılacak seyahatin amacına uygun vize türünün netleştirilmesi gerekmektedir. Sonraki aşama da ise vize ücreti ödenmesi gerekmektedir. Bunun ardından da gereken evraklar hazırlanmalıdır. Bu evrakların yanında başvuru sahiplerinin davetiye sunması da şarttır.

 Pakistan Turistik Vize başvurularında tur şirketinin hazırladığı noter onaylı bir dilekçe sunulması gerekmektedir. Pakistan Ticari Vize başvurularında ise Pakistan’da bulunan şirketten davetiye alınıp sunulmalıdır. Bu davetiyeye Pakistan Ticaret Odası tarafından onay verilmesi gerekmektedir. Hazırlanan evraklar Pakistan Büyükelçiliği veya Pakistan Konsolosluğu’na iletilmelidir ve randevu alınmalıdır. Randevu günü geldiğinde vize başvuru sahibi şahsen konsolosluğa gidip parmak izi vermeli ve vize yetkilileriyle mülakat yapmalıdır. En sonda da vize başvuru sonucu beklenmelidir.

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? Gereken Evraklar

● Pasaport

● Vize başvuru Formu

● Dilekçe

● Davetiye

● 2 adet biyometrik fotoğraf

● Nüfus cüzdanı fotokopisi

● En az 3 ayı kapsayacak ve en az 2500 TL bakiye olacak şekilde şahsi banka hesap özeti ve bankanın hesap sirküleri (kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır)

● Şahsın finansal durumunu kanıtlayan destekleyici belgeler (son 3 aya ait maaş bordroları, tapu, araç ruhsatı vs.)

● Uçak bileti ve otel rezervasyonu yapıldığına dair belge

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Pakistan vizesi, evrakların değerlendirme sürecine göre değişmektedir. Konsolosluk ek süreye ihtiyaç duyabilir ve şahıstan ek evrak talebinde bulunabilir. Evrakların doğru ve eksiksiz olması dahilinde ve vize işlem sonucunun olumlu olması dahilinde Pakistan vizesi için çıkış süresi ortalama 5-7 iş günüdür. Herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak adına seyahatten en az 1 ay önce vize başvurusunda bulunmak daha doğru olacaktır.

Vizesi Nasıl Alınır Pakistan
Pakistan Vizesi Nasıl Alınır

Pakistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Maldivler
Nepal
Samoa
Tonga
Trinidad ve Tobago
Pakistan’ın Vize İstemediği Ülkeler

Pakistan Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus212,2 milyon (2018)
Para BirimiPakistan rupisi 
Resmi DiliUrduca, İngilizce
Diniİslam
Telefon Kodu+92
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriBalti – Garam Masala – Curry – Biryan – Raita – Tandoori – Tikka
Gezilecek YerlerLahor Kalesi – Badshahi Camii – Göl Saiful Muluk – Pakistan Kulesi – Mohenco-daro Antik Kenti
Başkentİslamabad
Şehirleriİslamabad – Karaçi – Lahor – Peşaver – Ketta – Kasur – Navabşah – Gucranvala – Faysalabad
Yüz Ölçümü796.095 km²
Zaman DilimiUTC+5 (PST)
İnternet Alan Adı.pk
KurucusuMuhammed Ali Cinnah
BaşkanıArif Alvi
Asgari Ücret7.743 Pakistan Rupisi 
İklimikutup iklimi veya aşırı sıcak iklim arasında değişebilen iklime sahiptir.
Asker Sayısı620.000
Komşu ÜlkeleriAfganistan – İran – Çin – Hindistan
Kuruluş Tarihi14 Ağustos 1947
Pakistan Hakkında Genel Bilgiler
Pakistan
Pakistan
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan, seyahatlerini gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Pakistan Vizesine başvuru yapmak isteyen vize başvuru sahipleri Pakistan Konsolosluğundan öncelikli olarak Pakistan vize randevusu almaları gerekmektedir. Vize randevusu vize işlemlerinin ilk aşaması sayılır. Randevu oluşturulduktan sonra Pakistan Konsolosluğunun istemiş olduğu Pakistan vize evrakları ve belgeleri listesi hazırlanılarak randevu gününde konsolosluğa sunulur ve Pakistan vize başvurusu gerçekleştirilir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayıp Pakistan Konsolosluğundan Vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Pakistan vize işlemleri ile ilgili diğer detaylar için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vizesine Konsolosluktan Mı Başvuru Yapılır?

Pakistan Vizesine başvuru yapacak vize başvuru sahipleri Pakistan Ülkesinin bir başvuru merkezi olmadığı için Pakistan vizesini Pakistan Konsolosluğu’ndan gerçekleştirmesi gerekmektedir. Pakistan Konsolosluğu randevu usulü ile çalıştığı için ilk yapılması gereken Pakistan vize randevusu alınmasıdır . Randevunuzu aldıktan sonra gerekli evrak ve belgelerin tamamlanması ile Pakistan vize başvurusu yapılır. Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi sizlerin bilgileriyle Pakistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu alıp başvurunuzu gerçekleştirebilir. Pakistan vize başvuru işlemleriniz için detaylı bilgiye ulaşabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Pakistan vize başvurusu yetkili bir vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Pakistan Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize başvuruları esnasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürü ile çalışmaktadır. Pakistan vize randevusu yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Pakistan vize randevusu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi İle Hangi Ülkelere Seyahat Edilebilir?

Pakistan, ülkemizde seyahat planı yapan vatandaşlarımız için seyahat öncesinde vize talep eden ülkelerimizden birisidir. Seyahat öncesinde Pakistan vize işlemlerini yapmanız zorunlu bir prosedürdür. Pakistan vize başvurusu işlemlerini gerçekleştirerek alacağınız vize ile Pakistan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat alacağınız Pakistan vizesi sadece Pakistan seyahatinizde kullanılabilmektedir. Bu vize ile Pakistan’a giriş yapabilir ancak buradan başka bir ülkeye geçiş yapamazsınız. Pakistan vize başvurusu ve Pakistan vize randevusu işlemleri için yetkili firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini tercih ederek profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Pakistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olanlar için Pakistan vize başvurusu büyükelçilik tarafından yapılmamaktadır. Pakistan vize işlemleri ile ilgilenen makam Pakistan Konsolosluğu’dur. Pakistan vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini sürdürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sayesinde Pakistan vize işlemleri ile Pakistan vize başvurusu hakkında detaylı bilgileri alarak vize başvurunuzu güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Pakistan Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ile Pakistan ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Pakistan Vize Başvurusu, ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşlar için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan vizesi başvuru işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde ilgilenmemektedir. Pakistan vize işlemleri ile ilgili prosedürleri ve Pakistan vize evrakları ve belgeleri listeleri ile ilgili detaylı bilgi almak üzere firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Pakistan ziyaret, turistik , ticari gibi seyahatler için vize başvuruları Pakistan konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilmekte olup Pakistan vize başvurusu işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Bu nedenle vize başvurusunun ilk adımı olan Pakistan vize randevusu da Pakistan Konsolosluğu’ndan alınmaktadır. Pakistan vize randevusu almak ,Pakistan vize işlemleri gerçekleştirmek gibi kısacası vize ile ilgili tüm işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizin adınıza vize randevunuzu alarak vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirir.

Pakistan Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Pakistan vizesini almak için vize başvurularınızda ödenecek olan vize ücretleri Pakistan büyükelçiliği tarafından alınmamaktadır. Pakistan vize işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde sorumlu olmamakta, vize başvuruları ve vize ile ilgili işlemlerde Pakistan Konsolosluğu görevli olmaktadır. Bu sebepten Pakistan vize ücreti Pakistan büyükelçiliği tarafından kabul edilememektedir. Pakistan vize ücreti başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu Pakistan vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Güncel vize ücretleri için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Pakistan vize başvurusu Pakistan Büyükelçiliği üzerinden kabul edilmemektedir. Pakistan vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilerek, Pakistan vize işlemleri bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Bir ihtimal vize başvuru sonucunun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Fakat bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Pakistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Pakistan’a seyahat edecek olan kişilerin Pakistan vize başvurusu işlemlerini onaylayan makamdır. Pakistan vize işlemleri ile ilgili prosedürler Pakistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Pakistan Konsolosluğu vize bölümü Pakistan vize randevusu vererek, Pakistan vize başvurularını , Pakistan vize evrakları ve belgeleri kabul etme, vize başvurularını sonuçlandırma gibi görevlerden yükümlüdür. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları hakkında detaylı bilgilere ulaşarak vize başvurularınızı güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Pakistan turistik , ticari , çalışma gibi seyahatlerden önce alınması gerekli olan Pakistan Vizesi için, vize başvuruları Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan Konsolosluğundan Pakistan vize başvurusu gerçekleştirebilmek için ilk olarak konsolosluktan Pakistan vize randevusu almanız gereklidir. Pakistan vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Pakistan Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurularında profesyonel bir destek almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Pakistan’a seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmakla beraber vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Pakistan Vizesi almak için Pakistan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu prosedürlerinden biri de belli bir Pakistan vize ücreti bedeli vardır. Bu Pakistan vize harç bedelleri her Pakistan vize başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin ; ticari , turistik ,ziyaret vizesi gibi vize türlerinde ücretler farklılık göstermektedir. Vize türlerinin güncel vize ücretleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayabilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Pakistan’a seyahat planlayanların Pakistan vize işlemlerini yapmaları zorunlu iken Pakistan vize başvurusu ülkemizde Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve Pakistan vize evrakları ve belgeleri takibinin kolaylaştırılması için Pakistan vize işlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Pakistan vize randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pakistan vize randevusu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Pakistan Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Pakistan vize işlemleri nasıl yapılır? Pakistan Vize İşlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları ve belgeleri konsolosluk tarafından kabul edilir. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz de konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için Başvuru yapacak vize başvuru sahiplerinin öncelikli olarak Pakistan’dan gelen davetiyeye dayanarak Pakistan Konsolosluğu Vize randevusu oluşturulmalıdır. Pakistan vize başvuru sahibi kişisel evrakları ve gelen davetiye ile birlikte randevu günü başvurusunu gerçekleştirebilir. Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi için alacağınız vize davetiyesi Pakistan’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeniz , akrabanız ya da arkadaşınız tarafından gönderilmelidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Pakistan vizesi başvurusunda sizlere en iyi vize desteği vermeye firma olarak hazırız. Profesyonel ve kaliteli bir hizmet almak için Long Vize Turizm ile iletişim kurabilirsiniz.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesinde Davetiye Olmak Zorunda Mı?

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurunuz için Pakistan’ da yaşayan ve oturumu bulunan aile üyesi veya arkadaşınızın bulunması gereklidir. Pakistan Konsolosluğunu, Pakistan vize başvurusunda Aile üyesi, akraba veya arkadaşınızı ziyarete gideceğinizi bildirmeniz ve bu durumu kanıtlamanız için davetiye almanız gereklidir. Bu koşulun sağlanması ile Pakistan aile arkadaş ziyaret vizesi başvurusunu yapabilmektesiniz. Pakistan vize evrakları ve belgeleri doğru ve eksiksiz tamamlanması vize başvurusu sonucunun olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Pakistan’ a yapacağınız aile arkadaş ziyareti vizesi başvurusu için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyaretinde Davetiyesini Kimler Gönderebilir?

Pakistan’ a yapacağınız ziyaret amaçlı seyahatleriniz için almanız gereken ziyaret vizesinin başvurusunda kullanacağınız davetiye Pakistan’ da yaşayan ve oturumu olan aile üyeleri, akrabalar ayrıca da arkadaşlar tarafından gönderilebilir. Bu davetiyeler sadece ziyaret vizesi başvurusunda kullanılabilmekte olup bu davetiye ile Pakistan Ticari Vize ya da Pakistan Çalışma Vizesi gibi vize başvurularınızda kullanılamaz. Davetiye mektubunu gönderen vize başvuru kişilerinin davetiyeyi bulunduğu ülkede konsolosluğa onaylatmalıdır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Pakistan vize işlemleri hakkında gerekli olan detaylı bilgilere ulaşmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.
 

Pakistan Aile Arkadaş Ziyaret Vizesi Kaç Günlük Verilir?

Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi için ülkemiz vatandaşlarından herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Pakistan vize işlemleri için konsolosluktan alacağınız Pakistan vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk adımı olmaktadır. Pakistan vize randevu tarihinize kadar Pakistan vize evrakları ve belgeleri hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanması süreci başlar. Ziyaret vizenizin olumlu sonuçlanması sonucunda sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı nedenlerden dolayı değişkenlik gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Pakistan vize başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere kaliteli bir hizmet vermektedir.

Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İle Hangi Ülkelere Gidilir?

Pakistan ülke konsolosluğundan alacağınız Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi ile Pakistan’ da yaşayan aile üyeniz, akrabanız ve de arkadaşınızı ziyarete gidebilirsiniz. Fakat alacağınız bu vize ile Pakistan’dan başka herhangi bir ülkeye herhangi bir amaçla geçiş yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bu ülkeye yapacağınız ticari ya da turistik amaçlı seyahatleriniz için de ziyaret vizesi kullanmanız uygun olmamaktadır. Tabi ki ziyaret amaçlı seyahatleriniz için de Pakistan Turistik Vize veya Pakistan Ticari Vize başvurusunda bulunmanız olanak değildir. Firmamız Long Vize Turizm ile Pakistan vize işlemlerinizde profesyonel bir hizmet alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar Nelerdir?

Pakistan Ticari Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken durumlardan en önemlisi Pakistan’dan gelecek olan davetiyedir. Pakistan’dan gelen davetiye ya oradan bir firmayla iş yapacağınızı yazması gerekmektedir ya da orada bulunan fuardan fuar giriş bileti olması gerekmektedir, bu ikisinden birisi kesinlikle olmalıdır. Gelen davetiye ile birlikte Pakistan Konsolosluğu tarafından Pakistan Vize Randevusu oluşturulup Ticari Vizeye başvuru yapılır. Bunun yanı sıra vize başvurusunda bazı iş yeri evraklarının da hazırlanarak konsolosluğa sunulması gereklidir. Firmamız Long Vize Turizm ile yapacağınız Ticari Vize Başvurusunda eksik evraklarınızı tamamlayıp , Pakistan Konsolosluğundan Vize Randevusu alabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Ticari vizenin farkı nedir? Pakistan Ticari Vizesi Pakistan Ülkesinde bir ticaret ya da bir fuar üzerine verilen bir vize türüdür. Pakistan Ticari Vizesini alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi Pakistan Hükumetinden gelen ticari bir davetiye ya da bir fuar davetiyesidir. Bu davetiye şahsınıza veya iş yerinizin adına olabilir. Pakistan ticari vize başvurusu Pakistan Turistik Vize başvurularına göre daha farklı evraklar içermektedir. Bu evraklar seyahat amacı ve çalışma durumunuza göre farklılıklar göstermektedir. Pakistan ticari vizesi için gerekli evraklar listesine Firmamız Long Vize Turizmden ulaşabilirsiniz. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi Pakistan Ticari Vize Başvurunuzu gerçekleştirebilmektedir.

Pakistan Ticari Vize Alırken Davetiye Kullanmam Şart mı?

Pakistan vize Başvurusu yaparken davetiye olması şarttır. Davetiye olmaması durumunda vize başvurunuzun türü Pakistan ticari vize işlemlerine girmemektedir. Pakistan’dan gelen davetiyede sizlerin orada ne tür bir iş yapacağınız kaç gün kalmanız gerektiğinin bildirmesi gerekmektedir. Davetiye içeriğinizin doğru olması yapılacak vize başvurusu açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan vize başvuru işlemleriniz için profesyonel bir hizmet almanız faydalı olacaktır. Pakistan vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi İle ulaşabilirsiniz , Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilir sizler için gerekli olan evrak listesini alabilirsiniz.

Pakistan Ticari Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Pakistan ticari vize başvurusu , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bütün pasaport sahiplerinin ticari amaçlı seyahatleri için yapılması gereklidir. Belgelenebilecek herhangi bir ticari amaçlı seyahat için pasaport ve diğer gerekli Pakistan vize evrakları ve belgeleri eksiksiz olan kişiler Pakistan’a Ticari Vize başvurusunda bulunabilirler. Ticari Vize başvurunuz için seyahat amacınızın ticari olarak belgelenebilir olması yani Pakistan’ dan gelecek olan bir Ticari davetiye veya fuar bileti gibi evraklar gereklidir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Pakistan vize işlemlerini sizin adınıza en güvenli ve profesyonel şekilde gerçekleştirilmektedir.

Pakistan Ticari Vize Evrakları Nelerdir?

Pakistan Vizesi için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, diğer vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Örneğin; ticari vize için kesinlikle davetiye olması gereklidir. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız ticari vize, kendi içindeki kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Pakistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız ticari Pakistan vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibat sağlayabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vize Nasıl Alınır?

Pakistan Turistik Vize Başvurusu sahipleri ilk olarak Pakistan Konsolosluğundan Pakistan vize randevusu oluşturmaları gerekmektedir. Oluşturulan Pakistan vize randevusuna istinaden Pakistan Konsolosluğunun istemiş olduğu Pakistan vize evrakları ve belgeleri hazırlanır. Bu evrakların içinde en önemlisi vize talep dilekçesidir. Yazılan vize talep dilekçe örneğinde neden turistik gitmek istediğinizi , Pakistan’a gittiğinizde ne yapacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma durumunu arttırmaktadır. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak Pakistan vize talep dilekçesi örneğine ulaşabilir, Pakistan vize işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Pakistan Turistik Vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi seyahat amacınızın turistik olduğunu Pakistan Konsolosluğu vize memuruna inandırmanız gerekmektedir. Pakistan Konsolosluğuna vereceğiniz evrakların içinde en önemlisi opsiyonlu otel uçak biletlerinizin olmasıdır. Pakistan vize başvuru işlemlerinizdeki diğer önemli faktör ise evrakların ve belgelerin hatasız ve eksiksiz şekilde hazırlanması gerekliliğidir. Eksik veya hatalı evrak ile başvuru yapılması vize sonucunun doğrudan red almasına sebep olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizi arayarak Pakistan vize işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vize Şartları Nelerdir?

Pakistan Vize Şartları Pakistan Konsolosluğundan öncelikli olarak Pakistan vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevu işlemleri gerçekleştirildikten sonra meslek durumunuza göre Pakistan vize evrakları ve belgeleri hazırlayıp başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi hazırlamanız gereken evraklar meslek durumunuzun haricinde yaşınız ve sosyal güvenceniz gibi faktörlere göre de farklılık gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu işlemleri merkezimizi arayarak Pakistan vize evraklarınızı ve Pakistan vize randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizeye Kimler Başvuru Yapabilir?

Pakistan ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından turistik amaçlı seyahat etmek isteyen ve pasaport sahibi olan kişiler başvuru yapabilir. Pakistan’a turistik vize alabilmek için tatil, gezi, tarihi yerleri görmek gibi seyahat amaçlarınızın olması gereklidir. Pakistan vize randevusu ve Pakistan vize işlemleri ile ilgili daha detaylı bilgi sahibi olmanız vize başvuru sürecinizi ve vize almanızı kolaylaştıracaktır. Bu kolaylık için Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Pakistan Vizesine dair detaylı bilgiye ulaşabilir, vize başvurunuzu güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Turistik Vizesi Alırken Davetiye Kullanmam Şart Mı?

Pakistan Turistik Vizesi, turistik amaçlı seyahatleriniz için başvuru yapmanız gereken vize türüdür. Bu nedenle ticari vize gibi herhangi davetiyeye ihtiyaç yoktur. Davetiye mektupları genellikle Pakistan Ticari Vize, Pakistan Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi, Pakistan Çalışma Vizesi gibi vize türlerinde kullanılmaktadır. Bu da vize türlerinin farklı evrak ve belgeleri olduğunu göstermektedir. Pakistan’a gerçekleştireceğiniz vize başvurusu için en önemli belge vize dilekçesidir. Vize dilekçesinde seyahatinin turistik amaçlı yapıldığına dair inandırıcı olmanız gereklidir. Pakistan turistik vize başvurusunda vize talep dilekçesinin doğru hazırlanması ve diğer gerekli Pakistan vize evrakları ve belgeleri listesine, Pakistan vizesi dilekçe örneğine ulaşmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Başvurusu Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız Pakistan vize evrakları ve belgeleridir. Bu Pakistan vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş ve meslek durumuna göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bu meslekler: çalışan, işveren, çiftçi, emekli, kamu çalışanı, ev hanımı, öğrenci, avukat ve eczacı olarak sınıflandırabilir. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı ve özel durumları gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak detaylı bilgilere ulaşabilir , Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 

Pakistan Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Pakistan Vize Başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Ayrıca başvuru yapacağınız vize türü, kendi içinde de vize başvuru sahiplerine göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Pakistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün Pakistan vize evrakları ve belgeleri için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.
 

Pakistan Vize Başvurusunda Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Pakistan Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları şarttır. Pakistan vize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. İşte bu aşamada firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Pakistan Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Vize işlemleri nasıl yapılır? Pakistan vize başvurusu yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Pakistan Konsolosluğu vize başvurularını ve Pakistan başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Pakistan vize işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan vizesi başvurusu için konsolosluktan yapılacak olan Pakistan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içerisinde de kişilerin durumlarına göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Pakistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız vize başvurusunda gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Gerekli Evrak Listesini Nereden Öğrenebilirim?

Pakistan vize evrakları ve belgeleri, Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Pakistan vizesi başvuru evrakları pek çok etkene göre farklılıklar gösterebilmektedir. Evraklardaki farklılıklar, başvuru yapacağınız vize türüne, başvuru sahibinin özel durumlarına, meslek durumunuza ve de yaşınıza göre oluşur. En büyük etken vize türüdür. Örneğin ; Pakistan ticari vize için kesinlikle davetiye şarttır. Pakistan vize başvurusu sırasında hangi evraklara ihtiyacınız olduğu bu faktörlerin bir araya gelmesiyle belirlenir. Vize başvuru evraklarının güncel listesine firmamız Long Vize Turizm ile kolayca ulaşabilmek için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Nereye Verilir?

Pakistan vize işlemleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, Pakistan Konsolosluğu’ndan yapılmakta olup gerekli evrak ve belgeler yine Pakistan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Pakistan vize randevusu ve Pakistan vize başvurusu işlemleri ile direkt konsolosluk ilgilenmekte olduğu için hazırlanan vize evrakları ve belgeleri yine konsolosluğa sunulmaktadır. Pakistan vize başvuru işlemleriniz ve vize randevunuz için yetkili başvuru merkezi olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Vize Evrakları Ve Belgeleri Teslimi Ne Zaman Yapılır?

Pakistan vize evrakları ve belgeleri, Pakistan konsolosluğu tarafından vize başvurusu olarak kabul edilmektedir. Pakistan vizesi için gerekli olan vize evrakları ve belgeleri hazırlanmadan önce ilk aşama olarak Pakistan Vize Randevusu alınmalıdır. Daha sonra vize randevusunun alınmasının ardından randevu tarihine kadar gerekli evrak ve belgeler hazırlanır. Daha sonra hazırlanan belgeler ile oluşturulan başvuru dosyası randevu gününde konsolosluğa sunulur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere vize başvurusu konusunda uzman personellerimiz ile profesyonel bir hizmet sunmaktadır.

Pakistan Vize Evrakları Ve Belgelerini Ne Zaman Hazırlamalıyım?

Pakistan vize başvuru işlemlerini kabul eden Pakistan Konsolosluğu, Pakistan vize işlemleri için randevu usulü ile evrak kabul etmektedir. Pakistan vize başvuru işlemleri, vize randevunuzun alınması ile başlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, başvuru evraklarının güncel olmasıdır. Bu nedenle vize randevusunun alınmasının ardından evrak ve belgelerin hazırlanması ve tamamen güncel olması gereklidir. Güncel Pakistan vize evrakları ve belgeleri listesine, vize dilekçe örneğine kısacası Pakistan vizesi hakkında tüm detaylı bilgilere ulaşmak Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile çok kolay.

Pakistan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Pakistan Vize Formu, Pakistan vize başvuru işlemlerinde gerekli Pakistan vize evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan , vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Pakistan vize başvuru formu konsolosluktan temin edilmekte olup doğru ve hatasız hazırlanması gereken bir evraktır. Şahsi bilgilerinizin baskın olduğu evrakta çalışma bilgileriniz, gidiş amacınız , gideceğiniz yer ve pasaport bilgileri gibi bilgiler yer almaktadır. Pakistan vize başvuru formuna ulaşmak için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vize Formunu Nereden Alabilirim?

Pakistan Vizesi alabilmek için önemli başvuru evraklarından birisi olan Pakistan Vize Formu, vize başvurusu yapacak başvuru sahipleri tarafından Pakistan Konsolosluğundan temin edilebilmektedir. Pakistan Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınmaktadır. Pakistan vize randevusunun alınmasının ardından hazırlanacak olan başvuru evrak ve belgeleri, randevu gününde Pakistan Konsolosluğuna sunulurken vize formunun eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmuş olması gereklidir. Ayrıca vize başvuru formuna firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçerek de sahip olabilirsiniz.

Pakistan Vize Formu Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Vize işlemleri için gerekli evraklar ve belgeler nelerdir? Pakistan vize başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan Pakistan vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır. Konsolosluktan alınacak olan vize başvuru formunda ağırlıklı olarak şahsi bilgileriniz yer almakta olup bunun yanı sıra pasaport bilgileri, seyahat tarihleri ve gidiş amacınız bulunmaktadır. Bu nedenle vize formu doldurulurken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Bunun için de vize formunuzu doldururken firmamız Long Vize Turizmden yardım alabilirsiniz.

Pakistan Vize Formu Ücretli Midir?

Pakistan vize başvurusunda gerekli belge ve evraklar arasında bulunan Pakistan Vize Başvuru Formu konsolosluktan temin edilmekte olup, herhangi bir Pakistan vize ücreti karşılığında verilmemektedir. Konsolosluk ‘tan Pakistan vize randevusu alındıktan sonra temin edilecek olan vize başvuru formu tamamen ücretsizdir. Pakistan vize evrakları içerisindeki en önemli evrak olan vize başvuru formuna konsolosluktan veya firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm vize başvuru işlemlerinizde sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

Pakistan Vize Formunun Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Pakistan Vize Formu, Pakistan vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, seyahat amacını ve seyahat tarihlerini içermesi sebebiyle başvuru evrakları arasında çok önemli bir yer tutar. Pakistan başvuru formunun teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilmesine neden olur ve evrak teslimi konsolosluk tarafından kabul edilmez. Yani Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Pakistan başvuru formuna ulaşmak ve doğru bir şekilde doldurmak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman personellerimizle sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Pakistan Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağınız vize evrakları ve belgeleridir. Bu Pakistan vize evrakları ve belgeleri kişilerin iş ve meslek durumu gibi etkenlere göre değişkenlik göstermektedir. Bu meslekler : çalışan, işveren, çiftçi, emekli, kamu çalışanı, ev hanımı, çğrenci, avukat ve eczacı olarak sınıflandırabilir. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini Arayarak Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Pakistan Vize İşlemleri için konsolosluktan yapılacak olan vize başvurusunda, vize türlerine göre farklı evraklar istenmektedir.Örneğin ; Pakistan ticari vize, Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi gibi vize türlerinde davetiye şarttır. Başvuru yapacağınız vize türü, kendi içindede kişilere göre farklı evraklar gerektirebilmektedir. Bu evrak farklılıkları, başvuru sahiplerinin kişisel durumları, çalışma ve iş durumları veya yaşları gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Pakistan ülkesine seyahatiniz için yapacağınız Pakistan vize işlemlerinde gerekli olan bütün evrak ve belgeler için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri Nereden Yapılır?

Pakistan Vize Başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan konsolosluğu vize işlemleri randevu sistemiyle çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk adımı olarak vize randevusu alınır. Pakistan vize randevusu alındıktan sonra Pakistan vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Pakistan vize işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bu sonuç olumlu ya da olumsuz olabilir. Red almamanız için uzman personellere sahip olan firmamız Long Vize Turizm ile bütün bu vize işlemlerini güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemlerine Kendim Gelmek Zorunda Mıyım?

Pakistan Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan vize işlemleri randevu usulüne bağlı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde bizzat konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Pakistan vize başvurusu işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman personelleriyle vize başvurularında sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Pakistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Pakistan vize başvurusu , yetkili bir Pakistan vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Pakistan Konsolosluğu ile gerçekleştirilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize başvuruları sırasında yoğunluk yaşanmaması ve evrak takibinin kolay yapılması adına vize başvurularında randevu prosedürüyle çalışmaktadır. Vize randevusu da yine konsolosluk üzerinden alınarak vize başvuru işlemleri gerçekleştirilir. Pakistan vize randevusu almak ve vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere alanında uzman personellerimizle profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde bu ayrıcalıklı hizmetten faydalanabilmek için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşlarından Pakistan’a seyahat planlayanların Pakistan vize işlemleri yapması zorunluyken vize başvuruları ülkemizde yetkili bir Pakistan vize başvuru merkezi olmaması sebebiyle Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan Konsolosluğu Vize başvurularında yoğunluğun azaltılması ve evrak takibinin kolaylaştırılması için Pakistan vize işlemleri randevu sistemiyle gerçekleştirilir. Pakistan Vize Randevusu almanız durumunda vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pakistan vize randevunuzu almak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi İçin Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Pakistan vize işlemlerinin ilk aşaması olan Pakistan Vize Randevusu, ülkemiz vatandaşlarından vize başvurusu yapacaklar için konsolosluk tarafından verilmektedir. Pakistan Konsolosluğu vize başvurularını randevu prosedürüne dayalı olarak kabul etmesi vize randevusu alınmasını katiyen zorunlu kılmaktadır. Pakistan vize başvurusu işlemleri vize randevusunun alınmasıyla başlayan bir süreç olup Pakistan vize başvurunuzun sonuçlanmasıyla sona eren bir süreçtir. Vize randevunuzu hemen almak ve vize başvuru işlemlerinizi en kısa sürede gerçekleştirmek için Long Vize Turizm ile ile irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vize Randevusu Kaç Gün Sonraya Verilir?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Randevu sistemi nedir neye yarar? Pakistan Vize Randevusu, Pakistan Konsolosluğunun vize başvurularında yoğunluğun azaltılması , evrak ve belge takibinin kolaylaştırılması için uygulanan bir sistemdir. Bu nedenle vize randevusu ortalama olarak 5 ile 10 gün sonrasına kadar verilmektedir. Tabi bu durum konsolosluğun vize başvurusundaki yoğunluk durumuna göre farklılık gösterebilmektedir. Pakistan vize randevusunu almak ve vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek bu süreci kontrol altında tutmak için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir ve uzman personellerimizden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Vize Randevusunda Kendim Bulunmak Zorunda Mıyım?

Pakistan vizesi nasıl alınır? Pakistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Pakistan Vize İşlemleri randevu usulüne dayalı olarak gerçekleştirilirken, başvuru sahiplerinin randevu gününde kesinlikle konsoloslukta bulunmaları gerekmektedir. Pakistan ize başvuru işlemlerinde profesyonel bir hizmet almanız vize başvurunuz açısından faydalı olmaktadır. Firmamız Long Vize Turizm vize başvurularında yetkili personellerimizle sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Pakistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Pakistan Vize Ücreti, vize başvurusu karşılığında Pakistan Konsolosluğuna ödenen vize harç bedelidir. Pakistan vize ücreti her vize türüne göre farklı olmakta ve başvuru yapacağınız vize türüne göre değişmektedir. Örneğin ; vize ücreti Pakistan aile arkadaş ziyareti vizesi , Pakistan ticari vize , Pakistan turistik vize gibi vize türlerine göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapacağınız vize türünün haricinde vize süreniz ve yaşınız gibi unsurlarla da değişkenlik gösterebilmektedir. Pakistan vize ücretlerinin güncel ve detaylı listesine ise firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilirsiniz. Long Vize Turizm olarak bütün vize işlemlerinizde sizlere profesyonel hizmet sunmaktayız. 

Pakistan Vizesi Ücreti Nereye Ödenir?

Pakistan Vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan Pakistan Vize Ücreti, vize başvurusu öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu Pakistan vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Pakistan vizesinin başvuru ücretleri birçok etkene göre değişkenlik göstermesi sebebiyle vize ücreti ödenmeden önce ne kadar ödemeniz gerektiğini yetkili vize başvuru merkezimiz olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Ayrıca genel olarak vize işlemlerinizi kolaylıkla yapmak için bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Ücretini Kim Belirler?

Pakistan vizesi başvuruları, ülkemizden seyahat edecek olan Türk vatandaşlar için konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Pakistan vize işlemleri ile baştan sona kadar Pakistan Konsolosluğunun ilgilenmesi, başvuru evrakları ve belgeleri ile vize ücretlerinin belirlenmesinde de konsolosluk sorumludur. Pakistan vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden Pakistan Konsolosluğu vize evrakları ve belgeleri arasında işlem dekontunu da istemektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile vize ücretleri ve vize evrakları hakkında aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını detaylı olarak alabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Pakistan Vizesi Ücreti, vize başvurusu yapacak kişiler tarafından ödenmektedir. Vize ücretleri konsolosluk tarafından belirtilmekte olup, vize türü, vize süresi ve başvuru sahibinin yaşı bazı sebeplerden dolayı farklılık gösterebilmektedir. Konsolosluktan alınan Pakistan vize randevusu sonrası gerekli vize evrakları ve belgelerin hazırlanması ile vize başvurusuna gidilir. Randevu öncesinde vize başvuru ücreti ilgili banka hesaplarına ödenir , işlem dekontu da konsolosluğa sunulur. Pakistan vize ücretlerinin güncel listesi için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Harç Bedeli Neye Göre Belirlenir?

Pakistan Vizesi harç bedelleri konsolosluk tarafından belirlenmekte olup vize harç bedelleri birçok etkene bağlı olarak farklılık göstermektedir. Pakistan vize ücretleri, başvuru yapacağınız vize türüne, vize sürenize ve başvuru sahiplerinin özel durumları gibi etkenlere göre belirlenmektedir. Pakistan vize işlemlerinde vize ücretinin belirlenmesi işlemi konsolosluğun belirlediği koşullar doğrultusunda olur. Vize başvuru işlemleriniz ve vize harç bedellerinin güncel listesi için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği, vize başvuru işlemlerinde gerekli Pakistan evrakları ve belgeleri içerisinde yer alan vize başvurusu açısından önem teşkil eden bir evraktır. Pakistan vize başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından gerekli kılınmakta olup eksiksiz ve doğru hazırlanması gereken bir evraktır. Vize talep dilekçesi konsolosluğun istediği dilde, seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar ile ilgili bilgiler bildirilerek yazılmalıdır. Pakistan vize başvuru dilekçesi örneğine ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz.

Pakistan Vize Dilekçesinin Olmaması Eksik Evrak Sayılır Mı?

Pakistan Vizesi Dilekçe Örneği, Pakistan vize başvurusu yapacak olan vize başvuru sahiplerinin seyahat amacı, ülkede kalacağı tarihler, yapacağı harcamalar hakkında bilgiler sebebiyle başvuru evrakları arasında çok önemli bir yer tutar. Pakistan Vize talep dilekçesi teslim edilmemesi eksik evrak olarak değerlendirilir ve Pakistan Konsolosluğu tarafından evrak teslimi kabul edilmez. Yani vize başvurunuz kabul edilmez. Pakistan vize talep dilekçesine ulaşmak ve Pakistan vize evrak ve belgeleri doğru bir şekilde hazırlamak için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi sizlere profesyonel bir hizmet sunar.

Pakistan Vize Dilekçe Örneği Doldurulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Pakistan vizesi dilekçe örneği başvuru evraklarının en önemlilerinden birisi olan Pakistan vize formu çok dikkatli, eksiksiz ve hatasız bir şekilde yazılmalıdır. Konsolosluğa sunulacak olan talep dilekçesinde seyahat amacınız, ülkede kalacağınız tarihler, yapacağınız harcamalar gibi bilgiler yer almaktadır. Bu nedenle vize talep dilekçesi hazırlanırken konsolosluğun istediği dilde hatasız ve eksiksiz olarak yazılmalıdır. Pakistan vizesi talep dilekçesi örneği için firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden alanında uzman personellerimizden profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar 2021?

Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Pakistan vize işlemleri konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, Pakistan vize başvurusu, randevu sistemi üzerine kuruludur. Pakistan vize işlemlerinizin başlayabilmesi için Pakistan vize randevusu alınması ardından randevu gününe kadar evrak ve belgelerin güncel olarak hazırlanması işlemi ile devam edilir. Randevu günü tamamlanmış olan evrak ve belgeler ile bir başvuru dosyası hazırlanır ve Pakistan konsolosluğuna sunularak başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu Pakistan vize işlemleri ve başvurunun sonuçlanması ortalama 7 ile 15 gün kadar sürmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvurunuzu sorunsuz gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Pakistan vizesi nasıl alınır , Pakistan vizesi kaç günde çıkar? Vize işlemleri için yetkili bir başvuru merkezinin bulunmaması nedeniyle vize başvuruları Pakistan Konsolosluğu tarafından kabul edilir. Pakistan Konsolosluğu vize başvurularını ve başvuru evraklarını değerlendirerek, vize başvurularını sonuçlandırmaktadır. Pakistan vize başvurusu işlemleri ile vizenizin sonuçlanma süresi sabit bir süreç olmamak ile birlikte ortalama olarak 7 gün ile 15 gün arasında sürmektedir. Bu süreçte zorlanmamak için Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vizesi Kaç Günlük Çıkar?

Pakistan vizesi için ülkemiz vatandaşlarından sadece herhangi pasaport hamili kişiler başvuru yapabilmektedir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluktan alacağınız Pakistan vize randevusu başvuru işlemlerinin ilk aşaması sayılmaktadır. Vize randevu tarihinize kadar gerekli belge ve evraklarınızın hazırlanıp randevu gününde elçiliğe sunulması gereklidir. Daha sonra vize başvurunuzun sonuçlanma süreci başlar. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde sizlere verilen seyahat süresi kişilere göre farklı sebeplerden dolayı farklılık gösterebilmekte olup vize süreniz 90 güne kadar çıkabilmektedir. Başvuru işlemleriniz için firmamız Long Vize Turizm sizlere profesyonel bir hizmet vermektedir.

Pakistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? Pakistan vize başvurusu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yetkili bir vize merkezi olmadığı için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan konsolosluğu vize işlemleri randevu sistemine dayalı olarak çalışmakta olduğu için vize işleminin ilk aşaması olarak Pakistan vize randevusu alınır. Pakistan Vize Randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır , randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra Pakistan vize işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Sonucunuzun olumlu olması ve bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.

Pakistan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Pakistan Vizesi Nasıl Alınır? Pakistan Vize Başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi hazırlayacağımız Pakistan vize evrakları ve belgeleridir. Bu Vize Evrakları kişilerin Meslek Ve İş durumuna göre farklılık göstermektedir. Bu meslekleri Çalışan, İşveren, Çiftçi, Emekli, Kamu Çalışanı, Ev Hanımı, Öğrenci, Eczacı ve Avukat olarak sınıflandırabiliriz. Bunun yanı sıra diğer gerekli evraklar da başvuru sahibinin yaşı veya özel durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Firmamız Long Vize Merkezini arayarak detaylı bilgi alabilir Pakistan Vize İşlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pakistan Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Pakistan Vize İşlemleri, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Pakistan konsolosluğu vize işlemleri randevu usulüne uygun olarak çalışmakta olduğundan vize işleminin ilk önceliği olarak vize randevusu alınır. Pakistan vize randevusu alındıktan sonra vize evrakları ve belgeleri güncel olarak hazırlanır ve randevu gününde konsolosluğa sunulur. Bu aşamadan sonra başvuru işlemleri tamamlanmış olur ve başvuru sonucu beklenmeye başlanır. Bütün bu işlemleri güven içerisinde gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizmi arayabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu