Turistik Vize Polonya

Polonya Turistik Vize

Polonya turistik vize, Polonya’ya turistik gerekçeler ile seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları tarafından alınması gereken vize türüdür. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar ise 180 günlük periyotlarla 90 günü aşmayacak şekilde Polonya’ya giriş sağlayabilir. Polonya vizesi almak isteyen vatandaşlar Polonya vize formu ve gerekli vize evrakları ve belgeleri ile birlikte güncel polonya vize ücreti tutarını yatırmalıdır. Turistik vize ile ilgili kapsamlı bilgi için Polonya vize merkezi vize işlemlerinde Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Gereken Belgeler Listesi

1. Polonya Turistik vize talep dilekçesi

Şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.

2. Pasaport

En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.

4. Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti

Son 3 ayı kapsayan minimum tutarda bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.

5. Gelir Belgeleri

Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.

6. Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

Nüfus kayıt örneğinde aile ve adres bilgileri yer almalıdır.

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Şirket Evrakları

Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, gereken minimum tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü
Turistik Vize Polonya

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

  • Şirket Evrakları

Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri, faaliyet belgesi ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

  • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

  • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Polonya seyahatiniz gezip, görmek, tanımak yani tatil amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması macburidir. Seyahatiniz için kalacak yer planlamanızı mutlaka evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir.Ayrıca seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok etkilidir. Sunacağınız evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama Polonya Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit etmek isteyebilir.Satın alınmış uçak otel konaklamaları başvuruda asıl evrak niteliği açısından daha güvenli olarak değerlendirilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Polonya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Polonya Turistik Vize Alabilir Miyim?

Polonya’ya uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ülkeye ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemenizdir. Bu talebinizi muhakkak belgeler ile de kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışı vizesi başvurusu yapıyor iseniz; seyahat süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Polonya vize başvurusu yaparken uzun süreli vize talebinizi niyet mektubu ile açıklamanız başvurunuz açısında olumlu etkiler yaratacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Polonya vize başvurusu yaparken bulunduğunuz statütüyü,maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir.Vize başvurularında bulunduğunuz statü çok önemlidir. Çalışıyor iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren iseniz iş yeri kanıt belgelerini, öğrenci iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir.Sunulan evraklar ile Polonya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi beyan eden evraklar niteliğindedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: