Vize Evrakları Ve Belgeleri Polonya

Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Polonya vize evrakları ve belgeleri, vize almak için eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır. Polonya turistik vize, Polonya ticari vize ve Polonya aile/arkadaş ziyareti vizesi gibi farklı vize tipleri için gerekli dokümanlar değişiklik gösterebilir. Vize türünüze uygun Polonya vize ücreti için Polonya vize seyahat firması olan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Her vize tipi için teslim etmeniz gereken bazı ortak dokümanlar bulunmaktadır. Belgelerinizin doğruluğunun kontrolü için bize danışın.

Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

Tüm Polonya vizesi türleri için herkesten ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

1. Başvuru formu

Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı reşit olmayan çocuklar için de form, gereken şekilde doldurulup teslim edilmelidir.

2. Pasaport

Polonya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri sayfası ve mevcut ise son 3 sene içerisinde alınan Schengen vizelerinin fotokopileri de verilmelidir.

3. 2 tane biyometrik fotoğraf

Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.

4. Sağlık sigortası

Schengen ülkelerinin hepsi için geçerli olan bu zorunluluk, kişinin ayakta ya da yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayacak şekilde, hastalık ya da ölüm olması halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayarak en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yapılmalıdır.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Polonya

5. Uçak ve otel rezervasyonları

Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.

6. Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar

– Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.

– Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Polonya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal bağlı olarak sunmanız vize sonuçlanma sürenizi uzatmamakta ve olumlu sonuç gelme olasılığını artırmaktadır. Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; mutlaka Polonya’da ki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz gerekmektedir ve bu evrak seyahat amacınızı kanıtlayan en önemli evrağınız niteliğindedir. Makama sunulacak olan davetiye orijinal yani aslı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Polonya vize başvurusu yapmak için ilk öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu bu vize türen göre başvuru şeklini seçmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı evraklar ve belgeler ile kanıtlamanız ve desteklemeniz gerekmektedir. Polonya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fuar ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Polonya’da ki firmadan belediye onaylı orjinal bir ticari davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel – uçak konfirmeniz olmalı ve otel opsiyonunuzun vize sonuçlanana kadar görünür olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Polonya Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Polonya seyahatleriniz için gerekli olan başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; beyan edilen evrakların güncel ve orjinalinin ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun ve dilekçelerinizin asıllarının kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı büyük ölçüde olanak sağlayacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Polonya Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: