Vize Formu Polonya

Polonya Vize Formu

Polonya vize formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Schengen bölgesinde bulunan Polonya’ya giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarının doldurması gereken form Schengen vize formudur. Seyahat amacınıza uygun olarak Polonya vize başvurusu yapmak isteyen herkes, form ve vize evrakları ile ilgili merak ettiklerini Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenebilir. Vize müracaat formu, Long Vize Turizm’den ücretsiz olarak teslim alınabilir. Polonya vize evrakları ve belgeleri ile birlikte iletilmesi gereken vize formunda hatalı bir bilgi olmaması son derece önemlidir.

Polonya Vize Formunda Neler Yer Alır?

Polonya vizesi almak isteyen herkesin doldurmak yükümlülüğünde olduğu vize formu, 3 sayfadan meydana gelir. Formun ilk kısmında kişisel bilgileriniz sorulmaktadır. Buraya isim, soyad, cinsiyet, medeni durum, doğum yeri, doğum tarihi ve vatandaşlık bilgilerinizi girersiniz. Kişisel bilgilerinizin altında pasaport bilgilerinizi vermeniz istenir. Pasaport türü, numarası ve diğer detayları yazdıktan sonra seyahat kısmına geçersiniz. Polonya’da ne kadar süre ile kalmak istediğiniz, neden gittiğiniz gibi soruları cevaplamanız gerekmektedir.

İletişim bilgileri kısmında telefon numarası, ikamet adresi ve elektronik posta adresi istenir. Daha önce Schengen vizesi aldınız mı, ne kadar sürelikti, parmak izi verdiniz mi gibi sorular da ek olarak cevaplanmalıdır. Polonya’ya biri ya da bir kurum tarafından davet edildiyseniz sizi davet eden kişi ile ilgili bilgiler de formda belirtilmelidir. Polonya seyahatinizi kimin karşılayacağına dair soru cevaplanmalı ve geçim kaynakları bölümünden işaretleme yapılmalıdır.

Vize Formu Polonya

Polonya Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Polonya Konsolosluğu vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm’den vize formunu ücretsiz olarak alabilir, nasıl doldurmanız gerektiğiyle ilgili destek alabilirsiniz. Polonya vize formunu doldururken aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz önemlidir, aksi halde vize formu geçersiz sayılabilir.

  • Polonya vize formunun sağ tarafında bulunan ‘’For Official Use Only’’ kısmı yetkili birim tarafından doldurulmalıdır. Bu kısma herhangi bir işaretleme yapmayınız.
  • Vize formunun sağ üst köşesine vizeye başvuran kişinin vesikalık fotoğrafı yerleştirilir. Gerekli fotoğraf koşulları için Long Vize Turizm’den detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
  • Vize formunun alt kısmına ıslak imza atılmalı ve tarih doğru olarak girilmelidir. İmza attıktan sonra formda belirtilen bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olursunuz.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Polonya vize başvuru formu online sistem ortamında İngilizce ya da Türkçe doldurulmalıdır. Elle doldurulan, hatalı, karalama ya da tahrip edilmiş başvuru formları kabul edilmemektedir. Polonya ‘ya seyahat nedeninizi kanıtlayan ve beyan eden evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgilerin birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Birbirini tutmayan bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Polonya Vizesi başvurusu yapmak ve gerekli evrak listeleri edinmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Polonya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Polonya vize başvurusu yapılırken, gerekli evraklar arasında en önemli olan başvuru formudur. Bilgisayar ortamında doldurulmuş İngilizce ya da Türkçe doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma durumunu olumlu olarak yönlendirmektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak sonuç kararı verilir. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma sürenizi uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale dönüştürebilmektedir.  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Polonya Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik ve evlilik vizeleri ile kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi vize talep başvurularında formları ,doldurulma şekli ve sonuçlanma süreleri farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru merciine iletilmelidir. Bu sebeple Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi de başvuru formları gibi değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: