Skip to content

Polonya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Polonya Vizesi Polonya’ya giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından umuma mahsus (bordo) pasaport hamili olanların alması gereken vize türüdür. 180 günlük periyotlar içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerde Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşların vize almalarına gerek bulunmaz. Polonya, 26 ülkelik Schengen bölgesinde yer almaktadır, bu nedenle Schengen vizesi bulunan vatandaşlar Polonya’ya giriş sağlayabilir. Umuma mahsus pasaport sahipleri ile Polonya’da 90 günden fazla kalmak isteyen yolcuların Polonya vize işlemleri Long Vize Turizm tarafından da yürütülmekte olup, Polonya vize başvurusu doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

 • Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla Polonya sahibi olabilirsiniz.
 • Long Vize Turizm ile iletişime geçerek seyahat amacınızı ve durumunuzu belirtin.
 • Tecrübeli ekibimiz, öncelikli olarak seyahat amacınıza uygun vize türünü belirler. Başlıca olarak Polonya vize türleri arasında Polonya Ticari vize, Turistik vize ve Polonya Aile/Arkadaş ziyareti vizesi bulunmaktadır.
 • Vize türüne uygun olarak tarafınıza ilettiğimiz evrak ve belgeleri hazırlayarak, vize merkezimize gelerek ya da kargo aracılığı ile bize gönderin.
 • Aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz ile ilgili kapsamlı açıklamaları bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.
 • Daha sonra evraklarınızın doğruluğunu ve eksiksiz olduğunu kontrol ettikten sonra sizin için en hızlı şekilde, uygun zamanınıza Polonya vize randevusu alıyoruz.
 • Randevunuz ile ilgili gereken belgeler ve diğer ayrıntılar hakkında sizi bilgilendirmenin yanı sıra sürecin her adımından haberdar olmanızı sağlıyoruz.

Polonya Vize İçin Gerekenler

Polonya vizesi almak isteyen Türk vatandaşları, Long Vize Turizm tarafından kendilerinden istenilen evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmelidirler. Durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak gereken evraklar farklılık gösterebilir. Evraklar ile birlikte vize ücretini ödemeniz gerekir, aksi halde başvuru yapamazsınız. Vize türünüze göre güncel Polonya vize ücreti için ekibimiz sizi doğru şekilde yönlendirir. Kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

Vizesi Polonya
Polonya Vizesi

Polonya Büyükelçiliği Vize

Polonya Büyükelçiliği Vize işlemlerinde vize merkezi Long Vize Turizm aracılığıyla Polonya vize başvurusu kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Polonya vize randevusu almak için telefon numarası ya da email üzerinden bizimle iletişime geçebilir gerekli Polonya vize evrakları ve belgeleri öğrenilebilir. Long Vize Turizm, Polonya Büyükelçiliği ile iletişim kurarak Polonya vizesi almanızı sağlar. Polonya Dış İşleri’ne bağlı Polonya Büyükelçiliği, vize konusunda yetkili karar organıdır.

Polonya Vizesini Almak Ne Kadar Sürer?

Long Vize Turizm, Polonya Büyükelçilik ve Konsolosluk’taki dönemsel yoğunlukları göz önünde bulundurarak sizin için en uygun zamanda vize randevusu alır. Ortalama olarak Polonya büyükelçiliği vize işlemi 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bazı durumlarda elçilik, vatandaşlardan ek belge talebinde bulunur. Ek belge istendiği durumlarda, kısa sürede evraklar hazırlanıp Polonya Büyükelçiliği’ne teslim edilmelidir. Bununla birlikte Polonya Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu tatil günleri de vizenin sonuçlanmasında değişiklik yaratabilir.

Polonya Büyükelçiliği Tatil Günleri

Polonya Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu tatil günleri, başvuru yaparken dikkate alınmalıdır. Tatil günleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Epifani Bayramı – 6 Ocak
 • Paskalya (her sene değişmektedir.)
 • Çocuk ve Ulusal Egemenlik Bayramı – 23 Nisan
 • Emek ve Dayanışma Günü / İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Gençlik ve Spor Bayramı – 19 Mayıs
 • Corpus Chriti – 11 Haziran
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü – 15 Temmuz
 • Cumhuriyet Bayramı – 29 Ekim
 • Özgürlük Bayramı – 11 Kasım
 • Noel Tatili – 25 Aralık
 • Ramazan Bayramı
 • Kurban Bayramı

Polonya Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya vize başvurularını Long Vize Turizm üzerinden kabul etmektedir. Vize başvuru türleri arasında: Turistik vize, Ticari vize, Arkadaş / Aile ziyaret vizesi, Sportif ve Kültürel Faaliyetlere Katılım vizesi, Tıbbi tedavi vizesi ve diğer vizeler başta olmak üzere kısa süreli C tipi Schengen vizeler ile uzun süreli D tipi Schengen vizeler bulunmaktadır. Polonya vizesi için başvuru yapmak için Long Vize Turizm’in profesyonel ekibiyle kolaylıkla iletişime geçin.

Büyükelçiliği Vize Polonya
Polonya Büyükelçiliği Vize

Polonya Konsolosluğu Vize

Polonya Konsolosluğu Vize işlemlerinde vize merkezi Long Vize Turizm ile hızlı ve kolay bir şekilde Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Polonya Konsolosluğu, Polonya vizesi için yetkili karar merciidir. Polonya Dış İşleri’ne bağlı olan konsolosluk, vizeyi alıp almayacağınıza karar verir. Konsolosluk tarafından belirlenen Polonya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir, aksi halde vize başvurunuz reddedilir.

Polonya Konsolosluğu’nun Görevleri

Polonya Konsolosluğu, Polonya Dış İşleri Bakanlığı’na bağlı resmi bir organdır. Türkiye içerisindeki konsolosluk, ülkesinin menfaatlerini koruyarak Polonya ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli resmi süreçleri yürütür. Polonya Konsolosluğu’nun görev ve hedefleri arasında şunlar yer alır: Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki Polonya’nın ticari menfaatlerini geliştirmek ve korumak, talepler doğrultusunda pasaport yenileme işlemlerini tamamlama, Türk devleti ile iletişim kurma, yurt dışında gerçekleşen doğum, ölüm ve diğer olaylara ilişkin bilgilendirme ve yönlendirmelerde bulunmak ile birlikte tıbbi, kanuni ve eğitim alanında yardım ve destekler sağlamak.

Polonya Konsolosluğu Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Ortalama olarak Polonya Konsolosluğu, vize sonuçlarını 15 iş gününde açıklar. Ancak başvurduğunuz vize türü ile ülkede ne kadar kalmayı istediğinize göre bu sürede değişiklik gözlemlenebilir. Long Vize Turizm, başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Polonya Konsolosluğu’nda yaşanan dönemsel yoğunluk ile tatil günlerini göz önünde bulundurur.

Profesyonel Vize Hizmeti Alın

Polonya vizesini kolay ve en hızlı şekilde almak için Polonya vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm’in profesyonel ekibinden destek almak üzere bizimle telefon numarası ya da eposta adresi aracılığıyla iletişime geçin. Bu sayede Polonya vize süreciniz, sizin için deneyimli personellerimiz tarafından yönetir ve size her aşamada başvurunuz ile ilgili detaylı bilgiler verilir. Teslim öncesi, belgeleriniz kontrol edilir ve gerekli randevular ayarlanır. Vize türünüze göre değişen ücretler başta olmak üzere gerekli belge ve dokümanları kapsayan kapsamlı bilgi için Long Vize Turizm’e danışarak, kolaylıkla iletişime geçebilirsiniz. Parmak izi kaydı olan kişilerin, yetkili vize merkezimize gelmesine gerek yoktur. Bunun yerine evrakları kargo ile yollayabilir ve kolaylıkla Polonya vizesi alabilirsiniz.

Konsolosluğu Vize Polonya
Polonya Konsolosluğu Vize

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Polonya’da ikamet eden aile ya da akrabalarını ziyaret almak isteyenlerin alması gereken vize tipidir. Bu vizeyi almak için gereken Polonya vize evrakları ve belgeleri Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenilebilir. Polonya vizesi almak için aynı zamanda Polonya’daki yakınınızdan davet mektubu almanız gerekmektedir. Davet mektubu yazımıyla alakalı ayrıntılı bilgileri almak, doğru ve hızlı bir şekilde Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • 1. Polonya’yı seyahat amacınızı anlatan vize talep dilekçesi
 • 2. Pasaport
 • 3. En az seyahat tarihinden 3 ay sonrası için geçerli olmalıdır.
 • 4. 2 tane biyometrik fotoğraf
 • 5. Vize başvurusu yapan kişiye ait son zamanlarda çekilen, 45×35 mm boyutlarında, beyaz arka fona sahip kurallara uygun olarak çekilen biyometrik fotoğraf teslim edilmelidir.
 • 6. Davet Mektubu
 • 7.Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Polonya’da oturma iznine sahip aile veya arkadaşlarınız tarafından ya da Polonya vatandaşı yakınlarınız tarafından yazılan davet mektubu. Davet mektubu şunları kapsamalıdır: Yazan kişisinin ismi, soyadı, Polonya’da kalmayı düşündüğünüz süre, ziyaret amacınız, seyahatinizin sponsorunun kim olacağı ve geri döneceğinize dair ibare.
 • 8. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği Aile ve adres bilgilerinin yer alması gerekmektedir.
 • 9. Gelir Belgeleri
 • 10.Mevcut ise kira sözleşmesi, araç ruhsatı ya da tapu fotokopileri
 • 11. Kimlik fotokopisi

Şirket Sahibi Kişiler İçin Belgeler

 • Şirkete İlişkin Dokümanlar

Şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

 • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Belgeler

 • Güncel Şirket Evrakları

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için şirkete ait vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

 • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı içeren, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

 • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı içeren, kaşe ve imzalı

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Polonya
Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Polonya Ticari Vize

Polonya Ticari Vize, ticari ve iş amaçları ile Polonya’yı seyahat etmek isteyen umuma mahsus –bordo- pasaport hamili Türk vatandaşları tarafından alınması gereken vize türüdür. Long Vize Turizm aracılığıyla Polonya ticari vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Polonya Ticari Vizesi Neden Alınır?

90 gün boyunca geçerli olan Polonya ticari vizesini almak için geçerli sebepler şunlardır:

 • İş anlamaları yapmak
 • İş için görüşmeye gitmek
 • İş sözleşmesi imzalamak
 • İş ile ilgili toplantı, konferans, seminer vb. katılmak

Polonya Ticari Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (önlü arkalı)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini içermelidir.)

SGK’ya bağlı olarak çalışanlar için:

 • 4a hizmet dökümü
 • Şirketin son 3 aylık hareketlerini kapsayan minimum 5.000 TL meblağa sahip banka hesap dökümü
 • Vize talep dilekçesi
 • Davet mektubu

Şirket sahipleri için:

 • 4b hizmet dökümü
 • Şirketin son 3 aylık hareketlerini kapsayan minimum 5.000 TL meblağa sahip banka hesap dökümü
 • Vize talep dilekçesi
 • Davet mektubu

Konferans ya da Fuar katılımları için:

 • Giriş kartı
 • Katılacağınıza dair resmi evraklar

Polonya Ticari Vize İçin Gereken Davet Mektubu

Polonya vize formu ve diğer belgeler ile birlikte ticari almak isteyen vatandaşlar, davet mektubuna sahip olmalıdır. Polonya’daki şirketlerden gelen bu davet mektubu orijinal halde ve şirket antetli kağıtta yer almalıdır.

 • Şirketin ismi
 • Şirketin adresi
 • Telefon numarası
 • İnternet adresi
 • Email adresi
 • Mektubu gönderenin kişinin isim, soyisim ve şirketteki pozisyonu – unvanı
 • Şirketin yetkili temsilcisinin ıslak imzası
 • Şirketin sizi Polonya’e çağırmasının nedeni
 • Polonya’te ticari almayı kalmayı düşündüğünüz tarihler
 • Şirket ile daha önceki iletişimlerinize dair belgeler, örneğin: mektup ya da çıktısı alınmış emailler

Polonya Konsolosluğu vize yetkili merkezi Long Vize Turizm’den başvurunuz için gereken belgeleri öğrenebilirsiniz. Polonya vizesi dilekçe örneği yazımıza göz atarak doğru vize dilekçesi yazımıyla ilgili kapsamlı bilgi alabilirsiniz.

Ticari Vize Polonya
Polonya Ticari Vize

Polonya Turistik Vize

Polonya Turistik Vize, Polonya’ya turistik gerekçeler ile seyahat etmek isteyen umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları tarafından alınması gereken vize türüdür. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar ise 180 günlük periyotlarla 90 günü aşmayacak şekilde Polonya’ya giriş sağlayabilir. Polonya vizesi almak isteyen vatandaşlar Polonya vize formu ve gerekli vize evrakları ve belgeleri ile birlikte güncel Polonya vize ücreti tutarını yatırmalıdır. Turistik vize ile ilgili kapsamlı bilgi için Polonya vize merkezi vize işlemlerinde Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Gereken Belgeler Listesi

 • 1. Polonya Turistik vize talep dilekçesi
 • Şirketin antetli kağıdına yazılan dilekçede ıslak imza ve kaşe yer almalıdır.
 • 2. Pasaport
 • En az seyahat süresinden 6 ay sonrası için geçerliliği bulunan pasaport.
 • 3. 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Başvuran kişiye ait güncel, 35×45 boyutlarında, beyaz arka fona sahip gerekli kurallara uyan 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • 4. Başvuran kişiye ait Banka hesap özeti
 • Son 3 ayı kapsayan minimum tutarda bakiyeye sahip banka hesabının imza ve imza sirkülerine sahip özeti.
 • 5. Gelir Belgeleri
 • Mevcut ise başvuran kişiye ait tapu, kira sözleşmesi, araba ruhsatı gibi gelir belgeleri.
 • 6. Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Nüfus kayıt örneğinde aile ve adres bilgileri yer almalıdır.

Şirket Sahibi Kişiler İçin Ek Belgeler

 • Şirket Evrakları

Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler

 • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, gereken minimum tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

 • SGK ya da BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

Şirket Çalışanı Kişiler İçin Ek Evraklar

 • Şirket Evrakları

Vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri, faaliyet belgesi ve sicil gazete gibi güncel niteliğe sahip belgeler.

 • Banka Hesap Özeti

Son 3 ayı kapsayan, minimum tutarda bakiyeye sahip, imza, imza sirküleri ve kaşesi bulunan banka hesap özeti.

 • Maaş Bordrosu

Son 3 ayı kapsayan, kaşe ve imzalı maaş bordrosu.

Turistik Vize Polonya
Polonya Turistik Vize

Polonya Vize Başvurusu

Polonya Vize Başvurusu Polonya’ya seyahat etmek isteyen umuma mahsus –bordo- pasaport sahipleri ve 90 günden uzun süre ülkede kalmak isteyen diğer pasaport hamili Türk vatandaşları tarafından Long Vize Turizm aracılığı ile yapılmaktadır. Polonya vizesi sahibi olduğunuzda 26 Schengen ülkesine giriş yapma hakkı elde edersiniz. Vize süreci Polonya Konsolosluğu tarafından detaylı bir araştırmaya tabi tutulur. Başvuruda beyaz edilen bilgilerin yanlış olması, kabul alsanız dahi vizenizin geçersiz olmasına neden olabilir. Bu nedenle doğru evraklar ile başvuru yapmak önemlidir. Long Vize Turizm, başvuru amacınıza ve vize türünüze bağlı olarak sizin için doğru vize başvurusunu kısa sürede gerçekleştirir. Akabinde Polonya vize işlemleri profesyonel bir şekilde yönetilir ve kolaylıkla kabul alırsınız.

Polonya Vize Başvurusu Hakkında

Polonya vize başvurunuz ile ilgili detaylar, vize türünüze göre belirlenir. Bizimle iletişime geçtikten sonra evrak hazırlama sürecine başlayabilirsiniz. Gereken Polonya vize evrakları ve belgeleri vize türünüzü bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Teslim edilmesi gereken evraklar, Polonya’da kalmayı istediğiniz süre ve vize türünüze bağlı olarak ödemeniz gereken güncel vize tutarı başta olmak üzere tüm bilgiler size iletilir. Polonya vize formu dikkatle doldurulmalıdır. Tamamlanan evrakları teslim etmek için vize merkezimize şahsen gelebilir ya da kolaylıkla kargo ile gönderim sağlayabilirsiniz. Vize başvurusu ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm’den bilgi alın.

Polonya Vize Başvurusu İçin Biyometrik Kaydı

Schengen vizesi almak isteyen tüm vatandaşların biyometrik kaydının sistemde yer alması gerekmektedir. Parmak izinizi vermek üzere almanız gereken randevu Long Vize Turizm tarafından alınacaktır. Bu sayede vakit kaybetmeden kolaylıkla gidip parmak izi verdikten sonra başvurunuzu eksiksiz bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Polonya vize randevusu da Long Vize Turizm aracılığıyla sizin içi en uygun güne alınmaktadır. Mülakatınızla alakalı detaylı bilgiler, asistanlarımız tarafından size iletilir ve istediğiniz takdirde asistanlarımız sizlere eşlik eder. Polonya vizeniz için en hızlı ve doğru başvuruyu yapmak için vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Polonya
Polonya Vize Başvurusu

Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri, vize almak için eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır. Polonya turistik vize, Polonya ticari vize ve Polonya aile/arkadaş ziyareti vizesi gibi farklı vize tipleri için gerekli dokümanlar değişiklik gösterebilir. Vize türünüze uygun Polonya vize ücreti için Polonya vize seyahat firması olan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz. Her vize tipi için teslim etmeniz gereken bazı ortak dokümanlar bulunmaktadır. Belgelerinizin doğruluğunun kontrolü için bize danışın.

Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri Listesi

 • Tüm Polonya vizesi türleri için herkesten ortak olarak talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.
 • 1. Başvuru formu
 • Vize başvurusu için formun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması önemlidir. Ebeveyn pasaportuna kayıtlı reşit olmayan çocuklar için de form, gereken şekilde doldurulup teslim edilmelidir.
 • 2. Pasaport
 • Polonya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 ay süre ile geçerliliği bulunan pasaportta aynı zamanda 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportta bulunan kimlik bilgileri sayfası ve mevcut ise son 3 sene içerisinde alınan Schengen vizelerinin fotokopileri de verilmelidir.
 • 3. 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Başvuru yapan kişinin son 6 ay içerisinde çekilen 35×40 mm boyutlarında, beyaz fon önünde çekilen biyometrik fotoğrafların %70 – 80’i yüzü kapsamalıdır. Aynı zamanda omuz ve başların da yer alması gereken fotoğraf, yakın çekim olmalıdır.
 • 4. Sağlık sigortası
 • Schengen ülkelerinin hepsi için geçerli olan bu zorunluluk, kişinin ayakta ya da yatarak tüm tedavi masraflarını karşılayacak şekilde, hastalık ya da ölüm olması halinde ülkeye dönüş masraflarını da kapsayarak en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası yapılmalıdır.
 • 5. Uçak ve otel rezervasyonları
 • Vize almadan önce uçak bileti satın almanıza gerek yoktur ancak uçak ve otel rezervasyonlarına dair belgeler başvuru dosyasına eklenebilir.
 • 6. Seyahat masraflarını karşılayan kişiye dair evraklar
 • – Banka hesabı: Son 3 ayı kapsayan banka hareketleri kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • – Maaş bordrosu: Son 3 ayın dahil olduğu maaş bordrosu, vize için gereken evraklar arasında yer alır.
Vize Evrakları Ve Belgeleri Polonya
Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Polonya Vize Formu

Polonya Vize Formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Schengen bölgesinde bulunan Polonya’ya giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarının doldurması gereken form Schengen vize formudur. Seyahat amacınıza uygun olarak Polonya vize başvurusu yapmak isteyen herkes, form ve vize evrakları ile ilgili merak ettiklerini Long Vize Turizm aracılığıyla öğrenebilir. Vize müracaat formu, Long Vize Turizm’den ücretsiz olarak teslim alınabilir. Polonya vize evrakları ve belgeleri ile birlikte iletilmesi gereken vize formunda hatalı bir bilgi olmaması son derece önemlidir.

Polonya Vize Formunda Neler Yer Alır?

Polonya vizesi almak isteyen herkesin doldurmak yükümlülüğünde olduğu vize formu, 3 sayfadan meydana gelir. Formun ilk kısmında kişisel bilgileriniz sorulmaktadır. Buraya isim, soyad, cinsiyet, medeni durum, doğum yeri, doğum tarihi ve vatandaşlık bilgilerinizi girersiniz. Kişisel bilgilerinizin altında pasaport bilgilerinizi vermeniz istenir. Pasaport türü, numarası ve diğer detayları yazdıktan sonra seyahat kısmına geçersiniz. Polonya’da ne kadar süre ile kalmak istediğiniz, neden gittiğiniz gibi soruları cevaplamanız gerekmektedir.

İletişim bilgileri kısmında telefon numarası, ikamet adresi ve elektronik posta adresi istenir. Daha önce Schengen vizesi aldınız mı, ne kadar sürelikti, parmak izi verdiniz mi gibi sorular da ek olarak cevaplanmalıdır. Polonya’ya biri ya da bir kurum tarafından davet edildiyseniz sizi davet eden kişi ile ilgili bilgiler de formda belirtilmelidir. Polonya seyahatinizi kimin karşılayacağına dair soru cevaplanmalı ve geçim kaynakları bölümünden işaretleme yapılmalıdır.

Polonya Vize Formu İle İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Polonya Konsolosluğu vize yetkili merkezi olan Long Vize Turizm’den vize formunu ücretsiz olarak alabilir, nasıl doldurmanız gerektiğiyle ilgili destek alabilirsiniz. Polonya vize formunu doldururken aşağıdaki unsurlara dikkat etmeniz önemlidir, aksi halde vize formu geçersiz sayılabilir.

 • Polonya vize formunun sağ tarafında bulunan ‘’For Official Use Only’’ kısmı yetkili birim tarafından doldurulmalıdır. Bu kısma herhangi bir işaretleme yapmayınız.
 • Vize formunun sağ üst köşesine vizeye başvuran kişinin vesikalık fotoğrafı yerleştirilir. Gerekli fotoğraf koşulları için Long Vize Turizm’den detaylı bilgi talep edebilirsiniz.
 • Vize formunun alt kısmına ıslak imza atılmalı ve tarih doğru olarak girilmelidir. İmza attıktan sonra formda belirtilen bilgilerin doğruluğunu kabul etmiş olursunuz.
Vize Formu Polonya
Polonya Vize Formu

Polonya Vize İşlemleri

Polonya Vize İşlemleri, Polonya Konsolosluğu vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm ile hızlı ve kolay bir şekilde doğru ve hızlı bir biçimde tamamlanmaktadır. Polonya’ya giriş yapmak isteyen bordo pasaport hamili vatandaşlar ile 90 günden uzun süreli kalmayı isteyen yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar tarafından Polonya vizesi almak üzere gerçekleştirilir. Polonya vize randevusu öncesi evraklarınız eksiksiz olarak tamamlanır ve mülakatınızla alakalı bilgilendirmeler yapılır.

Durumunuza ve seyahat amacınıza uygun vize türünü belirleyen Long Vize Turizm, gerekli evrak ve belgeleri size iletir. Polonya vize ücreti ülkede ne kadar süreyle kalmak istediğinize bağlı olarak değişecektir. Ödemeniz gereken güncel tutarı bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.  Schengen vizesi, 26 ülke arasında serbest dolaşım hakkı tanımaktadır. Polonya da bu ülkelerden biridir ve aldığınız vize ile diğer 25 ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Polonya Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Polonya vize işlemlerinizi başlatmak için Long Vize Turizm ile telefon ya da eposta adresi üzerinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra takip etmeniz gereken adımlar şunlardır:

 • Long Vize Turizm tarafından seyahat amacınıza ve durumunuza uygun olarak size iletilen evrak ve belgeleri hazırlayın.
 • Evrakları doldururken ya da temin ederken aklınıza takılan sorular ile ilgili her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Durumunuza göre Polonya vize yetkili merkezimize gelerek ya da kargo aracılığıyla tamamlanan evrakları teslim edin.
 • Ekibimiz, belgelerinizi kontrol ederek eksik ya da hata olması halinde sizinle iletişime geçer.
 • Parmak izinizi vermek üzere Long Vize Turizm tarafından alınan randevunuza gitmeniz gerekmektedir. Asistanlarımız size vize randevu sürecinde eşlik eder.
 • Polonya vize randevunuz sonrası, sonucun belli olması beklenir. Vize sonucunuz belli olduktan sonra pasaportunuzu vize yetkili merkezimizden alabilir ya da dilediğiniz takdirde pasaportunuz bizim tarafımızdan ev veya iş adresinize gönderilebilmektedir.
 • Profesyonel vize hizmetinden yararlanarak hiçbir eksiklik olmaksızın Polonya vizesine başvurabilir ve kolaylıkla kabul alabilirsiniz. Polonya vizesiyle ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.
Vize İşlemleri Polonya
Polonya Vize İşlemleri

Polonya Vize Randevusu

Polonya Vize Randevusu almak için Polonya vize işlemlerinde seyahat firması olan Long Vize Turizm’e telefon numarası ya da email adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Polonya vizesi almanın en hızlı ve güvenilir yolu olan Long Vize Turizm sizin için büyük bir titizlikle Polonya vize işlemleri ve randevu ile ilgili detayları kontrol eder. Polonya vize evrakları ve belgeleri almayı istediğiniz vize türü ve durumunuza göre değişiklik gösterebilir. Kapsamlı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçin.

Polonya Vize Randevusu Gerekli İşlem ve Prosedürler

 • Başvuru Formu ve Evraklar

Polonya vize türünüze uygun şekilde doğru ve eksiksiz olarak başvuru formu ve evrakların tamamlanması gerekir. Aksi halde başvurunuz geçersiz sayılabilir. Long Vize Turizm olarak gereken evrakları en iyi şekilde doldurmanız için tüm bu süreç boyunca yardımcı oluyoruz.

 • Vize Başvuru Ücreti

Schengen vize başvuru ücreti Polonya vizesi almanız için ödemeniz gereken ücrettir. Çalışanlarımız size vize türünüze uygun para miktarını, ne şekilde yatıracağınız hakkında bilgilendirmeleri yapar. Vize başvuru ücreti, nakit TL ve Euro olarak ödenebilir. Polonya’da kalmayı düşündüğünüz süreye göre vize ücreti değişiklik gösterecektir.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Polonya vizesi işlemlerinden en önemlilerinden biri, tüm Schengen vizesi uygulamaları için olduğu gibi Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmaktır. Long Vize Turizm aracılığıyla seyahat sürenizi rahatlıkla geçirmenizi sağlayacak ideal süreli Seyahat Sağlık Sigortası yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte acentemiz uçak ve otel rezervasyonlarınız için de yardımcı olmaktadır.

 • Davet mektubu

Almak istediğiniz vize türüne bağlı olarak farklı içeriklerdeki davet mektubunu doğru şekilde yazmak önemlidir. Vize almanızda önemli bir role sahip davet mektubunu almak için Long Vize Turizm’den destek alın.

 • Parmak İzi Uygulaması

Parmak izi uygulaması, vize başvuru sürecinin bir diğer önemli noktasıdır. Pasaportunuzda son 5 yıl içerisinde geçerli bir Schengen vizesi bulunmuyorsa parmak izlerinizi taratmanız zorunludur. Dilediğiniz takdirde acentemiz sizin için bir gün alarak randevu işlemlerinizi halletmektedir.

 • Vize Randevusu Alma

Polonya vizesi almak için vatandaşlar, vize randevusu almalıdırlar. Profesyonel ekibimiz vize süreci ile ilgili bilgi sahip olmanızı sağlar.

Vize Randevusu Polonya
Polonya Vize Randevusu

Polonya Vize Ücreti

Polonya Vize Ücreti, vizesi almak için ödenmesi gereken ücrettir. Polonya vize başvurusu yapmak için ödemek zorunludur, aksi halde Polonya vize randevusu alınamaz. Polonya vizesi , Long Vize Turizm aracılığıyla ödenebilir. Ödemeniz gereken güncel tutarla ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak için telefon numarası ya da eposta adresi üzerinden bizimle iletişime geçin.

Polonya Vize Ücreti Neye Göre Değişir?

 Polonya turistik vize, Polonya ticari vize ile Polonya aile/arkadaş ziyareti vizesi gibi vize türlerine göre ödemeniz gereken ücret değişecektir. Bununla birlikte Polonya’da kalmayı istediğiniz süreye bağlı olarak ücrette değişiklik gözlemlenebilir. Uzun süreli (D tipi) Schengen vizesi almak isteyenler için toplam meblağ daha fazladır. Yaş aralığına ve durumunuza göre de vize ücretinde farklılık meydana gelir. Ayrıntılı ve doğru bilgi için Long Vize Turizm’e danışın.

Polonya Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Polonya vizesi ücretini Long Vize Turizm aracılığıyla ödeyebilirsiniz. Ödenmenin doğru tutarda ve şekilde ödenmesi, vize başvurunuzun geçerli olması için önemlidir. Aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz için Polonya yetkili vize merkezi olarak hizmet vermekteyiz.

Polonya Vize Başvurusu Kart İle Ödenir Mi?

Polonya vize başvurusunu kart ile ödemeniz mümkündür. Nasıl ödeme yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, Long Vize Turizm sizin yerinize işlemlerinizi tamamlayacaktır. Ek olarak nakit olarak da ödeme sağlanabilir. Ödeme yöntemleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Birden Çok Ülke Seyahati İçin Hangi Vizeye Başvurmalıyım?

Schengen bölgesindeki ülkeler arasında serbest dolaşım bulunmaktadır. Bu da Polonya vizeniz ile diğer ülkelere seyahat edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak bunun için ilk önce Polonya’ya giriş yapmanız ve buradan diğer Schengen ülkelerine geçmeniz gerekir. İlk olarak hangi ülkeye seyahat edecekseniz, o ülkeden vize almak için başvuruda bulunmalısınız.

Ödediğim Polonya Vize Ücretinin Ret Alırsam İade Edilir Mi?

Polonya vizesi için ödenen vize , 26 Schengen ülkesinin vize başvurularında olduğu gibi ret aldığınız takdirde iade edilmeyecektir. Doğru belgeler ile kabul almak için Long Vize Turizm, vize yetkili merkezine başvurun. Planlarınızı bu bilgi doğrultusunda yapmanız önemlidir.

Vize Ücreti Polonya
Polonya Vize Ücreti

Polonya Vizesi Dilekçe Örneği

Polonya Vizesi Dilekçe Örneği vize dosyanızda yer alır. Dilekçe, Polonya’ya gidiş amacınız, seyahat tarihleriniz ile ülkenize geri döneceğinizi belirten ifadeleri kapsamalıdır. Polonya vizesi almak isteyen herkes dilekçe yazımı ile ilgili Long Vize Turizm’e danışabilir. Polonya Konsolosluğu vize İşlemlerinde seyahat firması olarak görev alan Long Vize Turizm, Polonya vize işlemleri başta olmak üzere tüm vize sürecini yakından takip ederek kolaylıkla ve hızlı bir şekilde vize sahibi olmanızı sağlar. Polonya vize başvurusu yapmadan önce dilekçenizi hazırlayıp teslim etmiş olmanız gerekmektedir. Dilekçeyle alakalı sorularınız ve merak ettikleriniz için bize, telefon numarası ya da e-mail adresi üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Aşağıda Polonya vize dilekçe örneği bulunmaktadır.

Turistik ya da Ticari Polonya Vizesi Dilekçe Örneği

…./………/…….. (tarih yazılmalıdır)

To whom it May concern;

To the Attention of the Visa Section,

             I plan to travel to Poland for tourism purposes between DD / MM / YY and DD / MM / YY.

            All expenses that may occur during the travel will be covered by me. However, I promise that I will not stay in Poland beyond the duration of the visa I will receive.

In order to make this touristic / commercial trip, I would like to be given a multi-entry visa with as much time as I need.

Best regards,

Name surname

Signature – seal, if any

Home address :

Phone number:

Genel Polonya Vize Dilekçe Taslağı

 • Dilekçeyi Yazdığınız Günün Tarihi
 • İsim ve soyad
 • İmza
 • Telefon numarası
 • Ev Adresi
 • Polonya’ya seyahat etmeyi düşündüğünüz giriş ve çıkış tarihleri
 • Ziyaretin amacı (diplomatik, turistik, ziyaret, konser, ticari, ölüm…)
 • Polonya seyahatiniz için varsa sponsorunuza ait bilgiler, yok ise masrafları karşılayabileceğinize dair ibare, sponsorunuz başkası ise ad, soyad, unvan bilgileri
 • Geri döneceğinizi belirten taahhüt cümleleri
 • Özellikle ticari amaçlı yapılan geziler için maaş bilgisi ve maaşı kanıtlayan nitelikle evraklar
Vizesi Dilekçe Örneği Polonya
Polonya Vizesi Dilekçe Örneği

VFS Polonya Vizesi

VFS Polonya Vizesi almak için farklı ülkelerde etkin olarak çalışan yetkili kurumdur. Küresel çapta tanınırlığa ve güvenilirliğe sahip VFS Global ile birlikte çalışan Long Vize Turizm aracılığıyla Polonya vizesi almak çok daha kolaydır. Long Vize Turizm ile Polonya vize işlemleri doğru ve eksiksiz olarak yönetilir, sizin için Polonya vize randevusu alan asistanımız süreç ile ilgili gerekli bilgilendirmeleri yapar. Polonya vize evrakları ve belgeleri ile Polonya vize ücreti hakkında kapsamlı bilgi alacağınız Long Vize Turizm, Polonya vize işlemlerinde seyahat firması olarak görev almaktadır.

VFS Global Nedir?

VFS Global, dünya genelinde 124 ülkede toplam 2151 ofisiyle çalışan vize konusunda deneyimli merkezdir. 2001 yılından beri hizmet vermekte olan VFS Global, vize işlemlerinde aracılık yapmak üzere kurulmuştur. Almanya, İsveç, Hollanda, İtalya ve Polonya gibi pek çok ülkeden vize almak isteyen herkes başvurularını küresel firmalarla çalışan Long Vize Turizm ile iletişime geçebilir. Bu sayede planladığınız Polonya seyahatleri için hızlı ve kolay bir şekilde vize sahibi olursunuz.

VFS Polonya Vizesi Türleri

İsveç’e giriş yapmak için VFS Global aracılığı ile alabileceğiniz kısa dönem (C tipi) Schengen vizeleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Turistik Vize
 • Ticari / İş Vizesi
 • Aile ya da Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Eğitim Vizesi
 • Kültürel amaçlı vize
 • Sportif amaçlı vize

Polonya Vizesi Hakkında

Polonya, 26 ülkelik Schengen bölgesi içerisinde yer almaktadır. Schengen ülkeleri arasındaki dolaşım serbestliği sayesinde, aldığınız Polonya vizesiyle diğer ülkelere geçiş yapabilirsiniz. Ancak bunun için ilk olarak Polonya’ya giriş yapmanız gerekmektedir.

Polonya Vizesine Nasıl Başvurulur?

Polonya vizesine Long Vize Turizm ile başvurabilirsiniz. Seyahat amacınıza bağlı olarak değişen farklı vize tipleri, farklı evrakları ve işlemleri gerektirir. Long Vize Turizm, Polonya vize işlemlerinde seyahat firması olarak sahip olduğu deneyim ile teslim ettiğiniz dokümanları kontrol eder ve vize formunu doldurmanızda yardımcı olur. Bu sayede eksik ya da hatalı evrak nedeniyle vize reddi almazsınız. Hızlı ve kolay bir şekilde Polonya vizesi almak için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

Vizesi Polonya Vfs
Vfs Polonya Vizesi

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar sorusu, Polonya vize başvurusu yapanların merak ettiği bir sorudur. Hangi vize türüne başvurduğunuz ve Polonya’da ne kadar kalmayı istediğinize bağlı olarak bu sorunun cevabı değişecektir. Polonya Konsolosluğu, başvurunuzu yaptıktan sonra sizden ek belge talebinde bulunursa süre daha da uzar.

Kısa Süreli Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Kısa süreli Polonya vizesi C Tipi Schengen vizesi olarak da bilinmektedir. C tipi vize türünün sonuçlarının belli olması ortalama olarak 15 iş günü sürebilir. Kısa süreli vizeler 180 günlük periyotlar içerisinde Polonya’da 90 günü aşmayacak şekilde bulunmanızı sağlar. Polonya turistik vize, Polonya ticari vize ve Polonya aile/arkadaş ziyareti vizesi, kültürel ve sportif amaçlar ile alınan vizeler, kısa süreli araştırma ve eğitim amaçlı alınan vizeler C tipi kısa süreli Polonya vizelerine örnek olarak verilebilir.

Uzun Süreli Vize Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Uzun süreli vize, Türk vatandaşlarının Polonya’da 90 günden uzun süre kalmalarını sağlayan vize türüdür. Aynı zamanda Ulusal vize olarak da bilinen uzun süreli vize tipleri arasında Öğrenci Değişim ve Erasmus Vizesi, Çalışma İzni, Yüksek Lisans ve Doktora Vizesi bulunmaktadır. Ulusal vize sonuçlarının belli olması, C tipi vizeye göre çok daha uzun sürecektir. D tipi vize olarak da bilinen Ulusal vize, 30 ila 90 iş günü arasında sonuçlanır.

Polonya Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Polonya vizesi başvurusunu yaparken, hangi vize türüne başvurduğunuza bağlı olarak önceden planlama yapmanız gerekir. Kısa süreli vize almak istiyorsanız planladığınız seyahat tarihlerinden en az 1 ay önce başvuru işlemlerini tamamlamanızı öneriyoruz. Ulusal vize için başvuru ise gereken evraklar doğru ve eksiksiz olarak tamamlandığında en kısa sürede gerçekleştirilmelidir.

Polonya Vizesi Sonuçlarının Belirlenmesinde Etkili Unsurlar

Polonya vizesi sonuçlarının belirlenmesinde en önemli etken başvurduğunuz vize türüdür. Buna ek olarak Polonya Konsolosluğu‘nun kapalı olduğu zamanlar ve tatil günleri göz önünde bulundurularak başvuru yapılmalıdır. Dönemsel olarak konsoloslukta yaşanan yoğunluklar, vize sürecinin uzamasına neden olabilir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Polonya
Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Polonya’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Polonya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Polonya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus38.433.600
Para BirimiPolonya Zlotisi (PLN)
Resmi DiliLehçe
DiniKatoliklik 
Telefon Kodu+48
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriPolish Pierogi – Kielbasa – Zurek Çorbası – Golabki – Bigos
Gezilecek YerlerWawel Katedrali – Wieliczka Tuz Madeni – Auschwitz – Bialowieza Ormanı – Malbork Kalesi
BaşkentVarşova
ŞehirleriWroclaw, Bydgoszcz/Toruń, Łódź, Lublin, Gorzów Wielkopolski/Zielona Góra, Kraków, Varşova, Opole, Rzeszów, Białystok, Gdańsk, Katowice, Kielce, Olsztyn, Poznań ve Szczecin
Yüz Ölçümü312.696 km2
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.pl
KurucusuI. Mieszko
BaşkanıAndrzej Duda
Asgari Ücret523,09 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiPolonya’da yaz ayları sıcak, kış ayları soğuk ve uzun sürer
Asker Sayısı105,000
Komşu ÜlkeleriAlmanya – Çek Cumhuriyeti – Slovakya – Ukrayna – Beyaz Rusya – Litvanya
Kuruluş Tarihi1918
Polonya Hakkında Genel Bilgiler
Polonya
Polonya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sosyal Medya

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Polonya’ya seyahat amacınız ne olursa olsun , uzun süreli ya da kısa süreli vize başvuruları fark etmeksizin bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Uzun dönemli oturum vizesine başvuru yapmak isteyen Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları yine vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Seyahat amacınız ve kalış sürenize vize için gerekli kriterleri, evrakları ve formları tamamlayıp Polonya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için önceden randevu almanız gerekmektedir. Sistemde randevusu görünmeyen başvurular işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı evrak beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Polonya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Polonya vizesi alabilmek için Polonya Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeler ile beyan etmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak muhakkak sunmanız gerekmektedir. Polonya ‘ya Ticari amaç ile seyahat ediyor iseniz; belediye onaylı ticari davet mektubunuz veya ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Polonya Avrupa ülkeleri arasında schengen kuralları ve düzenine bağlı ülkelerdendir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve ara geçişler yaparak, kurallara uygun hareket edebilirsiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ve en çok konaklama yapacağınız ülke olmalıdır. Polonya Turistik Vizesi ile ilk girişi Polonya üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir , daha sonraki günlerde diğer Avrupa ülkelerindeki seyahatleriniz gerçekleştirmek için geçiş yapabilirsiniz. Polonya gümrük kapısından geçerken güvenlik taramasında geliş amacınızı yani Polonya Turistik vize önceden hazırlamış olduğunuz rezervasyon belgeleriniz ile kanıtlamanız gerekmektedir. Polonya seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Polonya Büyükelçiliği vize işlemleri almamakta ve değerlendirmemektedir. Büyükelçilikler görev yaptığı ülkede kendi başbakanını temsil etmektedir. Görevleri arasında ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, kendi ülke vatandaşının askeri, kültürel durumunu analiz etmek ve kendi vatandaşlarının evrak takibi yapmakla görevlidir. Polonya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağları arasında düzenleme ve güçlendirmek ile de görevlidir. Ülkeler arası köprü görevindedir. Büyükelçilikler den direk Polonya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Polonya Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarının tüm haklarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermekle yetkili kurumdur. Kişilerin siyasi, sosyal, kültürel haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi görevleri yanı sıra vatandaşlarının evrak tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Polonya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanlarından rahatlıkla destek alabilir, işlemlerinizi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Polonya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler bulundukları ülkedeki en yüksek mercidir ve görev aldığı ülkede kendi ülkelerinin başbakanı yetkilerine sahiptirler. Ülkeler arası bağlar için görev yapan mercilerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurmak, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yaratmak ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirmek gibi görevleri üstlenir. Genel anlamda tüm ilişki ve ülkeler arası evrak trafiğini düzenlemek ve sorun çözme ve karar verme mekanizmasıdır. Vize başvuru süreçleri hakkında bilgi ve hizmet vermemektedir. Tüm vize işlemleri ve elçilik işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Polonya Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Polonya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Polonya seyahatleriniz için gerekli olan vizelerde Konsolosluğu ya da Polonya Büyükelçiliği Vize Bölümüne direk şahsi başvuru yapılamamakta ve Konsolosluklar randevusuz işlem yapmamaktadırlar. Vize başvurusu öncesinde sistem üzerinden randevu alınmalı ve seyahat şeklinize göre belirlenen gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları sağlanmalıdır. Eksik, hatalı ve tahrip olmuş evraklar ile başvuru yapılamamaktadır. Tüm Polonya vize başvuru ve randevu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Polonya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve oturum başvurularını kabul etmek ve olumlu olumsuz olarak karar vermekle yetkili makamdır. Teslim edilen 90 günden fazla kalış süreli vize başvuru evraklarını incelerken sonuçlanma süresi öncesinde başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapma hakkına sahiptir ve talep edebilmektedir. Uzun süreli vize başvuruları için gerekli olan Polonya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan kanıtlara dayalı net cevaplar bulabilirsiniz.

Polonya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Polonya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını kabul eder. Teslim edilen evraklara göre değerlendirir ve karar verir. 90 günden az kalış süreli kalış vize başvurularını kabul etmemektedir. Polonya Turistik Vize başvurusu, ticari, kültürel, konferans ya da kısa süreli diğer başvuru işlemleri yapmamaktadır. 90 gün altı tüm vize başvuruları; yani kısa süreli seyahat başvuruları İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; mutlaka davetiyeniz olması gerekmektedir. Makama sunulacak olan bu davetiye belediye onaylı olması ve orijinalinin ibraz edilmesi mecburidir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye, belediye davetiyesinin yanında destekleyici nitelik taşır. Dilekçenin tek başına geçerliliği yoktur. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir ve tanıdık akraba ya da arkadaşınız olması yeterlidir. Davetiye sunulması vizenizin olumlu çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye ile başvurulan vizelerin sonuçlanması süresi ve Polonya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın tüm yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilir, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde başlatabilirsiniz.

Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Aile, akraba ya da arkadaşınızı ziyaret etmek için vize başvurusunda bulunacak iseniz; yurt dışındaki tanıdığınızdan muhakkak davetiye istemeniz gerekmektedir. Polonya’daki tanıdığınız davetiyeyi bulunduğunuz bölgedeki belediyelerden çıkartabilirsiniz. Polonya Davetiyesinin orijinali başvuruda evraklar arasında sunulması mecburidir. Belediyeden davetiye çıkartılabilmesi için davet eden kişinin Polonya’da çalışan, işveren ve bir kurulu düzeni olan yani düzenli geliri olan bir statüde hizmet vermesi gerekmektedir. Polonya’da devlet yardımı alan ya da öğrenci olan kişilerin davetiye çıkartmasına izin verilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Polonya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında tam detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polonya Davetiyesi hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Polonya vizesi başvurusu yaparken Polonya’da ki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; aile bireyleriniz den biri Polonya’da çalışıyor ise; bu kişiler size davetiye gönderebilir ve başvurunuzu davetiyeli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Polonya’da ki kişi ile akraba değil arkadaş ya da aile dostu iseniz de ; bu durumda da başvuruda davetiye kullanma hakkına sahipsiniz. Belediye onaylı davetiye ile başvuru yapmak vizenizin onaylanacağı anlamına gelmez. Sadece konaklama ve Polonya da bir tanıdığınız olduğunu kanıtlamanız açısında önemli bir evrak niteliğindedir. Başvuru yaparken davetiye yanında Polonya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza gerekçelerinizi de ekleyip başvurunuzu detaylandırabilirsiniz. Tüm başvuru kuralları ve kanıtlayıcı belgeler hakkında bilgi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden sınırsız destek alabilirsiniz.

Polonya Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Polonya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari seyahat başvurularını değerlendirirken sunulan evraklar arasındaki ticari davetiyenin karşılığının olup olmadığını denetler. Davetiye gönderen firmanın gerçekliğine ve giden kişin davet edilen şirketteki pozisyonun gerçekliğine bakar. Davetiyenin Polonya’daki belediyeden onaylı olarak alınıp alınmadığına bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlamalı, şahsi durumunu, maddi durumunu ve ailevi evrakları da ayrıca hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Polonya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Polonya’ ya ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı ve belediye onaylı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı ve sunulan evraklar ile birbirini tutarlı olmalıdır. Ticari davetiye gönderen firma ile gönderilen firmanın iş kolunun birbirine denkliği olmalıdır. Ticari vize Başvuruları Direk Polonya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılamamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilirsiniz. Tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi ile birlikte başvurunuzu eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Polonya’ ya ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da stant ziyareti yapmanız gerekiyor ise mutlaka belediye onaylı davet mektubunuzun ve fuar biletinizin olması gerekmektedir. Polonya‘ da ki firmanın şirket antetli kağıdına yazdığı davet mektubu kabul edilmemektedir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına açıklayıcı niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş ve desteklemiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları birbiri ile tutarlı olmalı ve mümkün olduğunca asılları ibraz edilmelidir. Polonya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Polonya seyahatiniz gezip, görmek, tanımak yani tatil amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması mecburidir. Seyahatiniz için kalacak yer planlamanızı mutlaka evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Ayrıca seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması evrak değerlendirme aşaması için çok etkilidir. Sunacağınız evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün kadar opsiyonlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın almanız zorunlu değildir; ama Polonya Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzun gerçekliğini teyit etmek isteyebilir. Satın alınmış uçak otel konaklamaları başvuruda asıl evrak niteliği açısından daha güvenli olarak değerlendirilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Polonya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Polonya Turistik Vize Alabilir Miyim?

Polonya’ya uzun süreli vize alabilmenin en önemli kurallarından biri ülkeye ne sıklıkta ve ne amaçla seyahat etmek istemenizdir. Bu talebinizi muhakkak belgeler ile de kanıtlamanız gerekmektedir. İlk defa yurt dışı vizesi başvurusu yapıyor iseniz; seyahat süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama 15 günlük vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek gidiş sebepleriniz yanında, maddi durumunuzun yeterliliğini de evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Polonya vize başvurusu yaparken uzun süreli vize talebinizi niyet mektubu ile açıklamanız başvurunuz açısında olumlu etkiler yaratacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Polonya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Polonya vizesi başvurusu yaparken bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve gidiş amacınızı kanıtlayan evrakları sunmanız gerekmektedir. Vize başvurularında bulunduğunuz statü çok önemlidir. Çalışıyor iseniz tüm çalışma evraklarınızı, işveren iseniz iş yeri kanıt belgelerini, öğrenci iseniz öğrenci belgeleri ve sponsor evraklarınızı başvuruda sunmanız gerekmektedir. Sunulan evraklar ile Polonya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi beyan eden evraklar niteliğindedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Polonya’ya seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Polonya seyahatiniz için gerekli olan vize için başvurusu için önceden ve seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini belirlemeniz gerekmektedir. Bu duruma göre de gerekli belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli kalışlı oturum vize başvuruları ile kısa dönemli yani Polonya Ticari Vize ya da Polonya Turistik Vize Başvuruları gibi seyahatleriniz için farklı evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar hazır hale geldikten sonra teslim etmek için mutlaka vize randevusu almanız gerekmektedir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesi ve dilekçe örneklerine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Polonya vize başvuru türleri için gerekli tüm evraklar, sistem üzerinden doldurulmuş Polonya Vize Başvuru Formu, vize talep dilekçeleri ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmeli ve biyometrik parmak izi verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden Polonya vize randevusu alınması gerekmektedir. Randevu almadan vize başvurusu yapılamamaktadır. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Polonya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli kalış yani 90 günden fazla kalışlı oturum vizeleri ve 90 günden az kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusunda bulunmadan önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Polonya Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve sistem üzerinden başvuru formunun belirtilen dilde eksiksiz ve hatasız doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu uzman kadromuz aracılığı ile sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Polonya Vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal bağlı olarak sunmanız vize sonuçlanma sürenizi uzatmamakta ve olumlu sonuç gelme olasılığını artırmaktadır. Polonya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; mutlaka Polonya’da ki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz gerekmektedir ve bu evrak seyahat amacınızı kanıtlayan en önemli evrağınız niteliğindedir. Makama sunulacak olan davetiye orijinal yani aslı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Polonya vizesi başvurusu yapmak için ilk öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu bu vize türen göre başvuru şeklini seçmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı evraklar ve belgeler ile kanıtlamanız ve desteklemeniz gerekmektedir. Polonya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fuar ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Polonya’da ki firmadan belediye onaylı orijinal bir ticari davet mektubu ya da fuar bileti almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi amaçlı ise; otel – uçak konfirmeniz olmalı ve otel opsiyonunuzun vize sonuçlanana kadar görünür olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Polonya Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Polonya seyahatleriniz için gerekli olan başvuru evraklarını eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; beyan edilen evrakların güncel ve orijinalinin ibraz edilmiş olması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun ve dilekçelerinizin asıllarının kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı büyük ölçüde olanak sağlayacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Polonya Vize Dilekçe örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Polonya vize başvuru formu online sistem ortamında İngilizce ya da Türkçe doldurulmalıdır. Elle doldurulan, hatalı, karalama ya da tahrip edilmiş başvuru formları kabul edilmemektedir. Polonya ‘ya seyahat nedeninizi kanıtlayan ve beyan eden evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgilerin birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Birbirini tutmayan bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Polonya Vizesi başvurusu yapmak ve gerekli evrak listeleri edinmek için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Polonya vize başvurusu yapılırken, gerekli evraklar arasında en önemli olan başvuru formudur. Bilgisayar ortamında doldurulmuş İngilizce ya da Türkçe doldurulmuş formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma durumunu olumlu olarak yönlendirmektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve sunduğunuz evraklar karşılaştırılarak sonuç kararı verilir. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma sürenizi uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale dönüştürebilmektedir.  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden eksiksiz form doldurmak ve Polonya Vize Ücreti hakkında destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

Uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik ve evlilik vizeleri ile kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi vize talep başvurularında formları ,doldurulma şekli ve sonuçlanma süreleri farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru merciine iletilmelidir. Bu sebeple Polonya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi de başvuru formları gibi değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Polonya Vizesi İşlemi Prosedürleri Nedir?

Polonya’ ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun öncesinde vize işlemleri sürecini planlamanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere geç kalmadan mümkün olduğu en erken tarihte başvuru yapmalısınız. Polonya hükumeti seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkı ve olanağını sunmuştur. Randevu gününe kadar seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Tüm başvurularda hazırlanan evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Polonya Vize Randevusu alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Tüm vize işlemleriniz, erekli evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Polonya Ticari Vize ve Polonya Turisti Vize veya kültürel vize başvuruları gibi, kısa süreli kalış vize başvurularınız için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alma olanağı sunulmaktadır. Erkenden başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz ve planlamalarınızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ve anında müdahale etme şansınız artar. Ek evrak talep etmelerinde tamamlamanız için uygun süreniz olacaktır. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Ücretleri Nedir?

Polonya seyahatinizde, başvuru türünüze göre gerekli vizeler için bir bedel ve elçilik harç bedeli ödenmektedir. Bu harç bedelleri başvuru türü yani; uzun süreli kalışları tanımlayan oturum vizeleri ile kısa süreli ziyaret vizeleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı zaman dilimi arasında gerçekleştirmektedir. Vize harç bedelleri randevu günü başvuru sırasında elden teslim alınmakta ve çek, senet ya da taksitli ödeme gibi tahsilat araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Polonya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, randevu hazırlıklarınızı aksatmadan tamamlayabilirsiniz.

Polonya Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Polonya seyahatlerinizde gidiş amacınız ne olursa olsun, evrakları teslim etmek ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için önceden randevu almanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural randevu alma zorunluluğudur. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilme olanağına sahipsiniz. Randevu alınmadan evrak teslimi yapılamamakta ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinizin olduğu hafta randevu bulma durumunuz olmamakla birlikte başvurunuzun sonuçlanması olanaksızdır. Polonya Vize İşlemleri Ve randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından hizmet alabilir, işlemlerinizi geç kalmadan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehri ve bölgesinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Polonya randevu işlemlerinizi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlamaktadır. Polonya Vize başvuruların da ikamet yani bölge zorunluluğu bulunmaktadır. İkametinize bağlı olan bölgeden başvuru yapılabilmesi kuralı vardır. Birçok şehirde bulunan şubelerimizden randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Polonya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde başlatabilir, başvuruda gerekli olan evrak listesinin detaylarına ulaşabilir ve geç kalmadan randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Polonya’ ya seyahat amacınız ne olursa olsun ilk defa vize talep ediyorsanız veya ilk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; randevu günü başvuruda bulunmak ve parmak izi kaydınız oluşturmak mecburiyetindesiniz. Bu sebepler öncelikli olmakta olup randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Sisteme kaydolan bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinin ortak sistem havuzunda kayıtta kalacaktır. Bundan sonraki Avrupa vize başvurularının birçoğunda geçerli olacak ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır. Bu’’ Vıs ‘’ ibaresi olan vizelere sahip olan kişiler, bundan sonraki vize başvurularında şahsen bulunmalarına gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından Polonya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilmektedirler.


Polonya Vizesi Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Polonya uzun dönemli kalışlı oturum, çalışma ,aile birleşimi ve öğrenci vizesi başvuruları ile 90 günden az kısa dönemli kalış ziyaret vizeleri arasında Polonya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Polonya harç bedelleri seyahat gün sayısına ve başvuru yapan kişinin yaşına göre de değişkenlik göstermektedir. Tüm güncel harç bedelleri detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Polonya Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Polonya vizesi için randevu günü başvuru yapılırken başvuru türüne göre değişkenlik gösteren, Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Bu ücretlendirmeler Elçilikler resmi sayfalarında yıllara göre güncellenmektedir. Randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Vize ücretlerini başvuru günü elden teslim almaktadırlar. Harç bedelleri ve ücretleri randevu gününden sonra ya da başvuru tamamlandıktan sonraki bir günde sonradan Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Polonya Ticari Vize Ve Macaristan oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Polonya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Polonya Vizesi ücretleri Seyahat edecek kişinin yaşı, kalış süresi ve vize başvuru türüne göre farklılık göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler farlılık göstermektedir. Başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ve taksitlendirme gibi ücretlendirme sistemi bulunmamaktır. Vize ücretleri randevu günü başvuru sırasında alınmakta olup, sonradan ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Polonya Vize Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da eksiksiz hazırlayıp teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Talep Dilekçesi Ne demektir?

Polonya vizesi başvurusu yaparken gerekli evrakların tam ve doğruyu yansıtacak şekilde sunulması ne kadar önemli ise; seyahat planınızı ve gerekçelerinizi anlatan bir dilekçe eklemekte, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. İbraz edilen vize talep dilekçesi seyahat gerekçelerinizi, planlarınızı ve kendiniz tanıtmayı ifade eden evrakların bir özeti niteliğinde olacaktır. Polonya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Polonya vizesi talep dilekçesi seyahat planınızın gerekçeleriniz anlatan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli evraklar arasındadır. Vize Talep Dilekçesi Türkçe olabileceği gibi İngilizce olması daha da artı sağlamaktadır. Vize Talep Dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmamaktadır. Başvurunuzu tamamen olumsuz olarak etkilemez fakat; başvuru da bir sponsor destek durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi evraklarınız arasında sunulmalıdır. Sponsorluk dilekçesinin olmaması eksik evrak olarak değerlendirilir ve dilekçe olmadan başvurunuzu gerçekleştirilememektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Polonya Vize Formu hakkında destek alabilir, eksiksiz başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vize Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Yoğun başvuru alan Polonya için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Avrupa ülkeleri arasında en çok ziyaret edilen ve Türk turist ve oturum nüfusu barındıran ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok kısa süreli ve uzun süreli vize başvuru yapılan ülkeler arasında ilk sıralar arasındadır. Türk Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Vize başvuru yoğunluğunun fazla olduğu Polonya için, vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Polonya Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Polonya Vize Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli vize başvuruları türlerini teslim alan, sisteme başvuran kişinin biyometri kaydı oluşturan, teslim edilen evrakları tasnif edip elçiliğe ileten Vfs Polonya Vizesi Bölümünün vize karar sürecine olumlu ya da olumsuz olarak etki etme yetkisi bulunmamaktadır . Yapılan başvurularda evrakların kontrolünde eksik bir durumda başvuruyu alamamaya ve ek evrak talep etmeye yetkisi bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Polonya Vize Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Vfs Polonya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Polonya vizesi başvurusunda seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. Evrakları Vfs Polonya vizesi bölümüne iletmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevu olmadan başvuru işlemi yapılmamaktadır. Seyahat planlarınızda geç kalmamak adına gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alma hakkına sahipsiniz. Randevu günü evraklarınızın, başvuru formlarınızın ve konaklama rezervasyonlarınızın eksiksiz hazırlanması gereklidir. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Polonya Vize Randevusu alabilir ve başvuru işlem sürecinizi en sağlam adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vfs Polonya Vizesi Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Polonya Vizesi Bölümü olumlu ya da olumsuz olarak karar verme yetkisine sahip değildir. Başvuru tiplerine göre evrakları teslim almak, belgeleri tasnif etmek, sistem üzerinden biyometrik parmak izi kaydı oluşturmak, sisteme evrak ve pasaport bilgilerini girmek, sunulan evrakları ilgili elçiliğe iletmek ile yetkilidir. Başvuru hakkında kararı yönlendirme adına fikir beyan edememektedir. Başvuruyu evraklarını tam alarak gerekli birime ileten mercidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Polonya Vize İşlemlerinizi sorunsuz eksiksiz olarak tamamlamak adına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Polonya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Polonya’ ya 90 günden az kısa süreli kalış vize başvurularınızı yani turistik, ticari, kültürel ve konferans amaçlı vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde vize randevusu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Polonya Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Randevu gününü öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik hakkını sağlamak vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, vizenizin garanti olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmemektedir. Vize başvuru süreçleri ve gerekli evraklar hakkında tam destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizden destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Polonya vizesi başvurularında seyahat türüne ve kalış sürenize göre vize sonuçlanma süreleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 7 iş günü arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti ve turistik seyahat vizeleri ortalama 10 iş gününü bulmaktadır. Polonya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 12 ay arasında sonuçlanma süresine rastlanmaktadır. Vize başvurularına geç kalınması sonuçlanma süresininde sarkması anlamına gelmektedir. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz, Zamanında başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Yurt dışı seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı , gerekli durumlarda başvurudan sonra ek evrak talep edilebileceği gibi durumları da dikkate almanız gerekmekte ve olası ani gelişen durumları düşünülerek vize randevunuzu mümkün olduğu kadar erken zamanda planlamanız ve başvurunuzu organize etmenizde fayda vardır. Eksik, yanlış ve hatalı evrak ibraz etmekte vize sonuçlanma süresinde gereksiz uzaması durumuna neden olabilmektedir. Elçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sonrasında ek evrak talep edebilir. Böyle bir durumda tamamlamak için gerekli zamanınızın olmasında erken başvuru yapmanın faydası olmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden Polonya Vizesi Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu