Vizesi Polonya

Polonya Vizesi

Polonya Vizesi , Polonya’ya giriş yapmak isteyen Türk vatandaşlarından umuma mahsus (bordo) pasaport hamili olanların alması gereken vize türüdür. 180 günlük periyotlar içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerde Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi vatandaşların vize almalarına gerek bulunmaz. Polonya, 26 ülkelik Schengen bölgesinde yer almaktadır, bu nedenle Schengen vizesi bulunan vatandaşlar Polonya’ya giriş sağlayabilir. Umuma mahsus pasaport sahipleri ile Polonya’da 90 günden fazla kalmak isteyen yolcuların Polonya vize işlemleri Long Vize Turizm tarafındanda yürütülmekte olup, Polonya vize başvurusu doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır?

Aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla Polonya sahibi olabilirsiniz.

  1. Long Vize Turizm ile iletişime geçerek seyahat amacınızı ve durumunuzu belirtin.
  2. Tecrübeli ekibimiz, öncelikli olarak seyahat amacınıza uygun vize türünü belirler. Başlıca olarak Polonya vize türleri arasında Polonya Ticari vize, Turistik vize ve Polonya Aile/Arkadaş ziyareti vizesi bulunmaktadır.
  3. Vize türüne uygun olarak tarafınıza ilettiğimiz evrak ve belgeleri hazırlayarak, vize merkezimize gelerek ya da kargo aracılığı ile bize gönderin.
  4. Aklınızdaki sorular ve merak ettikleriniz ile ilgili kapsamlı açıklamaları bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz.
  5. Daha sonra evraklarınızın doğruluğunu ve eksiksiz olduğunu kontrol ettikten sonra sizin için en hızlı şekilde, uygun zamanınıza Polonya vize randevusu alıyoruz.
  6. Randevunuz ile ilgili gereken belgeler ve diğer ayrıntılar hakkında sizi bilgilendirmenin yanı sıra sürecin her adımından haberdar olmanızı sağlıyoruz.
Vizesi Polonya

Polonya Vize İçin Gerekenler

Polonya vize almak isteyen Türk vatandaşları, Long Vize Turizm tarafından kendilerinden istenilen evrak ve belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmelidirler. Durumunuza ve seyahat amacınıza bağlı olarak gereken evraklar farklılık gösterebilir. Evraklar ile birlikte vize ücretini ödemeniz gerekir, aksi halde başvuru yapamazsınız. Vize türünüze göre güncel Polonya vize ücreti için ekibimiz sizi doğru şekilde yönlendirir. Kapsamlı bilgi sahibi olmak için Long Vize Turizm ile iletişime geçin.

Detaylı bilgi için Tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Polonya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Polonya’ya seyahat amacınız ne olursa olsun , uzun süreli yada kısa süreli vize başvuruları fark etmeksizin bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşları vize almak zorundadır. Uzun dönemli oturum vizesine başvuru yapmak isteyen Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları yine vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar.Seyahat amacınız ve kalış sürenize vize için gerekli kriterleri, evrakları ve formları tamamlayıp Polonya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için önceden randevu almanız gerekmektedir.Sistemde randevusu görünmeyen başvurular işleme alınmamaktadır.Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı evrak beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Polonya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Polonya vizesi alabilmek için Polonya Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeler ile beyan etmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak muhakkak sunmanız gerekmektedir. Polonya ‘ya Ticari amaç ile seyahat ediyor iseniz; belediye onaylı ticari davet mektubunuz veya ticari fuar biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Polonya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Polonya Avrupa ülkeleri arasında schengen kuralları ve düzenine bağlı ülkelerdendir. Schengen vizesi ile tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve ara geçişler yaparak, kurallara uygun hareket edebilirsiniz; ama en önemli kural ilk giriş ülkeniz vize aldığınız ve en çok konaklama yapacağınız ülke olmalıdır. Polonya Turistik Vizesi ile ilk girişi Polonya üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir , daha sonraki günlerde diğer Avrupa ülkelerindeki seyahatleriniz gerçekleştirmek için geçiş yapabilirsiniz. Polonya gümrük kapısından geçerken güvenlik taramasında geliş amacınızı yani Polonya Turistik vize önceden hazırlamış olduğunuz rezervasyon belgeleriniz ile kanıtlamanız gerekmektedir. Polonya seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: