Vize Başvurusu Portekiz

Portekiz Vize Başvurusu

Portekiz vize başvurusu hakkında tüm merak edilenler sayfamızda mevcuttur. Bir Schengen ülkesi olan Portekiz seyahat severler arasında oldukça popülerdir. Ne var ki Portekiz vize başvuru işlenmeleri sırasında yaşanan aksilikler sizin bu güzel ülkeye yapacağınız seyahati engelleyebilir. İşte bu aksilikleri ortadan kaldıran Long Vize Turizm sizlere başvuru hakkında bilmeniz gerekleri aktarmaktadır.

Portekiz vize başvurusu, Portekiz Büyükelçilik Konsolosluğundan yapılmakta olup sürecin genel olarak 20 günü kapsadığı bilinmektedir. Elbette ki bu süreç Portekiz Büyükelçiliğin iş yoğunluğuna ve tatil günlerine göre değişkenlik gösterip süreç uzayabilir. Long Vize Turizm’in uzman yetkilisi aracılığıyla vize işlemlerinizi sizlerin adına hızlandırıp takibini yapmaktadır.

Portekiz Vize Başvuru İşlemleri

Portekiz vize başvuru işlemleri başvuru sahibinin mesleğin, maddi durumuna, statüsüne göre değişkenlik göstermektedir. Long Vize Turizm tüm dünya ülkelerinin yanı sıra Portekiz vize başvuru işlemleriyle de pasaport sahiplerine en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Vize başvurusu yapmayı düşünen başvuru sahipleri ilk önce seyahat amacını belirleyip dilekçelerinde bu amacı beyan etmelilerdir. Bu amacın belirlenmesi alacağınız vizenin doğru kullanımıyla belirlenmektedir. Vizenizin yanlış kullanımı bir sonraki seyahatinizi olumsuz etkilemekle kalmayıp red cevabı almanıza neden olacaktır. Daha sonra vizenizin türünü belirleyip gerekli evrak ve belgelerin teminini sağlamanız gerekmektedir. Örneğin­, başvuru sahibinin hangi amaçla Portekiz vizesine başvuracağını doğru bir şekilde dilekçesinde belirtmesi gerekmektedir.

portekiz vize basvurusu 1

Türkiye Cumhuriyeti ile Portekiz Devleti arasında 14 Temmuz 2010 tarihinde bir anlaşma imzalanmıştır. Vize Muafiyeti adını alan bu anlaşmanın bazı hususları mevcuttur. Hizmet Pasaport sahipleri ile Hususi Pasaport sahiplerinden vize talebinde bulunulmayacağı kamuoyuna sunulmuştur. Ancak bu hak Umuma Mahsus Pasaport sahipleri için geçerli olmayıp Portekiz ‘e yapacakları 90 günden az seyahatleri için Portekiz Schengen vizesi almaları gerekir. Önemli bir husus da vize başvurusunda bulunan başvuru sahibinin hangi ülkeden vize alma talebinde bulunduysa ilk seyahatini o ülkeden yana kullanması gerekmektedir.Aksi halde bu durum bir sonraki vize alma işlemlerini zorlaştırmaktadır.Vize verme konusunda hassas olan Portekiz Konsolosluğunun bazı prosedürleri vardır. Bu prosedürlerin takibi ve doğru şekilde yapılması işlemin sağlıklı olması açısından önem arz etmektedir. İşte bu işlemlerin takip süreci hususunda en büyük yardımcınız Long Vize Turizmdir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Kısa süreli Portekiz Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Turistik, ticari vize, kültürel amaçla yapılacak olan tüm seyahatler için kısa süreli vize başvurusu yapılmalıdır. Kısa süreli vize başvurusu yapmak için seyahat nedenlerinizi ve konumunuzu kanıtlayan evrakları hazırlarayarak Portekiz Konsolosluğu Vize Bölümüne teslim etmeniz gerekmektedir. Konsolosluk randevu ve evrak takibi almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Uzun dönemli Kalış Vize Mi Nasıl Yapabilirim?

Aile birleşimi, çalışma vizesi ve oturum işlemleriniz için uzun dönemli Portekiz Vize Başvurusu yapmanız gerekmektedir. Vize başvurunuzu yapmadan önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu gününe kadar tüm evraklarınızı ve başvuru formlarınızı eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Eksik evrak ile başvuru yapılamamaktadır. Sorunsuz başvuru için Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimiz uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Portekiz’e Vize Başvurusu Yapabilmenin Kuralları Nelerdir?

Portekiz’e seyahat vizesi alabilmek için Türkiye’deki statünüzü, maddi durumunu ve seyahat planınızı beyan etmeniz gerekmektedir. Çalışmayan, yani ekonomik özgürlüğü olmayan kişiler vize alma sürecinde zorlanabilirler. Bu durumda bir sponsor kullanmanız evraklarınızı destekleme açısından etkili olacaktır. Long Vize Başvuru merkezi aracılığı ile durumunuzu açıklayan Portekiz Vizesi Dilekçe Örneklerine ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi:
Whatsapp
Telefon
Sohbet
7/24
Vize Hattı
Anasayfa
Blog
Ülkeler
Referanslar