Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Romanya

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Romanya aile arkadaş ziyareti vizesi sayesinde Romanya’da yaşayan aile bireylerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler daha rahat bir şekilde vize alabilme imkanına sahip olmaktadır. Aile veya arkadaş vizesi alacağınız zaman başvuru şartlarını tam olarak yerine getirerek en doğru şekilde başvuru yapmanız çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu noktada sizden aile bireylerinizden birisinin veya arkadaşınızın göndermiş olduğu davetiye talep edilebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri yerine getirileceği sırada sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi ve başvurularınızın en kısa süre içerisinde onaylanabilmesi için başvuru işlemlerinizi bu alanda uzman olan firmamızdan destek alarak yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize işlemleriniz firmamızdan tarafından detaylı bir şekilde takip edilmektedir.

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Romanya vizesi alabilmeniz için sizden talep edilmekte olan bütün evrakları eksiksiz bir şekilde sunabilmeniz çok önemlidir. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin gerekli evraklar sayesinde başvurularınız daha kısa süre içerisinde onaylanacaktır. Romanya vize evrakları ve belgeleri ise genel anlamda şu şekildedir:

  • Güncel Pasaport
  • Eskiden kullandığınız pasaportlarınız varsa bunların fotokopileri
  • Vize harcının ödendiğine dair dekont
  • 2 tane biyometrik fotoğraf
  • Vize dilekçesi
  • Vize başvuru formu
  • Maaş bordrosu
  • Öğrenciler için öğrenci belgesi
  • Hesap ekstresi

Vize başvurularınız için sizlerden talep edilmekte olan ortalama belgeler bu şekildedir. Bu belgeleri sunduğunuz takdirde vize başvurularınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

romanya aile arkadas ziyareti vizesi 1

Romanya Vizesine Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Romanya vizesi nasıl alınır? Sorusu herkesin merak ettiği ve çözüm aradığı sorular arasında yerini almaktadır. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alacak olan kişiler ilk olarak belirtmiş olduğumuz belgeleri ve evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bu belge ve evrakları tamamladığınız takdirde sonrasında başvuru işlemleriniz için konsolosluk veya büyükelçilikten randevu almanız gerekir. Başvuru sürecinin detaylı bir şekilde takip edilmesi başvurunun en iyi şekilde onaylanması için çok büyük bir öneme sahiptir. Başvuruları noktasında firmamızdan hizmet almakta olan kişiler ise bu noktada çok fazla uğraşmayacaktır. Çünkü firmamız sizin adınıza başvuru işlemlerini tamamlar ve başvuru yapıldıktan sonra sonuçlanana kadar sıkı bir şekilde takip ederek sizlere de sonuçlar hakkında bilgi verir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Romanya Aile Arkadaş vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması ve orjinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kabul edilmemektedir. Sadece belediye davetiyesinin yanında açıklayıcı niteliği taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin tanışıklığının olması mecburidir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin kesin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Aile arkadaş ziyareti başvurusu sonuçlanması süresi ve Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzman çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Başvuru türünüz Aile ve arkadaş vizesi ise; Romanya’dan muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın olması gerekmektedir. Davetiye Romanya’daki kişinin bulunduğunuz bölgeye bağlı belediyelerden çıkartabilir. Davetiyenin orjinali başvuruda ilgili makama evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiyeyi Romanya’da çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Romanya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Romanya vizesi başvurusu yaparken Romanya’da ki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye muhakkak kullanılmalıdır. Romanya’da ki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin kesin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Başvuruda ibraz edilen davetiye konaklama ve Romanya da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Romanya Vizesi Dilekçe Örneği ve davet gönderenin ek evrakları hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: