Konsolosluğu Vize Romanya

Romanya Konsolosluğu Vize

Romanya Konsolosluğu vize vermede ve vize sonuçlandırmada sorumlu olan kurumlardan birisidir. Romanya seyahatleri için vize almak isteyen kişiler vize işlemlerini yerine getirebilmek için konsolosluğa başvurularını yerine getirmesi gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden başvurular yerine getirileceği sırada özellikle sizlerden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz şekilde teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bütün belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladığınız takdirde ise Romanya vize randevusu alarak belgelerinizin teslimini yerine getirebilir ve sizlere sunulan imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilme imkanına sahip olursunuz. Vize başvuruları ve sonuçlandırılması evresinde yetkili olan konsolosluk vize başvurularınızı inceleyecek ve bu noktada sizlere geri dönüş yapacaktır. Başvuru işlemlerinde doğru adımların takip edilmesi bu yüzden çok önemlidir.

Romanya Konsolosluğu Vize Türleri

Romanya vize işlemleri yapılacağı sırada karşınıza farklı türlerde vizeler çıkmakta olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada hangi vize sizin için uygunsa o vizeyi tercih etme yoluna gitmeniz gerekmektedir. Genel anlamda kullanılmakta olan vizeler ise şu şekildedir:

  • Turistik ziyaretler için kullanılmakta olan turist vizesi
  • Ticari seyahatler için kullanılmakta olan ticari vize
  • Aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek istediğiniz zaman tercih edebileceğiniz aile / arkadaş ziyaret vizesi

Romanya vizesi almak isteyen kişiler sunmuş olduğumuz vizeler arasından birisi onun için uygun olduğu takdirde bu vizelerden birisini almak için başvurularını yerine getirebilmektedir. Bu noktada firmamız da sizlere doğru başvuru yapabilmeniz için destek vermektedir.

romanya konsoloslugu vize 1

Romanya Vizesi Alınacağı Sırada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Romanya vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını yerine getirecekleri noktada nelere dikkat etmeleri gerektiği ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Vize başvurularınız sırasında en fazla dikkat etmeniz gereken noktalara baktığınız zaman özellikle evraklar noktasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizlerden talep edilen bütün evrakları doğru bir şekilde hazırlamalı ve sunmalısınız. Evraklar içerisinde yer alan başvuru formunun doğru şekilde doldurulmuş olması ve dilekçenin doğru bir şekilde yazılmış olması dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır. Firmamız ise sizin adınıza başvuruları yerine getirdiği sırada her zaman başvurularınızı kısa süre içerisinde yapabilmeniz için formun ve dilekçenin en doğru şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Romanya Konsolosluğu ya da Romanya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamakta ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Önceden sistem üzerinden online başvuru formu doldurulmalı, evraklar taratılmalı ve başvuru tamamlandıktan sonra randevu onay tarihi beklenmelidir. Eksik, hatalı evraklar ve tamamlanmamış online form ile başvuru yapılamamaktadır. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Romanya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları ve yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum başvuruları ile kısa dönemli ziyaret vize başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Teslim edilen evrakları incelerken sonuçlanma süresinde başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapma hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları ve kısa süreli ziyaret başvuruları için gerekli olan Romanya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü başvuru süreci hakkındaki sorularınıza uzamalarımızdan net cevap bulabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Romanya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını ile kısa süreli vize başvuruları olan, ticari, ziyaret ve turistik vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. Romanya Turistik Vize başvuruları diğer başvurularından daha farklı evrak listesine sahiptir. Turistik başvurular yani kısa süreli seyahat başvuruları için yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, tüm gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: