Ticari Vize Romanya

Romanya Ticari Vize

Romanya ticari vize, Romanya’ya yapılacak olan iş seyahatlerinde, fuar katılımlarında veya iş için yapılacak bir organizasyona katılacakları sırada alması gerekmektedir. Ticari vize bu özellikleriyle turistik vizeye nazaran daha farklı özelliklere sahiptir ve bu vizeyi almak isteyen kişilerin yapacakları iş seyahatlerini belgeleriyle kanıtlaması gerekmektedir. Romanya vizesi alınabilmesi için başvuru işlemleri noktasında iş seyahati için bu belgeyi aldığınızı kanıtladığınız takdirde vizenizin onaylanma ihtimali daha yüksek olabileceği gibi aynı zamanda vize alma ihtimaliniz de daha yüksek olacaktır. Vize almak isteyen kişiler başvuruları sırasında sorun yaşamadan ve rahatlıkla başvuru yapabilmeleri için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Firmamızda sizlere başvuru işlemlerinizi en kısa süre içerisinde tamamlama imkanı sunulurken sizin adınıza başvuru süreciniz yönetilmektedir.

Romanya Ticari Vize Almak İçin Başvuru Nereye Yapılır?

Romanya vize işlemleri sırasında vize sürecinizin doğru bir şekilde yönetilmesi ve sorun yaşama adına ister turistik vize alın isterseniz ticari vize alın başvuru işlemlerinizi doğru bir şekilde yerine getirmeniz son derece büyük bir önem arz etmektedir. Romanya Büyükelçiliği vize başvurularını kabul eden alanlar içerisinde yer alıyor. Bu vize başvurularının yapılması sırasında büyükelçilik üzerinden başvurular yerine getirilebildiği gibi aynı zamanda konsolosluklar üzerinden de başvuru işlemleri yerine getirilebilmektedir. Başvuru işlemlerinin bu şekilde yerine getirilmesi sırasında mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurularınız kabul edilmemektedir ve evraklarınızı tam randevu zamanında teslim etmeniz gerekir.

romanya ticari vize 1

Romanya Ticari Vize Ücretleri Nedir?

Vize alacak olan kişiler hangi türde vize alacak olurlarsa olsunlar özellikle vize ücretlerinin ne seviyede olduğunu merak etmektedir. Çünkü genellikle vize ücretleri için ayrı bir bütçe ayrılması yoluna gidilmektedir. Romanya vize ücreti incelenmiş olduğu sırada bazı dönemlerde vize ücretlerinde bir takım değişimler meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu noktada en doğru şekilde bilgi almak isteyen kişiler ise doğru bilgiyi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Sizlere vize ücretleri hakkında doğru bilgileri sunmakta olduğumuz gibi aynı zamanda vize almak için yapacağınız başvuru işlemleri sırasında da başvurularınızı sorunsuz şekilde yerine getirebilmeniz için adımları doğru şekilde takip etmeniz ve başvurunuzun sonucunun olumlu olması için önem arz eder.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Romanya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiyenin belediye onaylı olmasına ve gönderen firmanın gerçekliğine bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Davet eden firma ile davet edilen kişinin iş kolunun bir birine denk olması gerekmektedir. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Romanya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Romanya’ya ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı belediye onaylı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı ve belediye onay kurallarına uygun olmalıdır. Ticari vize Başvuruları Direk Romanya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılabilmektedir. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilir, online randevu formunuzu doldurtarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Romanya’ya ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da toplantıya katılmanız gerekiyor ise; mutlaka belediye onaylı davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Romanya ‘da ki firmadan gelmeli ve mutlaka belediye onaylı olması en önemli kriterdir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına gidiş amacını özetleyen bir dilekçe ekler ise; vize değerlendirme sürecinde olumlu etki bırakmış olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve online başvuru formu birbiri ile tutarlı olmalıdır. Romanya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: