Turistik Vize Romanya

Romanya Turistik Vize

Romanya turistik vize sayesine Romanya’ya turist olarak gitmek istediğiniz zaman rahat bir şekilde gidebilme imkanınız bulunur. Romanya ülkemizin vatandaşlarından vize talep etmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Bu noktada umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişiler Romanya seyahatleri sırasında vize alması gerekirken diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. Yalnız bu kısa süre süreli seyahatler için geçerli olan bir kuraldır. Romanya ticari vize işlemlerinden ziyade turistik vize alımları sırasında sunulan evrakların daha az olduğunu görebiliyoruz. Fakat vize alımları için evrak sunulacağı sırada evrakların eksiksiz ve geçerli evraklar olması gerekmektedir. Vize işlemlerinin en kısa süre içerisinde sonuçlanması için bu çok önemlidir.

Romanya Turistik Vize İçin İstenilen Belgeler

Belirtmiş olduğumuz gibi Romanya seyahatleriniz sırasında sunmanız gereken evrakların eksiksiz olması son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

 • Güncel pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap cüzdanınızın ekstresi
 • Konaklayacağınız yere göre rezervasyon bilgileri
 • Ulaşım için yolculuk biletleri
 • Romanya vize formu
 • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınmış olan çiftçilik belgesi

Vize başvuru işlemleriniz noktasında sizlere belirtmiş olduğumuz bu evrakları eksiksiz şekilde sunmanız başvurunuzun onaylanması açısından çok önemlidir.

romanya turistik vize 1 1

Romanya Vizesi Ne Zamana Sonuçlanır?

Vize başvurusu yapıldıktan sonra bekleme süreci çok heyecanlı olabilmektedir. Bu noktada vize başvurusu yapacak olan kişiler Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu özellikle merak etmektedir. Romanya seyahatinizin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için talep ettiğiniz vizenin çıkış noktasına baktığımız zaman vize başvurularının genellikle 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmakta olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada başvuru yapacak olan kişiler başvurularını tamamlamak için seyahatlerinden en geç 1 ay öncesinde başvurularını tamamlaması gerekmektedir. Fakat ek belge veya sürecin uzama ihtimaline karşılık vize başvurularınızı 2 ay öncesinden yapmanız sizlere daha kısa süre içerisinde sonuç alınabilme imkanını da beraberinde sunmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Turistik Vize Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Romanya seyahatiniz gezip, görmek, tanımak amaçlı ise; evraklarınız arasında tur programınız alınmış olması gerekmektedir ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması olumlu etki yaratmaktadır. Sunacağınız evraklardan tur programınızın kalacağınız gün sonuna kadar kapsaması gerekmektedir. Romanya Elçiliği Vize Bölümü tur programınızın gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve tüm sunulan evraklarınızın kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Detaylı tur evrak listesi ve Romanya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Romanya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa Romanya vizesi alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama birkaç gün fazla vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne amaçla ve sıklıkla seyahat edeceğinizi, evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınızın ve bir niyet mektubu ile açıklanması başvurunuz açısında olumlu etkiler yaratacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Romanya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Romanya vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statütüyü kanıtlayan, iş durumunuz, öğrencilik belgelerinizi ve akrabalık ya da iş bağınızı kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve Romanya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Maddi durum evrakları ve seyahat amacınızın da ayrıca kanıtlanması gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Tüm vize türlerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: