Vize Başvurusu Romanya

Romanya Vize Başvurusu

Romanya vize başvurusu, vize almak istediğiniz noktada mutlaka yapmanız gereken başvuru işlemlerinin içerisinde yer almaktadır. Birçok kişi vize başvurularını nasıl yapabileceğini ve nasıl vize alabileceğini bilmediğini görüyoruz. Romanya vizesi ise Romanya’nın Schengen ülkelerinin arasında yer almasından kaynaklı olarak Schengen vizesi şeklinde başvuru yapılması gereken bir vize türüdür. Bu vizeyi almak isteyen kişiler ilk etapta başvuru işlemlerini yapacakları sırada kendilerinden istenilmekte olan evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Evraklarda eksiklik olduğu takdirde vize başvurunuzun onaylanma ihtimali çok yüksektir. Vize başvuruları sırasında sizlere hizmet vermekte olan firmamız ise her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğu için başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme imkanı verir ve sizin yerinize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Romanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nedir?

Romanya vize işlemleri başlatılması için gerekli olan evrakların eksiksiz ve sorunsuz şekilde sunulabilmesi ciddi bir önem arz eder. Bu noktada Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

  • Seyahatinizin bitişinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaport
  • 2 tane biyometrik vesikalık
  • Seyahatinizi maddi olarak karşılayabileceğinize dair ispat
  • Banka hesabınızın ekstresi
  • 30.000 Euro kapsamlı seyahat sağlık sigortası
  • Konaklama için rezervasyon işlemleri
  • Ulaşım için bilet bilgileri
  • Üzerinize gayrimenkul varsa bunun tapusu
  • Seyahat planınızın da bulunduğu vize talep dilekçesi
romanya vize basvurusu 1

Romanya Vize Ücreti Nedir?

Seyahatleriniz noktasında vize alımlarınız için de bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Vize almak için ayrılması gereken bütçe merak edildiği için insanlar genellikle Romanya vize ücreti noktasında çeşitli soru işaretleri yaşamaktadır. Vize alacağınız evrede vize ücretlerinde zaman zaman değişimler olduğu için en doğru bilgiyi alabilmeniz gerekmektedir. Vize ücretleri ve vize alabilmek için hangi adımları atması gerektiği hakkında bilgi almak isteyen kişiler ise detaylı bilgi alabilmek için kurumumuzla iletişime geçebilir. Sizlere bu noktada detaylı şekilde bilgi verirken aynı zamanda sizin uğraşmanıza gerek kalmadan vize alım işlemlerinizi de sizin yerinize en iyi şekilde yerine getirmeye özen gösteriyoruz ve bu şekilde vize başvurularınız rahatlıkla yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Romanya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Romanya seyahatinize göre hangi vize başvurusu yapılması gerektiğini önceden belirlemeniz gerekmektedir. Bu duruma uygun olan online başvuru formunu, gerekli belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani; Romanya Ticari Vize ya da Turistik Vize Başvuruları evrakları değişkenlik göstermektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar online başvuru formu sistemine yüklendikten sonra,form sistem üzerinden gönderilerek randevu tarihi beklenir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Romanya seyahatiniz için gerekli vize başvuruları için tüm evraklar, Romanya Vize Formu, dilekçeler ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra, randevu günü ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden sistem üzerinden randevu onayınızı gelmesi gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar teslim edilememektedir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Romanya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, 90 günden fazla uzun dönemli kalış ve 90 günden az kısa dönemli vize başvuruları fark etmeksizin başvuru yapabilmek için  önceden sistem üzerinden mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Romanya Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve başvuru formu doldurma aşamasında sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, randevunuzu geç kalmadan temin edebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: