Vize Evraklari Ve Belgeleri Romanya

Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Romanya vize evrakları ve belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde sunulduğu takdirde vize başvurularınızdan daha kısa süre içerisinde sonuç alınabildiğini görebilirsiniz. Özellikle belgelerde eksiklikler olması vizenin sonuçlanma sürecini uzatmakta olan faktörlerin arasında yer almaktadır. Bu yüzden sizden Romanya vize işlemleri sırasına hangi belgeler talep ediliyorsa bu belgeleri sunmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinin ilerlemesi noktasında belgelerin eksiksiz sunulması önemli olduğu gibi aynı zamanda sunulan belgelerin geçerli ve doğru belgeler de olması ciddi bir öneme sahiptir. Firma olarak sizlere hizmet vermiş olduğumuz noktada belgeler noktasında her zaman destek sağladığımızı ve sizler adınıza gerekli başvuru işlemlerini yerine getirdiğimizi görebilirsiniz.

Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Romanya vizesi alabilmeniz için belirtmiş olduğumuz gibi sizden bazı evraklar talep edilmektedir. Bu evrakları eksiksiz şekilde sunduğunuz takdirde vize alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Vize başvurularınızın onaylanması için sizden talep edilen evraklar ise şu şekildedir:

  • Minimum 6 ay geçerli olan pasaport
  • Romanya vize formu
  • Seyahat planınızın detaylı bir şekilde yer aldığı vize başvuru dilekçesi
  • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
  • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi
  • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü
  • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınmış olan çiftçilik belgesi
  • Maaş bordrosu
  • Hesap ekstresi

Romanya seyahatleriniz için vize başvurularınızı yapacağınız sırada belirtmeniz gereken belgeler bu şekildedir.

romanya vize evraklari ve belgeleri 1

Romanya Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılır

Romanya vizesinin alınabilmesi için belirttiğimiz gibi seyahat planınızın da yer aldığı bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Bu noktada Romanya vizesi dilekçe örneği sayesinde dilekçe alma işlemleriniz sırasında doğru bir şekilde dilekçe hazırlamış olabilir ve başvurularınızı en doğru şekilde yerine getirebilirsiniz. Vize işlemlerinin yerine getirilmesi için firmamızdan destek alan kişiler ise bu noktada herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Çünkü çalışanlarımız gerek başvuru formunun doldurulması sırasında gerekse dilekçenin yazılması evresinde ihtiyaç duyulmakta olan bütün desteği sağlamaktadır. Vize almak için başvuru yapacak olan kişiler bu şekilde başvurularını yerine getirirken herhangi bir sorun yaşanmadığını ve başvurularının kendilerinin adına firmamız tarafından gerçekleştirilmekte olduğunu görebilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Romanya Vizesi için başvurusu yaparken vize türünüz ne olursa olsun seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Romanya’da ki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye sunmanız mecburidir. Dilekçe şeklinde davetiye kabul edilmemektedir. Davetiyenin aslı sunulmalıdır ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, kira kontratı gibi belgelerinin de olması gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye formatı hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Romanya vize başvurusu yapmak için seyahat amacınızı gerekli evraklar ile beyan etmeniz gerekmektedir. Romanya’da bir ticari görüşme yapacak iseniz; mutlaka Romanya’da ki firmadan belediye onaylı ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız tatil ise mutlaka bir tur programı almanız gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Romanya Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak evraklarınız ile formunuzu destekleyebilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Romanya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını ve online formu eksiksiz ve doğru tamamlamak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orjinalinin sunulması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, belediye onaylı davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının ve kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve ayrıntılı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Romanya Vizesi Dilekçe örneği hakkında uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: