Vize İşlemleri Romanya

Romanya Vize İşlemleri

Romanya vize işlemleri yerine getirileceği sırada vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme adına bütün ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir ve başvurunuzu doğru yapmanız gerekmektedir. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer aldığı için vize başvurularını yerine getirecek olan kişiler de buna göre başvurularını yerine getirebilmektedir. Romanya vizesi alınması sırasında vize almak isteyen kişiler rahat bir şekilde alabilmek için mutlaka kendilerinden istenilen evrakları tamamlamalı ve başvurularını en doğru şekilde yerine getirmesi gerekir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizlere hizmet verirken her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz için sizin adınıza başvuru işlemleri yerine getirilebildiği gibi aynı zamanda başvurularınız tamamlandıktan sonra sonuçlanma süreci de takip edilir.

Romanya Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Belgeler

Romanya’ya seyahat edeceğiniz noktada sizden talep edilen belgeleri eksiksiz şekilde sunmanız gerekmektedir. Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

  • Schengen vizesi başvuru formu
  • 35 x 45 mm iki tane biyometrik fotoğraf
  • Vize harcının dekontu
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Geçim için ispat
  • Banka hesap hareketleri
  • Konaklama yerine dair rezervasyon
  • Ulaşım için araç biletleri
  • Vize talep dilekçesi

Romanya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını yerine getireceği evrede kendilerinden talep edilmekte olan bu belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Bu belgeler başvurunuz noktasında olmazsa olmazlarınız arasında yer almaktadır.

romanya vize islemleri 1

Romanya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Romanya seyahatiniz noktasında vize başvuru  yaptığınız zaman merak edeceğiniz noktalardan birisi ise; vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağıdır. Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabına gelecek olursak; vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman başvuru sonucunuz 5 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Sürecin uzamaması adına bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde başvuru yapmanız bu noktada avantaj sağlayacaktır ve başvurunuzun en kısa süre içerisinde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Belgeler hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru adımlarının nasıl olduğu hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler bunun için bizimle iletişime geçebilme imkanına sahip olur. Vize başvurusu yapmak isteyen kişilere en iyi şekilde hizmet vermeye dikkat ediyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Romanya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri sonuçlanma süresi ve randevu tarihinizi göz önünde bulundurup için işlemlere başlama sürenizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve online başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etmek için online formun tamamlanması ile birlikte randevu tarihinizin belirlenmesi gerekmektedir. Romanya Vize Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Online form doldurma tekniği ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Romanya Ticari Vize ve Romanya Turisti Vize Başvurularınızı için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Geç kalınmadan yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan, işlemlerinizi sorunsuz tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ya da ek evrak talebinde bulunulması durumunda yeterli vaktiniz olabilmektedir. Romanya seyahatleriniz ve vize türleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Ücretleri Nedir?

Romanya seyahatiniz için gerekli olan vizeler için, başvuru çeşidine göre farklılık gösteren bir harç bedeli ödenmektedir. Bu bedeller başvuru türü yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre değişiklik göstermekle birlikte seyahat edecek kişinin yaşına göre de farklılık göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı yıllara göre gerçekleştirmektedir. Vize bedelleri randevu yani başvuru günü evrakların kabul edilmesi ile birlikte elçiliğin belirlediği bankanın iban hesabına yatırılmalıdır. Çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Tüm başvuru türleri ve yaşa göre belirlenen Romanya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: