Vize Randevusu Romanya

Romanya Vize Randevusu

Romanya vize randevusu almamanız durumunda vize başvurularınızı yerine getirememe ihtimaliniz bulunmaktadır. Romanya Konsolosluğu veya büyükelçiliği üzerinden yapacağınız vize başvuruları sırasında belgelerinizi teslim edebilmek ve vize başvurunuzu başlatabilmek için mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Vize başvuruları noktasında randevu alınması için Romanya Konsolosluğu vize departmanı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu şekilde randevu işlemlerinizi yerine getirebileceğiniz gibi bunun yanı sıra almış olduğunuz randevular sayesinde bekleme gibi sorunlarla karşılaşmadan vize başvurularınızı yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize başvuruları sırasında süreç biraz uzun sürebilmekte ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Birçok kişi bunun için yeterli vakti olmadığı için şikayet etmektedir. Fakat vize başvurusu yapacak olan kişiler vize alabilmek için firmamızla iletişime geçerek kendileri adına başvuru yapılmasını ve sürecin takip edilmesine destek olabilmektedir.

Romanya Vize Randevusu Ve Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Romanya vize başvurusu yapacağınız sırada bu başvurudan olumlu sonuç alabilmek için başvurularınızda dikkat etmeniz gereken bazı etmenler bulunduğunu görebilirsiniz. Başvuru noktasında özellikle sizden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz sunmaya özen göstermeniz gerekir. Bunun yanı sıra başvuru işlemleriniz sırasında sunacağınız başvuru formu ve dilekçenin de doğru bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Romanya vize formu doğru bir şekilde doldurulmadığı takdirde vizenizin onaylanmama ihtimali bulunuyor. Bu vize formu Schengen başvuru formu olarak geçmektedir. Formun özellikle doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması başvurularınız sırasında ciddi önem arz eden noktalar arasındadır.

romanya vize randevusu 1

Romanya Vize Başvurusu Sonucum Ne Zaman Açıklanır?

Seyahatiniz için vize başvurusu yaptığınız takdirde bu başvurunun sonucunun ne zaman açıklanacağını da özellikle merak edersiniz. Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını verecek olursak; vize başvurularından sonra ortalama olarak 5 ile 15 iş günü arasında vize sonucu için geri dönüş yapılmaktadır. Yalnız Türkiye’nin ve Romanya’nın resmi bayramları sırasında konsolosluk ve büyükelçiliğin tatil olduğunu unutmamalısınız. Başvuru sürecinizi ayarlayacağınız zaman bunu hesaba katarak ayarlayabildiğiniz gibi bunun yanı sıra vize başvuruları evresinde her zaman minimum 1 ay öncesinden başvurunuzu yapmayı ihmal etmemeniz gerekir. Başvuru işlemleri bu şekilde sizin seyahat planınıza kadar en iyi şekilde değerlendirilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Romanya seyahatlerinizde gerekli olan vizenin türü ne olursa olsun sistem üzerinden online randevu almanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural sistem üzerinden online form doldurulup randevu alma zorunluluğudur. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz. Elle doldurulan ve randevusu olmayan evrakların teslimi yapılamamakta ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinize yakın tarihlerde randevu bulma durumunuz olmamakta ve vizenizin sonuçlanma süresi kalmamaktadır. Romanya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Romanya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’ nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Romanya randevu işlemlerinizi eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da bölge ayrımı yani ikametgah uygunluğu zorunluluğu vardır. Birçok şehirde bulunan şubemizden randevu desteği alabilir ve vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Romanya Vizesi İşlemlerinizi hızlı bir şekilde başlayabilir, başvuruda için gerekli olan evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Romanya Vizesi için başvurusu yapıyor iseniz parmak izinizin alınması ve sistem yenilenmesi adına randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız sistemlerde kayıtlı olmasına rağmen her başvuruda muhakkak şahsen bulunmanız talep edilmektedir. Randevu günü tüm evrakların eksiksiz hazır olması ve randevu sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Tüm başvuru ve randevu işlemleri prosedürleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanlarından öğrenebilir, Romanya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: