Vize Ücreti Romanya

Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti Romanya seyahatinizi planladığınız noktada önemli bir yere sahip olan ücretler arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler bu noktada bütçelerini belirleyebilmek için vizenin ücretinin ne olduğunu merak ederler. Romanya vizesi ücreti araştırıldığı zaman vizenin ücretinin bazı dönemlerde değişime uğrayabileceğini görebiliyoruz. Bu noktada detaylı bilgi almak isteyen ve başvuru işlemlerini şekillendirmek isteyen kişiler bizimle iletişime geçebilir. Firmamız sizlere bilgi vermiş olduğu takdirde vize ücretleri hakkında bilgi verdiği gibi aynı zamanda başvuru işlemlerinizi nasıl yerine getirebileceğiniz ve başvurularınızın başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için neye dikkat etmeniz gerektiği hakkında da bilgi veriyor. Bütün vize işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilme imkanınız bulunmaktadır.

Romanya Vize Ücreti Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vizeniz için evraklarınızı tamamladığınız sırada dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi; başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaktır. Bu noktada başvuru formunuzu en iyi şekilde doldurabilmek için bütün ayrıntılarına dikkat etmeniz gerekir. Ek olarak yazınızın okunaklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Romanya vize formu içerisinde sizden bazı bilgiler talep edilir. Bu vize formu aynı zamanda Schengen başvuru formu olarak da geçmektedir. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için başvuru işlemleri sırasında Schengen başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldurma evresinde özellikle iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

romanya vize ucreti 1

Romanya Vizesi Dilekçesi

Romanya vizesi işlemleri sırasında başvuru formundan sonra sunmanız gereken bir diğer belge ise; dilekçe örneğidir. Vize başvurusu için dilekçenizi eksiksiz ve doğru şekilde yazmaya özen göstermeniz gerekir. Romanya vizesi dilekçe örneği incelendiği zaman dilekçede yazacak olan bilgiler ışığında sizlerden seyahat planınızın detaylı dökümü de talep edilmektedir. Bu yüzden mutlaka örneğe uygun formatta dilekçenizi hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Vize almak isteyen vatandaşlarımız vize işlemlerinin kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi açısından bizimle iletişime geçebilme imkanına sahip olmaktadır. Sizlere hizmet verirken her zaman en doğru şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda sizin adınıza başvuru işlemlerinin yapılması ve bu başvuruların takip edilmesi evresinde de hizmet vermeye dikkat ediyoruz.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönemli kalış vizesi ya da kısa dönemli kalış ziyaret vizeleri sürelerine göre Romanya Büyükelçiliği Vize Harç başvuru bedelleri değişkenlik göstermektedir. Harç bedelleri kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşı aralığına göre de farklılık göstermektedir. Tüm güncel harç bedelleri listesine ve başvuruda ihtiyacınız olacak Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir ve sorunsuz tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Romanya vize başvurusu yapılırken Elçilik harç bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu günü vize başvurunuzun teslim alınmasının aka bininde bedelini ilgili bankanın iban hesabına yatırılmasını talep etmemektedir. Yatırılan harç bedeli makbuzu tekrar elçiliğe teslim edilmelidir. Harç bedelleri başvuru gününden sonra Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Romanya Ticari Vize Ve Romanya oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Romanya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Romanya Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize başvuru türüne ve kalış süresine göre farklılık göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler arasında farlılık vardır. Başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ya da kredi kartına taksitlendirme gibi ücretlendirmeler bulunmamaktadır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başka günlerde ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Romanya Vize Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: