Vizesi Nasıl Alınır Romanya

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya vizesi nasıl alınır? Sorusu özellikle ilk defa Romanya seyahati planı yapan kişilerin sormakta olduğu sorular arasında yer almaktadır. Romanya, Schengen vizesine dahil olan ülkeler arasında yer almakta olduğu için vize alım işlemleriniz sırasında da bu kurallara uygun şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Romanya vize işlemleri yapılacağı evrede sunmanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar sizin almak istediğiniz vize türüne göre değişim gösterirken bazı evraklar ise herkes için geçerli olan ve mutlaka sunulması gereken evraklardır. Vize alımlarınız sırasında sorun yaşamama adına mutlaka evrakları eksiksiz şekilde sunmaya dikkat etmeniz gerekir. Sizlere vize noktasında hizmet vermiş olduğumuz sırada bütün başvuru sürecinizi sizin adınıza yönetirken başvurularınızdan olumlu sonuç alınmasına destek sağlıyoruz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Kimler Romanya Vizesinden Muaftır

Romanya seyahatleri evresinde vize alınacağı sırada bazılarının bu vizeden muaf olduğunu görebilirsiniz. Romanya vizesi umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişilerin yapacakları seyahatler sırasında alması gereken bir vizedir. Fakat yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olan kişiler pasaportlarının kendilerine sunmuş olduğu ayrıcalıktan dolayı yapacakları kısa süreli seyahatlerini pasaport almadan yerine getirebilme imkanına sahip olmaktadır. Romanya turistik vize alımları yapacak olan kişiler de bu pasaportlardan birisine sahip oldukları takdirde vize işlemleri yapmalarına gerek kalmadan kısa süreli ziyaretlerini yerine getirebilmektedir. Fakat uzun süreli ziyaretleriniz noktasında vize almanız gerektiğini özellikle belirtmeliyiz.

romanya vizesi nasil alinir 1

Romanya Vize Ücretleri Nedir?

Bir seyahat planı yapıldığı zaman her noktada yapılacak olan masraflar detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu noktada seyahat planının tam olarak sonuçlanabilmesi için Romanya vize ücreti de özellikle merak edilmektedir. Romanya vizesinin ücretinde değişimler olabilmektedir. Bu yüzden net bir rakam vermemiz uygun olmayacaktır. Fakat firmamızla iletişime geçmiş olduğunuz takdirde sizlere bu noktada detaylı bilgi verilir ve sizlere sunulan bu bilgi sayesinde vize ücretini tam olarak öğrenebilme imkanına sahip olursunuz. Aynı zamanda sizlere vizeler noktasında merak etmiş olduğunuz her alanda bilgi sunulduğu için bu noktada her alanda bilgi alabilmeniz mümkündür. Vize ücretleri ve başvuru işlemleri evresinde sizlere merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya vize başvurusu yaparken seyahat amacınızı ve buna bağlı olarak hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini önceden belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru türü belirlendikten sonra, Türkiye’de bulunduğunuz konumu, maddi durumunuzu davetiyenizi ve tur belgelerinizi eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Gidiş Amacınız Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak ise; yurtdışındaki tanıdığınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz mecburidir. Davetiye örneklerini öğrenmek ve gerekli evrak listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezimizi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Evrak Farklılığı Var Mıdır?

Romanya’ya seyahatiniz bir iş görüşmesi, bir makine montajı ya da bir seminere katılım sağlamak için ise; mutlaka belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Davetiye yanında gidiş sebebinizi ekleyebileceğiniz her tür belge ile de beyan etmeniz gerekmektedir. evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Ticari davetiye muhakkak belediye onaylı ve kaşeli imzalı olmalıdır. Dilekçe şeklindeki davetiyeler kabul edilmemektedir. Randevu günü başvurunuzun kabul edilmesi ile birlikte, Romanya Vize Ücretini bankanın ilgili ibanına yatırdıktan sonra başvuru süreciniz tamamlanmış olur. Tüm vize kuralları hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Romanya’ya Turistik Vize Başvurusu Yapabilmem İçin Kurallar Nelerdir?

Romanya’ya gezi amaçlı gitmek istiyor iseniz; başvuru şekliniz Romanya Turistik Vize olmalı ve tur programınızın satın alınmış olması gerekmektedir. Başvuru evrakları arasında tur programınızı kanıtlayıcı tüm evrakların kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Seyahat evraklarınız yanında kişisel bilgileri barındıran, iş evraklarınız, maddi durum belgelerinizi de mutlaka beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm başvurularınız için gerekli olan evrak listesi hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: