Vizesi Romanya

Romanya Vizesi

Romanya vizesi sayesinde Romanya seyahatlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize alım işlemleri sırasında ise özellikle bazı noktalar dikkat etmeniz sizlere vize alma işlemlerinizi kolaylaştırma imkanını sağlayacaktır. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olan bir ülke olduğu için vize almak isteyen kişiler Schengen vizesi alırlar. Romanya vize işlemleri de bu vizenin kurallarıyla yapılmaktadır ve yapıldığı süre içerisinde özellikle başvuru için gerekli bütün işlemler sorunsuz şekilde yapılmalıdır. Vize başvurularını yapmak isteyen ve yapmış olduğu başvurulardan olumlu sonuç almak isteyen kişiler bu noktada bizimle iletişime geçebilir. Firmamız sizin adınıza bütün başvuru işlemlerini sorunsuz şekilde yerine getirirken başvurulardan yana sorun yaşamamanıza da ayrıca dikkat etmektedir.

Romanya Vizesini Kimle Alması Gerekir?

Romanya vize başvurusu yapılacağı sırada mutlaka başvuru yapmak isteyen kişiler bu vizeye tabii olup olmadığını özellikle merak etmektedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri bu noktada vize alması gerekmektedir. Fakat hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin bu noktada vize alması gerekmemektedir. Yalnız bu pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde yapacakları 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Romanya ticari vize alacak olan kişiler bu vizeyi alabilmek için de mutlaka başvuru işlemlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Sadece belirtmiş olduğumuz pasaporta sahip olan kişiler vizeden muaf tutulur. Aski takdirde vize başvuruları yapılmalıdır.

romanya vizesi 1

Romanya Vizesinin Ücreti Nedir?

Vize alınacağı sırada insanlar sadece vize için ne kadar bir bütçe ayırması gerektiğini merak etmektedir. Romanya vize ücreti incelenmiş olduğu sırada vize ücretinin alacağınız vize türüyle vizenin süresine göre değişim göstermekte olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada vize almak isteyen kişiler vize alımlarını yerine getirebilmek için fiyatını öğrenmek istedikleri takdirde bizimle iletişime geçebilmektedir. Firmamız sizlere hizmet vermiş olduğu sırada sizin adınıza vize başvuru işlemlerinin yerine getirilmesine imkan sağlamakta olduğu gibi bunun yanı sıra vize ücretleri ve hangi belgelerin gerekli olduğu noktasında da sizlere destek vermektedir. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilmektedir. Çalışanlarımız sizlere bu noktada her zaman en doğru şekilde bilgi vermeye özen göstermektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Romanya Seyahatiniz ziyaret ya da ticari amaçlı ise, 90 günden az ya da 90 günden fazla kalış süreli vizelerde Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvuru çeşidinize göre gerekli evrakları ve online formu tamamlayıp Romanya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar sistemde gözükmemektedir. Vize başvuru evraklarınızda gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve davetiyenizi beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm Romanya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Romanya vizesi alabilmek için Romanya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri ve dilekçeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız ziyaret amaçlı bir seyahat ise; kişi ziyaret davetiyeniz, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeler muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz mutlaka olmak zorundadır. Tüp başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Romanya Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına ve düzenine bağlı ülkeler arasında değildir. Kendi ülkesine ait vize verir ve Bu vizeyi sadece Romanya toprakları içinde kullanabilirsiniz. Romanya Vizesi İle sadece Romanya’da seyahat yapabilir ve sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapamazsınız. Ülkeye vizeniz ile giriş yaparken kapıda da geliş amacınızı rezervasyon ve davetiyeniz ile kanıtlamanız gerekmektedir. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Bizi Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: