Skip to content

Romanya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Romanya Vizesi sayesinde Romanya seyahatlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize alım işlemleri sırasında ise özellikle bazı noktalar dikkat etmeniz sizlere vize alma işlemlerinizi kolaylaştırma imkanını sağlayacaktır. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olan bir ülke olduğu için vize almak isteyen kişiler Schengen vizesi alırlar.

Romanya vize işlemleri de bu vizenin kurallarıyla yapılmaktadır ve yapıldığı süre içerisinde özellikle başvuru için gerekli bütün işlemler sorunsuz şekilde yapılmalıdır. Vize başvurularını yapmak isteyen ve yapmış olduğu başvurulardan olumlu sonuç almak isteyen kişiler bu noktada bizimle iletişime geçebilir. Firmamız sizin adınıza bütün başvuru işlemlerini sorunsuz şekilde yerine getirirken başvurulardan yana sorun yaşamamanıza da ayrıca dikkat etmektedir.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Romanya Vizesini Kimle Alması Gerekir?

Romanya vize başvurusu yapılacağı sırada mutlaka başvuru yapmak isteyen kişiler bu vizeye tabii olup olmadığını özellikle merak etmektedir. Umuma mahsus pasaport sahipleri bu noktada vize alması gerekmektedir. Fakat hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi olan kişilerin bu noktada vize alması gerekmemektedir. Yalnız bu pasaporta sahip olan kişiler 6 ay içerisinde yapacakları 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır. Romanya ticari vize alacak olan kişiler bu vizeyi alabilmek için de mutlaka başvuru işlemlerini yerine getirmesi gerekmektedir. Sadece belirtmiş olduğumuz pasaporta sahip olan kişiler vizeden muaf tutulur. Aksi takdirde vize başvuruları yapılmalıdır.

Romanya Vizesinin Ücreti Nedir?

Vize alınacağı sırada insanlar sadece vize için ne kadar bir bütçe ayırması gerektiğini merak etmektedir. Romanya vize ücreti incelenmiş olduğu sırada vize ücretinin alacağınız vize türüyle vizenin süresine göre değişim göstermekte olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada vize almak isteyen kişiler vize alımlarını yerine getirebilmek için fiyatını öğrenmek istedikleri takdirde bizimle iletişime geçebilmektedir. Firmamız sizlere hizmet vermiş olduğu sırada sizin adınıza vize başvuru işlemlerinin yerine getirilmesine imkân sağlamakta olduğu gibi bunun yanı sıra vize ücretleri ve hangi belgelerin gerekli olduğu noktasında da sizlere destek vermektedir. Detaylı bilgi almak isteyen kişiler bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçebilmektedir. Çalışanlarımız sizlere bu noktada her zaman en doğru şekilde bilgi vermeye özen göstermektedir.

Vizesi Romanya
Romanya Vizesi

Romanya Büyükelçiliği Vize

Romanya Büyükelçiliği Vize işlemleri gibi işlemlerin yapılması sırasında görevlidir. Büyükelçilikler ülkelerinin farklı ülkelerdeki temsilcileri konumunda olduğu için başka birçok görevlerinin olduğunu da söyleyebiliriz. Fakat Romanya seyahatleri için vize işlemlerini yerine getirmek isteyen kişiler bu işlemleri yerine getirecekleri noktada büyükelçiliklerle iletişime geçebilmektedir. Vize işlemlerinden büyükelçilikler sorumlu olduğu gibi aynı zamanda Romanya Konsolosluğu vize işlemleri sırasında sorumlu olan kurumlar içerisinde yer almaktadır.

Vize başvurularınızı yerine getireceğiniz sırada konsolosluklar üzerinden de başvurularınızı yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz. Vize başvurularından yana sıkıntı yaşamamak için ise başvuru yapacağınız zaman evraklarınızı tamamladığınız takdirde randevu alarak başvuru yapmaya gitmektir. Aksi takdirde başvuru yapamazsınız ve başvurularınız kabul edilmez.

Romanya Büyükelçiliği Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Romanya vizesi almak isteyen kişiler vizelerini alacakları evrede başvuru işlemlerini yapmadan önce bu işlemlerin nasıl yerine getirileceğini merak etmektedir. Vize almak isteyen kişiler sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için ilk olarak kendilerinden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlama yoluna gitmesi gerekmektedir. Sizden talep edilen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde konsolosluklara veya büyükelçiliklere başvurularınızı yerine getirebilirsiniz.

Romanya vize işlemleri sırasında belgelerin toparlanması ve teslim edilmesi bazen stresli bir süreç alabilmektedir. Bu noktada sorun yaşamama adına sizlere sunmuş olduğumuz desteklerden faydalanabilme imkanınız bulunmaktadır. Sizlere sunduğumuz destek sayesinde vize işlemleriniz kısa süre içerisinde tamamlanır ve vize başvurunuz sizin adınıza gerçekleştirilir.

Romanya Vizesi Ne Zaman Sonuçlanır?

Vize başvurusundan sonra heyecanlı bir şekilde vizenizin ne zaman sonuçlanacağını merak edersiniz. Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu merak edilen soruların içerisinde yer almaktadır. Vizenin çıkmış olduğu süre baktığımız zaman ise genellikle başvuru yapıldıktan sonra 5 ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Vize sonucunuz sizlere bu süreçte bildirilirken bazı durumlarda konsolosluk veya büyükelçilik sizden ek belge talep etme yoluna gidebilmektedir. Bu tarz bir şey olduğu zaman başvurunuzu sıkı bir şekilde takip etmelisiniz. Firmamız başvuruları gerçekleştirdiği sırada bu tarz bir durum olduğu zaman bütün başvuruları en ince ayrıntısına kadar takip ettiği için kişileri hemen bildirerek süreç hakkında bilgi vermektedir.

Büyükelçiliği Vize Romanya
Romanya Büyükelçiliği Vize

Romanya Konsolosluğu Vize

Romanya Konsolosluğu Vize vermede ve vize sonuçlandırmada sorumlu olan kurumlardan birisidir. Romanya seyahatleri için vize almak isteyen kişiler vize işlemlerini yerine getirebilmek için konsolosluğa başvurularını yerine getirmesi gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden başvurular yerine getirileceği sırada özellikle sizlerden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz şekilde teslim etmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bütün belgelerinizi eksiksiz bir şekilde hazırladığınız takdirde ise Romanya vize randevusu alarak belgelerinizin teslimini yerine getirebilir ve sizlere sunulan imkanlardan en iyi şekilde faydalanabilme imkanına sahip olursunuz. Vize başvuruları ve sonuçlandırılması evresinde yetkili olan konsolosluk vize başvurularınızı inceleyecek ve bu noktada sizlere geri dönüş yapacaktır. Başvuru işlemlerinde doğru adımların takip edilmesi bu yüzden çok önemlidir.

Romanya Konsolosluğu Vize Türleri

Romanya vize işlemleri yapılacağı sırada karşınıza farklı türlerde vizeler çıkmakta olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada hangi vize sizin için uygunsa o vizeyi tercih etme yoluna gitmeniz gerekmektedir. Genel anlamda kullanılmakta olan vizeler ise şu şekildedir:

 • Turistik ziyaretler için kullanılmakta olan turist vizesi
 • Ticari seyahatler için kullanılmakta olan ticari vize
 • Aile ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek istediğiniz zaman tercih edebileceğiniz aile / arkadaş ziyaret vizesi

Romanya vizesi almak isteyen kişiler sunmuş olduğumuz vizeler arasından birisi onun için uygun olduğu takdirde bu vizelerden birisini almak için başvurularını yerine getirebilmektedir. Bu noktada firmamız da sizlere doğru başvuru yapabilmeniz için destek vermektedir.

Romanya Vizesi Alınacağı Sırada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Romanya vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını yerine getirecekleri noktada nelere dikkat etmeleri gerektiği ve ne yapmaları gerektiği hakkında bilgi sahibi olmak istemektedir. Vize başvurularınız sırasında en fazla dikkat etmeniz gereken noktalara baktığınız zaman özellikle evraklar noktasında dikkatli olmanız gerekmektedir. Sizlerden talep edilen bütün evrakları doğru bir şekilde hazırlamalı ve sunmalısınız. Evraklar içerisinde yer alan başvuru formunun doğru şekilde doldurulmuş olması ve dilekçenin doğru bir şekilde yazılmış olması dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer almaktadır. Firmamız ise sizin adınıza başvuruları yerine getirdiği sırada her zaman başvurularınızı kısa süre içerisinde yapabilmeniz için formun ve dilekçenin en doğru şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Konsolosluğu Vize Romanya
Romanya Konsolosluğu Vize

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi sayesinde Romanya’da yaşayan aile bireylerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek isteyen kişiler daha rahat bir şekilde vize alabilme imkanına sahip olmaktadır. Aile veya arkadaş vizesi alacağınız zaman başvuru şartlarını tam olarak yerine getirerek en doğru şekilde başvuru yapmanız çok büyük bir önem arz etmektedir. Bu noktada sizden aile bireylerinizden birisinin veya arkadaşınızın göndermiş olduğu davetiye talep edilebilmektedir.

Romanya vizesi işlemleri yerine getirileceği sırada sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi ve başvurularınızın en kısa süre içerisinde onaylanabilmesi için başvuru işlemlerinizi bu alanda uzman olan firmamızdan destek alarak yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize işlemleriniz firmamızdan tarafından detaylı bir şekilde takip edilmektedir.

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Romanya vizesi alabilmeniz için sizden talep edilmekte olan bütün evrakları eksiksiz bir şekilde sunabilmeniz çok önemlidir. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin gerekli evraklar sayesinde başvurularınız daha kısa süre içerisinde onaylanacaktır. Romanya vize evrakları ve belgeleri ise genel anlamda şu şekildedir:

 • Güncel Pasaport
 • Eskiden kullandığınız pasaportlarınız varsa bunların fotokopileri
 • Vize harcının ödendiğine dair dekont
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Vize dilekçesi
 • Vize başvuru formu
 • Maaş bordrosu
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Hesap ekstresi

Vize başvurularınız için sizlerden talep edilmekte olan ortalama belgeler bu şekildedir. Bu belgeleri sunduğunuz takdirde vize başvurularınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Romanya Vizesine Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Romanya vizesi nasıl alınır? Sorusu herkesin merak ettiği ve çözüm aradığı sorular arasında yerini almaktadır. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi alacak olan kişiler ilk olarak belirtmiş olduğumuz belgeleri ve evrakları tamamlaması gerekmektedir. Bu belge ve evrakları tamamladığınız takdirde sonrasında başvuru işlemleriniz için konsolosluk veya büyükelçilikten randevu almanız gerekir. Başvuru sürecinin detaylı bir şekilde takip edilmesi başvurunun en iyi şekilde onaylanması için çok büyük bir öneme sahiptir. Başvuruları noktasında firmamızdan hizmet almakta olan kişiler ise bu noktada çok fazla uğraşmayacaktır. Çünkü firmamız sizin adınıza başvuru işlemlerini tamamlar ve başvuru yapıldıktan sonra sonuçlanana kadar sıkı bir şekilde takip ederek sizlere de sonuçlar hakkında bilgi verir.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Romanya
Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Romanya Ticari Vize

Romanya Ticari Vize, Romanya’ya yapılacak olan iş seyahatlerinde, fuar katılımlarında veya iş için yapılacak bir organizasyona katılacakları sırada alması gerekmektedir. Ticari vize bu özellikleriyle turistik vizeye nazaran daha farklı özelliklere sahiptir ve bu vizeyi almak isteyen kişilerin yapacakları iş seyahatlerini belgeleriyle kanıtlaması gerekmektedir. Romanya vizesi alınabilmesi için başvuru işlemleri noktasında iş seyahati için bu belgeyi aldığınızı kanıtladığınız takdirde vizenizin onaylanma ihtimali daha yüksek olabileceği gibi aynı zamanda vize alma ihtimaliniz de daha yüksek olacaktır. Vize almak isteyen kişiler başvuruları sırasında sorun yaşamadan ve rahatlıkla başvuru yapabilmeleri için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Firmamızda sizlere başvuru işlemlerinizi en kısa süre içerisinde tamamlama imkanı sunulurken sizin adınıza başvuru süreciniz yönetilmektedir.

Romanya Ticari Vize Almak İçin Başvuru Nereye Yapılır?

Romanya vize işlemleri sırasında vize sürecinizin doğru bir şekilde yönetilmesi ve sorun yaşama adına ister turistik vize alın isterseniz ticari vize alın başvuru işlemlerinizi doğru bir şekilde yerine getirmeniz son derece büyük bir önem arz etmektedir. Romanya Büyükelçiliği vize başvurularını kabul eden alanlar içerisinde yer alıyor. Bu vize başvurularının yapılması sırasında büyükelçilik üzerinden başvurular yerine getirilebildiği gibi aynı zamanda konsolosluklar üzerinden de başvuru işlemleri yerine getirilebilmektedir. Başvuru işlemlerinin bu şekilde yerine getirilmesi sırasında mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurularınız kabul edilmemektedir ve evraklarınızı tam randevu zamanında teslim etmeniz gerekir.

Romanya Ticari Vize Ücretleri Nedir?

Vize alacak olan kişiler hangi türde vize alacak olurlarsa olsunlar özellikle vize ücretlerinin ne seviyede olduğunu merak etmektedir. Çünkü genellikle vize ücretleri için ayrı bir bütçe ayrılması yoluna gidilmektedir. Romanya vize ücreti incelenmiş olduğu sırada bazı dönemlerde vize ücretlerinde bir takım değişimler meydana geldiğini görebilirsiniz. Bu noktada en doğru şekilde bilgi almak isteyen kişiler ise doğru bilgiyi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Sizlere vize ücretleri hakkında doğru bilgileri sunmakta olduğumuz gibi aynı zamanda vize almak için yapacağınız başvuru işlemleri sırasında da başvurularınızı sorunsuz şekilde yerine getirebilmeniz için adımları doğru şekilde takip etmeniz ve başvurunuzun sonucunun olumlu olması için önem arz eder.

Ticari Vize Romanya
Romanya Ticari Vize

Romanya Turistik Vize

Romanya Turistik Vize sayesine Romanya’ya turist olarak gitmek istediğiniz zaman rahat bir şekilde gidebilme imkanınız bulunur. Romanya ülkemizin vatandaşlarından vize talep etmekte olan ülkeler arasında yer almaktadır. Bu noktada umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişiler Romanya seyahatleri sırasında vize alması gerekirken diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahibi olan kişilerin vize almasına gerek yoktur. Yalnız bu kısa süre süreli seyahatler için geçerli olan bir kuraldır. Romanya ticari vizesi işlemlerinden ziyade turistik vize alımları sırasında sunulan evrakların daha az olduğunu görebiliyoruz. Fakat vize alımları için evrak sunulacağı sırada evrakların eksiksiz ve geçerli evraklar olması gerekmektedir. Vize işlemlerinin en kısa süre içerisinde sonuçlanması için bu çok önemlidir.

Romanya Turistik Vize İçin İstenilen Belgeler

Belirtmiş olduğumuz gibi Romanya seyahatleriniz sırasında sunmanız gereken evrakların eksiksiz olması son derece büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

 • Güncel pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Maaş bordrosu
 • Banka hesap cüzdanınızın ekstresi
 • Konaklayacağınız yere göre rezervasyon bilgileri
 • Ulaşım için yolculuk biletleri
 • Romanya vize formu
 • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi
 • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınmış olan çiftçilik belgesi

Vize başvuru işlemleriniz noktasında sizlere belirtmiş olduğumuz bu evrakları eksiksiz şekilde sunmanız başvurunuzun onaylanması açısından çok önemlidir.

Romanya Vizesi Ne Zamana Sonuçlanır?

Vize başvurusu yapıldıktan sonra bekleme süreci çok heyecanlı olabilmektedir. Bu noktada vize başvurusu yapacak olan kişiler Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunu özellikle merak etmektedir. Romanya seyahatinizin sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için talep ettiğiniz vizenin çıkış noktasına baktığımız zaman vize başvurularının genellikle 5 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmakta olduğunu görebiliyoruz. Bu noktada başvuru yapacak olan kişiler başvurularını tamamlamak için seyahatlerinden en geç 1 ay öncesinde başvurularını tamamlaması gerekmektedir. Fakat ek belge veya sürecin uzama ihtimaline karşılık vize başvurularınızı 2 ay öncesinden yapmanız sizlere daha kısa süre içerisinde sonuç alınabilme imkanını da beraberinde sunmaktadır.

Turistik Vize Romanya
Romanya Turistik Vize

Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vize Başvurusu, vize almak istediğiniz noktada mutlaka yapmanız gereken başvuru işlemlerinin içerisinde yer almaktadır. Birçok kişi vize başvurularını nasıl yapabileceğini ve nasıl vize alabileceğini bilmediğini görüyoruz. Romanya vizesi ise Romanya’nın Schengen ülkelerinin arasında yer almasından kaynaklı olarak Schengen vizesi şeklinde başvuru yapılması gereken bir vize türüdür. Bu vizeyi almak isteyen kişiler ilk etapta başvuru işlemlerini yapacakları sırada kendilerinden istenilmekte olan evrakları eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Evraklarda eksiklik olduğu takdirde vize başvurunuzun onaylanma ihtimali çok yüksektir. Vize başvuruları sırasında sizlere hizmet vermekte olan firmamız ise her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğu için başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme imkanı verir ve sizin yerinize başvuru işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Romanya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar Nedir?

Romanya vize işlemleri başlatılması için gerekli olan evrakların eksiksiz ve sorunsuz şekilde sunulabilmesi ciddi bir önem arz eder. Bu noktada Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

 • Seyahatinizin bitişinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaport
 • 2 tane biyometrik vesikalık
 • Seyahatinizi maddi olarak karşılayabileceğinize dair ispat
 • Banka hesabınızın ekstresi
 • 30.000 Euro kapsamlı seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama için rezervasyon işlemleri
 • Ulaşım için bilet bilgileri
 • Üzerinize gayrimenkul varsa bunun tapusu
 • Seyahat planınızın da bulunduğu vize talep dilekçesi

Romanya Vize Ücreti Nedir?

Seyahatleriniz noktasında vize alımlarınız için de bir bütçe ayırmanız gerekmektedir. Vize almak için ayrılması gereken bütçe merak edildiği için insanlar genellikle Romanya vize ücreti noktasında çeşitli soru işaretleri yaşamaktadır. Vize alacağınız evrede vize ücretlerinde zaman zaman değişimler olduğu için en doğru bilgiyi alabilmeniz gerekmektedir. Vize ücretleri ve vize alabilmek için hangi adımları atması gerektiği hakkında bilgi almak isteyen kişiler ise detaylı bilgi alabilmek için kurumumuzla iletişime geçebilir. Sizlere bu noktada detaylı şekilde bilgi verirken aynı zamanda sizin uğraşmanıza gerek kalmadan vize alım işlemlerinizi de sizin yerinize en iyi şekilde yerine getirmeye özen gösteriyoruz ve bu şekilde vize başvurularınız rahatlıkla yapılabilmektedir.

Vize Başvurusu Romanya
Romanya Vize Başvurusu

Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde sunulduğu takdirde vize başvurularınızdan daha kısa süre içerisinde sonuç alınabildiğini görebilirsiniz. Özellikle belgelerde eksiklikler olması vizenin sonuçlanma sürecini uzatmakta olan faktörlerin arasında yer almaktadır. Bu yüzden sizden Romanya vize işlemleri sırasına hangi belgeler talep ediliyorsa bu belgeleri sunmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize işlemlerinin ilerlemesi noktasında belgelerin eksiksiz sunulması önemli olduğu gibi aynı zamanda sunulan belgelerin geçerli ve doğru belgeler de olması ciddi bir öneme sahiptir. Firma olarak sizlere hizmet vermiş olduğumuz noktada belgeler noktasında her zaman destek sağladığımızı ve sizler adınıza gerekli başvuru işlemlerini yerine getirdiğimizi görebilirsiniz.

Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri Nelerdir?

Romanya vizesi alabilmeniz için belirtmiş olduğumuz gibi sizden bazı evraklar talep edilmektedir. Bu evrakları eksiksiz şekilde sunduğunuz takdirde vize alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Vize başvurularınızın onaylanması için sizden talep edilen evraklar ise şu şekildedir:

 • Minimum 6 ay geçerli olan pasaport
 • Romanya vize formu
 • Seyahat planınızın detaylı bir şekilde yer aldığı vize başvuru dilekçesi
 • Vize ücretinin yatırıldığına dair dekont
 • Öğrenciyseniz öğrenci belgesi
 • Çalışanlar için SGK hizmet dökümü
 • Çiftçiler için Ziraat Odası’ndan alınmış olan çiftçilik belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Hesap ekstresi

Romanya seyahatleriniz için vize başvurularınızı yapacağınız sırada belirtmeniz gereken belgeler bu şekildedir.

Romanya Vizesi Dilekçesi Nasıl Yazılır

Romanya vizesinin alınabilmesi için belirttiğimiz gibi seyahat planınızın da yer aldığı bir dilekçe hazırlamanız gerekmektedir. Bu noktada Romanya vizesi dilekçe örneği sayesinde dilekçe alma işlemleriniz sırasında doğru bir şekilde dilekçe hazırlamış olabilir ve başvurularınızı en doğru şekilde yerine getirebilirsiniz. Vize işlemlerinin yerine getirilmesi için firmamızdan destek alan kişiler ise bu noktada herhangi bir sorun yaşamamaktadır. Çünkü çalışanlarımız gerek başvuru formunun doldurulması sırasında gerekse dilekçenin yazılması evresinde ihtiyaç duyulmakta olan bütün desteği sağlamaktadır. Vize almak için başvuru yapacak olan kişiler bu şekilde başvurularını yerine getirirken herhangi bir sorun yaşanmadığını ve başvurularının kendilerinin adına firmamız tarafından gerçekleştirilmekte olduğunu görebilmektedir.

Vize Evrakları Romanya
Romanya Vize Evrakları

Romanya Vize Formu

Romanya Vize Formu, vize işlemlerinizi yerine getirdiğiniz süre içerisinde konsolosluğa sunacağınız evrakların arasında yer alıyor. Romanya bir Schengen ülkesi olduğu için aslında başvuru işlemleri Schengen vizesi şeklinde yapılmaktadır. Başvuru formu olarak doldurulmakta olan form ise; Schengen başvuru formu olarak geçer. Bu formun vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması adına doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması gerekir. Romanya vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru formunu doldururken bütün bilgileri eksiksiz şekilde girmeye özen gösterdiği gibi aynı zamanda başvuru formunda kendilerinden talep edilen iletişim bilgilerine özellikle dikkat etmeli ve doğru şekilde doldurmalıdır. Bunun yanı sıra başvuru işlemleriniz sırasında formu doldururken okunaklı bir yazıyla doldurmaya da özen göstermelisiniz.

Romanya Vize Formu Ve Randevu Nasıl Alınır?

Romanya vizesi alacağınız noktada sizden talep edilmekte olan bütün belgeleri tamamladığınız takdirde vize işlemlerinizi yerine getirebilmek için ve evraklarınızı sunabilmek için randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurularınız kabul edilmeyeceği için randevu noktasında dikkat etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Romanya vize randevusu ise Romanya Konsolosluğu ile Romanya Büyükelçiliği üzerinden alınabilmektedir. Konsolosluk veya Büyükelçilikle iletişime geçerek vize sürecinde randevu noktasında destek alabilme imkanına sahip olursunuz. Vize için firmamızdan destek alan kişilerin ise bu şekilde bir işlem yapmasına gerek yoktur. Çünkü firmamız hizmetlerini sunduğu sırada her zaman en iyi şekilde sunmaya özen gösteriyor ve bu yüzden sizin başvuru işlemlerinizi de sizin adınıza gerçekleştirmektedir.

Romanya Vizesinin Ücreti

Vize ücretleri sürekli değişkenlik gösterebilmektedir ve insanlar bu noktada ücretin ne seviyede olduğunu özellikle merak etmektedir. Romanya vize ücreti ise Romanya vizesinin alınabilmesi için başvuru yapacak olan kişilerin en fazla merak etmekte olduğu noktaların arasında yer almaktadır. Vize ücretleri belirtmiş olduğumuz gibi değişkenlik gösterebilmekte olan faktörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden vize ücretini öğrenmek isteyen kişiler en doğru şekilde öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir. Firmamız bünyesinde yer almakta olan profesyonel çalışanlar bu noktada sizlere en iyi şekilde hizmet vermekte olduğu gibi aynı zamanda sizlere ihtiyaç duyduğunu bütün noktalarda  bilgi sunmaktadır. Başvurularınızda bu yüzden bir sıkıntı çıkmadığını siz de görebilirsiniz ve ekstra bir uğraş içerisine girmezsiniz.

Vize Formu Romanya
Romanya Vize Formu

Romanya Vize İşlemleri

Romanya Vize İşlemleri yerine getirileceği sırada vize işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme adına bütün ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir ve başvurunuzu doğru yapmanız gerekmektedir. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer aldığı için vize başvurularını yerine getirecek olan kişiler de buna göre başvurularını yerine getirebilmektedir. Romanya vizesi alınması sırasında vize almak isteyen kişiler rahat bir şekilde alabilmek için mutlaka kendilerinden istenilen evrakları tamamlamalı ve başvurularını en doğru şekilde yerine getirmesi gerekir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizlere hizmet verirken her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz için sizin adınıza başvuru işlemleri yerine getirilebildiği gibi aynı zamanda başvurularınız tamamlandıktan sonra sonuçlanma süreci de takip edilir.

Romanya Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Belgeler

Romanya’ya seyahat edeceğiniz noktada sizden talep edilen belgeleri eksiksiz şekilde sunmanız gerekmektedir. Romanya vize evrakları ve belgeleri ise şu şekildedir:

 • Schengen vizesi başvuru formu
 • 35 x 45 mm iki tane biyometrik fotoğraf
 • Vize harcının dekontu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Geçim için ispat
 • Banka hesap hareketleri
 • Konaklama yerine dair rezervasyon
 • Ulaşım için araç biletleri
 • Vize talep dilekçesi

Romanya vize başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını yerine getireceği evrede kendilerinden talep edilmekte olan bu belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Bu belgeler başvurunuz noktasında olmazsa olmazlarınız arasında yer almaktadır.

Romanya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Romanya seyahatiniz noktasında vize başvuru  yaptığınız zaman merak edeceğiniz noktalardan birisi ise; vize başvurusunun ne zaman sonuçlanacağıdır. Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabına gelecek olursak; vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman başvuru sonucunuz 5 iş günü ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Sürecin uzamaması adına bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde başvuru yapmanız bu noktada avantaj sağlayacaktır ve başvurunuzun en kısa süre içerisinde sonuçlanmasını sağlayacaktır. Belgeler hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru adımlarının nasıl olduğu hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler bunun için bizimle iletişime geçebilme imkanına sahip olur. Vize başvurusu yapmak isteyen kişilere en iyi şekilde hizmet vermeye dikkat ediyoruz.

Vize İşlemleri Romanya
Romanya Vize İşlemleri

Romanya Vize Randevusu

Romanya Vize Randevusu almamanız durumunda vize başvurularınızı yerine getirememe ihtimaliniz bulunmaktadır. Romanya Konsolosluğu veya büyükelçiliği üzerinden yapacağınız vize başvuruları sırasında belgelerinizi teslim edebilmek ve vize başvurunuzu başlatabilmek için mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Vize başvuruları noktasında randevu alınması için Romanya Konsolosluğu vize departmanı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Bu şekilde randevu işlemlerinizi yerine getirebileceğiniz gibi bunun yanı sıra almış olduğunuz randevular sayesinde bekleme gibi sorunlarla karşılaşmadan vize başvurularınızı yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Vize başvuruları sırasında süreç biraz uzun sürebilmekte ve takip edilmesi gereken bir süreçtir. Birçok kişi bunun için yeterli vakti olmadığı için şikayet etmektedir. Fakat vize başvurusu yapacak olan kişiler vize alabilmek için firmamızla iletişime geçerek kendileri adına başvuru yapılmasını ve sürecin takip edilmesine destek olabilmektedir.

Romanya Vize Randevusu Ve Başvurusu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Romanya vize başvurusu yapacağınız sırada bu başvurudan olumlu sonuç alabilmek için başvurularınızda dikkat etmeniz gereken bazı etmenler bulunduğunu görebilirsiniz. Başvuru noktasında özellikle sizden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz sunmaya özen göstermeniz gerekir. Bunun yanı sıra başvuru işlemleriniz sırasında sunacağınız başvuru formu ve dilekçenin de doğru bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Romanya vize formu doğru bir şekilde doldurulmadığı takdirde vizenizin onaylanmama ihtimali bulunuyor. Bu vize formu Schengen başvuru formu olarak geçmektedir. Formun özellikle doğru ve eksiksiz şekilde doldurulması başvurularınız sırasında ciddi önem arz eden noktalar arasındadır.

Romanya Vize Başvurusu Sonucum Ne Zaman Açıklanır?

Seyahatiniz için vize başvurusu yaptığınız takdirde bu başvurunun sonucunun ne zaman açıklanacağını da özellikle merak edersiniz. Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabını verecek olursak; vize başvurularından sonra ortalama olarak 5 ile 15 iş günü arasında vize sonucu için geri dönüş yapılmaktadır. Yalnız Türkiye’nin ve Romanya’nın resmi bayramları sırasında konsolosluk ve büyükelçiliğin tatil olduğunu unutmamalısınız. Başvuru sürecinizi ayarlayacağınız zaman bunu hesaba katarak ayarlayabildiğiniz gibi bunun yanı sıra vize başvuruları evresinde her zaman minimum 1 ay öncesinden başvurunuzu yapmayı ihmal etmemeniz gerekir. Başvuru işlemleri bu şekilde sizin seyahat planınıza kadar en iyi şekilde değerlendirilecektir.

Vize Randevusu Romanya
Romanya Vize Randevusu

Romanya Vize Ücreti

Romanya Vize Ücreti Romanya seyahatinizi planladığınız noktada önemli bir yere sahip olan ücretler arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler bu noktada bütçelerini belirleyebilmek için vizenin ücretinin ne olduğunu merak ederler. Romanya vizesi ücreti araştırıldığı zaman vizenin ücretinin bazı dönemlerde değişime uğrayabileceğini görebiliyoruz. Bu noktada detaylı bilgi almak isteyen ve başvuru işlemlerini şekillendirmek isteyen kişiler bizimle iletişime geçebilir. Firmamız sizlere bilgi vermiş olduğu takdirde vize ücretleri hakkında bilgi verdiği gibi aynı zamanda başvuru işlemlerinizi nasıl yerine getirebileceğiniz ve başvurularınızın başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için neye dikkat etmeniz gerektiği hakkında da bilgi veriyor. Bütün vize işlemleriniz için bizimle iletişime geçebilme imkanınız bulunmaktadır.

Romanya Vize Ücreti Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Vizeniz için evraklarınızı tamamladığınız sırada dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi; başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaktır. Bu noktada başvuru formunuzu en iyi şekilde doldurabilmek için bütün ayrıntılarına dikkat etmeniz gerekir. Ek olarak yazınızın okunaklı olmasına da dikkat etmelisiniz. Romanya vize formu içerisinde sizden bazı bilgiler talep edilir. Bu vize formu aynı zamanda Schengen başvuru formu olarak da geçmektedir. Romanya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için başvuru işlemleri sırasında Schengen başvuru formunun doldurulması gerekir. Başvuru formunu doldurma evresinde özellikle iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde yazmış olduğunuzdan emin olmalısınız.

Romanya Vizesi Dilekçesi

Romanya vizesi işlemleri sırasında başvuru formundan sonra sunmanız gereken bir diğer belge ise; dilekçe örneğidir. Vize başvurusu için dilekçenizi eksiksiz ve doğru şekilde yazmaya özen göstermeniz gerekir. Romanya vizesi dilekçe örneği incelendiği zaman dilekçede yazacak olan bilgiler ışığında sizlerden seyahat planınızın detaylı dökümü de talep edilmektedir. Bu yüzden mutlaka örneğe uygun formatta dilekçenizi hazırlamaya dikkat etmelisiniz. Vize almak isteyen vatandaşlarımız vize işlemlerinin kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde yerine getirilebilmesi açısından bizimle iletişime geçebilme imkanına sahip olmaktadır. Sizlere hizmet verirken her zaman en doğru şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda sizin adınıza başvuru işlemlerinin yapılması ve bu başvuruların takip edilmesi evresinde de hizmet vermeye dikkat ediyoruz.

Vize Ücreti Romanya
Romanya Vize Ücreti

Romanya Vizesi Dilekçe Örneği

Romanya Vizesi Dilekçe Örneği sizlere Romanya vizesi alma sırasında mutlaka belirtmeniz gereken belgelerden birisi olan; vize başvuru dilekçenizi hazırlayacağınız sırada doğru bir şekilde hazırlama imkanı vermekte olan belgelerin arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler vize başvurusu sırasında kendilerinden talep edilmekte olan bütün belgeleri eksiksiz şekilde gitmeye özen göstermektedir. Bu noktada hizmet vermiş olduğumuz süreç içerisinde ise Romanya vize formu doldurma ve başvuru dilekçenizi hazırlama sırasında sizlere en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz gibi aynı zamanda bir sorun yaşamadan bütün evraklarınızın başvurularınız sırasında sunulmasına da dikkat ediyoruz. Vize alma evresinde bu yüzden bir sorun yaşamadan vize alabildiğinizi ve başvurularınızın yerine getirildiğini görebilirsiniz.

Romanya Vizesi Dilekçe Örneği İçin Başvuru Nereye Yapılır?

İlk defa vize başvurusu yapacak olan kişiler birçok noktada ciddi soru işaretleri yaşamaktadır. Bu evrede özellikle vize başvurusunu nereye yapacağınızın çok ciddi bir soru işareti olduğunu görebilirsiniz. Romanya vizesi almak isteyen kişiler ise başvurularını yerine getirecekleri sırada belgelerini tamamladıkları takdirde konsolosluk veya büyükelçilikten randevu alarak başvurularını tamamlayabilmektedir. Romanya Konsolosluğu vize noktasında hizmet vermektedir ve sizlere başvurularınızı yapabilme imkanını sunar. Konsolosluk üzerinden başvurularınızı yerine getirmeden önce ise mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru işlemleriniz kabul edilmeyebilir. Vize başvurusu için bizden destek alan kişiler ise bu noktada hiç uğraşmadığı gibi hiçbir sorunla da karşı karşıya kalmamaktadır. Sizlere hizmet verdiğimiz süreç içerisinde her zaman en iyi şekilde hizmet verdiğimiz için sizin adınıza başvuru işlemleri de yerine getirilir.

Romanya Vizesi Başvurusu Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Romanya vizesi kaç günde çıkar? Sorusunun cevabı sayesinde başvurularınızı hangi tarihler arasında yapacağınıza net şekilde karar verebilirsiniz. Vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını yaptıktan sonra konsolosluk 5 – 15 iş günü içerisinde geri dönüş yapmaktadır. Yalnız bu noktada konsoloslukların ve büyükelçiliklerin resmi tatillerde kapalı olduğunu baz alarak başvuru sürecini ayarlamanız gerekir. En geç ise başvuru işlemlerinizi seyahatinizi planladığınız tarihten 1 ay öncesinde yapmanız sizlere vize noktasında avantaj sağlayacak faktörler arasında yer alır. Aksi takdirde vizeniz yetişmeyebilir.

Vizesi Dilekçe Örneği Romanya
Romanya Vizesi Dilekçe Örneği

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Sorusu özellikle ilk defa Romanya seyahati planı yapan kişilerin sormakta olduğu sorular arasında yer almaktadır. Romanya, Schengen vizesine dahil olan ülkeler arasında yer almakta olduğu için vize alım işlemleriniz sırasında da bu kurallara uygun şekilde hareket etmeniz gerekmektedir. Romanya vize işlemleri yapılacağı evrede sunmanız gereken bazı evraklar vardır. Bu evraklar sizin almak istediğiniz vize türüne göre değişim gösterirken bazı evraklar ise herkes için geçerli olan ve mutlaka sunulması gereken evraklardır. Vize alımlarınız sırasında sorun yaşamama adına mutlaka evrakları eksiksiz şekilde sunmaya dikkat etmeniz gerekir. Sizlere vize noktasında hizmet vermiş olduğumuz sırada bütün başvuru sürecinizi sizin adınıza yönetirken başvurularınızdan olumlu sonuç alınmasına destek sağlıyoruz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Kimler Romanya Vizesinden Muaftır

Romanya seyahatleri evresinde vize alınacağı sırada bazılarının bu vizeden muaf olduğunu görebilirsiniz. Romanya vizesi umuma mahsus yani bordo pasaport sahibi olan kişilerin yapacakları seyahatler sırasında alması gereken bir vizedir. Fakat yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi olan kişiler pasaportlarının kendilerine sunmuş olduğu ayrıcalıktan dolayı yapacakları kısa süreli seyahatlerini pasaport almadan yerine getirebilme imkanına sahip olmaktadır. Romanya turistik vize alımları yapacak olan kişiler de bu pasaportlardan birisine sahip oldukları takdirde vize işlemleri yapmalarına gerek kalmadan kısa süreli ziyaretlerini yerine getirebilmektedir. Fakat uzun süreli ziyaretleriniz noktasında vize almanız gerektiğini özellikle belirtmeliyiz.

Romanya Vize Ücretleri Nedir?

Bir seyahat planı yapıldığı zaman her noktada yapılacak olan masraflar detaylı bir şekilde incelenmektedir. Bu noktada seyahat planının tam olarak sonuçlanabilmesi için Romanya vizesi ücreti de özellikle merak edilmektedir. Romanya vizesinin ücretinde değişimler olabilmektedir. Bu yüzden net bir rakam vermemiz uygun olmayacaktır. Fakat firmamızla iletişime geçmiş olduğunuz takdirde sizlere bu noktada detaylı bilgi verilir ve sizlere sunulan bu bilgi sayesinde vize ücretini tam olarak öğrenebilme imkanına sahip olursunuz. Aynı zamanda sizlere vizeler noktasında merak etmiş olduğunuz her alanda bilgi sunulduğu için bu noktada her alanda bilgi alabilmeniz mümkündür. Vize ücretleri ve başvuru işlemleri evresinde sizlere merak ettikleriniz hakkında detaylı bilgi sunulmaktadır.

Vizesi Nasıl Alınır Romanya
Romanya Vizesi Nasıl Alınır

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun ciddi şekilde merak edilmekte olan sorular arasında yer almakta olduğunu görüyoruz. Romanya’ya seyahat planında bulunan kişiler seyahatlerini yerine getirecekleri sırada en iyi şekilde yerine getirebilme adına ve sorun yaşamamak için vize başvurularını tam olarak zamanında yapması gerekir. Konsolosluk ve Büyükelçilik üzerinden vize başvurunuzu yerine getirdikten sonra genellikle 5 iş günü ile 15 iş günü arasında vize başvurunuzun sonucu iletilmektedir. Romanya Konsolosluğu vize bölümü ve büyükelçiliği vize bölümü Türkiye ile Romanya’nın resmi tatillerinde tatil olduğu için vize başvuru işlemlerinizi buna göre ayarlamaya özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde vize başvurularınız kısa süre içerisinde onaylanacak ve alma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Başvurusu Nasıl Yapılır?

Romanya vizesi almak istediğiniz noktada nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu noktada vize başvurularından önce gerekli olan bütün evrakları eksiksiz şekilde yerine getirmeniz gerekir. Eksik veya yanlış evrak sunulması vize başvurunuzun onaylanmamasına sebep olabilmektedir. Ek olarak vize işlemlerinizi yerine getirebilme adına vize başvuru formunu da doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Sonrasında ise konsolosluk üzerinden randevu alarak vize başvurunuzu yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz. Birçok kişi bu süreç içerisinde sorun yaşamam adına firmamızla iletişime geçmektedir. Firmamız sizin adınıza başvuru işlemlerinizi yerine getirir ve sürecin takip edilmesini sağlamaktadır.

Romanya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nedir?

Romanya vize evrakları ve belgeleri tamamlandığı takdirde vize işlemlerinizi daha kısa süre içerisinde yerine getirebilirsiniz. Romanya vizesi işlemleri için gerekli olan evraklar ise şu şekildedir:

 • Seyahat bitiminden sonra 6 ay daha geçerli olan pasaport
 • Konaklayacağınız yere dair rezervasyon bilgileri
 • Seyahatiniz için ulaşım bilet bilgileri
 • Seyahat planınızın yer aldığı vize talep dilekçesi
 • Schengen başvuru formu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Finansal durumunuzu da gösteren belgeler
 • Banka hesap ekstresi
 • SGK hizmet dökümü
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi

Sizlere belirtmiş olduğumuz bu belgeleri başvurularınız sırasında sunmanız başvurularınızın kısa süre içerisinde onaylanması ve sorun yaşamamanızı sağlayacak olan belgelerdir.

Vizesi Kaç Günde Çıkar Romanya
Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar

Romanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukKiribati
AzerbaycanKolombiya
Bosna HersekMarshall Adaları
ErmenistanMikronezya
GürcistanPalau
KaradağPeru
Kuzey MakedonyaSaint Lucia
MoldovaSaint Vincent ve Grenadinler
RusyaSamoa
SırbistanTonga
Cape VerdeTrinidad ve Tobago
Avrupa Birliği VatandaşlarıTuvalu
Birleşik Arap EmirlikleriUkrayna
Doğu TimorVanuatu
DominikaGrenada
Romanya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Romanya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus19.317.984
Para BirimiRumen leyi (RON)
Resmi DiliRumence
DiniHristiyan
Telefon Kodu+40
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriMamaliga – Sarmale – Tocanita – Ghiveci – Papanasi
Gezilecek YerlerVoronet Manastırı – Bran Kalesi – Merry Mezarlığı – Balea Gölü – Salina Turda
BaşkentBükreş 
ŞehirleriBükreş – Gorj ili – Dâmboviţa – Argeş – Buzău – Köstence – Sibiu – Maramureş
Yüz Ölçümü238.391 km2
Zaman DilimiUTC+2 (DAZD)
İnternet Alan Adı.ro
Kurucusu
BaşkanıKlaus Iohannis
Asgari Ücret446,02 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiTipik Kara İklimi
Asker Sayısı84,480
Komşu ÜlkeleriUkrayna – Moldova – Macaristan – Sırbistan- Bulgaristan
Kuruluş Tarihi1859
Romanya Hakkında Genel Bilgiler
Romanya
Romanya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Romanya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Romanya Seyahatiniz ziyaret ya da ticari amaçlı ise, 90 günden az ya da 90 günden fazla kalış süreli vizelerde Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Vize başvuru çeşidinize göre gerekli evrakları ve online formu tamamlayıp Romanya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar sistemde gözükmemektedir. Vize başvuru evraklarınızda gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve davetiyenizi beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm Romanya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Romanya vizesi alabilmek için Romanya Konsolosluğu Vize Bölümü gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü kanıtlayan belgeleri ve dilekçeleri beyan etmenizi ister. Seyahat amacınız ziyaret amaçlı bir seyahat ise; kişi ziyaret davetiyeniz, maddi durum kaynaklarınızı ve çalışma statüsünü kanıtlayan belgeler muhakkak olmalıdır. Ticari amaçla seyahat ediyor iseniz; ticari davetiyeniz mutlaka olmak zorundadır. Tüp başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Romanya Avrupa ülkelerinden schengen kurallarına ve düzenine bağlı ülkeler arasında değildir. Kendi ülkesine ait vize verir ve Bu vizeyi sadece Romanya toprakları içinde kullanabilirsiniz. Romanya Vizesi İle sadece Romanya’da seyahat yapabilir ve sonrasında diğer Avrupa ülkelerinde dolaşım yapamazsınız. Ülkeye vizeniz ile giriş yaparken kapıda da geliş amacınızı rezervasyon ve davetiyeniz ile kanıtlamanız gerekmektedir. Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Romanya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Romanya Büyükelçiliği vize başvurusu almamakta ve değerlendirmemektedir. Büyükelçilikler ülke vatandaşlarının pasaport yenileme, kendi ülke vatandaşının sosyal kültürel durumunu analiz etme evrak takibi yapmakla görevlidir. Romanya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının sosyal, ekonomik, siyasi ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağlarını düzenleyip güçlendirmek ile görevlidir. Büyükelçiliklerden direk Romanya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Romanya Büyükelçiliği, bulunduğu yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur ve her türlü karşılaşılan durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükumetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Romanya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizi uzmanlarından rahatlıkla destek alabilir, işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde yer alır ve ülkelerarası bağlar için görev yapan mercilerdir. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, siyasi politikalarda aracılık mekanizması yapma ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Vize başvuru süreçleri hakkında hizmet vermemektedir. Bu tarz görüşmeler ve evraksal danışma aracılığı olarak Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Romanya Ticari Vize İşlemleri için de başvuru bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Romanya Konsolosluğu ya da Romanya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamakta ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Önceden sistem üzerinden online başvuru formu doldurulmalı, evraklar taratılmalı ve başvuru tamamlandıktan sonra randevu onay tarihi beklenmelidir. Eksik, hatalı evraklar ve tamamlanmamış online form ile başvuru yapılamamaktadır. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğunun Yetki Alanları Nedir?

Romanya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları ve yani, aile birleşimi, çalışma vizesi, oturum başvuruları ile kısa dönemli ziyaret vize başvurularını kabul ve karar vermekle yetkili makamdır. Teslim edilen evrakları incelerken sonuçlanma süresinde başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat yapma hakkına sahiptir. Uzun süreli Vize Başvuruları ve kısa süreli ziyaret başvuruları için gerekli olan Romanya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü başvuru süreci hakkındaki sorularınıza uzamalarımızdan net cevap bulabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğuna Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Romanya Konsolosluğu uzun süreli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını ile kısa süreli vize başvuruları olan, ticari, ziyaret ve turistik vize başvurularını alır, değerlendirir ve karar verir. Romanya Turistik Vize başvuruları diğer başvurularından daha farklı evrak listesine sahiptir. Turistik başvurular yani kısa süreli seyahat başvuruları için yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, tüm gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Davetiye Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Romanya Aile Arkadaş vizesi başvurusunda makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması ve orijinalinin ibraz edilmesi zorunludur. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye kabul edilmemektedir. Sadece belediye davetiyesinin yanında açıklayıcı niteliği taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin tanışıklığının olması mecburidir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin kesin onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Aile arkadaş ziyareti başvurusu sonuçlanması süresi ve Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzman çalışanlarından öğrenebilirsiniz.

Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Başvuru türünüz Aile ve arkadaş vizesi ise; Romanya’dan muhakkak davetiye isteyebileceğiniz bir tanıdığınızın olması gerekmektedir. Davetiye Romanya’daki kişinin bulunduğunuz bölgeye bağlı belediyelerden çıkartabilir. Davetiyenin orijinali başvuruda ilgili makama evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiyeyi Romanya’da çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Romanya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye hangi başvurularda kullanılmalıdır?

Romanya vizesi başvurusu yaparken Romanya’da ki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise; davetiye muhakkak kullanılmalıdır. Romanya’da ki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin kesin olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Başvuruda ibraz edilen davetiye konaklama ve Romanya da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Romanya Vizesi Dilekçe Örneği ve davet gönderenin ek evrakları hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Romanya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuruları değerlendirirken kanıtlanan evraklar arasında ticari davetiyenin belediye onaylı olmasına ve gönderen firmanın gerçekliğine bakar. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Davet eden firma ile davet edilen kişinin iş kolunun bir birine denk olması gerekmektedir. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Romanya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Romanya’ya ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle kaşeli imzalı belediye onaylı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği açıklayıcı ve belediye onay kurallarına uygun olmalıdır. Ticari vize Başvuruları Direk Romanya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılabilmektedir. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilir, online randevu formunuzu doldurtarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Romanya’ya ticari bir seyahat için yani bir iş görüşmesi ya da toplantıya katılmanız gerekiyor ise; mutlaka belediye onaylı davet mektubunuzun olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Romanya ‘da ki firmadan gelmeli ve mutlaka belediye onaylı olması en önemli kriterdir. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına gidiş amacını özetleyen bir dilekçe ekler ise; vize değerlendirme sürecinde olumlu etki bırakmış olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve online başvuru formu birbiri ile tutarlı olmalıdır. Romanya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Romanya Turistik Vize Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Romanya seyahatiniz gezip, görmek, tanımak amaçlı ise; evraklarınız arasında tur programınız alınmış olması gerekmektedir ve seyahat planınızı anlatan bir dilekçenin olması olumlu etki yaratmaktadır. Sunacağınız evraklardan tur programınızın kalacağınız gün sonuna kadar kapsaması gerekmektedir. Romanya Elçiliği Vize Bölümü tur programınızın gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve tüm sunulan evraklarınızın kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Detaylı tur evrak listesi ve Romanya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Romanya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa Romanya vizesi alınırken başvuru süreniz kadar ya da Elçiliğin uygun görmesi halinde ortalama birkaç gün fazla vize verilir. Uzun süreli vize alabilmek için o ülkeye ne amaçla ve sıklıkla seyahat edeceğinizi, evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Seyahat amacınızın ve bir niyet mektubu ile açıklanması başvurunuz açısında olumlu etkiler yaratacaktır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda profesyonel destek alabilirsiniz.

Romanya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Romanya vize başvurusu yaparken kendinizi kanıtlayan evraklar ile bulunduğunuz statütüyü kanıtlayan, iş durumunuz, öğrencilik belgelerinizi ve akrabalık ya da iş bağınızı kanıtlayan evraklarınızı sunmanız ve Romanya Vize Formu İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Maddi durum evrakları ve seyahat amacınızın da ayrıca kanıtlanması gerekmektedir. Bu tür evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi kanıtlayan evraklar olmaktadır. Tüm vize türlerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, başvurunuzu sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Romanya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Romanya seyahatinize göre hangi vize başvurusu yapılması gerektiğini önceden belirlemeniz gerekmektedir. Bu duruma uygun olan online başvuru formunu, gerekli belge ve evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani; Romanya Ticari Vize ya da Turistik Vize Başvuruları evrakları değişkenlik göstermektedir. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar online başvuru formu sistemine yüklendikten sonra, form sistem üzerinden gönderilerek randevu tarihi beklenir. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Romanya seyahatiniz için gerekli vize başvuruları için tüm evraklar, Romanya Vize Formu, dilekçeler ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra, randevu günü ilgili makama teslim edilmeli ve biyometrik parmak izi verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden sistem üzerinden randevu onayınızı gelmesi gerekmektedir. Randevusu olmayan evraklar teslim edilememektedir. Evrakların teslim edilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Romanya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, 90 günden fazla uzun dönemli kalış ve 90 günden az kısa dönemli vize başvuruları fark etmeksizin başvuru yapabilmek için  önceden sistem üzerinden mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir Randevudan önce Romanya Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve başvuru formu doldurma aşamasında sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, randevunuzu geç kalmadan temin edebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Romanya Vizesi için başvurusu yaparken vize türünüz ne olursa olsun seyahat amacınızı kanıtlayan belgeleri eksiksiz ve mümkün olduğu kadar orijinal olarak sunmanız gerekmektedir. Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; Romanya’da ki akrabanızdan ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye sunmanız mecburidir. Dilekçe şeklinde davetiye kabul edilmemektedir. Davetiyenin aslı sunulmalıdır ve davet eden kişinin kimlik bilgileri, kira kontratı gibi belgelerinin de olması gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye formatı hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Romanya vize başvurusu yapmak için seyahat amacınızı gerekli evraklar ile beyan etmeniz gerekmektedir. Romanya’da bir ticari görüşme yapacak iseniz; mutlaka Romanya’da ki firmadan belediye onaylı ticari davet mektubu almanız gerekmektedir. Gidiş amacınız tatil ise mutlaka bir tur programı almanız gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Romanya Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak evraklarınız ile formunuzu destekleyebilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Romanya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Başvuru evraklarını ve online formu eksiksiz ve doğru tamamlamak ne kadar önemli ise; sunulan evrakların güncel ve orijinalinin sunulması da bir o kadar önemlidir. Evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, belediye onaylı davetiyeler, iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının ve kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve ayrıntılı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Romanya Vizesi Dilekçe örneği hakkında uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formumu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Romanya vize başvuru formu online sistem üzerinden İngilizce doldurulmalıdır. Elle doldurulan, bitmiş form üzerinde düzeltme yapılan başvuru formları kabul kesinlikle kabul edilmemektedir. Seyahat gerekçenizi kanıtlayan ve beyan edilen evraklar ile başvuru formunda doldurulan bilgiler birbiri ile tutarlı olmalıdır. Birbirini tutmayan bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizi olumsuz olarak etkileyecektir.. Eksiksiz ve sorunsuz Romanya Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Romanya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Romanya vize başvurusu yapılırken, online sistem üzerinden doldurulmuş İngilizce formlar kabul edilmektedir. Hatasız ve tam olarak doldurulmuş başvuru formu vize sonuçlanma karar sürecini olumlu yönlendirmektedir. Başvuru formunda verilen bilgiler ve beyan edilen evraklar karşılaştırılarak vize sonuç kararına varılır. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma sürecinizi olumsuz olarak yönlendirmekte ve karar süreci uzamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden hatasız form doldurmak ve Romanya Vize Ücreti hakkında kesin bilgilere ulaşmak adına destek alabilirsiniz.

Kalış Süresine Göre Başvuru Formu Değişiklik Gösterir Mi?

90 günü aşan kalış süreli uzun dönem başvurular yani; oturum, çalışma, öğrencilik vizeleri ile 90 günden kısa süreli kalış yani; turistik ticari, konferans gibi başvurularında online başvuru formları ve doldurulma şekli farklılık gösterir. Uzun dönemli kalış başvuru formları İngilizce ya da Romence doldurulmalı ve iki nüsha halinde başvuru mercine sunulmalıdır. Bu sebeple Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesi de farklılık göstermektedir. Vize türleri için ne evrak gerekli, hangi vize form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vize İşlemi Prosedürleri Nedir?

Romanya’ya seyahatiniz öncesinde vize işlemleri sonuçlanma süresi ve randevu tarihinizi göz önünde bulundurup için işlemlere başlama sürenizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuruda bulunma hakkına sahipsiniz. Seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve online başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etmek için online formun tamamlanması ile birlikte randevu tarihinizin belirlenmesi gerekmektedir. Romanya Vize Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Online form doldurma tekniği ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Başvurumu En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Romanya Ticari Vize ve Romanya Turisti Vize Başvurularınızı için seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Geç kalınmadan yapılan başvurularda planlamanızın gerisinde kalmadan, işlemlerinizi sorunsuz tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ya da ek evrak talebinde bulunulması durumunda yeterli vaktiniz olabilmektedir. Romanya seyahatleriniz ve vize türleri hakkında detaylı bilgi için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Romanya Vizesi Ücretleri Nedir?

Romanya seyahatiniz için gerekli olan vizeler için, başvuru çeşidine göre farklılık gösteren bir harç bedeli ödenmektedir. Bu bedeller başvuru türü yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri türüne göre değişiklik göstermekle birlikte seyahat edecek kişinin yaşına göre de farklılık göstermektedir. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı yıllara göre gerçekleştirmektedir. Vize bedelleri randevu yani başvuru günü evrakların kabul edilmesi ile birlikte elçiliğin belirlediği bankanın iban hesabına yatırılmalıdır. Çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Tüm başvuru türleri ve yaşa göre belirlenen Romanya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Romanya seyahatlerinizde gerekli olan vizenin türü ne olursa olsun sistem üzerinden online randevu almanız gerekmektedir. Başvuru yapılırken en önemli kural sistem üzerinden online form doldurulup randevu alma zorunluluğudur. Seyahat tarihinizden 6 ay öncesinden başvuru yapabilirsiniz. Elle doldurulan ve randevusu olmayan evrakların teslimi yapılamamakta ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinize yakın tarihlerde randevu bulma durumunuz olmamakta ve vizenizin sonuçlanma süresi kalmamaktadır. Romanya Vize İşlemleri Ve Randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Romanya Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’nin birçok şehrinde hizmet veren Long Vize Danışmanlık Ve Randevu Merkezi Romanya randevu işlemlerinizi eksiksiz ve sıkıntısız bir şekilde tamamlamaktadır. Vize başvurularınız da bölge ayrımı yani ikametgah uygunluğu zorunluluğu vardır. Birçok şehirde bulunan şubemizden randevu desteği alabilir ve vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Romanya Vizesi İşlemlerinizi hızlı bir şekilde başlayabilir, başvuruda için gerekli olan evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Romanya Vizesi için başvurusu yapıyor iseniz parmak izinizin alınması ve sistem yenilenmesi adına randevu günü başvuruda şahsen bulunma zorunluluğunuz vardır. Bu parmak izi kaydınız sistemlerde kayıtlı olmasına rağmen her başvuruda muhakkak şahsen bulunmanız talep edilmektedir. Randevu günü tüm evrakların eksiksiz hazır olması ve randevu sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Tüm başvuru ve randevu işlemleri prosedürleri hakkında detaylı bilgiye Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanlarından öğrenebilir, Romanya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilirsiniz.

Vize Ücretleri Listesine Nereden Ulaşırım?

Uzun dönemli kalış vizesi ya da kısa dönemli kalış ziyaret vizeleri sürelerine göre Romanya Büyükelçiliği Vize Harç başvuru bedelleri değişkenlik göstermektedir. Harç bedelleri kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşı aralığına göre de farklılık göstermektedir. Tüm güncel harç bedelleri listesine ve başvuruda ihtiyacınız olacak Romanya Vize Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir ve sorunsuz tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Romanya vizesi başvurusu yapılırken Elçilik harç bedeli ödemelerinin yapılması gerekmektedir. Elçilikler bu giderler hakkında resmi bilgilendirme yapıp, randevu günü vize başvurunuzun teslim alınmasının aka bininde bedelini ilgili bankanın iban hesabına yatırılmasını talep etmemektedir. Yatırılan harç bedeli makbuzu tekrar elçiliğe teslim edilmelidir. Harç bedelleri başvuru gününden sonra Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücreti kabul edilmemektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Romanya Ticari Vize Ve Romanya oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Romanya Vizesi Ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Romanya Vize ücretleri Seyahat edecek kişinin yaş durumu ve vize başvuru türüne ve kalış süresine göre farklılık göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak ücretler arasında farlılık vardır. Başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ya da kredi kartına taksitlendirme gibi ücretlendirmeler bulunmamaktadır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü alınmakta olup, başka günlerde ödeme kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Romanya Vize Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Romanya Vize Talep Dilekçesi Ne demektir?

Romanya vizesi başvurusu yaparken, vize başvuru türü ne olursa olsun gerekli evrakların eksiksiz ve doğruyu yansıtacak şekilde beyan edilmesi ne kadar önemli ise;  seyahat amacınızı ve planınızı anlatan bir dilekçe sunmak, başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine sebep olacaktır. Sunulan vize talep dilekçesi evraklarınızın daha anlaşılır ve seyahat planınızın daha anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Romanya Büyükelçiliği Vize Bölümü ilgili makamına hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her türlü desteği alabilirsiniz.

Romanya Vizesi Talep Dilekçesi Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Romanya vizesi talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan, sunduğunuz evrakları destekleyen ve özetleyen önemli evraklar arasındadır. Vize Talep Dilekçesi Türkçe olabileceği gibi Romence olması daha da artı sağlamaktadır. Başvuru evraklarınız arasında Vize Talep Dilekçesi olmaması başvurunuzu tamamen olumsuz etkilemez fakat başvuru da bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi evraklarınız arasında ek evraklar ile beraber beyan edilmelidir. Sponsorluk dilekçesinin olmaması durumunda başvuru dosyası teslim edilemez. Long Vize Başvuru Merkezimizin Uzman çalışanlarından vize talep dilekçesi ve Romanya Vize Formu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Romanya Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Romanya; Türk nüfusu barındıran ve ülkeler arası ticari ilişkilerin olduğu ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl ticari amaçlı ve ziyaret amaçlı vize başvurusu yapılan ülkeler arasında ilk sıralardadır. Yoğun başvuru alan Romanya için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına, dilekçe yazıp tekrar başvuru yaparak sahip olabilirsiniz. Romanya Vize İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Romanya vizesi başvurusu yaparken seyahat amacınızı ve buna bağlı olarak hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini önceden belirlemeniz gerekmektedir. Başvuru türü belirlendikten sonra, Türkiye’de bulunduğunuz konumu, maddi durumunuzu davetiyenizi ve tur belgelerinizi eksiksiz hazırlamanız gerekmektedir. Gidiş Amacınız Romanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi almak ise; yurtdışındaki tanıdığınızdan belediye onaylı davetiye istemeniz mecburidir. Davetiye örneklerini öğrenmek ve gerekli evrak listesine ulaşmak için Long Vize Başvuru Merkezimizi uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Ticari Vize Başvurularında Evrak Farklılığı Var Mıdır?

Romanya’ya seyahatiniz bir iş görüşmesi, bir makine montajı ya da bir seminere katılım sağlamak için ise; mutlaka belediye onaylı davetiye almanız gerekmektedir. Davetiye yanında gidiş sebebinizi ekleyebileceğiniz her tür belge ile de beyan etmeniz gerekmektedir. evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Ticari davetiye muhakkak belediye onaylı ve kaşeli imzalı olmalıdır. Dilekçe şeklindeki davetiyeler kabul edilmemektedir. Randevu günü başvurunuzun kabul edilmesi ile birlikte, Romanya Vize Ücretini bankanın ilgili ibanına yatırdıktan sonra başvuru süreciniz tamamlanmış olur. Tüm vize kuralları hakkında detaylı bilgiye Long Vize Başvuru Ve Randevu Merkezimizden öğrenebilirsiniz.

Romanya’ya Turistik Vize Başvurusu Yapabilmem İçin Kurallar Nelerdir?

Romanya’ya gezi amaçlı gitmek istiyor iseniz; başvuru şekliniz Romanya Turistik Vize olmalı ve tur programınızın satın alınmış olması gerekmektedir. Başvuru evrakları arasında tur programınızı kanıtlayıcı tüm evrakların kaşeli imzalı olması gerekmektedir. Seyahat evraklarınız yanında kişisel bilgileri barındıran, iş evraklarınız, maddi durum belgelerinizi de mutlaka beyan etmeniz gerekmektedir. Tüm başvurularınız için gerekli olan evrak listesi hakkında detaylı bilgi almak için Long Vize Başvuru Merkezinden destek alabilirsiniz.

Romanya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Romanya’ya 90 günden az kısa süreli kalış vize başvurularınızı yani; ticari vizesi, ziyaret vizesi için seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Romanya Vize Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden acil vize başvuru desteği alabilirsiniz. Bu durum Vizenizin sonuçlanma süresinde değişiklik yapmamakla birlikte, garanti vize anlamına gelmemektedir. Vize başvuru süreçleri ve gerekli evraklar hakkında tam destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizden anında destek alabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanmaktadır?

Romanya vize başvurularında seyahat türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri farklılık göstermektedir. Ticari seyahat vize başvuruları, Aile arkadaş ziyareti başvuruları ve turistik seyahat vize başvuruları randevu günü neticelenmektedir ve 3 iş gününde tarafınıza iletilmektedir. Romanya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz; sonuçlanma süresi 3 ayı bulmaktadır. Çalışma vizesi başvuruları ortalama 20 günde sonuçlanmaktadır. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarakken net bilgiye sahip olabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu