Büyükelçiliği Vize Senegal

Senegal Büyükelçiliği Vize

Senegal Büyükelçiliği Vize başvurularının değerlendirilerek olumlu ya da olumsuz kararın verildiği yerdir. Türkiye ile Senegal arasındaki ilişkiler kuvvetli olmakla birlikte Türkiye’den Senegal’e seyahat edebilmek için vize başvurusu yapmak zorunludur. Senegal Büyükelçiliği Ankara’da bulunur. Konsolosluğa yapılan başvurularda ise karar mercii konsolosluktur. Ticari, turistik aya da aile/arkadaş ziyareti sebeplerinden biri ile Senegal’e seyahat edilebilir. Bunun için yapılması gereken işlem ilgili vize için istenen belgelerin ve evrakların doğru bilgiler içerecek şekilde ve eksiksiz olarak tanzim edilmesi gerekir. Vize başvuru işlemleri aşama aşama olmakla birlikte sürecin destek alınmadan yürütülmesi gayet zordur. Bu yüzden Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimizden profesyonel destek alınması, bu sürecin sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanması konusunda büyük yardımı olacaktır.

Senegal’e Seyahat Etmek İçin Alınabilecek Vize Türleri

Her yıl yüzlerce insan Senegal’e seyahat eder. Senegal vizesi alabilmek için hangi gerekçelerle ve amaçla seyahat edildiğinin açıkça ifade edildiği bir dilekçe ve diğer evraklarla birlikte başvuru yapılması zorunludur. Senegal’e seyahat etmek için turistik amaçlı, turizm nedeniyle ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla gidilebilir. Her bir vize çeşidinin kendine mahsus belgeleri bulunmakta ve bu belgelerin usulüne uygun olarak doldurulması gerekir. Vize çeşitleri şunlardır:

Vize başvurularında profesyonel destek almak için Long Vize şirketimiz yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

senegal buyukelciligi vize 1

Senegal Büyükelçiliği Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Senegal Büyükelçiliği Vize Başvurusu işlemlerinde geçerli bir pasaport ile başvuru yapılmalıdır. Pasaportun 10 yıldan eski olmaması, pasaportun yıpranmamış olması gerekir. Senegal’e seyahat bittikten sonra dahi pasaportun 6 ay geçerlilik süresinin bulunma şartı aranmaktadır.

Başvuru yapıldıktan sonra başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlandırılması Senegal Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından, en geç 10 gün içerisinde ilan edilir. Vize başvurusu uygun görülmeyenler tekrar başvuru yapmak zorundadır. Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından bazen ilave ek belgeler istenebilmektedir.

 Bu yüzden sonuçlanma süresi bir miktar uzayabilir. Tüm işlemlerde şirketimizde işlemleri yürüten ülke temsilcileri ile iletişime geçerek hızlı bir şekilde bu sürecin olumlu sonuçlanması için destek alabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Senegal Büyükelçiliği Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Senegal ülkesine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahat edecek olan vize başvuru sahipleri için Senegal vize başvurusu büyükelçilikten yapılmamaktadır. Senegal Büyükelçiliği vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Senegal vize işlemleri ile ilgilenen merci Senegal Konsolosluğu‘dur. Vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilirken, Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi işlemlerini yürütmektedir. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Senegal vize işlemleri ve Senegal vize başvurusu hakkında detaylı bilgi alarak vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız olarak güven içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal Büyükelçiliğinden Vize İşlemleri Yapılıyor Mu?

Senegal Büyükelçiliği vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Büyükelçilik Türkiye Cumhuriyeti ile Senegal ülkesi arasındaki diplomasi ile ilgili konularda ilgilenir. Senegal vize işlemleriyle Senegal Konsolosluğu ilgilenmektedir. Senegal vize başvurusu, ülkemizden seyahat edecek olan vatandaşlar için konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Senegal Konsolosluğu randevu prosedürü ile çalışmaktadır o yüzden de vize işlemlerine başlayabilmeniz için Senegal vize randevusu almanız gerekmektedir. Senegal vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için Firmamız Long Vize Başvuru Merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Senegal Büyükelçiliği Vize Randevusu Alınır Mı?

Senegal seyahatleri için vize başvuruları konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup vize işlemleri ile de yine konsolosluk ilgilenmektedir. Senegal Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile diplomasi konularda ilgilenmektedir. Senegal Konsolosluğu vize prosedürü ile çalışmaktadır. Bu nedenle vize başvurusunun ilk aşaması olan vize randevusu da Senegal Konsolosluğu’dan alınmaktadır. Vize randevusu almak ve vize işlemlerinizi gerçekleştirmek için profesyonel bir hizmet almanız vize işlemlerinizi kolaylaştıracaktır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Senegal vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal Vize Ücreti Büyükelçiliğe Mi Ödenir?

Senegal vizesi almak için vize başvurularında ödenecek olan vize ücretleri büyükelçilik tarafından alınmamaktadır. Senegal vize işlemleri ile büyükelçilik herhangi şekilde sorumlu olmamakta, vize başvuruları ve vize ile ilgili işlemlerde konsolosluk görevli olmaktadır. Bu durumdan ötürü Senegal vize ücreti büyükelçilik tarafından kabul edilmemektedir. Vize ücretleri başvuru öncesinde bankaya yatırılarak, işlem dekontu , Senegal vize evrakları ve belgeleri ile birlikte konsolosluğa sunulur. Evraklarınızın sunulmadığı taktirde ya da eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Güncel vize ücretleri ve vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilmek için Long Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Senegal Büyükelçiliği Vize Sonucu İçin İtiraz Edilir Mi?

Senegal vizesi başvuruları Senegal Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemektedir. Senegal vize işlemleriyle yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul edilerek, işlemler bu merci üzerinden devam ettirilmektedir. Senegal Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile diplomasi konularda ilgilenmektedir. Senegal vize başvuru sonucunuzun olumsuz gelmesi yani red almanız durumunda vize sonucuna itiraz hakkınız bulunmaktadır. Ancak bu itirazı vize başvurusunun gerçekleştirildiği konsolosluğa yapılması gerekmektedir. Vize itiraz dilekçesi için detaylı bilgi almak adına firmamız Long Vize Turizmden alanında uzman personellerimizden profesyonel ve kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: