Konsolosluğu Vize Senegal

Senegal Konsolosluğu Vize

Senegal Konsolosluğu Vize başvuruları İstanbul’da bulunan Senegal Konsolosluğu’na yapılır. Her yıl farklı amaçlarla Senegal’e seyahat etmek için Türkiye’den yüzlerce insan vize başvurusu yapmaktadır. Senegal vizesi almak için istenen evrakların usulüne uygun ve prosedüre göre doldurulması başvurunun olumlu olarak sonuçlanması için çok önemlidir. Kişinin öğrenci statüsünde ya da turistik, turizm veya aile/arkadaşı ziyareti çerçevesinde yapılan başvurularda ger bir başvuru amacına göre farklı belgeler ve evraklar istenir.

Tüm bu evrak ve belgelerin mutlaka profesyonel destek alınarak tanzim edilmesi gerekir. Senegal Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından vize başvuru işlemlerinin yürütülmesinde yetki verilen Long Vize Turizm şirketimiz, vize işlemlerinin yürütülmesinde etkin, hızlı ve usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamaktadır. Herhangi bir sorunla karşılaşıldığında ise yasal mevzuatın belirlediği sınırlar içerisinde sorunun çözerek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir. Sizlerde profesyonel destek için şirketimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal Konsolosluğu Vize Başvurularında İstenen Belgeler

Vize başvuruları için gerekli belgeler tamamlanıp başvuru yapıldıktan sonraki aşama Senegal Vize Randevusu almak olacaktır. Randevu sürecinin de tamamlanmasının ardından tüm bilgiler, evraklar ve belgeler Konsolosluğa/Büyükelçiliğe teslim edilir. Buradaki yetkili birimler evrakları inceler, 7 ile 10 işgünü içerisinde başvuruları neticelendirir. Başvuru olumsuz olarak değerlendirilenler tekrar başvuru yapmak durumundadırlar. Bazen yetkililer ilave belgeler isteyebilmektedir.

Bu belgelerin tamamlanması ve geri teslim neticesinde sonuçlandırma süreleri uzayabilmektedir. Vize türüne göre istenen evraklar birbirinden farklıdır. Ancak tüm vize başvurularında istenen ortak evraklar ve belgeler şunlardır:

senegal konsoloslugu vize 1
  • Başvuru dilekçesi
  • Vize Başvuru Formu (bu formun usulüne uygun olarak doğru bilgiler içerecek şekilde doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  • 2 adet son 6 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf
  • Geçerli pasaport (10 yıldan eski olmamalı, yıpranmış olmamalı ve seyahat bitim tarihiden itibaren 6 ay daha geçerlilik süresi bulunmalıdır)
  • Son 3 ay ya da 6 aya ait banka ekstresi
  • Gidiş ve dönüş olmak üzere alınan uçak bileti ve rezervasyonları
  • Seyahat edecekler arasında 18 yaşından küçük bireyler için muvafakatname alınması zorunludur.

Long Vize şirketi olarak tüm süreçleri adım adım takip ederek tamamlanması ve her aşamada sizler profesyonel destek vermeye devam ederek sürecin olumlu sonuçlanması için hizmet vermektedir.

Detaylı bilgi almak için Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Senegal Konsolosluğu Vize Bölümünün Görevleri Nelerdir?

Senegal Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Senegal’e seyahat edecek olan kişilerin vize başvuru işlemlerini kabul eden mercidir. Senegal vize başvuru işlemleri ile ilgili prosedürler Senegal Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir. Senegal Büyükelçiliği ise Türkiye Cumhuriyeti ile ilgili diplomasi konularda ilgilenir. Senegal Büyükelçiliği vize işlemleriyle hiçbir şekilde ilgilenmemektedir. Senegal Konsolosluğu vize bölümü vize randevusu vererek, vize başvurularınızı ,Senegal vize evraklarını ve belgelerini kabul etme ve vize başvurularınızı sonuçlandırma görevlerinden sorumludur. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile vize başvuruları ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak ve başvurularınızı eksiksiz ve hatasız olarak güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Senegal Konsolosluğundan Vize Başvurusu Yapılır Mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Senegal’a seyahatlerinden önce alması gerekli olan Senegal vizesi için, vize başvuruları Senegal Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Senegal Konsolosluğu randevu sistemine dayalı olarak çalıştığı için vize işlemlerinize başlamadan önce konsolosluktan Senegal vize randevusu almanız gereklidir. Vize randevunuzun alınmasının ardından vize başvurunuzu Senegal Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Senegal vize başvurunuzu eksiksiz ve hatasız gerçekleştirmek için firmamız Lonf Vize Turizm ile irtibat kurabilirsiniz.

Senegal Vizesi İçin Ücret Ödenir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Senegal’a seyahatlerinden önce vize almaları zorunlu bir işlem olmak ile birlikte vize başvuruları için bazı yerine getirilmesi gereken prosedürler mevcuttur. Senegal vizesi almak için Senegal Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu belli bir Senegal vize ücreti bedeli vardır. Bu vize harç bedelleri her başvuru sahibi tarafından ödenmek zorunda olup, vize ücretleri farklı durumlarda farklılık gösterebilmektedir. Vize başvuru ücretini bankalar aracılığı ile kabul eden Senegal Konsolosluğu vize evrakları arasında işlem dekontunu da istemektedir. Senegal vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak ve Senegal vize başvurunuzu gerçekleştirmek için firmamız Long Vize Turizm ile iletişime geçebilirsiniz.

Senegal Konsolosluğundan Vize Başvurusu İçin Randevu Almak Gerekir Mi?

Ülkemiz vatandaşlarından Senegal’a seyahat planlayanların vize işlemi yapmaları zorunlu iken vize başvuruları ülkemizde yetkili vize başvuru merkezi olmamasından ötürü Senegal Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir. Senegal Konsolosluğu vize başvurularında yoğunluğun azaltılması, Senegal vize evrakları ve belgeleri takibinin kolaylaştırılması için vize işlemleri randevu prosedürüne dayalı olarak gerçekleştirilir. Senegal vize işlemlerine başlayabilmeniz için Senegal vize randevusu almanız şarttır. Firmamız Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Senegal vize işlemleri için yapılması gerekenleri eksiksiz olarak yapabilir, başvurunuzu tamamlyabilirsiniz.

Senegal Konsolosluğuna Vize Sonucu İçin İtiraz Edilebilir Mi?

Senegal vize işlemleri yetkili vize başvuru merkezi olmaması nedeniyle konsolosluk üzerinden gerçekleştirilmekte olup, vize başvuru evrakları konsolosluk tarafından kabul edilir. Senegal vize randevusu gününde evrak ve belgelerinizle bizzat konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Evrak ve belgelerinizin eksik sunulması durumunda vize başvurunuzu gerçekleştiremezsiniz. Konsolosluk başvuru evraklarını değerlendirerek vize başvurusunu sonuçlandırmaktadır. Vize başvurunuzun olumsuz yani red alması gibi durumlarda vize sonucuna itiraz etme hakkınız bulunmaktadır. Bu işlem için bir vize itiraz dilekçesi hazırlamanız gerekmektedir. İtiraz dilekçeniz yine konsolosluk tarafından kabul edilmektedir. Firmamız Long Vize Turizm ile Senegal vize işlemlerinizi eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: