Konsolosluğu Vize Slovenya

Slovenya Konsolosluğu Vize

Slovenya Konsolosluğu vize işlemleri sırasında ülkemizdeki yetkilerini Macaristan Konsolosluğu’na vermiştir. Bu noktada yetkili olan kurumun Macaristan Konsolosluğu olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu durum İstanbul bölgesi için geçerlidir.Vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru işlemlerini bu noktalardan yapma yoluna gitmektedir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizlerden talep edilmekte olan belgeleri ve başvuru formunu tam olarak tamamladıktan sonra başvuru işlemlerinizi yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz. Slovenya vize işlemleri evresinde vize işlemlerinizin kısa sürebilmesi ve vize başvurunuzun sonucunda olumlu sonuç alınabilmesi için bütün evrakların eksiksiz ve doğru şekilde sunulabilmesi ciddi bir önem arz etmektedir. Konsolosluklar üzerinden başvuru işlemlerinizi yerine getirme sırasında bu belgeleri sunmanız gerekecektir.

Slovenya Konsolosluğu Vize Adres ve İletişim Bilgileri

slovenya konsoloslugu vize 3

Slovenya ticari vize veya turistik vize alacağınız sırada sizlere belirtmiş olduğumuz gibi bu başvuru işlemlerinizi Macaristan Konsolosluğu üzerinden yerine getirmeniz gerekmektedir. Başvuruları doğru şekilde yapabilmek için Macaristan Konsolosluğu adres bilgileri şu şekildedir:

  • Büyükdere cd. Metrocity Millennium A Blok, 6. Kat No: 171 1. Levent / İstanbul

Macaristan Konsolosluğu hizmet vermiş olduğu sırada Pazartesi – Perşembe günlerinde 09.00 – 16.30 arasında Cuma günleri ise 09.00 – 14.00 arasında hizmet sunmaktadır. Konsoloslukla iletişime geçme sırasında bu saatler arasında iletişime geçmeniz gerekmektedir. Slovenya vizesi almak için randevu alınacağı sırada da bu saatler arasında iletişime geçilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iletişime geçemeyebilirsiniz. Vize ve pasaport işlemleri de konsolosluk üzerinden sorunsuz şekilde yerine getirilebilmektedir

Slovenya Vize Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Slovenya Konsolosluğu Vize için Long Vize Turizm olarak hizmetinizdeyiz. Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından en sık şekilde sorulmakta olan soruların içerisinde yer almaktadır. Slovenya seyahatleriniz için vize alacağınız evrede başvuru işlemlerinizi yaptığınız takdirde başvuru sonuçlar 15 iş gün içerisinde çıkmaktadır. Yalnız konsolosluk hem Macaristan hem de Türkiye resmi tatillerinde tatil olduğu için başvuru sürecinizi buna uygun şekilde ayarlama yoluna gitmenizdir. Başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz evrede gitmeyi düşündüğünüz tarihten en geç 1 ay öncesine kadar başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Başvuru sürecinin doğru bir şekilde yerine getirilebilmesi için ortalama gideceğiniz tarihin 3 ay öncesinden vize alabilmek için başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Slovenya Konsolosluğu ya da Slovenya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamaktadır ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Seyahat planlaması yaparken önceden sistem üzerinden randevu alınmalı ve başvuru türünüze göre gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları oluşturulmalıdır. Eksi ve hatalı hazırlanan evraklar ile yapılmak istenen başvuru kabul edilmemektedir. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Vize Yetki Alanları Nedir?

Slovenya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, 90 günden fazla kalış süreli aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi gibi oturum başvurularını kabul etmek ve karar vermekle yetkili mercidir. Teslim edilen evrakları incelerken,sonuçlanma durumuna karar verebilmek adına gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Slovenya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan detaylı cevap alabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Vize Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Slovenya Konsolosluğu 90 günden az kalış süreli vize başvurularını kabul etmemektedir. Uzun dönemli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve sonuçlandırır. Slovenya Turistik Vize başvurusu gibi 90 günden az kalış süreli ziyaret vize başvurularını kabul etmemektedir. Uzun dönemli konsolosluk başvuruları ve kısa süreli ziyaret başvuruları İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: