Ticari Vize Slovenya

Slovenya Ticari Vize

Slovenya ticari vize, Slovenya ile ticari işlemler yapmak isteyen kişilerin alması gereken vizeler arasında yer almaktadır. Ticari vize işlemlerinin yapılması iki ülke arasında yer alan anlaşmalar gereği Schengen vizesinin şartları ile yerine getirilmektedir. Başvuru işlemlerini ise Macaristan Konsolosluğu kabul etmektedir. Bu noktada ülkemizde Macaristan Konsolosluğu, Slovenya Konsolosluğunun ülkemizdeki vize başvuruları ve sonuçlandırılması sırasında temsilci olarak yer almaktadır. Slovenya konsolosluğu vize işlemleri gibi işlemler bu yüzden Macaristan konsolosluğu üzerinden yerine getirilebilmektedir. Ticari vize işlemleri şirket sahibi ve çalışanları olan kişilerin Slovenya’da ticari faaliyetler yürütebilmek için alması gerekmekte olan vizeler olarak görülmektedir.

Slovenya Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Slovenya vize evraklar ve belgeleri noktasında ticari vize alma yoluna gidecek olan kişilerin başvuruları noktasında sunması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport: Pasaportunuzun mutlaka seyahatiniz sonrasında da 3 ay geçerli olacak şekilde olması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi: Şirket sahipleri veya çalışanlarının da mutlaka Slovenya vize talep dilekçesi yazması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru fotoğrafınızın beyaz fon üzerinde ve 35×45 ölçüsünde olması gerekmektedir.
 • Slovenya ticari vize davetiyesi: Slovenya’da ticari vize yapacağınız firmadan gönderilmiş olan davet.
 • Kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize başvuru formu
 • Şirketin güncel evrakları
 • Barkodlu 4A hizmet dökümü
 • Şirketin banka hesap dökümü
 • Maaş bordrosu
 • 4B hizmet dökümü
slovenya ticari vize 1

Slovenya Ticari Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu hem turistik hem de ticari vize almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmakta olan sorular içerisinde yer alıyor. Vize başvurularınız genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden vize başvuru işlemlerinizi en az 1 ay öncesinden yapmaya dikkat etmeniz gerekir. Başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada bütün belgelerinizi en doğru şekilde sunabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz ve başvurularınız sizin adınıza yapılabilir. Slovenya vize ücreti ise bu noktada bazı dönemlerde değişebildiği gibi vize ücreti ve başvurular noktasında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her zaman en doğru şekilde bilgi verilmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Slovenya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuru adı altında yapılan başvuruda ilk önce seyahat amacında ticari bir durumun olup olmadığına bakar. Vize evraklarını değerlendirirken sunulan evraklar arasında ticari davetiyenin uygunluğuna ve gönderen firma ile arasında gerçek bir ticari ilişki olup olmadığını değerlendirir. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar, şahsi durumunu kanıtlayan maddi ve ticari bağı kanıtlayan evrakları da hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Slovenya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Slovenya’ya seyahat amacınız ticari ise ve ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle Slovenya’daki iş bağınız olan şirketten kaşeli imzalı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği amacı belirtici ve sunulan evraklar ile birbiriniz tutarlı olmalıdır. Ticari vize başvuruları direk Slovenya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılmamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilir, tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Slovenya’ya ticari bir amaç için seyahat etmek istiyor, bir iş görüşmesi,stant ziyareti yada bir makine montajı için yapmanız gerekiyor ise; mutlaka davet mektubunuzun fuar biletinizin olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Slovenya ‘da ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı olması ve davet sebebinizi açık hali ile beyan edilmesi gerekiyor. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları  birbiri ile tutarlı olmalıdır.Evraklar arasına birde niyet mektubu eklemeniz başvuru seyri açısından olumlu dönüş almanıza etken olacaktır. Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: