Vize Evrakları Ve Belgeleri Slovenya

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Slovenya vize evrakları ve belgeleri incelenmesi evresinde sizden alacağınız vizeye göre farklı belgeler talep edilmekte olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada sizden talep edilen belge ve evraklara dikkat etmeli ve tam olarak hazırlamanız gerekir. Slovenya vizesi alabilmeniz için vize evrak ve belgeleri incelediğiniz noktada sizden kişisel evraklar, meslek evrakları ve ek evraklar talep edilebilmektedir. Vize başvuru işlemlerinizi yerine getirebilmeniz ve başvuru işlemlerinizin yanlış olmadan onaylanabilmesi için mutlaka profesyonel firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamız sizlere vize alma süreci hakkında detaylı bilgi sunduğu gibi bunun yanı sıra sizlere vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilme imkanını da vermektedir.

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri Başvurusu İçin Gereken Kişisel Evraklar

Slovenya vize işlemleri yerine getirileceği sırada bazı evrakları sunmanız gerekmektedir. Bu noktada çalışan kişilerin sunması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Slovenya vize başvuru formu
 • Daha önceden pasaport kullanıldıysa bu pasaportların fotokopisi
 • Kişinin nüfuz cüzdanının fotokopisi
 • 2 tane 35 x 45 mm biyometrik fotoğraf
 • Seyahatiniz için sağlık sigortası
 • Ulaşım bilet bilgileriniz
 • Konaklamanız için gerekli rezervasyon bilgileri
 • Banka hesabınızın hareketleri
 • Maaş bordrosu
 • SGK hizmet dökümü

Slovenya vize başvurusu evresinde sizlerden genel olarak bu belgeler talep edilmektedir ve bu belgeleri eksiksiz şekilde sunmaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Belgelerde eksiklik olduğu zaman vizeniz onaylanmayabilir ve onaylanma süreci uzun sürebilir.

slovenya vize evraklari ve belgeleri 1

Slovenya Vize Başvuru Ücretleri

Slovenya’ya yapacağınız seyahatleriniz için vize başvurunuzu yerine getireceğiniz noktada vize için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Slovenya vize ücreti ise dönem dönem değişebilmekte olduğu için mutlaka bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sizle vize başvuru ücretleri ve vize alma süreci hakkında her zaman en doğru şekilde bilgi vermeye özen gösteriyoruz. Sizlere vize başvuru ücretleriniz kapsamında bilgi verdiğimiz gibi aynı zamanda vize başvurularınız yerine getirileceği sırada sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi için başvuru işlemlerinizi sizler adına yerine getiriyoruz. Aynı zamanda başvurularınızın bütün takip işlemleri yapıldığı için size bu noktada da bilgi vermeye dikkat ediyoruz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Slovenya Vizesi başvurusu yaparken başvuru türünüz ne olursa olsun, seyahat nedenlerinizi kanıtlayan evrakları eksiksiz ve mümkün olduğu kadar aslına bağlı kalarak sunmanız gerekmektedir. Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; mutlaka Slovenya’daki akrabanız ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye sunmanız gereklidir ve bu belgenin aslını başvuruda beyan etmeniz gerekmektedir. Bu davetiye ile birlikte davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Slovenya vize başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir.Bu evrakları başvuru sırasında mutlaka gerekli merciye sunmanız zorunlu bir kuraldır.Sözel ifade ile başvuru sağlanamaktadır. Slovenya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fuar ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Slovenya’da ki firmadan bir ticari davet mektubu ya da fuar giriş bileti sunmanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi yada ziyaret amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalıya da tanıdığınızdan aldığınız belediye onaylı davetiyeyi sunmanız gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Slovenya Vize Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Slovenya seyahatiniz için gerekli vize başvurusunda evrakların eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; beyan edilen evrakların güncel ve orjinal olması da bir o kadar önemlidir. Beyan edilen evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler,banka dökümleriniz ve iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının sunulması büyük avantaj sağlayacaktır.Birçok evrağın da kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Slovenya Vize Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: