Vize İşlemleri Slovenya

Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya vize işlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz. Slovenya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almaktadır ve vize başvurusu yapılması sırasında Schengen vizesine ait koşulların hepsinin bu vizede de geçerli olduğunu görüyoruz. Vize başvuru işlemlerinin büyük bir titizlikle yerine getirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize başvurunuzun reddedilme ihtimali çok yüksektir. Slovenya vize başvurusu noktasında firma olarak başvuru işlemlerinizi büyük bir titizlikle gerçekleştirirken başvurudan yana bir sorun çıkmaması için bütün işlemleri tek tek kontrol altında tutuyoruz. Slovenya vizesi almak isteyen kişiler bir problem yaşamama adına ve vizelerinin en kısa süre içerisinde onaylanması için bizimle iletişime geçme imkanına sahiptir.

Slovenya Vize İşlemleri İçin Randevu Alınması Gerekir Mi?

Slovenya vize işlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz.Slovenya seyahatiniz için vize başvurusu yapacağınız evrede vize işlemleriniz için randevu alınıp alınmadığını özellikle merak edersiniz. Slovenya vize randevusu almanız gerekmektedir. Bu randevu işlemleri evresinde ilk etapta vize almak isteyen kişilerin vize için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde toparlaması gerekmektedir. Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde toparlanmasıyla beraber vize işlemlerinizin daha kısa süre içerisinde tamamlanabileceğini de görmeniz mümkündür. Slovenya vizesinin alınması sırasında genel anlamda talep edilen belgeler ise şu şekildedir:

  • Pasaport
  • Kimlik fotokopisi
  • Seyahatiniz için sağlık sigortası
  • Uçak bileti bilgileriniz
  • Konaklama için rezervasyon bilgileriniz
  • Masraflarınızın karşılanması için bilgiler
  • Vize başvuru formu

Slovenya turistik vize almak isteyen kişiler genel anlamda bu belgeleri tamamlama yoluna gitmesi gerekmektedir. Alacağınız vizelere göre sizden farklı belgeler de talep edilebilmektedir.

slovenya vize islemleri 1

Slovenya Vize Ücreti Nedir?

Slovenya vize işlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz.Vize alım işlemleri sırasında bazı ödemeler yapılması gerekmektedir. Her yıl bu ücretler değişim gösterebilmektedir. Slovenya vize ücreti de vize alım noktasında merak edilmekte olan etkenler arasında yer almaktadır. Vize ücreti değişim gösterebilmektedir. Vize ücretini ve gerekli olan belgelerle ne işlemler yapılması gerektiğini merak eden kişiler bu noktada bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Çalışanlarımız sizlere vize ücretleri ve sürecin nasıl ilerlediği hakkında detaylı bilgi sunacaktır. Vize sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi adına bu noktada profesyonel olan firmamızdan destek alma yoluna gidebilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Slovenya’ ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun Bordo sahibi Türk Vatandaşları Vize kuralına tabidir.Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları kalıcı amaçla Slovenya’ya seyahat etmek isterler ise; yine vizeye tabi tutulmaktadır. Seyahat amacınızın türüne bağlı olarak vize başvuru işlemlerinizi öncesinde planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere başlama tarihinizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Slovenya hükümeti seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkı sunmuştur. Randevu gününe kadar seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Slovenya Vize Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize İşlemlerini En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Slovenya’ya seyahat için gerekli olan vize başvurusunu gidiş tarihinizden 6 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz. Ticari veya Slovenya Turistik Vize başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için de yani uzun dönem kısa dönem vize başvurusu farketmeksizin seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, evraklarınızı hazırlayarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda seyahat planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olursunuz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ve soruna müdahale etme şansınızı artırmaktadır. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Vize Ücretleri Nedir?

Slovenya seyahatiniz için gerekli vize için elçilikler belli bir bedel talep etmektedir. Bu bedeller başvuru türünüze ve gidecek kişinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Başvuru türleri yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri elçilik vize harç bedelleri farklıdır. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı zaman dilimi arasında gerçekleşmektedir ve dönem dönem artışlar göstermektedir.Belirlenen bu vize harç bedelleri randevu günü başvuru sırasında elden teslim alınmakta ve çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Slovenya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: