Vizesi Slovenya

Slovenya Vizesi

Slovenya vizesi ,Slovenya’ya yapacağınız turistik veya ticari seyahatleriniz sırasında almanız gereken vizeler arasında yer almaktadır. Seyahatleriniz noktasında sorun yaşamama adına mutlaka vize başvurularınızı en uygun zaman dilimlerinde yaparak vizelerinizi almanız gerekir. Aynı zamanda vize başvurusu yapılacağı sırada sorun yaşamama adına bu noktada kurumumuz gibi profesyonel kurumlarla iletişime geçebilir ve vize başvurunuzun en iyi şekilde yerine getirmesini sağlayabilirsiniz.

Vize işlemleri noktasında vize işlemlerinin karmaşıklığından kaçınabilmeniz sağlanır ve sürecin takibi sizlere bir zorluk çıkarılmadan en iyi şekilde yerine getirilebilmektedir. Vize işlemleriniz bu şekilde yapıldığı zaman sonuç almanız çok daha kısa sürebileceği gibi aynı zamanda siz başvuru işlemleriniz için ekstra bir uğraş içerisine girmek zorunda kalmazsınız.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Slovenya vize başvurusu yapacağınız sırada sizlerden talep edilmekte olan evraklar değişim gösterebilmektedir. Bu noktada alacağınıza vizeye göre hangi evrakların talep edilmekte olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Standart vize almak isteyen kişilerden talep edilmekte olan evraklar şu şekildedir:

  • Kimlik kartının fotokopisi
  • Pasaportun orjinali
  • Seyahat için sağlık sigortası
  • Biometrik fotoğraf
  • Ulaşım için bilet bilgileri
  • Konaklanacak yer bilgileri
  • Slovenya vize başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması
  • Kişinin seyahati için yapacağı masrafların nasıl finanse edileceğinin belirtilmesi.

Gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıyla Slovenya vize randevusu alınarak başvuru yapılabilir. Firmamız başvuru işlemleri sırasında bireylerin yapacağı bütün işlemleri yerine getirdiği için bu noktada sizlere ekstra bir işlem yaptırılmasına gerek kalmayacaktır.

slovenya vizesi 1

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmaktadır?

Slovenya, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olan bir ülkedir. Bu yüzden Slovenya turistik vize başvurusu yapılacağı sırada klasik Schengen vizesi başvuru formu doldurulması yoluna gidilmesi gerekir. Yalnız vizenizin en kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde onaylanabilmesi için bu başvuru formunun tam olarak ve eksiksiz bir şekilde doldurulması çok ciddi bir önem arz eder. Özellikle başvuru formuna yazacağınız iletişim bilgilerinizin doğru bir şekilde verilmesi çok önemlidir. Sizin belirtmiş olduğunuz bu iletişim bilgileri üzerinden sizinle iletişime geçilmesi yoluna gidilmektedir. Genel anlamda vize başvuruları sırasında insanların bilgilerinin güncel olması çok önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Slovenya’ya seyahat amacınız ne olursa olsun, oturum vizesi yada ziyaret vizesi başvurusu talep eden bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlar ve Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu vatandaşlar Avrupa birliği kurallarına göre vize prosüdürüne tabidirler. Uzun dönemli oturum vizesine başvuru yapmak isteyen Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları da yine vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Vize türüne ve gidiş amacınıza göre vize için gerekli gereklilikleri yani; kanıtlayıcı evrakları ve formları tamamlayıp Slovenya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için önceden randevu almanız zorunlu bir kuraldır.Sistemde randevusu görünmeyen başvurular işleme alınmamaktadır.Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı evrak beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Polonya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Slovenya’ya seyahat edebilmek için vizesi prosüdürlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Slovenya Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeler ile sunmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, ekonomik gelir kaynaklarınızı ve çalışma durumunuzu kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak sunmanız gerekmektedir. Slovenya ‘ya Ticari amaç ile seyahat ediyor iseniz; belediye onaylı ticari davet mektubunuz veya ticari fuar giriş biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

 
Slovenya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Slovenya Avrupa ülkeleri kanun ve kurallarına bağlı, schengen kurallarını uygulayan ülkelerdendir. Schengen vizesi kurallarına göre alınan Avrupa vizesi tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve ara geçişler yaparak, kurallara uygun seyahat planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Schengen prosedürlerinde en önemli kural ilk giriş ülkeniz yani; vize aldığınız ve en çok konaklama yapacağınız ülkeden giriş yapılmasıdır. Slovenya Turistik Vizesi ile ilk girişi Slovenya ülkesi üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir, daha sonraki günlerde diğer Avrupa ülkelerindeki seyahatleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Slovenya gümrük kapısından geçerken geliş amacınızı yani Slovenya Turistik vizesi için önceden hazırlamış olduğunuz rezervasyon belgeleriniz ile diğer kalış amacınızı kanıtlayan evraklarınızı göstermeniz gerekmektedir. Slovenya seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Soru sorun

Scroll to Top
%d blogcu bunu beğendi: