Skip to content

Slovenya Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Slovenya Vizesi Slovenya’ya yapacağınız turistik veya ticari seyahatleriniz sırasında almanız gereken vizeler arasında yer almaktadır. Seyahatleriniz noktasında sorun yaşamama adına mutlaka vize başvurularınızı en uygun zaman dilimlerinde yaparak vizelerinizi almanız gerekir. Aynı zamanda vize başvurusu yapılacağı sırada sorun yaşamama adına bu noktada kurumumuz gibi profesyonel kurumlarla iletişime geçebilir ve vize başvurunuzun en iyi şekilde yerine getirmesini sağlayabilirsiniz.

Vize işlemleri noktasında vize işlemlerinin karmaşıklığından kaçınabilmeniz sağlanır ve sürecin takibi sizlere bir zorluk çıkarılmadan en iyi şekilde yerine getirilebilmektedir. Vize işlemleriniz bu şekilde yapıldığı zaman sonuç almanız çok daha kısa sürebileceği gibi aynı zamanda siz başvuru işlemleriniz için ekstra bir uğraş içerisine girmek zorunda kalmazsınız.

Banner Soru Sor
Soru Sorun

Banner Ön Bilgi Formu
Ön Bilgi Formu

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

Slovenya vize başvurusu yapacağınız sırada sizlerden talep edilmekte olan evraklar değişim gösterebilmektedir. Bu noktada alacağınıza vizeye göre hangi evrakların talep edilmekte olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Standart vize almak isteyen kişilerden talep edilmekte olan evraklar şu şekildedir:

 • Kimlik kartının fotokopisi
 • Pasaportun orjinali
 • Seyahat için sağlık sigortası
 • Biometrik fotoğraf
 • Ulaşım için bilet bilgileri
 • Konaklanacak yer bilgileri
 • Slovenya vize başvuru formunun eksiksiz şekilde doldurulması
 • Kişinin seyahati için yapacağı masrafların nasıl finanse edileceğinin belirtilmesi.

Gerekli evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıyla Slovenya vize randevusu alınarak başvuru yapılabilir. Firmamız başvuru işlemleri sırasında bireylerin yapacağı bütün işlemleri yerine getirdiği için bu noktada sizlere ekstra bir işlem yaptırılmasına gerek kalmayacaktır.

Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmaktadır?

Slovenya, Schengen ülkeleri arasında yer almakta olan bir ülkedir. Bu yüzden Slovenya turistik vize başvurusu yapılacağı sırada klasik Schengen vizesi başvurusu formu doldurulması yoluna gidilmesi gerekir. Yalnız vizenizin en kısa süre içerisinde ve sorunsuz bir şekilde onaylanabilmesi için bu başvuru formunun tam olarak ve eksiksiz bir şekilde doldurulması çok ciddi bir önem arz eder.

Özellikle başvuru formuna yazacağınız iletişim bilgilerinizin doğru bir şekilde verilmesi çok önemlidir. Sizin belirtmiş olduğunuz bu iletişim bilgileri üzerinden sizinle iletişime geçilmesi yoluna gidilmektedir. Genel anlamda vize başvuruları sırasında insanların bilgilerinin güncel olması çok önemlidir.

Vizesi Slovenya
Slovenya Vizesi

Slovenya Büyükelçiliği Vize

Slovenya Büyükelçiliği Vize işlemleri sırasında sizlere destek sunmakta olan alanlar arasında yer almaktadır. Vize almak isteyen kişiler vize alabilmek için başvurularını en iyi şekilde yerine getirme yoluna gitmesi gerekmektedir. Çünkü vize başvuruları yapılacağı sırada belgelerin eksiksiz bir şekilde sunulması ve başvuru formunun doğru bir şekilde doldurulması vize başvurusunun kısa süre içerisinde onaylanmasını sağlamaktadır. 

Slovenya vizesi alınacağı sırada ülke  Schengen ülkeleri arasında yer almakta olduğu için Schengen vizesi başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu noktada başvurularınızı yerine getirirken rahatlıkla yerine getirebileceğiniz gibi aynı zamanda vize alım işlemlerinizi de sorunsuz bir şekilde yapabilmeniz mümkündür. Vize işlemlerinizi firmamız sizin adınıza en doğru şekilde yapmaktadır.

Slovenya Büyükelçiliği Vize Adres ve İletişim Bilgileri

Slovenya Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında sizlere destek sunmakta olan alanlar arasında yer almaktadır.Gerek vize işlemleri gerekse pasaport işlemleri gibi işlemler için Slovenya Büyükelçiliği ile iletişime geçme yoluna gidebilirsiniz. Slovenya vize işlemleri için gerekli olan büyükelçilik bilgileri şu şekildedir:

 • Kırlangıç Sokak No: 36, Gaziosmanpaşa / Ankara

Slovenya Büyükelçiliği telefon ve faks bilgileri ise şu şekildedir:

Slovenya Büyükelçiliği ile iletişime geçmek istediğiniz noktada sizlere sunmuş olduğumu bu bilgiler üzerinden iletişime geçebilme imkanına sahip olursunuz. Vize işlemleriniz bu şekilde rahatlıkla yapılabileceği gibi aynı zamanda gerekli bilgileri de alabilirsiniz.

Slovenya Büyükelçiliği Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovenya vize başvurusu işlemlerinizi yapacağınız sırada ilk etapta sizden talep edilen belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Sizden talep edilmekte olan belgeleri tam olarak hazırladıktan sonra bu belgeleri konsolosluk veya büyükelçilikten aldığınız randevu ile sunmanız gerekir. Ek olarak başvuru formunu doğru bir şekilde doldurarak ve dilekçenizi yazarak başvuru yapmanız gerekir. 

Slovenya vize formu doldurulması ciddi bir önem arz etmektedir. Slovenya Büyükelçiliği vize işlemleri sırasında sizlere destek sunmakta olan alanlar arasında yer almaktadır. Sizlere firma olarak hizmet vermiş olduğumuz sırada her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz için mutlaka firmamızla iletişime geçmeniz gerekir. Sizlere hizmet verilirken bütün başvuru işlemleri yerine getirilir ve sizin adınıza başvuru da yapılmaktadır. Ek olarak başvuru sonrasındaki süreçte detaylı bir şekilde takip edilerek vizenizin sonucu sizlere bildirilmektedir.

Büyükelçiliği Vize Slovenya
Slovenya Büyükelçiliği Vize

Slovenya Konsolosluğu Vize

Slovenya Konsolosluğu Vize işlemleri sırasında ülkemizdeki yetkilerini Macaristan Konsolosluğu’na vermiştir. Bu noktada yetkili olan kurumun Macaristan Konsolosluğu olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu durum İstanbul bölgesi için geçerlidir. Vize başvurusu yapacak olan kişiler başvuru işlemlerini bu noktalardan yapma yoluna gitmektedir.

Vize başvuru işlemleriniz sırasında sizlerden talep edilmekte olan belgeleri ve başvuru formunu tam olarak tamamladıktan sonra başvuru işlemlerinizi yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz. Slovenya vize işlemleri evresinde vize işlemlerinizin kısa sürebilmesi ve vize başvurunuzun sonucunda olumlu sonuç alınabilmesi için bütün evrakların eksiksiz ve doğru şekilde sunulabilmesi ciddi bir önem arz etmektedir. Konsolosluklar üzerinden başvuru işlemlerinizi yerine getirme sırasında bu belgeleri sunmanız gerekecektir.

Slovenya Konsolosluğu Vize Adres ve İletişim Bilgileri

Slovenya ticari vize veya turistik vize alacağınız sırada sizlere belirtmiş olduğumuz gibi bu başvuru işlemlerinizi Macaristan Konsolosluğu üzerinden yerine getirmeniz gerekmektedir. Başvuruları doğru şekilde yapabilmek için Macaristan Konsolosluğu adres bilgileri şu şekildedir:

 • Büyükdere cd. Metrocity Millennium A Blok, 6. Kat No: 171 1. Levent / İstanbul

Macaristan Konsolosluğu hizmet vermiş olduğu sırada Pazartesi – Perşembe günlerinde 09.00 – 16.30 arasında Cuma günleri ise 09.00 – 14.00 arasında hizmet sunmaktadır. Konsoloslukla iletişime geçme sırasında bu saatler arasında iletişime geçmeniz gerekmektedir. Slovenya vizesi almak için randevu alınacağı sırada da bu saatler arasında iletişime geçilmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde iletişime geçemeyebilirsiniz. Vize ve pasaport işlemleri de konsolosluk üzerinden sorunsuz şekilde yerine getirilebilmektedir

Slovenya Konsolosluğu Vize Başvuru Sonuçları Ne Zaman Belli Olur?

Slovenya Konsolosluğu Vize için Long Vize Turizm olarak hizmetinizdeyiz. Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu başvuru yapmak isteyen kişiler tarafından en sık şekilde sorulmakta olan soruların içerisinde yer almaktadır. Slovenya seyahatleriniz için vize alacağınız evrede başvuru işlemlerinizi yaptığınız takdirde başvuru sonuçlar 15 iş gün içerisinde çıkmaktadır.

Yalnız konsolosluk hem Macaristan hem de Türkiye resmi tatillerinde tatil olduğu için başvuru sürecinizi buna uygun şekilde ayarlama yoluna gitmenizdir. Başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz evrede gitmeyi düşündüğünüz tarihten en geç 1 ay öncesine kadar başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Başvuru sürecinin doğru bir şekilde yerine getirilebilmesi için ortalama gideceğiniz tarihin 3 ay öncesinden vize alabilmek için başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir.

Konsolosluğu Vize Slovenya
Slovenya Konsolosluğu Vize

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi noktasında buna uygun şekilde başvurularınızı yaparak vize alma işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Vize başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada en doğru şekilde yapabilme adına Slovenya aile arkadaş ziyareti vizesi noktasında sorunsuz bir şekilde vize alabilmek için eksiksiz evraklar sunmalı ve başvuru formunu en doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir. 

Slovenya vize işlemleri evresinde vize işlemlerinizi doğru bir şekilde yerine getirebilme adına firmamızdan destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamızdan destek alma işlemlerinde sizlere gerekli evraklar hakkında ve sürecin nasıl ilerleyeceğiyle ilgili bilgi verildiği gibi sizin adınıza da başvuru işlemleri yerine getirilmektedir. Bu şekilde vize sürecinde siz çok fazla uğraşmadan sonuç alabilirsiniz.

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi İçin Gereken Evraklar Nedir?

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi , vize başvuru işlemlerinin en doğru şekilde yerine getirilebilmesi için tam olarak hazırlanması gerekmektedir. Bu noktada vize başvurusu için bazı kişisel evraklar, mesleki evraklar ve finansal evrakların sunulması gerekir. Evrakların hepsinin eksiksiz ve doğru şekilde sunulması vize başvurularınızın kısa süre içerisinde sonuçlanması adına çok büyük bir önem arz etmektedir.

Gerekli olan evrakları hazırlayacağınız sırada özellikle başvuru formunun doldurulmasına da dikkat etmeniz gerekir. Slovenya vize formu doldurulması sırasında mutlaka sizden talep edilmekte olan bilgilerin hepsini eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeye özen göstermeniz gerekir. Bu şekilde formun incelenmesi sırasında bir sorun yaşamazsınız.

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvuruları Nereden Yapılır?

Slovenya ziyaretleriniz için vize almak istediğiniz zaman bu noktada vize başvurularınızı en doğru şekilde yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktada başvuruların nereye yapılacağı da çok ciddi bir şekilde önem arz etmektedir. Başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada başvurularınızı Macaristan konsolosluğu üzerinden yerine getirebilirsiniz. 

Slovenya Konsolosluğu vize başvuruları evresinde gerekli olan yetkileri Macaristan Konsolosluğu’na vermiştir. Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvuru işlemleriniz firmamız tarafından sizin adınıza yapılır ve en kısa süre içerisinde sonuç alabilmeniz ve sonucunuzun olumlu olabilmesi için belgelerin hazırlanması ve teslim edilmesi noktasında sizlere her adımda gerekli olan destekler verilmektedir. Vize başvurularının verilmesinde ve vizenin alınması sırasında her adımda sizlere gerekli olan desteği vermeye dikkat ediyoruz.

Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Slovenya
Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

Slovenya Ticari Vize

Slovenya Ticari Vize, Slovenya ile ticari işlemler yapmak isteyen kişilerin alması gereken vizeler arasında yer almaktadır. Ticari vize işlemlerinin yapılması iki ülke arasında yer alan anlaşmalar gereği Schengen vizesinin şartları ile yerine getirilmektedir. Başvuru işlemlerini ise Macaristan Konsolosluğu kabul etmektedir.

Bu noktada ülkemizde Macaristan Konsolosluğu, Slovenya Konsolosluğunun ülkemizdeki vize başvuruları ve sonuçlandırılması sırasında temsilci olarak yer almaktadır. Slovenya konsolosluğu vize işlemleri gibi işlemler bu yüzden Macaristan konsolosluğu üzerinden yerine getirilebilmektedir. Ticari vize işlemleri şirket sahibi ve çalışanları olan kişilerin Slovenya’da ticari faaliyetler yürütebilmek için alması gerekmekte olan vizeler olarak görülmektedir.

Slovenya Ticari Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Slovenya vize evraklar ve belgeleri noktasında ticari vize alma yoluna gidecek olan kişilerin başvuruları noktasında sunması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport: Pasaportunuzun mutlaka seyahatiniz sonrasında da 3 ay geçerli olacak şekilde olması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi: Şirket sahipleri veya çalışanlarının da mutlaka Slovenya vize talep dilekçesi yazması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Vize başvuru fotoğrafınızın beyaz fon üzerinde ve 35×45 ölçüsünde olması gerekmektedir.
 • Slovenya ticari vize davetiyesi: Slovenya’da ticari vize yapacağınız firmadan gönderilmiş olan davet.
 • Kimlik fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Vize başvuru formu
 • Şirketin güncel evrakları
 • Barkodlu 4A hizmet dökümü
 • Şirketin banka hesap dökümü
 • Maaş bordrosu
 • 4B hizmet dökümü

Slovenya Ticari Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu hem turistik hem de ticari vize almak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulmakta olan sorular içerisinde yer alıyor. Vize başvurularınız genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden vize başvuru işlemlerinizi en az 1 ay öncesinden yapmaya dikkat etmeniz gerekir.

Başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada bütün belgelerinizi en doğru şekilde sunabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz ve başvurularınız sizin adınıza yapılabilir. Slovenya vize ücreti ise bu noktada bazı dönemlerde değişebildiği gibi vize ücreti ve başvurular noktasında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizlere her zaman en doğru şekilde bilgi verilmektedir.

Ticari Vize Slovenya
Slovenya Ticari Vize

Slovenya Turistik Vize

Slovenya Turistik Vize, Slovenya’ya turist olarak seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken bir vizedir. Turistik vizeyi alacak olan kişiler bu noktada bazı evrakları sunması gerekir ve sunmuş olduğunuz evraklar sizin meslek durumunuza göre değişim gösterebilmektedir. Siyah, yeşil ve gri pasaport sahibi olan kişiler kısa süreli olarak Slovenya seyahatini yerine getirecekleri sırada vizeden muaf tutulmuştur. 

Slovenya vizesi alınması sırasında evrakların eksiksiz bir şekilde sunulması çok büyük bir önem arz etmekte olduğu için bu nokta firmamız gibi profesyonel firmalardan destek alabilirsiniz. Firmamız sizler adına vize başvuru işlemlerinizi yaparak vize başvurularınızın kısa süre içerisinde sonuçlanmasında sizlere destek sağlamaktadır.

Slovenya Ticari Vizesi Başvuruları Nasıl Yapılır?

Slovenya seyahatlerini ticaret için yapmak isteyen kişiler Slovenya ticari vize alma yoluna gitmesi gerekmektedir. Firmanız için fuara, seminere veya bir iş için gidecekse ticari vize alması gerekmektedir. Ticari vize alma işlemleriniz noktasında sizden çalışmalarınıza göre ve katılacağınız etkinlikler için çeşitli belgeler talep edilebilmektedir.

Bu yüzden mutlaka vize başvurularınızı ve vize alma işlemlerinizi en doğru şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir. Slovenya vize işlemleri yapılacağı evrede hangi vizeyi alacağınıza dikkat ederek ona göre başvuru işlemlerinizi yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Ticari vize başvuru işlemlerinizi de firmamızla iletişime geçerek yaptırma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu noktada sizlere son derece profesyonel bir şekilde hizmet vermeye dikkat ediyoruz.

Slovenya Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu Slovenya seyahatleri için ne zaman vize başvurusu yapılması gerektiğini merak eden kişiler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Slovenya vizesinin başvuru sonucu genellikle 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz noktada en geç seyahat tarihinizin 1 ay öncesine kadar yerine getirmeniz gerekmektedir.

En erken ise 3 ay öncesine kadar başvuru yapabilirsiniz. Vize başvuru işlemlerinizi firmamız üzerinden yerine getirmiş olduğunuz takdirde sizlere başvuru işlemlerinizin sonuçlanması evresinde adım adım bütün gerekli olan bilgiler verilmektedir. Firmamız sizlere hem başvuru sürecinde hem de başvurularınızın sonuçlanması evresinde ihtiyaç duyduğunuz bütün desteği vererek başvurularınızın en iyi şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Turistik Vize Slovenya
Slovenya Turistik Vize

Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya Vize Başvurusu yapılacağı sırada vize başvurularınızın en kısa süre içerisinde tamamlanarak onaylanması için bu başvuru işlemlerini doğru şekilde yapmaya ve başvurularınızda eksiksiz belge sunmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize başvurularınızın en kısa süre içerisinde tamamlanabilmesi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz ve iletişiminiz sonucunda başvuru işlemleriniz en iyi şekilde yerine getirilmektedir. 

Slovenya vizesi almak isteyen kişiler bu şekilde vizelerini kısa süre içerisinde alırken aynı zamanda sürekli başvuru yapmak zorunda da kalmayacaklardır. Vize işlemler bazen uzun süren ve zorlayıcı işlemler olarak karşımıza çıkabiliyor. Özellikle vakti olmayan kişiler için istenilen evraklarla işlemleri yerine getirebilmek insanlar açısından çok zor olabilmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Slovenya vizesi alınması sırasında başvuru işlemlerinin yapılması konsolosluklar ve büyükelçilikler üzerinden yapılmaktadır. Slovenya konsolosluğu vize başvuru işlemlerini kabul eden birimler arasında yer almaktadır. Firmamız sizin için başvuru işlemlerini konsolosluklar ve büyükelçilikler üzerinden yerine getirebilmektedir. Slovenya büyükelçiliği vize işlemlerini kabul eden birimlerin içerisinde yer alır.

Slovenya vize başvurusu işlemleriniz sırasında gerekli belgeleri verebilmek ve randevunuzu yerine getirebilme adına bu kanallara başvuru yapmadan önce mutlaka randevu almanız gerekmektedir. Randevu alınan gün ve saatte başvurunun yapılması gerektiği gibi aynı zamanda başvuru yapacak olan kişilerin belgelerini eksiksiz olarak teslim etmesi gerekmektedir. Belgeler eksiksiz olarak teslim edilmediği takdirde vize başvurunuzun onaylanmama ihtimali vardır. Slovenya Vizesi Başvurusu için gerekli işlemlerde Long Vize Turizm olarak yardımcı oluyoruz.

Slovenya Vize Başvurusu Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Vize almak isteyen kişilerin en fazla merak etmiş olduğu noktalara baktığımız zaman; Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu ise en fazla merak edilmekte olan soruların içerisinde yer almaktadır. Bu vizeyi almak isteyen kişiler başvuru işlemlerini yaptıkları evrede bütün belgeleri eksiksiz ve formu doğru bir şekilde doldurduğu takdirde vize sonucu ortalama 3 hafta içerisinde verilmektedir.

Bu yüzden başvuru işlemlerinizi seyahatinizden 2 ay önce yapmaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize evraklarının tam olarak verilmesi ve formun en doğru şekilde doldurulması vizenin verme sürecini kısaltan faktörlerin içerisinde yer alacaktır ve bu şekilde vizeniz de en kısa süre içerisinde onaylanarak sizlere seyahatiniz için gerekli olan vize sunulur. Seyahat tarihleriniz belli olduktan sonra başvurunuza hemen başlamanız çok önemlidir.

Vize Başvurusu Slovenya
Slovenya Vize Başvurusu

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Slovenya Vize Evrakları ve Belgeleri incelenmesi evresinde sizden alacağınız vizeye göre farklı belgeler talep edilmekte olduğunu görebilirsiniz. Bu noktada sizden talep edilen belge ve evraklara dikkat etmeli ve tam olarak hazırlamanız gerekir. Slovenya vizesi alabilmeniz için vize evrak ve belgeleri incelediğiniz noktada sizden kişisel evraklar, meslek evrakları ve ek evraklar talep edilebilmektedir.

Vize başvuru işlemlerinizi yerine getirebilmeniz ve başvuru işlemlerinizin yanlış olmadan onaylanabilmesi için mutlaka profesyonel firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamız sizlere vize alma süreci hakkında detaylı bilgi sunduğu gibi bunun yanı sıra sizlere vize başvurunuzu sizin adınıza yapabilme imkanını da vermektedir.

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri Başvurusu İçin Gereken Kişisel Evraklar

Slovenya vize işlemleri yerine getirileceği sırada bazı evrakları sunmanız gerekmektedir. Bu noktada çalışan kişilerin sunması gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Slovenya vize başvuru formu
 • Daha önceden pasaport kullanıldıysa bu pasaportların fotokopisi
 • Kişinin nüfuz cüzdanının fotokopisi
 • 2 tane 35 x 45 mm biyometrik fotoğraf
 • Seyahatiniz için sağlık sigortası
 • Ulaşım bilet bilgileriniz
 • Konaklamanız için gerekli rezervasyon bilgileri
 • Banka hesabınızın hareketleri
 • Maaş bordrosu
 • SGK hizmet dökümü

Slovenya vize başvurusu evresinde sizlerden genel olarak bu belgeler talep edilmektedir ve bu belgeleri eksiksiz şekilde sunmaya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Belgelerde eksiklik olduğu zaman vizeniz onaylanmayabilir ve onaylanma süreci uzun sürebilir.

Slovenya Vize Başvuru Ücretleri

Slovenya’ya yapacağınız seyahatleriniz için vize başvurunuzu yerine getireceğiniz noktada vize için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Slovenya vize ücreti ise dönem dönem değişebilmekte olduğu için mutlaka bilgi alabilmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sizle vize başvuru ücretleri ve vize alma süreci hakkında her zaman en doğru şekilde bilgi vermeye özen gösteriyoruz.

Sizlere vize başvuru ücretleriniz kapsamında bilgi verdiğimiz gibi aynı zamanda vize başvurularınız yerine getirileceği sırada sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi için başvuru işlemlerinizi sizler adına yerine getiriyoruz. Aynı zamanda başvurularınızın bütün takip işlemleri yapıldığı için size bu noktada da bilgi vermeye dikkat ediyoruz.

Vize Evrakları Ve Belgeleri Slovenya
Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri

Slovenya Vize Formu

Slovenya Vize Formu vize başvuruları evresinde mutlaka sunulması gerekmekte olan formlar arasında yerini almaktadır. Vize başvuru formunu doldurma evresinde sizden talep edilmekte olan bilgileri mutlaka eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Slovenya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için Schengen vize formunun doldurulması gerekmektedir.

Vize formu olarak bu yüzden Schengen formunu almanız gerekmektedir. Slovenya vizesi almak isteyen kişilerin vize başvuru formunu doldurmaya özellikle dikkat etmesi gerekmektedir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında formun doğru bir şekilde doldurulması ve bütün belgelerin eksiksiz olması için firmamızdan destek alma yoluna gidebilmeniz mümkündür. Bu şekilde başvurularınız sorunsuz şekilde yerine getirilebilmektedir.

Slovenya Vize Formu Ve Başvurusu İçin Randevu Almak

Slovenya vize formu vize başvuruları evresinde mutlaka sunulması gerekmekte olan formlar arasında yerini almaktadır. Slovenya vize başvurusu yapılacağı sırada atılması gerekmekte olan adımlardan birisi; vize başvurusu için randevu alınmasıdır. Vize başvurusu yapacağınız sırada randevuyu ise Macaristan Konsolosluğu üzerinden almanız gerekmektedir. Slovenya vize randevusu almak isteyen kişiler bu yüzden konsolosluklarla iletişime geçmesi gerektiği gibi sizlere verilmekte olan randevu zamanında başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir.

Slovenya’ya seyahatlerinizi yapabilmeniz adına randevu alabilmeniz için ve başvurularınızı yapabilmeniz için firmamız sizlere her zaman en doğru şekilde destek vermektedir. Firmamız üzerinden vize başvurularını yaptırmak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçtiği takdirde başvurularınızı yapacağınız sırada sizin adınıza bütün başvuru işlemleri yapılırken başvuru takipleri de eksiksiz şekilde yerine getirilebilmektedir.

Slovenya Vize Formu Ve Ücretleri Nedir?

Slovenya vize formu vize başvuruları evresinde mutlaka sunulması gerekmekte olan formlar arasında yerini almaktadır. Vize alınması sırasında bazı ücretler ödenmesi gerekmektedir. Her ülke için vize başvurusu sırasında talep edilmekte olan ücretler değişim gösterebilmektedir. Slovenya vize ücreti noktasında bazı dönemlerde vizelerin ücretlerinde değişim olduğu gibi aynı zamanda vize süresine ve vizelerin türüne göre de değişim göstermekte olduğunu görebiliyoruz.

Vizenin ücreti hakkında gerekli olan bilgiyi tam olarak almak isteyen kişiler bilgiyi alma sırasında bizimle iletişime geçebilme imkanına sahiptir. Sizlere hizmet vermiş olduğumuz sürede her zaman en iyi şekilde hizmet vermekte olduğumuz için vize ücretlerinizi ve vize almak için gerekli olan evrakları her zaman tam olarak sunabilme imkanına sahip olursunuz. Vize ücretleri ve belgeleri vize alınması sırasında en önemli noktalar arasında yer alır.

Vize Formu Slovenya
Slovenya Vize Formu

Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya Vize İşlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz. Slovenya, Schengen ülkelerinin içerisinde yer almaktadır ve vize başvurusu yapılması sırasında Schengen vizesine ait koşulların hepsinin bu vizede de geçerli olduğunu görüyoruz. Vize başvuru işlemlerinin büyük bir titizlikle yerine getirilmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde vize başvurunuzun reddedilme ihtimali çok yüksektir. Slovenya vize başvurusu noktasında firma olarak başvuru işlemlerinizi büyük bir titizlikle gerçekleştirirken başvurudan yana bir sorun çıkmaması için bütün işlemleri tek tek kontrol altında tutuyoruz. Slovenya vizesi almak isteyen kişiler bir problem yaşamama adına ve vizelerinin en kısa süre içerisinde onaylanması için bizimle iletişime geçme imkanına sahiptir.

Slovenya Vize İşlemleri İçin Randevu Alınması Gerekir Mi?

Slovenya vize işlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz. Slovenya seyahatiniz için vize başvurusu yapacağınız evrede vize işlemleriniz için randevu alınıp alınmadığını özellikle merak edersiniz. Slovenya vize randevusu almanız gerekmektedir. Bu randevu işlemleri evresinde ilk etapta vize almak isteyen kişilerin vize için gerekli olan belgeleri eksiksiz bir şekilde toparlaması gerekmektedir.

Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde toparlanmasıyla beraber vize işlemlerinizin daha kısa süre içerisinde tamamlanabileceğini de görmeniz mümkündür. Slovenya vizesinin alınması sırasında genel anlamda talep edilen belgeler ise şu şekildedir:

 • Pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Seyahatiniz için sağlık sigortası
 • Uçak bileti bilgileriniz
 • Konaklama için rezervasyon bilgileriniz
 • Masraflarınızın karşılanması için bilgiler
 • Vize başvuru formu

Slovenya turistik vize almak isteyen kişiler genel anlamda bu belgeleri tamamlama yoluna gitmesi gerekmektedir. Alacağınız vizelere göre sizden farklı belgeler de talep edilebilmektedir.

Slovenya Vize İşlem Ücreti Nedir?

Slovenya vize işlemleri yapılacağı sırada insanların çok fazla soru işareti yaşamakta olduğunu görüyoruz. Vize alım işlemleri sırasında bazı ödemeler yapılması gerekmektedir. Her yıl bu ücretler değişim gösterebilmektedir. Slovenya vize ücreti de vize alım noktasında merak edilmekte olan etkenler arasında yer almaktadır. Vize ücreti değişim gösterebilmektedir.

Vize ücretini ve gerekli olan belgelerle ne işlemler yapılması gerektiğini merak eden kişiler bu noktada bilgi alabilmek için firmamızla iletişime geçebilmektedir. Çalışanlarımız sizlere vize ücretleri ve sürecin nasıl ilerlediği hakkında detaylı bilgi sunacaktır. Vize sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi adına bu noktada profesyonel olan firmamızdan destek alma yoluna gidebilirsiniz.

Vize İşlemleri Slovenya
Slovenya Vize İşlemleri

Slovenya Vize Randevusu

Slovenya Vize Randevusu, vize başvurusunu yerine getirmek için randevu almak isteyen kişiler tarafından merak edilen unsurların arasında yer alıyor. Slovenya Vize randevusunu yerine getirmek isteyen kişiler ilk etapta kendilerinden talep edilmekte olan belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamayı ihmal etmemesi gerekir. Firmamız bu noktada belgeler sırasında bilgi verdiği ve formun doldurulmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda sizler adına başvuru işlemlerini de yerine getirmektedir.

Slovenya vize evrakları ve belgeleri toparlanacakları evrede bu belgeler ve evraklar mutlaka eksiksiz şekilde sunulması gerekir. Belgeler eksiksiz olarak sunulmadığı takdirde vize başvurularınız kısa süre içerisinde sonuçlanmayacak hatta  büyük ihtimalle vize başvurunuz onaylanmayacaktır.

Slovenya Vize Randevusu Nasıl Alınır & Slovenya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Slovenya vize randevusu, vize başvurusunu yerine getirmek için randevu almak isteyen kişiler tarafından merak edilen unsurların arasında yer alıyor. Slovenya ülke olarak Schengen ülkelerinin arasında yer almaktadır. Schengen ülkelerinin içerisinde yer almakta olduğu için başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada Schengen başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Slovenya vize formu ise schengen vize formu olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu formu en doğru ve eksiksiz şekilde doldururken mutlaka profesyonel olan kişilerden destek almanız gerekmektedir.

Firmamız başvuru formunun doldurulması sırasında da sizlere en iyi şekilde destek verir. Slovenya vizesi dilekçe örneği üzerinden de dilekçenizi doğru bir şekilde yazmanız gerekir. Formun doldurulması sırasında mutlaka iletişim bilgileri gibi bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. İletişim bilgilerinde eksiklik olması veya doğru girilmemesi başvuru işlemlerinizde sorun oluşturabilecek etkenler arasındadır.

Slovenya Vize Randevusu Masrafı Ne Kadar?

Slovenya vize randevusu, vize başvurusunu yerine getirmek için randevu almak isteyen kişiler tarafından merak edilen unsurların arasında yer alıyor. Vize işlemleri sırasında ödemeniz gereken bazı tutarlar bulunmaktadır. Vize ücreti gibi ücretler baz alınarak hesaplamalar yerine getirilmeli ve masraflar buna göre tutulması gerekmektedir. Slovenya vize ücreti incelendiği zaman bu vizenin ücretinin değişim göstermekte olduğu için mutlaka öğrenmek için bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Vize başvurularınız sırasında bu ücretleri de belirtmeniz gerekmektedir.

Slovenya vize işlemleri ücretlerin ödenmesiyle beraber yerine getirilebilmektedir. Vize işlemleriniz sırasında en kısa süre içerisinde sonuç alabilmek ve işlemlerinizi tamamlayabilmek için belirttiğimiz gibi Long Vize Turizmden destek alma yoluna gidebilirsiniz. Firmamız sizler adına başvuru işlemlerinizi yerine getirmekte ve başvuru sürecini detaylı bir şekilde takip ederek sizlere sürecin nasıl ilerlediği ve neler yapıldığı hakkında detaylı bilgi verecektir.

Vize Randevusu Slovenya
Slovenya Vize Randevusu

Slovenya Vize Ücreti

Slovenya Vize Ücreti, Slovenya seyahatleriniz sırasında vize alabilmeniz için ödemeniz gereken bir ücrettir. İnsanlar genellikle vize için ne kadar bütçe ayırmaları gerektiğini de merak etmektedir. Slovenya seyahatleriniz için vize alacağınız zaman vizenin ücreti ve nasıl ödeme işlemlerinin yapılacağı hakkında gerekli olan bilgileri bizimle iletişime geçerek alabilme imkanına sahip olursunuz.

Sizlere vize alabilmeniz için her zaman en doğru bilgiler verildiği gibi sizlere vize başvurularınız sırasında da destek verilerek sizin adınıza da en doğru şekilde başvurularınız yapılmaktadır. Slovenya vizesi için gerekli olan işlemleri bu yüzden son derece rahat ve sorunsuz bir şekilde yerine getirebilme imkanınız bulunur sizlere bu noktada en doğru yöntemler gösterilmektedir.

Slovenya Vize Başvurusu Nereye Yapılmaktadır?

Slovenya vize ücreti, Slovenya seyahatleriniz sırasında vize alabilmeniz için ödemeniz gereken bir ücrettir. Slovenya vize işlemleri yaptıracağınız sırada başvuru işlemlerinizi konsolosluklar üzerinden yerine getirmeniz gerekmektedir. Slovenya konsolosluğu vize işlemleri evresinde gerekli olan yetkiyi Macaristan Konsolosluğu’na vermiştir. Bu yüzden vize başvuru işlemlerinizi yerine getireceğiniz sırada başvurularınızı yapabilmeniz için Macaristan Konsolosluğu’na başvuru yapmanız gerekmektedir.

Başvurularınızı yerine getirmiş olduğunuz sırada randevu almanız gerekmektedir. Firmamız üzerinden vize başvurusu yapacaksanız başvuru randevunuz sizin adınıza alınarak başvuru işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirilmektedir. Slovenya seyahatleriniz için başvurularınızda gerekli olan evrakları tamamlayarak ücretlerinizin ödenme işlemlerini yerine getirmiş olduğunuz takdirde konsolosluk üzerinden başvurunuzu yerine getirebilirsiniz. Bu şekilde başvuru süreciniz tamamlanır ve başvuru sonucu bekleme sürecine giriş yapılır.

Slovenya Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Slovenya vize ücreti, Slovenya seyahatleriniz sırasında vize alabilmeniz için ödemeniz gereken bir ücrettir. Slovenya vizesi alabilmek için gerekli başvuru işlemlerinizi yaptığınız zaman bu başvuru işlemlerinizin en kısa süre içerisinde sonuçlanmasını ve olumlu sonuçlanmasını istersiniz. Slovenya vizesi kaç günde çıkar? Sorusu bu yüzden merak edilmektedir. Slovenya seyahatleri için vize alınması evresinde başvuru yaptıktan sonra başvuru sonucunuz genellikle 15 iş günü içerisinde sizlere iletilmektedir.

Bu noktada sürecin uzamaması adına mutlaka belgelerinizi doğru ve eksiksiz sunulması gerekmektedir. Vize başvurularınızı yaparken bu yüzden düşündüğünüz tarihten en geç 1 ay öncesine kadar başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz gerekmektedir. Ortalama olarak 3 ay önce başvuru işlemlerinizi yerine getirmeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde başvurularınızdan olumlu sonuç alma ihtimaliniz daha iyi olacaktır. Slovenya Vize Ücreti için Long Vize Turizm olarak hizmetinizdeyiz.

Vize Ücreti Slovenya
Slovenya Vize Ücreti

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği ve Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalıdır sayesinde vize başvuru işlemleri sırasında en doğru şekilde dilekçeyi hazırlama imkanına sahip olabilirsiniz. Hangi pasaport türüne sahip olursanız olun veya hangi vize türüne başvuru yapacaksanız yapın mutlaka vize başvuru dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Bu noktada vize alabilmek için başvuru işlemlerinizi yapacağınız sırada dilekçenizin doğru şekilde yazılması ciddi bir öneme sahiptir.

Slovenya vizesi alma işlemleriniz sırasında sizlere destek vermekte olan firmamız vize başvurularınızın en doğru ve sorunsuz şekilde yapılabilmesi için bu noktalarda sizlere destek verme yoluna gitmektedir. Vize başvurularınızı yapacağınız sırada sorun yaşamama adına firmamızdan destek alabilirsiniz. Başvurularınız sizin adınıza en uygun şekilde yerine getirilmektedir.

Slovenya vizesi dilekçe örneği sayesinde vize başvuru işlemleri sırasında en doğru şekilde dilekçeyi hazırlama imkanına sahip olabilirsiniz. Vize alacağınız evrede başvuru yapabilmek için gerekli olan noktalardan birisi ise; başvuru formunun en doğru şekilde doldurulmasıdır. Slovenya vize formu doldurulması sırasında her zaman eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Slovenya, dünya genelinde Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için Schengen vizesi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Bu başvuru formu her zaman doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Formun en doğru ve sorunsuz şekilde doldurulmasıyla beraber belgeleriniz de tamamlandıysa başvuru işlemlerinizi yerine getirebilme imkanınız bulunmaktadır. Başvuru formunun doldurulması noktasında özellikle iletişim bilgilerinizi doğru bir şekilde girmeniz gerekir. İletişim bilgileri doğru bir şekilde girilmezse vize başvurunuzun öğrenilmesi sırasında çeşitli sorunlar yaşayabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği sayesinde vize başvuru işlemleri sırasında en doğru şekilde dilekçeyi hazırlama imkanına sahip olabilirsiniz. Hangi ülkeye vize başvurusu yapacak olursanız olun vize başvurularınız sırasında sizden bazı belgeler talep edilecektir. Bu belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde teslim ettiğiniz takdirde vize işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilmeniz mümkündür.

Slovenya vize evrakları ve belgeleri tamamlandıktan sonra başvuru işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Başvuru işlemleriniz için vizenizin evrakları sırasında meslek durumunuza ve alacağınız vizeye göre istenilmekte olan belgeler değişim gösterebilmektedir. Bu belgeleri ayarlama ve başvuru işlemlerinizi en iyi şekilde yerine getirebilmek için mutlaka evraklarınızı doğru şekilde ayarlamalısınız. Long Vize Turizm olarak sizlere hizmet verdiğimiz sırada bütün evrakları tamamlamanız ve başvuru formunuzla dilekçenizi hazırlamanız sırasında sizlere destek olurken sizin adınıza da başvuru işlemlerini yerine getiriyoruz.

Vizesi Dİlekçe Örneği Slovenya
Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Sorusunun cevabı özelikle başvurusunu yapan kişilerin yaptıkları seyahat planına vizenin yetişip yetişmeyeceğini düşünen kişiler tarafından özellikle merak edilmektedir. Slovenya vizesinin başvuru noktasında vizenin sonuçlanmasının 15 gün sürebildiğini görebiliyoruz. Fakat bu noktada Konsoloslukların resmi tatillerde tatil olduğuna dikkat ederek başvuru işlemlerinizi yerine getirmelisiniz.

Slovenya vize başvurusu yapılması sırasında bunun için en geç seyahatinizden 1 ay önce başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Ortalama olarak 2 – 3 ay kala vize başvuru işlemlerinizi yerine getirmeniz sizin için daha iyi olabileceği gibi sürecin daha iyi şekilde ilerlemesine yardımcı olacaktır. Vize başvurunuzu bu süreçleri baz alarak ve resmi tatilleri düşünerek yapmaya dikkat etmelisiniz.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Başvurusu Nereden Yapılmaktadır?

Slovenya vize işlemleri yerine getirileceği sırada bu vize işlemlerinizin tamamlanması için en doğru yerlere başvuru işlemlerinizi yapmanız gerekmektedir. Vize başvuru işlemleri genellikle konsolosluklar ve büyükelçilikler üzerinden yerine getirilmektedir. Slovenya konsolosluğu vize başvuru işlemlerini kabul ederken randevu üzerinden kabul etmektedir.

Bu noktada firmamız sizin adınıza başvuru işlemlerini en doğru şekilde yerine getirmektedir. Başvuru işlemlerinizi yaparken sorun yaşamama adına mutlaka başvurularınızı profesyonel platformlar üzerinden yerine getirmeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Başvurularınızı bu şekilde yerine getirmiş olduğunuz takdirde sonuçlarınız da çok kısa süre içerisinde çıkacak ve vize başvurularınız büyük ihtimalle olumlu bir şekilde sonuçlanacaktır.

Slovenya Vizesi İçin Gerekli Olan Evrak Ve Belgeler

Slovenya vizesi alınması sırasında gerekli olan bazı evraklar bulunmaktadır. Yalnız gerekli olan bu evraklar sizin hangi vize türüne başvuru yapacağınıza göre değişim göstermektedir. Vize başvuru işlemleri sırasında evraklarınızı eksiksiz şekilde sunmanız gerektiği gibi özellikle başvuru formunu da eksiksiz ve doğru doldurmaya özen göstermeniz gerekir.

Bu başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurması vize başvurusunun yapılması sırasında en önemli faktörlerin içerisinde yer almaktadır. Vize başvuru işlemleri bu şekilde rahatlıkla yapılabildiği gibi aynı zamanda başvurularını yapan kişiler bir sorun yaşamadan sonuç alabilmektedir. Firmamız sizlere başvuru formunuzun doldurulması sırasında da detaylı bir şekilde destek vermektedir ve başvuru işlemlerinizi sizin için en doğru şekilde yaparak olumlu sonuç alınmasına yardımcı olmaktadır.

Kaç Günde Çıkar Vizesi Slovenya
Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar

VFS Slovenya Vizesi

VFS Slovenya Vizesi, vize işlemleri sırasında sorun yaşamamak ve en kısa süre içerisinde vizelerini almak isteyen kişiler tarafından öğrenilmek istenmektedir. Slovenya seyahatleriniz için vize alma işlemlerinizin yapılması sırasında bu vize alma işlemlerinizin en kısa süre içerisinde yerine getirilebilmesi hem de vizenin sonucunun olumlu olması için bu noktada sizlere destek vermekte olan firmalardan destek alma yoluna gidebilirsiniz.

Vfs Slovenya vizesi işlemleri yapılması sırasında firmamız sizlere en iyi şekilde destek vermeye özen göstermektedir. Firmamızın sizlere sunmuş olduğu destekler sayesine vize için gerekli belgeler ve başvuru formu tam olarak hazırlanarak ek olarak başvuru işlemleriniz sizin adınıza en doğru şekilde yerine getirilebilmektedir.

Slovenya Vizesi VFS
VFS Slovenya Vizesi

Slovenya Turistik Seyahat Vizesi

Slovenya seyahatlerinizi turist olarak yerinize getireceğiniz noktada seyahat vizesi almak için buna uygun bir şekilde başvuru yapmanız gerekir. Slovenya turistik vize başvuru işlemleri sırasında sizden talep edilmekte olan belgeler sizin mesleğinize göre değişim gösterebilmektedir. Genel anlamda kişisel belgeler talep edilmekte olduğu gibi bunun yanı sıra başvuru formu da sizden talep edilmektedir.

Vfs Slovenya vizesi alabilmek için mutlaka bütün belgelerinizi eksiksiz şekilde toparlamaya dikkat etmeniz gerekir. Vize başvuru işlemleriniz sırasında belgelerinizi doğru şekilde ayarlar ve başvuru formunuzu doğru bir şekilde doldurursanız bu şekilde bir sorun yaşamaz ve vizenizin kısa süre içerisinde onaylanmakta olduğunu görebilirsiniz. Vize başvuru işlemleriniz sırasında turistik vizeler evresinde de sizlere en iyi şekilde destek veriyoruz. Vfs Slovenya Vizesi için Long Vize Turizm ofislerimize bekliyoruz.

Slovenya Ticari Seyahat Vizesi

Slovenya’ya seyahatinizin ticari amaçlı olduğu takdirde seyahatinizi yerine getireceğiniz noktada seyahat vizenizi ticari vize olarak almanız gerekmektedir. Slovenya ticari vizesi alınması sırasında yapağınız faaliyetler için gerekli olan belgeleri hazırlamanız gerekmektedir. Ticari seyahat vizesi iş kurma, firma ziyaretleri, toplantı, fuar gibi konular için sizlere işlemleriniz için verilmektedir ve sizlere bu noktalarda verilen vize için işlemlere dair belgeler de sunmanız gerekir.

Ticari vize alma sırasında mutlaka sizlerden talep edilen belgeleri eksiksiz şekilde sunmaya dikkat etmeniz gerekir. Bu belgeler hakkında bilgi alma ve başvuru işlemlerinizi eksiksiz bir şekilde yapma evresinde bizimle iletişime geçerek başvurularınızı sorunsuz yerine getirebilme imkanına sahip olursunuz.

Slovenya’nın Vize İstemediği Ülkeler

ArnavutlukGürcistanMonakoSolomon Adaları
AndorraGrenadaKaradağGüney Kore
Antigua ve BarbudaGuatemalaYeni ZelandaTayvan
ArjantinHondurasNikaraguaDoğu Timor
AvustralyaHong KongPalauTonga
BahamalarİsrailPanamaTrinidad ve Tobago
BarbadosJaponyaParaguayTuvalu
Bosna HersekKiribatiPeruUkrayna
BrezilyaMakaoSaint Kitts ve NevisBirleşik Arap Emirlikleri
BruneiKuzey MakedonyaSaint LuciaABD
KanadaMalezyaSaint Vincent ve GrenadinlerUruguay
ŞiliMarshall AdalarıSamoaVanuatu
KolombiyaMauritiusSan MarinoVatikan
Kosta RikaMeksikaSırbistanVenezuela
DominikaMikronezyaSeyşellerİngiliz Vatandaşları
El SalvadorMoldovaSingapurRomanya
Slovenya’nın Vize İstemediği Ülkeler

Slovenya Hakkında Genel Bilgiler

Nüfus2,081 milyon (2019)
Para BirimiEuro (€, EUR)
Resmi DiliSlovence
DiniHristiyan 
Telefon Kodu+386
Trafik Akış YönüSağdan
En Popüler YemekleriZlikrofi – Cevapcic – Polenta – Ricet – Jota – Kremna Rezina
Gezilecek YerlerLubliyana Kalesi – Ejderha Köprüsü – Tivoli Parkı – Bled Gölü – Piran
BaşkentLjubljana
ŞehirleriLjubljana, Maribor, Kranj, Kamnik, Trbovlje, Ptuj, Novo Mesto, Velenje, Celje ve Koper
Yüz Ölçümü20.271 km²
Zaman DilimiUTC+1 (OAZD)
İnternet Alan Adı.si
Kurucusu
BaşkanıBorut Pahor
Asgari Ücret886,63 EUR /ay (Tem 2019)
İklimiAlp
Asker Sayısı7,600
Komşu Ülkeleriİtalya – Adriyatik Denizi – Hırvatistan – Macaristan – Avusturya
Kuruluş Tarihi29 Ekim 1918
Slovenya Hakkında Genel Bilgiler
Slovenya
Slovenya
mail longvize E-mail
[email protected]
whatsapp longvize WhatsApp Hattı
0553 716 03 25
Long Vize Çağrı Merkezi Mobil Hat
0553 716 03 25
longvize çalışma saatleri Pazartesi – Pazar
08:30 – 00:00
İletişim

Sıkça Sorulan Sorular

Slovenya Vizesi Alma Şartları Nelerdir?

Slovenya’ya seyahat amacınız ne olursa olsun, oturum vizesi ya da ziyaret vizesi başvurusu talep eden bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlar ve Türkiye’de oturumu olan yabancı uyruklu vatandaşlar Avrupa birliği kurallarına göre vize prosedürüne tabidirler. Uzun dönemli oturum vizesine başvuru yapmak isteyen Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları da yine vize alma prosedürüne uymak zorundadırlar. Vize türüne ve gidiş amacınıza göre vize için gerekli gereklilikleri yani; kanıtlayıcı evrakları ve formları tamamlayıp Slovenya Vize Randevusu alarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmek için önceden randevu almanız zorunlu bir kuraldır. Sistemde randevusu görünmeyen başvurular işleme alınmamaktadır. Vize işlemlerinizde gidiş amacınızı ve bulunduğunuz statüyü, maddi durumunuzu ve nerede kalacağınızı evrak beyan ederek kanıtlamanız gerekmektedir. Tüm Polonya vize işlemleriniz için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak uzman kadromuzdan her konuda destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi İçin Hangi Evraklar Gerekli?

Slovenya’ya seyahat edebilmek için vizesi prosedürlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Slovenya Konsolosluğu Vize Bölümüne gerekçelerinizi ve bulunduğunuz statüyü ve maddi durum evraklarınızı kanıtlayan belgeler ve dilekçeler ile sunmanız gerekmektedir. Seyahat amacınız turistik gezi amaçlı bir seyahat ise; otel -uçak rezervasyonlarınızı, ekonomik gelir kaynaklarınızı ve çalışma durumunuzu kanıtlayan belgeleri aslına bağlı kalarak sunmanız gerekmektedir. Slovenya ‘ya Ticari amaç ile seyahat ediyor iseniz; belediye onaylı ticari davet mektubunuz veya ticari fuar giriş biletiniz olmak zorundadır. Tüm başvuru türleri için gerekli detaylı evrak listene Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ulaşabilir, başvuru işlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vizesi İle Başka Ülkelere Gidebilir Miyim?

Slovenya Avrupa ülkeleri kanun ve kurallarına bağlı, Schengen kurallarını uygulayan ülkelerdendir. Schengen vizesi kurallarına göre alınan Avrupa vizesi tüm Avrupa ülkelerini ziyaret edebilir ve ara geçişler yaparak, kurallara uygun seyahat planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Schengen prosedürlerinde en önemli kural ilk giriş ülkeniz yani; vize aldığınız ve en çok konaklama yapacağınız ülkeden giriş yapılmasıdır. Slovenya Turistik Vizesi ile ilk girişi Slovenya ülkesi üzerinden yaparak seyahatinize başlayabilir, daha sonraki günlerde diğer Avrupa ülkelerindeki seyahatleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Slovenya gümrük kapısından geçerken geliş amacınızı yani Slovenya Turistik vizesi için önceden hazırlamış olduğunuz rezervasyon belgeleriniz ile diğer kalış amacınızı kanıtlayan evraklarınızı göstermeniz gerekmektedir. Slovenya seyahat şartları ve Avrupa ülkeleri vize kurallarını öğrenmek için Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz.

Slovenya Büyükelçiliğine Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Slovenya Büyükelçiliği vize başvurusu işlemi almamakta ve görevleri arasında yer almamaktadır. Slovenya Büyükelçiliği kendi vatandaşlarının pasaport yenileme, sosyo kültürel durumunu analizini takip etmek ve evrak takibi yapmakla görevlidir. Slovenya Büyükelçiliği yurt dışında yaşayan, kendi ülke vatandaşlarının siyasi, ekonomik, ve güvenlik durumu hakkında hizmet vermekte olup, ülke bağlarını güçlendirmek ve düzenlemek ile görevlidir. Büyükelçiliklerden direk Slovenya Vizesi Başvurusu yapılamamaktadır. Başvurularınızı Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Büyükelçiliğinin Yetki Alanları Nedir?

Slovenya Büyükelçiliği, bulunduğu ülkede kendi ülke vatandaşlarından ve yabancı ülkede yaşayan ya da seyahat eden vatandaşlarından sorumludur. Ülke vatandaşlarının karşılaştığı her tür durumda destek vermektedir. Kişilerin haklarının korunması ve bağlı bulunduğu hükümetin politik, siyasi ve ticari bağlamda düzenli olarak bilgilendirilmesi, vatandaşlarının evrak tasnif ve takibi gibi görevler büyükelçiliğe aittir. Tüm Elçilik randevuları, evrak takibi ve Slovenya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden gerçekleştirebilir, uzmanlarımızdan tüm işlemleriniz için rahatlıkla destek alabilirsiniz.

Slovenya Büyükelçiliğine Randevu Nasıl Alabilirim?

Büyükelçilikler genellikle büyük şehirlerde bulunur ve ülkeler arası siyasi ve kültürel bağlar için görev yapmaktadır. Elçilikler bulundukları ülkelerde uluslararası ilişkilerin kurulması, siyasi politikalarda diyalogların güçlenmesi ve kendi ülkesi ile bulunduğu ülke arasındaki bağın güçlendirilmesi görevini üstlenir. Vize başvuru işlem süreçleri hakkında bilgi ve hizmet vermemektedir. Bu tarz görüşmeler ve evrak danışma aracılığı olarak Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden randevu desteği alabilir, Slovenya Ticari Vize İşlemleri ve tüm vize başvuruları için de bilgi alabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğuna Direk Başvuru Yapabilir Miyim?

Slovenya Konsolosluğu ya da Slovenya Büyükelçiliği Vize Bölümü direk şahsi başvuru almamaktadır ve randevusuz işlem yapmamaktadır. Seyahat planlaması yaparken önceden sistem üzerinden randevu alınmalı ve başvuru türünüze göre gerekli evraklar, formlar hazırlanarak başvuru koşulları oluşturulmalıdır. Eksi ve hatalı hazırlanan evraklar ile yapılmak istenen başvuru kabul edilmemektedir. Tüm başvuru ve randevu işlemlerinizde Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Uzmanlarımız aracılığı ile hazırlanan evrak ve formlar ile başvurunuzu sorunsuz ve eksiksiz olarak tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Vize Yetki Alanları Nedir?

Slovenya Konsolosluğu uzun dönemli oturum vize başvuruları yani, 90 günden fazla kalış süreli aile birleşimi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi gibi oturum başvurularını kabul etmek ve karar vermekle yetkili mercidir. Teslim edilen evrakları incelerken, sonuçlanma durumuna karar verebilmek adına gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibi ile yüz yüze mülakat ve dil sınavı yapmayı talep edebilir. Uzun süreli Vize Başvuruları için gerekli olan Slovenya Vize Randevusu işlemlerinizi Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden ile rahatlıkla gerçekleştirebilir, her türlü sorunuza uzmanlarımızdan detaylı cevap alabilirsiniz.

Slovenya Konsolosluğu Vize Turistik Vize Almak İçin Başvuru Yapabilir Miyim?

Slovenya Konsolosluğu 90 günden az kalış süreli vize başvurularını kabul etmemektedir. Uzun dönemli kalış yani 90 günü aşan, oturum vizesi, çalışma vizesi, öğrenci vizesi ve aile birleşimi vize başvurularını alır, değerlendirir ve sonuçlandırır. Slovenya Turistik Vize başvurusu gibi 90 günden az kalış süreli ziyaret vize başvurularını kabul etmemektedir. Uzun dönemli konsolosluk başvuruları ve kısa süreli ziyaret başvuruları İçin yetkili olan Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilir, hızlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Davetiyesi Dilekçe Şeklinde Olabilir Mi?

Slovenya Aile Arkadaş vizesi başvurusunda bulunurken makama sunulacak olan davetiye belediye onaylı olması ve orijinalinin sunulması kuralı bulunmaktadır. Slovenya! deki akraba ya da arkadaşınızdan gelecek olan davetiye dilekçe şeklinde kabul edilmemektedir. Dilekçe şeklinde yazılan davetiye, belediye davetiyesi yanında destekleyici ve açıklayıcı nitelik taşır. Davetiye gönderen kişi ile gidecek kişinin soyadı tutması mecburi değildir. Uzaktan akraba ya da, arkadaşınız tarafından gönderilebilir. Davetiye sunulması vizenizin garanti çıkacağı anlamına gelmez. Davetiye sunulan başvurulan sonuçlanması süresi ve Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar tüm sorularınızın yanıtlarını Long Vize Başvuru Merkezi uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi Başvurusunda Davetiye Zorunlu Mudur?

Slovenya ‘da ki bir akraba ya da arkadaşınızı ziyaret etmek istiyor iseniz Bordo Pasaportu sahibi Türk Vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Vize başvurunuzda yurt dışındaki akraba ya da arkadaşınızdan muhakkak davetiye istemeniz gerekmektedir. Bu davetiyeyi bulunulan bölgeye bağlı yabancılar şubeden ya da belediyelerden çıkartılmaktadır. Davetiyenin orijinali başvuruda evraklar arasında sunulmalıdır. Davetiye Slovenya’da çalışan ve bir kurulu düzeni olan kişinin çıkartmasına izin verilir. Long Vize Merkezimizden Başvuru evrak listesi, Slovenya Vize Formu ve davetiye detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Davetiye Hangi Başvurularda Kullanılmalıdır?

Slovenya vizesi başvurusu yaparken Slovenya’daki kişi ile uzak ya da yakından akrabalığınız var ise ve onu ziyaret etmek istiyor iseniz; evraklarınız arasında davetiye kullanmanız gerekmektedir. Slovenya’daki kişi akraba değil arkadaş ya da aile dostu ise ve yine bu arkadaşınızda kalacak iseniz; bu durumda da başvuruda davetiye kullanabilirsiniz. Davetiye ile başvuru yapmak vizenizin kesin onaylanacağı anlamanın gelmez. Sadece konaklama ve Slovenya da bir tanıdığınız olduğunu ibraz etmeniz demektir. Başvuru Yaparken davetiye yanında Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detay alıp başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Slovenya Ticari Vize Başvurusu Yaparken İş Yeri Sahibi Olmak Zorunda Mıyım?

Slovenya Büyükelçiliği Vize Bölümü Ticari başvuru adı altında yapılan başvuruda ilk önce seyahat amacında ticari bir durumun olup olmadığına bakar. Vize evraklarını değerlendirirken sunulan evraklar arasında ticari davetiyenin uygunluğuna ve gönderen firma ile arasında gerçek bir ticari ilişki olup olmadığını değerlendirir. Davet edilen kişi şirket sahibi ya da şirket çalışanı olmak zorundadır ve bunu yasal evraklar ile kanıtlamak zorundadır. Şirketteki konumunu kanıtlayan evraklar, şahsi durumunu kanıtlayan maddi ve ticari bağı kanıtlayan evrakları da hazırlamalıdır. Detaylı evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden ulaşabilir, tüm vize kuralları hakkında detayları öğrenebilirsiniz.

Slovenya Ticari Başvurusunu Nereden Yapabilirim?

Slovenya’ya seyahat amacınız ticari ise ve ticari vize başvurusu yapabilmek için öncelikle Slovenya’daki iş bağınız olan şirketten kaşeli imzalı bir ticari davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir. Davetiye mektubunun içeriği amacı belirtici ve sunulan evraklar ile birbiriniz tutarlı olmalıdır. Ticari vize başvuruları direk Slovenya Konsolosluğu Vize Bölümünden yapılmamaktadır. Tüm Başvuru İşlemleriniz için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezinden hizmet alabilir, tüm vize başvuru işlemlerinizi sorunsuz başlatabilir ve gerekli evrak listesi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ticari Davetiyenin Standartları Nelerdir?

Slovenya’ya ticari bir amaç için seyahat etmek istiyor, bir iş görüşmesi, stant ziyareti ya da bir makine montajı için yapmanız gerekiyor ise; mutlaka davet mektubunuzun fuar biletinizin olması gerekmektedir. Ticari Davetiye Slovenya ‘da ki firmadan şirket antetli kâğıdına kaşeli imzalı olması ve davet sebebinizi açık hali ile beyan edilmesi gerekiyor. Davetiye mektubu içeriğinde davet edilen kişinin kimlik bilgileri, kalış süresi ve kalış amacı yazmalıdır. Vize Başvurusu yapan kişi evrakları arasına niyet mektubu ekler ise; gidiş amacını açıkça izah etmiş olur. Sunulan davetiye, hazırlanan kanıtlayıcı evraklar ve başvuru formları  birbiri ile tutarlı olmalıdır. Evraklar arasına birde niyet mektubu eklemeniz başvuru seyri açısından olumlu dönüş almanıza etken olacaktır. Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında detaylı bilgi için Long Vize Danışmanlık Vize Randevu İşlemleri Merkezimizden hizmet alabilirsiniz.

Slovenya Turistik Vize Başvurusunda Oteli Satın Almak Zorunda Mıyım?

Slovenya’ ya seyahat amacınız gezip, görmek, değişik kültürleri tanımak amaçlı ise; evraklarınız arasında uçak ve otel rezervasyonunuzun olması zorunludur. Evraklarınız arasına seyahat gerekçenizi anlatan bir dilekçenin eklenmesi de vize karar sürecine olumlu etki yaratacaktır. Seyahat planınızı kanıtlayan evraklardan otel rezervasyonunuzun kalacağınız gün sonuna kadar geçerli olması gerekmektedir. Otel konaklamanızı satın alma zorunluluğu yoktur; ama Slovenya Elçiliği Vize Bölümü otel opsiyonunuzu gerçekliğini teyit etmek isteyebilir ve gerekli durumlarda sonradan satın almanızı isteyebilir. Detaylı rezervasyon bilgisi ve Slovenya Vize İşlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden Destek alabilirsiniz.

Uzun Süreli Slovenya Turistik Vize Alabilir Miyim?

İlk defa Slovenya vizesi başvurusu yapıyor iseniz; Elçilik ilk vize standardı olarak 30 gün tek girişli vize vermektedir. Bu kural dönem olarak elçiliğin uygun gördüğü durumlara ve inisiyatife göre değişkenlik göstermektedir. Uzun süreli seyahat vizesi alabilmek için o ülkeye ne sıklıkta seyahat edeceğinizi ve maddi durumunuzun yeterliliğini evraklar ile kanıtlamanız gerekmektedir. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzman kadrosu ile Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri konusunda liste alabilir, yapılan analiz ve değerlendirmeler sonucunda uzun süreli vize alma konusunda tam destek alabilirsiniz.

Slovenya Turistik Vize Başvuru Yapmak İçin Çalışıyor Olmamız Gerekli Midir?

Slovenya vizesi başvurusu yaparken hazırladığınız evraklar arasında kendinizi tanıtan evraklar ile bulunduğunuz statüyü kanıtlayan yani; iş, öğrencilik gibi evraklarınızı sunmanız gerekmektedir. Hazırladığınız evrakları özet niteliği taşıyan Slovenya Vize Formu üzerinde de İlgili bölümleri işaretlemeniz gerekmektedir. Maddi durum evrakları ve seyahat gerekçelerinizi de ayrıca kanıtlanması gerekmektedir. Elçiliğe sunulan bu evraklar bir nevi Türkiye’ye döneceğinizi beyan eden evrak niteliğindedir. Bulunduğunuz statüde çalışan, işveren, emekli olmak vize onay durumunuzu olumlu yönde etkileyecek ve seyahat sonrası tekrar işinize döneceğinizin ifadesi olarak görülecektir. Tüm iş statülerine göre hazırlanması gereken evrak listesi hakkında Long Vize Başvuru Randevu İşlemleri Merkezimizden bilgi alabilir, İşlemlerinizi sorunsuz gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusu İçin Neler Gereklidir?

Slovenya’da seyahatleriniz için vize türlerine bağlı olarak evraklar hazırlanmalıdır. Kısa süreli seyahat ve ziyaret amaçlı seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türk Vatandaşlarının vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Slovenya Avrupa birliği kurallarına bağlı olarak vizesiz seyahate izin vermektedir. Seyahatiniz için gerekli olan vize başvuru yapmak için önceden hangi vize türüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz,  gerekli belge ve evrakları ona göre hazırlamanız gerekmektedir. Uzun dönemli oturum başvuruları ile kısa dönemli yani Slovenya Ticari Vize ya da Slovenya Turistik Vize Başvuruları evrakları arasında farklılık bulunmaktadır. Tüm başvuru türleri için gerekli evraklar hazır hale geldikten sonra teslim etmek için mutlaka randevu alınmalıdır. Seyahat türünüze göre ayarlanmış evrak listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden rahatça ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurumu Nereden Yapabilirim?

Slovenya seyahatiniz için gerekli olan vize için tüm koşular başvuru gününe kadar tamamlanmalıdır. Randevu günü gerekli tüm evraklar, Slovenya Vizesi Başvuru Formu, dilekçeler ve rezervasyonlar ayrıntıları ile tamamlandıktan sonra ilgili makama teslim edilmeli ve biometrik parmak izi kaydı verilmelidir. Tüm hazırlanan evrakların teslim edilip müracaat edilebilmesi için önceden randevu alınması zorunludur. Sistemde Randevusu olmayan evraklar teslim edilememektedir. Randevu günü evrakların teslim edilmesi, parmak izinin verilmesi ile birlikte vize değerlendirme süreci başlamış olmaktadır. Uzman kadromuzca hazırlan evraklarınız ile birlikte Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin desteği ile en kısa zamanda başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusu İçin Randevuyu Nereden Alabilirim?

Slovenya’ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun, uzun dönemli oturum vizeleri ya da ve kısa dönemli ziyaret vizeleri fark etmeksizin vize başvurusu yapabilmek için önce mutlaka vize müracaat randevusu almanız gerekmektedir. Randevusu olmayan hiçbir evrak kabul edilmemekte ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Randevu gününe kadar Slovenya Vizesi için gerekli evrakların, belgelerin, dilekçelerin ve rezervasyonların tamamlamış olması ve başvuru formunu eksiksiz doldurmuş olması gerekmektedir. Gidiş amacınızı ispatlayan gerekli evrak listesi ve randevu hizmetleri için  Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden destek alabilir, başvurunuzu sorunsuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir?

Slovenya Vizesi başvurusu yaparken başvuru türünüz ne olursa olsun, seyahat nedenlerinizi kanıtlayan evrakları eksiksiz ve mümkün olduğu kadar aslına bağlı kalarak sunmanız gerekmektedir. Slovenya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunacak iseniz; mutlaka Slovenya’daki akrabanız ya da arkadaşınızdan belediye onaylı davetiye sunmanız gereklidir ve bu belgenin aslını başvuruda beyan etmeniz gerekmektedir. Bu davetiye ile birlikte davet eden kişinin kimlik bilgileri, oturum ya da vatandaşlık belgelerinin fotokopileri muhakkak sunulmalıdır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden davetiye kuralları hakkında detaylı bilgi ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize Evrakları Ve Belgeleri Gidiş Amacını Kanıtlayan Belgeler Nelerdir?

Slovenya vizesi başvurusu yapmak için gidiş amacınızı evraklar ve belgeler ile kanıtlamanız gerekmektedir. Bu evrakları başvuru sırasında mutlaka gerekli merciiye sunmanız zorunlu bir kuraldır. Sözel ifade ile başvuru sağlamamaktadır. Slovenya’da bir ticari görüşme yapacak ya da bir fuar ziyaretinde bulunacak iseniz; mutlaka Slovenya’da ki firmadan bir ticari davet mektubu ya da fuar giriş bileti sunmanız gerekmektedir. Gidiş amacınız kısa süreli gezi ya da ziyaret amaçlı ise; otel uçak rezervasyonunuz olmalı da tanıdığınızdan aldığınız belediye onaylı davetiyeyi sunmanız gerekmektedir. Tüm kanıtlayan evraklar ile birlikte Slovenya Vizesi Formu içerisinde de gidiş amacınızın bulunduğu yerde gerekli işaretlemeyi yaparak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Tüm Vize işlemleriniz de Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Başvurusu Evrakları Orijinal Mi Olmalıdır?

Slovenya seyahatiniz için gerekli vize başvurusunda evrakların eksiksiz ve doğru sunmak ne kadar önemli ise; beyan edilen evrakların güncel ve orijinal olması da bir o kadar önemlidir. Beyan edilen evrakların hepsinin orijinal olması mümkün olmasa da banka dökümleri, gidiş amacınızı kanıtlayan davetiyeler, banka dökümleriniz ve iş yeri evraklarınızın büyük çoğunluğunun aslının sunulması büyük avantaj sağlayacaktır. Birçok evrakın da kaşeli imzalı olarak eklenmesi başvuruda olumlu dönüşler almanızı sağlamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezinden güncel ve detaylı evrak listesi isteyebilir, gidiş amacınızı açıklayan Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği hakkında tam destek alabilirsiniz.

Slovenya Vize Formu Hangi Dilde Doldurmalıyım?

Slovenya vizesi başvuru formu uzun dönemli ya da kısa dönemli vize başvurusu olursa olsun sistem üzerinden online olarak bilgisayar ortamında İngilizce doldurulmalıdır. Elle doldurulan başvuru formları kabul edilmemektedir. Doldurulan form üzerinde elle düzeltilme yapılmamalı ve karalanmamalıdır. Slovenya vizesi başvurusunda seyahat nedenlerinizi kanıtlayan evraklar ile online sistem üzerinden doldurulan başvuru formunun bilgilerinin birbiri ile tutarlı olması gerekmektedir. Birbirini tutmayan bilgi ve beyanlar başvuru karar sürecinizde olumsuz etki yaratmaktadır. Eksiksiz ve sorunsuz Slovenya Vizesi başvurusu yapmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan destek alabilir, işlemlerinizi zamanında tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Slovenya vizesi başvurusu yapılırken, online sistem üzerinden İngilizce doldurulmuş başvuru formları kabul edilmektedir. Slovenya vizesi başvuru formunun hatasız ve tam olarak doldurulmuş olması vize sonuçlanma ve karar aşamasını olumlu sonuçlandırmak adına önemli bir kuraldır. Başvuru formunda verilen bilgiler ve beyan edilen evraklar karşılaştırılarak, doğruluğu teyit edilerek olumlu ya da olumsuz olarak kararı verilir. Hatalı form ya da tutarsız evrak beyanı vize sonuçlanma süreniz uzatacağı gibi, durumu olumsuz hale dönüştürebilmektedir.

Slovenya Başvuru Formunu Nereden Doldurabilirim?

Slovenya uzun dönemli seyahat başvuruları yani; oturum, çalışma, öğrencilik ve evlilik vizeleri ile kısa süreli seyahatleriniz yani; turistik ticari, konferans gibi başvurularınız da vize formları ve doldurulma şekilleri farklılık göstermektedir. Oturum vizesi başvuru formları İngilizce ya da Slovence doldurulmalı ve iki nüsha halinde randevu günü başvuru merciine sunulmalıdır. Başvuru türlerine göre vize prosedürleri ve Slovenya Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesi de değişiklik göstermektedir. Hangi başvuru için ne evrak gerekli, hangi form doldurulmalı gibi sorularınızın yanıtlarına Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizin uzmanlarından detaylı bilgi alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Slovenya Vize İşlemleri Prosedürleri Nedir?

Slovenya’ ya seyahatiniz ne amaçla olursa olsun Bordo sahibi Türk Vatandaşları Vize kuralına tabidir. Yeşil pasaport sahibi Türk Vatandaşları kalıcı amaçla Slovenya’ya seyahat etmek isterler ise; yine vizeye tabi tutulmaktadır. Seyahat amacınızın türüne bağlı olarak vize başvuru işlemlerinizi öncesinde planlama yapmanız ve sonuçlanma süresini dikkate alarak işlemlere başlama tarihinizi önceden belirlemeniz gerekmektedir. Slovenya hükümeti seyahat tarihinizden 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru yapma hakkı sunmuştur. Randevu gününe kadar seyahat amacınıza göre evraklarınızı, dilekçelerinizi, rezervasyonlarınızı ve başvuru formunuzu eksiksiz olarak tamamlamanız gerekmektedir. Hazırlanan Evrakları teslim etme ve işlem sürecini başlatmak için Slovenya Vizesi Randevusu da almanız zorunlu bir kuraldır. Gerekli Evrak listesi ve randevu desteği almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimize en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vize İşlemlerini En Erken Ne Zaman Yapabilirim?

Slovenya’ya seyahat için gerekli olan vize başvurusunu gidiş tarihinizden 6 ay öncesinde gerçekleştirebilirsiniz. Ticari veya Slovenya Turistik Vize başvurularınızı yani kısa süreli kalış vize başvurularınız için de yani uzun dönem kısa dönem vize başvurusu fark etmeksizin seyahat tarihinizden en erken 6 ay öncesinde randevu alıp, evraklarınızı hazırlayarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Erken yapılan başvurularda seyahat planlamanızın gerisinde kalmadan sorunsuz işlemlerinizi tamamlama şansına sahip olursunuz. Zamanında yapılan başvurularda olası bir aksaklığa çözüm bulmanız ve soruna müdahale etme şansınızı artırmaktadır. Erken başvuru ve randevu işlemleri için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilir, vize işlemlerinizi zamanında sorunsuz tamamlayabilirsiniz.

Slovenya Vize Ücretleri Nedir?

Slovenya seyahatiniz için gerekli vize için elçilikler belli bir bedel talep etmektedir. Bu bedeller başvuru türünüze ve gidecek kişinin yaşına göre değişkenlik göstermektedir. Başvuru türleri yani; oturum vizeleri ile ziyaret vizeleri elçilik vize harç bedelleri farklıdır. Başvuru Harç bedelleri elçiliği belirlediği ve yayınladığı zaman dilimi arasında gerçekleşmektedir ve dönem dönem artışlar göstermektedir. Belirlenen bu vize harç bedelleri randevu günü başvuru sırasında elden teslim alınmakta ve çek, senet gibi ödeme araçları kabul edilmemektedir. Kısa süreli ziyaret vize başvuruları ve uzun süreli oturum başvuruları için ödenecek olan Slovenya Büyükelçilik Vize harç bedelleri ve vize ücretleri listesine Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından ulaşabilirsiniz.

Slovenya Vizesi İçin Seyahat Tarihimden Ne Kadar Önce Başvuru Randevusu Alabilirim?

Slovenya seyahatlerinizde vize başvuru türünüze göre evraklarınızı ve formlarınızı eksiksiz bir şeklide hazırlamanız gerekmektedir. Evrakları teslim etmek ve başvuru işlemlerinizi başlatabilmeniz için önceden sistem üzerinden randevu almanız gerekmektedir. Başvuru yapabilmenin en önemli kurallarından birisi eksiksiz evrak hazırlama ve randevu almaktır. Slovenya’ya seyahat tarihinizden 6 ay öncesine randevu alabilme olanağına sahipsiniz. Randevusu olmayan başvuruların evrakları teslim alınmamaktadır ve başvuru gerçekleştirilememektedir. Seyahat tarihinize az bir zaman kala randevu bulma durumunuz riske girmektedir ve başvuru süreci olmasından dolayı vizenizin yetişmeme olasılığı yüksektir. Slovenya Vizesi İşlemleri Ve randevu süreçleri hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimiz uzmanlarından hizmet alabilir, işlemlerinizi geç kalmadan hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Randevusunu İkametim Olmayan Bir şehirden Alabilir Miyim?

Türkiye’ nin birçok şehri ve bölgesinde şubesi bulunan Long Vize Danışmanlık Ve Randevu İşlemleri Merkezi ile Slovenya randevu işlemlerinizi hızlı, güvenli ve eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz Slovenya Vizesi başvuruların da ikamet yani; bölge zorunluluğu bulunmaktadır. İkametinize bağlı olmayan bir şubemizden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz ve rahatlıkla randevu alıp vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzman kadromuz ile birlikte Slovenya Vizesi İşlemlerinizi güvenli bir şekilde başlatabilir, başvuruda gerekli olan evrak listesinin detaylarına ulaşabilir ve geç kalmadan randevu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Randevu Günü Başvuruda Olmak Zorunda Mıyım?

Slovenya için hangi tür vizeye ihtiyacınız olursa olsun ilk defa vize talep ediyorsanız veya ilk defa Avrupa Vizesi başvurusu yapıyor iseniz; vize randevusu günü şahsen başvuruda bulunmanız ve parmak izi kaydınız oluşturmanız gerekmektedir. Randevu günü evraklarınız ve hazırlanmış formunu ile birlikte başvuruda bizzat bulunmanız gerekmektedir. Vekalet ile yapılmak istenen başvurulara izin verilmemektedir. Sisteme kaydolan bu parmak izi 5 yıl boyunca birçok schengen ülkesinin ortak sistem havuzunda kayıtlı olacaktır. Bundan sonraki Avrupa vize başvurularının birçoğunda geçerli olacak ve alınan vize üzerinde VIS ibaresi bulunacaktır. Bu’’ Vıs ‘’ ibaresi olan vizelere sahip olan kişiler, bundan sonraki vize başvurularında şahsen bulunmalarına gerek olmadan Long Vize Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından Slovenya Vize Başvurusu gerçekleştirilebilmektedirler.

Slovenya Vize Ücreti Listesine Nereden Ulaşırım?

Doksan günden uzun süreli oturum vizesi ya da doksan günden az kısa süreli ziyaret, seyahat vizesi yani kalış gün sayısına göre Slovenya Büyükelçiliği Vize Harç bedelleri ve hizmet bedelleri değişkenlik göstermektedir. Seyahat süresine göre değişen harç bedellerini gidecek kişinin yaş durumu da etkilemektedir. Başvuruda ödenecek bel kalış gün sayısı ve seyahat edecek kişinin yaşına göre de değerlendirilip ayarlanmaktadır. Tüm güncel ücret detaylarına ve başvuruda ihtiyacınız olacak Slovenya Vizesi Evrakları Ve Belgeleri listesine Long Vize Başvuru Ve İşlemleri Merkezi uzmanlarına ulaşarak öğrenebilir ve geç kalmadan tüm başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Bedelini Banka Havale İşlemiyle Gerçekleştirebilir Miyim?

Slovenya vizesi başvurusu yapılırken yani randevu günü evrak teslimi sırasında Elçilik harç bedelli ve hizmet bedeli ödemelerinin de yapılması gerekmektedir. Başvuru bedelleri randevu günü talep edilmektedir ve Elçilikler randevu gününden önce vize başvuru bedeli talep etmemektedir. Elçilik Vize ücretlerini başvuru günü elden nakit teslim almaktadır. Harç bedelleri ve ücretleri başvuru gününden sonra Banka havalesi, çek, senet gibi ödeme şekilleri ile ücret ödemeleri kabul edilmemekte ve taksit uygulaması yapılamamaktadır. Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezini arayarak Slovenya Ticari Vize Ve Macaristan oturum vizesi harç bedelleri ve ödeme şekillerinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

Slovenya Vize ücretleri Yaşa Göre Değişiyor Mu?

Slovenya Vizesi ücretleri vize başvuru türü ve seyahat edecek kişinin yaş durumuna göre değişkenlik göstermektedir. 0-5 / 5-12 / 12-65 / ve 65 yaş üstü olarak bu yaş tablosuna ve güncel durumlara göre ücretler farlılık göstermektedir. Başvurularda grup indirimi, kurum indirimi ve taksitlendirme gibi ücret uygulamaları bulunmamaktadır. Vize ücretleri başvuru sırasında yani randevu günü elden alınmakta olup, sonradan hiç bir ödeme yöntemi kabul edilmemektedir. Randevu günü tüm ödemeleriniz gerçekleştirilirken, Slovenya Vizesi Formu, gidiş amacınızı kanıtlayan evraklar ve rezervasyonları da teslim etmeniz gerekmektedir. Tüm İşlemleriniz için Long Vize Başvuru Merkezimizden destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği Ne demektir?

Slovenya vizesi başvurusu yaparken gerekli evrakların eksiksiz, tam ve aslına bağlı kalarak sunulması ne kadar önemli ise;  gidiş amacınızı ve seyahat planınızı anlatan, beyan edilen evrakları özet halinde anlatan bir dilekçe yazmak da bir o kadar önemlidir. Slovenya evrak değerlendirme sürecinde makama sunulan bu dilekçe ile kendinizi daha doğru ifade etme şansına sahip olacaksınız ve başvurucu sonucunuzu olumlu anlamda etkilemesine olanak sağlayacaktır. Slovenya Büyükelçiliği Vize Bölümüne hitaben yazılacak olan bu vize talep dilekçesi için Long Vize Danışmanlık Ve Başvuru İşlemleri Merkezi uzmanlarımızdan her dilde destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Dilekçe Örneği Hangi Dilde Yazılmalıdır?

Slovenya vizesi talep dilekçesi seyahat planınızı açıklayan, kendi durumunuzdan ve başvuru nedenlerinizi tanımlayan ve başvuru evraklarınızı destekleyen önemli ve sağlam evraklar arasındadır. Vize Talep Dilekçesi İngilizce olabileceği gibi Slovence olması daha da artı sağlamaktadır. Slovenya vizesi başvurularında evraklarınız arasında vize talep dilekçesi olmaması eksik evrak olarak sayılmaz ve başvurunuzu olumsuz yönde etkilemez fakat; vize değerlendirme sürecinde olumlu yönde büyük etken sağlar. Vize başvuru durumunuzda bir sponsorluk durumu var ise; mutlaka sponsorluk dilekçesi sunmanız gerekmektedir ve ibraz edilmeyen dilekçe eksik evrak olarak değerlendirilir. Sponsorluk dilekçe olmadan da başvurunuzu tamamlayamazsınız. Başvuru Merkezimizin Uzman Kadrosundan vize talep dilekçesi ve Slovenya Vizesi Formu hakkında detaylı destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Reddi İtirazı Nasıl Yapılır?

Slovenya vizesi başvurularında vize sonucunuzun olumlu gelme durumu yanında olumsuz olarak sonuçlanma ihtimalide bulunmaktadır. Avrupa ülkeleri doğa güzelliği ve çeşitli aktiviteler gösteren Slovenya, Türk turizminin en revaçta tuttuğu ülkelerden biridir. Bu sebeple her yıl en çok kısa süreli vize başvurusu kabul ettiği gibi ve uzun süreli vize başvurusu yapılan ülkeler arasındadır. Dünya Turizmini büyük çoğunlukta barındırmaktadır. Yoğun başvuru alan Slovenya için vize sonuçlarının olumsuz gelme olasılığı da yaşanabilmektedir. Vize sonucunun olumsuz gelme durumunda sonuca itiraz etme hakkına sahipsiniz. Slovenya Vizesi İşlemleri Ve itiraz dilekçeleri hakkında detaylı bilgi İçin Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilir, tüm işlem prosedürlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Slovenya Acil Vize Başvurusu Var Mı?

Slovenya’ya için tüm vize başvurularınızı seyahat edeceğiniz tarihten 6 ay öncesinde randevu alıp, başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ani gelişen seyahatleriniz de Slovenya Vizesi Başvurusu yapmakta geç kalabilirsiniz ve bu tarz durumlarda Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezimizden acil vize randevusu desteği alabilirsiniz. Randevu desteği başvuruyu öne çekmek ya da dolu olan takvimlerde randevuda öncelik sağlamak adına yapılan işlemdir. Randevu günü desteği vizenizin sonuçlanma süresini erkene çekmek ya da, garanti vize çıkacak anlamına gelmemektedir. Vize başvuru süreçleri ve gerekli evraklar hakkında tam destek almak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri merkezimizden destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkartılır ?

Slovenya vizesi başvurularında seyahat türüne ve gidiş amacınıza göre vize sonuçlanma süreçleri değişkenlik göstermektedir. Normal şartlarda Ticari seyahat vize başvuruları ortalama 3 iş günü ile 7 iş günü arasında sonuçlanırken, Aile arkadaş ziyareti ve turistik seyahat vizeleri ortalama 10 iş gününü bulmaktadır. Slovenya Konsolosluğu Vize bölümünden aile birleşimi başvurusu yapıyor iseniz ortalama 3 ile 6 aya arasında sonuçlanmaktadır. Olası farklı durumlarda, elçiliğin ek evrak talep etmesi, tekrar görüşme talep etmesi gibi durumlarda vize sonuçlanma süresi gecikebilir. Vize sonuçlanma süreleri hakkında en doğru bilgiye ulaşmak için Long Vize Başvuru Ve Randevu İşlemleri Merkezi uzmanlarından destek alabilirsiniz, Zamanında başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. destek alabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Kaç Günde Çıkar Ve Sonuçlanmasını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Slovenya’ya seyahat planlaması yaparken, vize sonuçlanma süresini, aniden gelişebilecek bir aksaklığı, elçiliğin başvuru sonrasında ek evrak talep edebileceğini de dikkate almanız gerekmektedir. Bu tarz ani gelişen durumlar düşünülerek vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken tarihte yapılmasında fayda vardır. Slovenya elçiliği bu sebeple seyahat tarihinden 6 ay öncesine başvuru yapma imkanı sunmuştur. Eksik, yanlış ve hatalı evrak sunmak vize sonuçlanma süresinde aksaklığa yol açabilmektedir. Elçilik gerekli gördüğü durumlarda başvuru sonrasında ek evrak talep edebilir. Böyle bir durumda tamamlamak için gerekli zamanınızın olmasında erken başvuru yapmanın faydası olmaktadır. Long Vize Başvuru Merkezinden Slovenya Vizesi Randevusu desteği alarak işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Slovenya Vizesi Başvurularında Karar Verme Yetkisi Var Mıdır?

Kısa süreli vize seyahat başvurularını teslim alan, sisteme biometri kaydı oluşturan, teslim edilen evrakları tasnif eksik ya da hatalı olup olmadığını kontrol eden ve teslim edilen evrakları elçiliğe ileten Vfs Slovenya Vizesi Bölümünün, vize sonuçlanma sürecine olumlu ya da olumsuz olarak etkisi bulunmamaktadır. Randevusu olmayan başvuruları kabul etmemek, yapılan başvurularda evrakların kontrolünde eksik bir durumda başvuruyu alamamak ve ek evrak talep etme yetkisi bulunmaktadır. Evraklarınızı eksiksiz teslim edip vize sürecinizde sorun çıkmaması adına Long Vize Danışmanlık Merkezinden Slovenya Vizesi Başvurusu hakkında detaylı bilgiye sahip olup, işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Slovenya’ya Evrakları Randevu Almadan Teslim Edebilir Miyim?

Slovenya vizesi başvurusunda başvuru türünüz ne olursa olsun sistem üzerinden randevu alınması zorunluluğu bulunmaktadır. Randevu günü seyahat amacınızı kanıtlayan evrakların eksiksiz, güncel ve mümkün olduğunca aslının ibraz edilmesi gerekmektedir. Evrakları Vfs Slovenya vizesi bölümüne iletmek için önceden randevu alınması mecburidir ve randevusu olmayan evraklar kabul edilmemektedir. İhtiyacınız olan Slovenya vizesine seyahat planlarınızda geç kalmamak adına gidiş tarihinizden 6 ay öncesine randevu alma hakkına sahipsiniz. Randevu günü evraklarınızın, başvuru formlarınızın ve konaklama rezervasyonlarınızın eksiksiz hazırlanması gereklidir. Long Vize Danışmanlık Merkezinden en kısa zaman için Slovenya Vize Randevusu alabilir ve başvuru işlem sürecinizi en sağlam adımlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Slovenya Vize Bölümünün Görevi Nedir?

Vfs Slovenya Vizesi Bölümü, direk karar verme mercii değildir ve vize sonuçlarına olumlu ya da olumsuz olarak etki edememektedir. Başvuru türlerine göre hazırlanan evrakları teslim almak, belgeleri sınıflandırmak, başvuru yapan misafirlerin sistem üzerinden biometrik parmak izini almak, sisteme evrak, pasaport bilgilerini girmek ve sunulan evrakları ilgili elçiliğe iletmek ile yetkilidir. Başvuru hakkında kararı yönlendirmek adına fikir beyan edememektedir fakat usulsüz olan başvurularda elçiliği uyarmakla yetkilidir. En özet hali ile başvuru alan ve sunulan evrakları elçilikteki gerekli birime ileten mercidir. Başvurunuzun sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlamak Slovenya Vizesi Başvurusu adımlarınızı hızlı iletmek adına Long Vize Başvuru Ve Danışmanlık Merkezimizden destek alabilirsiniz.
Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu