Skip to content

Staj Vizesi

Hemen Başvur

Whatsapp

+90 553 716 0325

Telefon

0312 426 0325

Staj Vizesi, meslek hayatı ve kariyeri ile ilgili bilgi edinmek veya mesleki tecrübe kazanmak için yurtdışında staj yapmak isteyen başvuru sahiplerinin sahip olması gereken vizedir. Genelde yüksek öğrenim öğrencileri tarafından tercih edilen vize gerekli kabul onaylarını aldıktan sonra başvuru yapabilmektedirler.

Vize Başvurusu Yapılabilmesi İçin;

  • Avrupa Birliği programlarıyla gerçekleştirilecek stajlar için Erasmus Stajeri Kabul belgesi
  • Türkiye’deki eğitim kurumundan staj yapılacağına dair belge
  • Uluslar arası değişim Staj programı kapsamında ise (DAAD-IAESTE, AIESEC, IAAS, GIZ, BVMD) kabul yazıları olması gerekmektedir.

Belirtilmiş olan kurum ve kuruluşlardan kabul mektubu olmadan Staj vizesine başvuru yapılamamaktadır. Staj vizeleri ayrıca yükseköğretim öğrencileri tarafından bireysel olarak da kabul mektubu ve staj yapılacak yerin ayarlanması sonucunda yapılabilmektedir.

Vizesi Staj
Staj Vizesi

Staj Vizesi için gidilecek olan üye ülke devletin kuralları dâhilinde ek evraklar olabilmektedir.

Örneğin;

  • Almanya Staj Vizesi başvurusu için ZAV belgesi
  • İngiltere Staj vizesi başvuru için COS numarası

Ülke başvuru şartlarına göre staj kabul belgesine ek olarak evraklar talep edilebilmektedir. Özellikle gidilecek olan ülke vize şartları detaylı olarak öğrenilmesi gerekmektedir.

Vize için alınacak eğitim durumuna göre sigorta poliçesi yaptırılması zorunludur. Beden gücü ile eğitim alacak stajyerler ve beyin gücü eğitim alacak stajyer poliçeleri farklı olmaktadır. Alınacak eğitim durumu ve süresi ile ilgili uygun sigorta kesilmesi gerekmektedir.

Aksi durumda yapacağınız eğitimi doğru bir şekilde karşılamayan sigorta poliçesi vizesi başvurunuzun yapılamamasına ya da olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Hatalı ya da eksik evrakla vize başvuru yapmanız durumunda evraklarınız elçiliğe iletilmeden kabul edilmeyebilir. Başvurunuzdan önce evraklarınızın kontrol edilmesi ve eksikliklerin giderilmesi vize sonucunuzu olumlu olarak etkiler.

Staj programı çerçevesinde genel kültür geliştirme, yurtdışı kariyer planlaması, yabancı dil gelişimi için tercih edilen Staj Vizesi kapsamında 2012 yılından itibaren binlerce öğrencinin vize işlemleri gerçekleştirerek hayal ve emeklerinin karşılığını almak konusunda Long Vize Başvuru merkezi bir çok kurum ve kuruluş tarafından tercih edilerek bu alanda önemli referanslara sahip olmuştur.

Önemli Uyarı:

Staj Vizesi Global Dünya teknolojileri kullanılarak web ortamında sahte yazılım, sahte tüzel firma ve resmi kurum isimleri kullanılarak kendilerini Elçilik, Konsolosluk ve Tek yetkili başvuru merkezi olarak tanıtan sahte ve dolandırıcı Firma ve Şirketlerden sakınmanızı önemle belirtir vize başvuru işlemleriniz başlatılmadan herhangi bir ücret yatırmamanız önemle hatırlatırız.

Long Vize, Başvuru Merkezine giriş ile yetkili başvuru merkezimiz ile yapacağınız işlemlerinizde maddi ve manevi zararların önüne geçerek kaliteli, güvenilir, resmi ve profesyonel başvuru yapabilirsiniz. Çağrı Merkezi 0312 426 03 25

Staj Vizesi Merkezi İletişim Bilgileri

Merkez Ofis Adresi: Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Tunalı Hilmi Caddesi 70/6 Kavaklıdere-Çankaya / ANKARA

Tüm Şehirler İçin Ücretsiz 24 Saat Açık Çağrı Merkezi : 0312 426 03 25

7/24 Acil Vize Hattı : 0553 716 03 25

Whatsapp Destek Hattı : 0553 716 03 25

Ofis Çalışma Saatleri : Pazartesi – Cuma : 08:30 /18:30 – Cumartesi : 10:00 / 18:00

E posta : [email protected]

Whatsapp Vize Ülkeleri Destek Merkezi Vize Ön Başvuru Formu